PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Duma i uprzedzenie (1995)
Autor Wiadomość
Caitriona 
Byle do zimy


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 12367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 12:02   Duma i uprzedzenie (1995)

Dla wielu z nas pierwsza i niekończąca się miłość ;) Chyba najbardziej znana ekranizacja powieści Jane Austen ze wspaniałymi rolami Colina Firtha i Jennifer Ehle.

produkcja: Wielka Brytania
reżyseria Simon Langton scenariusz Andrew Davies (I)
czas trwania 300 minut



http://www.filmweb.pl/Film?id=33088
http://www.imdb.com/title/tt0112130/
Ostatnio zmieniony przez Gitka Pon 06 Lis, 2006 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KIKA 
córka marnotrawna


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 129
Skąd: Bogatynia
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 13:48   

Ostatnio ją sobie przypomniałam..... i ponownie mnie zachwyciła.... taki maraton jest dobry na każdą chandrę... i deszczową pogodę... :wink:
_________________
2775021
 
 
Gosia 
Like a Wingless Bird


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 11056
Skąd: Marlborough Mills
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 17:57   

Kultowy film :D
 
 
AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 18:12   Re: Duma i uprzedzenie (1995)

Ja ostatnio w majowy weekend zrobilam sobie maraton z przyjaciolka. 6 x P&P 95 i 1 x P&P 2005 :D
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 18:50   

Ja również praktykuję leczenie "Dumą" i zawsze przynosi ono spodziewane efekty... Choćbym miała najgorszy humor, to w okolicach "Lepiej niech idą same, bo jeszcze spodobałabyś mu się najbardziej..." śmieję się już ja cały głos... :)
 
 
Maryann 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 3935
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 18:52   

I co, wyleczona kończysz na pierwszym odcinku ?
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 19:08   

Maryann napisał/a:
I co, wyleczona kończysz na pierwszym odcinku ?
Maryann! Jak ty możesz mnie o to podejrzewać? To cios w samo serce! Ja nie potrafię zacząć serialu i go nie skończyć!
 
 
Maryann 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 3935
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 19:37   

Wiedziałam !!! :D :D :D
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006 19:48   

Maryann napisał/a:
Wiedziałam !!! :D :D :D
No! A rana w sercu może się jakoś zagoi... :wink:
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Pon 22 Maj, 2006 15:14   

Marianno, jestem ci winna wyjaśnienie. Cierpię na deficyt czasu i ostatnio ograniczyłam się do obejrzenia tylko wybranych scen... :cry:
 
 
Maryann 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 3935
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 22 Maj, 2006 15:18   

To w ramach leczenia tej rany w serduchu ? Rozumiem, że niewielka...
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Pon 22 Maj, 2006 15:25   

Maryann napisał/a:
To w ramach leczenia tej rany w serduchu ? Rozumiem, że niewielka...
Ta twoja rana już zagojona, ale moja swego czasu najlepsza przyjaciółka zrobiła mi taką ogromniastą, że ho ho... Ale co zrobić, gdy człowiek nie dysponuje sześcioma godzinami? A tej "Dumie" zawdzięczam coś wspaniałego! Moi rodziciele nie rozróżniają odcinków i cały czas słyszałam "Znowu to samo?!" i choć starałam się tłumaczyć, wynik mierny... W końcu mama spytała: "Nie możesz odtwarzacza na górę do swojego pokoju zabrać i na swoim telewizorze oglądać?"... Nie muszę dodawać, że mogłam... :wink: Przez to raz o drugiej w nocy rodzice przerażeni wpadli do mojego pokoju... Doszłam do "Muszę zwalczyć to uczucie!" i jak zawsze dostałam ataku szalonej głupawki... Chcieli już dzwonić po pogotowie...
 
 
kami 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 163
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 22 Maj, 2006 21:22   

Dum i Uprzedzeń widziałam w sumie trzy - z roku 1995, 2003 i 2005. Poprzednich nie znam i mimo że chciałabym je bardzo zobaczyć jestem przekonana że tej ze wspaniałego rocznika 1995 zadna z nich nie pobije, bo ekranizacja z Colinem jest wspaniała, to przez cały czas mój ukochany film, do którego zawsze wracam- obojetne czy mam chandrę czy też tryskam radością, oglądam go z takim samym przejeciem jak za pierwszym razem...
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 12:27   

No to gratuluję ci Kami niestygnącego zapału! Dziś rzadko się to zdarza.
_________________
Dobra wiadomość jest taka, że Bóg zawsze odpowiada na nasze modlitwy.
Czasami po prostu odpowiedź brzmi: nie.
 
 
kami 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 163
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 20:26   

Gunia napisał/a:
No to gratuluję ci Kami niestygnącego zapału! Dziś rzadko się to zdarza.


Dzięki Gunia, ale myślę ,że takich fanatyczek (pozytywnie zakręconych :wink: ) jest tu wiecej...
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 20:40   

Jest... Jest... Przyznam, że też do nich należę... Ale miło wiedzieć, że nowe dusze z tym samym "problemem" istnieją...
_________________
Dobra wiadomość jest taka, że Bóg zawsze odpowiada na nasze modlitwy.
Czasami po prostu odpowiedź brzmi: nie.
 
 
Sanjana 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 66
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 21:04   

To ja się dopisuję do tych fanatyczek chorych na DiU '95 :wink:
Ten serial pamiętam od zawsze, jak jeszcze byłam mała to bawiłam się w tym samym pokoju gdzie mama go oglądała i zostało mi :grin: teraz obie go oglądamy i to bardzo często-chyba nigdy mi się nie znudzi.
Czasami przerzucamy się kwestiami z filmu np.
"...właśnie sobie coś przypomniałam..", "Dziękujemy Mary" albo "...jeszcze tylko 5 minut"
:mrgreen: i wieloma innymi których nie wymienię bo za dużo miejsca by zajęły.
Dla mnie ta ekranizacja jest najlepsza!!!
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 21:13   

Pogratuluj Swojej Mamie metod wychowawczych... :) Ja stanowię "first generation" w mojej rodzinie... :) Ale jeśli spotkam pana D. nie będzie to ostatnie "generation" i wychowam swe córki jak należy... :)
_________________
Dobra wiadomość jest taka, że Bóg zawsze odpowiada na nasze modlitwy.
Czasami po prostu odpowiedź brzmi: nie.
 
 
bezpaznokcianka 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 508
Skąd: Liverpool
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 21:13   

Podzielam dumodarcymanie :D ja tez sie tak lecze z chandry kiedy mnie najdzie. Ale polecam rowniez nowy wspanialy lek N&S :wink: oba dzialaja natychmiastowo :D Pan Darcy i pan Thornton dobrzy na wszystko.
I widzialam Dume z 1940 roku z Laurencem Olivierem. Facet przereklamowany wedlug mnie. Taki jakis... biedny... wcale nie dumny.
Jednak co Duma z 1995 roku to Duma i uprzedzenie :D
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 21:24   

Bezpaznokcianko! Zabiję Cię! Ja tu nie mogę się doczekać listonosza z upragnioną przesyłką, a Ty dorzucasz drew do ognia mego serca, płonącego pożądaniem!
_________________
Dobra wiadomość jest taka, że Bóg zawsze odpowiada na nasze modlitwy.
Czasami po prostu odpowiedź brzmi: nie.
 
 
kami 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 163
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 21:25   

Ja bardzo chętnie zobaczyłabym wszystkie Dumy i Uprzedzenia jakie zobaczyły światło dzienne, po pierwsze jako że jak już pisałam uwielbiam tę powieść, a po drugie aby jeszcze bardziej utwierdzić się... że Pan Darcy może być tylko jeden :wink:
 
 
bezpaznokcianka 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 508
Skąd: Liverpool
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 21:43   

Gunia napisał/a:
Bezpaznokcianko! Zabiję Cię! Ja tu nie mogę się doczekać listonosza z upragnioną przesyłką, a Ty dorzucasz drew do ognia mego serca, płonącego pożądaniem!


No.. I beg you... most fervently! do not kill me! Ale czemu chcesz mnie zabic? Nie palaj pozadaniem do Darcy'ego a'la Laurence Olivier dobrze Ci radze :? ??: . Co prawda pasi on na romantycznego kochanka nie powiem.. ale jako pan Darcy zupelna pomylka. Nie ma to jak Colin Firth, co zreszta widac na zalaczonym awku :D :wink: :roll: :banan:
 
 
Sanjana 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 66
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 21:44   

Guniu współczuję , ale pan D. napewno się zjawi i będziesz mogła przekazać córkom dumodarcymanię( :mrgreen: fajna nazwa nie znałam wcześniej). Powiem Ci, że jest jednak u mnie w domu osoba która jak widzi nas z mamą przyklejone do telewizora woła: "znowu to samo! ileż można, to jest choroba!"....mówię tu o moim tacie :wink:

bezpaznokcianka napisał/a:
Podzielam dumodarcymanie :D ja tez sie tak lecze z chandry kiedy mnie najdzie. Ale polecam rowniez nowy wspanialy lek N&S :wink: oba dzialaja natychmiastowo :D Pan Darcy i pan Thornton dobrzy na wszystko.
(...)

Nowy wspaniały lek jest.... WSPANIAŁY :wink: .
 
 
bezpaznokcianka 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 508
Skąd: Liverpool
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 21:50   

Dumodarcymanie wymyslila niezastapiona pod tym wzgledem Otherwaymistercollins :D wdzieczna jej jestem za to, bo ot najlepsze okreslenie na naszego "swira" :wink:
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Śro 24 Maj, 2006 13:19   

Bezpaznokcianko! Ja płonę pożądaniem dla Jasia! Czekam na "N&S"! A twojemu tacie się nie dziwię, Sanjano... Zazdrosny jest... :wink:
_________________
Dobra wiadomość jest taka, że Bóg zawsze odpowiada na nasze modlitwy.
Czasami po prostu odpowiedź brzmi: nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Na stronach tego forum (w domenie forum.northandsouth.info) stosuje się pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowaniu forum do preferencji użytkownika.
Zablokowanie zapisywania plików cookies na urządzeniu końcowym jest możliwe po właściwym skonfigurowaniu ustawień używanej przeglądarki internetowej.
Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może znacznie utrudnić używanie forum lub powodować błędne działanie niektórych stron.
Brak blokady na zapisywanie plików cookies jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie i używanie przez stronę tego forum. | Forum dostępne było także z domeny spdam.info
Administracją danych związanych z zawartością forum, w tym ewentualnych, dobrowolnie podanych danych osobowych użytkowników, zgromadzonych w bazie danych tego forum, zajmuje się osoba fizyczna Łukasz Głodkowski.