PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione cytaty
Autor Wiadomość
Aga85 


Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 464
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 16:19   Ulubione cytaty

Ekhm... ekhm... mamy już kącik z ulubionymi wierszami, ale nikt do tej pory nie założył wątku z cytatami, ukochanymi fragmetami książek etc. Ośmielam się zatem zapoczątkowac nowy temat. Wpisujcie tu swoje ulubione cytaty, mogą to byc jakieś sentencje, myśli filozofów, ale niekonieczne. Czytałyśmy przecież tyle ksiażek i na pewno kazda z nas ma jakieś ulubione kawałki. Fragmenty wierszy też mozecie tu wklejac, ale nie dawajcie całych - od tego mamy inny wątek. Tu zajmiemy się samą esencją, tym co najbardziej lubimy :wink:

Hmm... czytałam niedawno Makbeta. Błagam, tylko niepatrzcie na mnie jakbym miała nierówno pod sufitem za to co tu zaraz wkleję. Nie twierdzę, że się z tym zgadzam, ale bardzo mi się ten cytat podoba. W końcu jak można nie lubic Szekspira?
Dobra, wklejam:

"Życie jest tylko przechodnim półcieniem,
Nędznym aktorem, który swoją rolę
Przez parę godzin wygrawszy na scenie
W nicość przepada - powieścią idioty,
Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą."

W.Szekspir "Makbet"

Myślę jeszcze, ale w tej chwil za wiele do głowy mi nie przychodzi. Ooo! Jeszcze to:

Methinks, I see... where?
- In my mind's eyes

Szekspir

i polskie tłumaczenie:
Zdaje mi się, że widzę...gdzie?
Przed oczyma duszy mojej.


Mam nadzieję, ze Was tym tematem nie zanudzam dziewczyny, ale jak wiecie, przygotowuję się do egzaminu na filologię polską i... no to jakoś tak samo wyszło... zwłaszcza, ze teraz sporo powtarzam... cytatów też :oops:
 
 
Agn 
księgarniany wymiatacz


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 40805
Skąd: Arrakis
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 16:38   

MacBeth? Kooochaaaana! MacBeth to jedna z niewielu wielkich miłości mojego lekturowego życia w liceum. Nie ma się czego wstydzić :D

No to ja jako osoba z obsesją na punkcie LOTR wpisuję mój ulubiony cytat.
- (...) Nie rozumiem cię, Gandalfie. Czy znaczy to, że wraz z elfami darowałeś życie Gollumowi, który popełnił tyle okropnych zbrodni? Teraz przecież nie jest on lepszy od orka i stał się po prostu naszym wrogiem. Zasługuje na śmierć.
- Zasługuje. Z pewnością zasługuje. Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.

[rozmowa Froda z Gandalfem Szarym; "Władca pierścieni - drużyna pierścienia" J.R.R. Tolkien]

I jeszcze takie coś...
Ciemność jest szczodra, jest cierpliwa i zawsze zwycięża, lecz w samym sercu jej siły leży jej słabość: wystarczy jedna, jedyna, samotna świeca, by ją pokonać.
Miłość jest czymś więcej niż świecą.
Miłość potrafi zapalić gwiazdy.

Uwierzycie, że to pochodzi z "Gwiezdnych wojen"? A owszem - z "Zemsty Sithów". Akurat ta część została kapitalnie napisana.

Poszperam jeszcze, bo ja lubię takie grzebanie w cytatach. :mrgreen:
_________________
Fear is the mind-killer.
 
 
Aga85 


Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 464
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 16:56   

Agn, ja się nie wstydzę. Ja też kocham Makbeta. Chodziło mi tylko o to, że wybrałam taki hmm... przygnębiajacy, smutny cytat... no ale cóz... podoba mi sie i tyle.
No to ja też jeszcze pogrzebię w cytatach. A póki co, wkleję ten, którego zabraknąc tu nie może. Z czego pochodzi? Oczywiście z HPiKF :twisted: :
Nie ma tutaj głupiego wymachiwania różdżkami, więc być może wielu z was uważa, że to w ogóle nie jest magia. Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umyśl i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć, jeśli tylko nie jesteście bandą bałwanów, jakich zwykle muszę nauczać. :twisted:
Kocham tą słynną mowę Snape'a, w końcu snaperka jestem, nie? :mrgreen: A w filmie to dopiero robi wrażenie! :thud:
 
 
Agn 
księgarniany wymiatacz


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 40805
Skąd: Arrakis
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 17:02   

Nigdzie nie napisałaś, że cytaty mają być radosne ;)
Taaa... Snape... wszystkie jego teksty w zasadzie to są perły czarnego poczucia humoru. :mrgreen:
_________________
Fear is the mind-killer.
 
 
Aga85 


Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 464
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 17:11   

Eeee... no i te przeze mnie serwowane raczej radosne nie będą... mnie zawsze "kręciły" smutne, melancholijne teksty :roll: .
Ale radosne, jak najbardziej są mile widziane :wink:
A co do Snape'a... hehe... to w wolnej chwili postaram się wyszukac jeszcze jakąś perełkę :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 08 Mar, 2007 21:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Agn 
księgarniany wymiatacz


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 40805
Skąd: Arrakis
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 17:21   

To ja jeszcze takie coś dorzucę (krótko, lecz treściwie):
Kochani, bądźcie więc szczęśliwi i nie zapominajcie, że póki nie spodoba się Bogu odkryć przyszłości przed człowiekiem, cała mądrość ludzka będzie się zawierać w tych kilku słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!

[Aleksander Dumas "Hrabia Monte Christo]
_________________
Fear is the mind-killer.
 
 
Panna_Marta 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 130
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 17:38   

Ojej, już uwielbiam ten temat! :D

Jeden z moich ulubionych cytatów (a właściwie wierszy) pochodzi z filmu Stowarzyszenie umarłych poetów:

... do lasu idę, bo przytomnie pragnę żyć,
smakować Życia sok, wysysać z kości szpik.
Co nie jest Życiem, wykorzeniam
by kiedyś martwym nie umierać...

/Henry David Thoreau/

Jest w marzeniu coś, co jest lepsze od rzeczywistości, w rzeczywistości coś, co jest lepsze od marzenia. Pełnym szczęściem byłoby zespolenie obu tych elementów.

/Lew Tołstoj/

To moje motto: :wink:
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak - wiecznie - aż do końca.
/Konrad Korzeniowski/

Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
/Józef Piłsudski/
 
 
Aga85 


Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 464
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 19:04   

Na samym początku w podpisie miałam pewien cytat, który bardzo lubię. Myślę, że to dobre miejsce, by go ponownie zaprezentowac :wink: :

"Nie ma wielkiego czynu,
który by nie powstał
z wielkiego marzenia"
Georges Duhamel
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 08 Mar, 2007 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agn 
księgarniany wymiatacz


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 40805
Skąd: Arrakis
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 19:08   

Hmmm, skoro i mądrości można...
(Z pamięci)
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny. Arystoteles
_________________
Fear is the mind-killer.
 
 
Aga85 


Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 464
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 21:24   

Skoro zaczęłyśmy już "sypac" mądrościami, to ja jeszcze tylko dodam coś... tym razem o miłości:

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała...

Jan Paweł II

i to z pamięci, ale chyba dobrze:
Kochać to nie znaczy patrzeć nawzajem na siebie, ale patrzeć w tym samym kierunku.
Antoine de Saint-Exupery
 
 
Caitriona 
Byle do zimy


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 12367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 22:46   

Czas na mnie:

Co ty mnie uczyniła, ne znaju, ale to znaju, że jeśli ja tobie nieszczęście, to i ty mnie nieszczęście. Żeby ja ciebie nie pokochał, byłby ja wolny jak wiatr w polu i na sercu swobodny, i na duszy swobodny (...) ale przez ciebie ja rozum stracił. Ty by mnie, gdzie chciała, zawiodła - ja by ci krew oddał, duszę by oddał. (...) Oj, ciężko, oj, ciężko! żal sercu mojemu. Ni z tobą żyć, ni bez ciebie, ni z dala, ni z bliska - ni na górze, ni na dolinie - hołubko ty moja, serdeńko ty moje!
"Ogniem i mieczem"
_________________
And I'm not gonna lie Say I've been alright
'Cause it feels like I've been living upside down
What can I say? I'm survivin'
Crawling out these sheets to see another day
What can I say? I'm survivin'
And I'm gonna be fine I'm gonna be fine
I think I'll be fine

 
 
GosiaJ
Shahrukh...


Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 605
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 22:59   

Jedne z moich ukochanych cytatów widzę - Bohun, taki namiętny i nieszczęśliwie zakochany, i Makbet - pod koniec życia, kiedy już wszystko się wyjaśnia... Dzięki...
Motto do jednej z powieści mojego życia - "Mistrza i Małgorzaty":

Więc kimże w końcu jesteś?

- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro.


J.W. Goethe - "Faust"
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 11:38   

Trochę mi to brakuje naszego drogiego Oscara...
Cynik to człowiek, który zna cenę wszystkiego, a nie zna wartości niczego.
Wspaniałomyślność jest istotą przyjaźni.
No i oczywiście:
Nigdy nie odkładam do jutra tego, co mogę zrobić pojutrze.
Oscar Wilde
_________________
Dobra wiadomość jest taka, że Bóg zawsze odpowiada na nasze modlitwy.
Czasami po prostu odpowiedź brzmi: nie.
 
 
Gunia 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 5400
Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 11:55   

Każdy może współczuć cierpieniom przyjaciół, lecz trzeba mieć wspaniały charakter, by móc cieszyć się powodzeniem przyjaciela.
Kochać samego siebie - to początek romansu na całe życie.
Człowiek, który umie żyć w harmonii z samym sobą, jest szczęśliwy.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami.
Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.
_________________
Dobra wiadomość jest taka, że Bóg zawsze odpowiada na nasze modlitwy.
Czasami po prostu odpowiedź brzmi: nie.
 
 
Agn 
księgarniany wymiatacz


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 40805
Skąd: Arrakis
Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 14:53   

Oscar Wilde? Prosze uprzejmie!

Nie ma zlych ksiazek. Sa tylko ksiazki zle napisane.
_________________
Fear is the mind-killer.
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 08 Mar, 2007 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agn 
księgarniany wymiatacz


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 40805
Skąd: Arrakis
Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 19:35   

Wybaczcie, ze po angielsku, ale polski przeklad nie dosc, ze jest niepelny, to jeszcze nie brzmi tak ladnie:

We were both silent for a while; and as I looked towards the window I saw the first dim streak of the coming dawn. There seemed a strange stillness over everything; but as I listened I heard, as if from down below in the valley, the howling of many wolves. The Count's eyes gleamed, and he said:
'Listen to them - the children of the night. What music they make!'

[Bram Stoker "Dracula"]


Ten fragment sprawia, ze po moich plecach mrowki w ostrogach urzadzaja sobie dzikie galopady.
_________________
Fear is the mind-killer.
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 08 Mar, 2007 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aga85 


Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 464
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 20:08   

Od razu się przyznam bez bicia, że książki w całości nie czytałam, jakoś mnie odrzuciła - choć serial lubię. Ale do rzeczy. Już zamieszczam cytat:

Pewna legenda opowiada o ptaku, który śpiewa jedynie raz w życiu, piękniej niż jakiekolwiek stworzenie na ziemi. Z chwilą, gdy opuści rodzinne gniazdo zaczyna szukać ciernistego drzewa i nie spocznie, dopóki go nie znajdzie. A wtedy wyśpiewując pośród okrutnych gałęzi nadziewa się na najdłuższy i najostrzejszy cierń. Umierając wznosi się ponad swój ból, żeby prześcignąć w radosnym trelu słowika i skowronka. Jedną, najświetniejszą pieśnią, za cenę życia. Cały świat wtedy zamiera, aby go wysłuchać, uśmiecha się nawet Bóg w Niebie. Bo to, co najlepsze, trzeba okupić ogromnym cierpieniem... Przynajmniej tak głosi legenda.
Colleen McCullough, "Ptaki ciernistych krzewów"
 
 
Aga85 


Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 464
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 20:16   

Tym razem coś z "mądrości":

"Bez względu na to, czy możesz coś zrobić, czy tylko marzysz o tym - zacznij.
W śmiałości jest geniusz, potęga i magia".

Johann Wolfgang Goethe
 
 
Jeannette 

Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 476
Wysłany: Sob 10 Cze, 2006 08:56   

To ja może z humorem:
Z tym większy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz.
Tadeusz Żeleński-Boy
:razz:
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 08 Mar, 2007 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panna_Marta 


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 130
Wysłany: Śro 14 Cze, 2006 17:14   

Wyjdź z domu na światło słońca, zatańcz na łące lub usiądź przy strumieniu i po prostu bądź. Wesoły śpiew wody zabierze Ci wszelkie troski i zaniesie je do morza.
/J. Donald Walters/

Siedząc w ciszy przy oknie, patrzę, jak opadają liście i rozwijają się kwiaty, jak następują po sobie pory roku. Co w życiu może się z tym równać?
/Hseuh - Tou/
 
 
Mag 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 793
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon 19 Cze, 2006 20:16   

Gunia napisał/a:

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami.

To mi coś przypomina...

"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa"
Jane Austen D&U
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 08 Mar, 2007 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agn 
księgarniany wymiatacz


Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 40805
Skąd: Arrakis
Wysłany: Pon 19 Cze, 2006 20:39   

Ja wiem, że to z filmu, a nie z książki, ale przypomniało mi się. Pierwsza część cytatu to jakaś wschodnia filozofia, generalnie chodzi o to, że ci, którzy mogą wydobyć z siebie głos wzbudzają więcej współczucia niż niemi.

Sadness over a bird killed but no sadness over a fish killed. Lucky are those with voices. If the dolls had voices, they probably would have cried out that they didn't want to become humans.
[Ghost in the shell 2]

Strasznie mi się podoba ten cytat. Zupełnie inna postawa niż roboty zazdroszczące czegoś ludziom.
_________________
Fear is the mind-killer.
 
 
AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Cze, 2006 20:47   

A oto moje dewizy życiowe:

Kiedy jesteś zły - licz do dziesięciu, kiedy jesteś wściekły - klnij
MARK TWAIN

Nie rób drugiemu tego, co chciałbyś aby on uczynił Tobie. Możliwe, że macie rózne gusty
BERNARD SHAW.

A nad monitorem mam stare, dobre stwierdzenie faktów:
Z każdym dniem mojego życia zwieksza się liczba tych, którzy mogą mnie cmoknąć w dupę.

P.S. Przepraszam za słowo "cmoknąć".
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 08 Mar, 2007 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Cze, 2006 21:36   

I stara sprawdzona rada, bodajże Hipokratesa (ale pewności nie mam)

Kichanie leczy czkawkę

naprawdę :D
Ostatnio zmieniony przez Gosia Czw 08 Mar, 2007 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bezpaznokcianka 


Dołączyła: 19 Maj 2006
Posty: 508
Skąd: Liverpool
Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 10:53   

CONSUETUDO ALTERA NATURA :D przyzwyczajenie jest drugą naturą - tyle zapamiętałam z lektoratu z łaciny. Tłuczaczę się tą sentencją z moich manii :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Na stronach tego forum (w domenie forum.northandsouth.info) stosuje się pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowaniu forum do preferencji użytkownika.
Zablokowanie zapisywania plików cookies na urządzeniu końcowym jest możliwe po właściwym skonfigurowaniu ustawień używanej przeglądarki internetowej.
Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może znacznie utrudnić używanie forum lub powodować błędne działanie niektórych stron.
Brak blokady na zapisywanie plików cookies jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie i używanie przez stronę tego forum. | Forum dostępne było także z domeny spdam.info
Administracją danych związanych z zawartością forum, w tym ewentualnych, dobrowolnie podanych danych osobowych użytkowników, zgromadzonych w bazie danych tego forum, zajmuje się osoba fizyczna Łukasz Głodkowski.