PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale kryminalne i sensacyjne II
Autor Wiadomość
Ania Aga 

Wysłany: Pon 05 Cze, 2023 21:39   

Admete, Admete, dzięki za informację

primavera 

Wysłany: Wto 13 Cze, 2023 09:44   

Brytyjczycy są w świetnej formie, gdyż pojawiło się w tym roku kilka fantastycznych seriali
Blue Lights
Six Four
The Light in the Hall
The Hunt for Raoul Moat
The Bay season 4
The Tower season 2
Without Sin

to tylko kilka seriali sensacyjnych czy kryminalnych, a oprócz nich kilka o innej tematyce też warto obejrzeć!
Wiem, że na różnych platformach można je obejrzeć - kocham brytyjskie seriale
:serduszkate: :serduszkate: :serduszkate:

Fibula

Wysłany: Sob 24 Cze, 2023 00:25   

Widziałam tylko dwa ostatnie, dzięki za info. :)
A z Verą mam tak samo - przeczytałam jeden lub dwa tomy i książkowa Vera mnie rozczarowała, a serialowa rządzi :cheerleader2:
Moim najnowszym odkryciem jest Gently, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, że nie wspomnę o znajomych twarzach w rolach drugoplanowych. :serce: Szkoda, że u nas Netflix i HBO wykosiły brytyjskie seriale. :cry2:

annmichelle 

Wysłany: Pon 06 Lis, 2023 13:08   

Oglądam koreański "Stranger" zachęcona opiniami i wysoką oceną na filmwebie (fakt, mało tych ocen, no ale). Narazie jestem po 6-ciu odcinkach.
Jeśli choć w połowie tak koreańska policja i prokuratura prowadzi śledztwa, jak ukazane jest w tym serialu, to :shock: :?
Sorry, ale wisienką na torcie (póki co) jest dla mnie, gdy zostaje znalezione przez nastolatków zakrwawione ciało. Wezwana zostaje policja, prokuratora. Przed domem jakaś setka dziennikarzy (czyli musiało upłynąć trochę czasu od zgłoszenia). Technicy kryminalni pracują pełną parą (zdjęcia, zbieranie śladów, odcisków, itd.) Policja obmyśla na miejscu zdarzenia jak doszło do morderstwa, badają ślady. I.... nagle "ofiara" się budzi. :shock: :rotfl:
Padłam!
Nikt nie sprawdził z tej całej zgrai "profesjonalistów", czy w ogóle mają trupa czy ranną osobę. :zalamka: Do tego nie potrzeba nawet patologa (swoją drogą, gdzie on był? Wszyscy dotarli na miejsce, włącznie z mediami, ale zabrakło patologa?), technicy badali ślady na ciele i nie sprawdzili, czy to jest trup? :zalamka:
Kilka dni temu obejrzałam francuskiego "Lupina" (dwa sezony) i myślałam, że długo będę czekać na równe absurdy w serialach kryminalnych, jakie tam były. Tyle, że "Lupin" jest potraktowany z przymrużeniem oka (dla mnie taka trochę słaba podróbka "Sherlocka") i cały czas jest to mruganie oka do widza, a tutaj w "Stranger" jest to wszystko na serio. :shock:
Od czasu pojawienia się wątku komediowego (inaczej tego nie mogę określić) z niby-denatem zeszło ze mnie powietrze wysokich oczekiwań i zaczynam oglądać jako folklorystyczną ciekawostkę. :-) Scenografia biur i mieszkań, potrawy, zwyczaje - ciekawe.
Szczególne zainteresowanie budzą we mnie kulinaria, ich podawanie :-) oraz to, że główny bohater dotychczas przynajmniej 4 razy (6 odcinków) co weźmie łyżkę/pałeczki i chce zacząć jeść to dzwoni komórka i zostawia całe jedzenie i wychodzi. Autentycznie mi go szkoda. :-P
Patriarchalny system w Korei, traktowanie kobiet - ciężko mi się to ogląda pod tym względem. :roll: Ale język brzmi dla mnie dużo przyjemniej niż japoński, więc na plus. :-)
Nie jestem jeszcze nawet w połowie, więc może okaże się, że ci wszyscy ludzie na miejscu "zbrodni" wiedzieli, że trup żyje i tylko udawali? Kto wie. :cool: Wtedy zweryfikuję swoją opinię.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 06 Lis, 2023 15:00   

Mówiłam, żebyś nie oglądała, to się uprałaś ;) Ja ten serial kocham i to tylko potwierdza moją teorię, że jesteśmy całkowicie niekompatybilne :lol: Jak by ci się podobało, to by mi się świat zawalił ;) Dla mnie opiera się na postaciach, nie rozgryzam go w kategoriach realistycznych. Ogólnie dramy traktuję jako rodzaj fantastyki - zawieszam sobie niewiarę i bawię się przednio. Ogół, nie szczegół. Lupin mnie tradycyjnie znudził - plus czarnoskóry aktor, a jako że jestem płytka jak kałuża, to muszę mieć na czym oko zwiesić, a jeszcze nigdy żaden czarnoskóry aktor nie wydał mi się atrakcyjny.

annmichelle 

Wysłany: Pon 06 Lis, 2023 15:43   

Admete napisał/a:
Mówiłam, żebyś nie oglądała, to się uprałaś ;)

"Stranger" miałam w planach i na liście od dłuższego czasu, a że mam fazę na kryminalne to po "Ciałach", "Bez pożegnania", "Lupinie", "Ciele w ogniu" (jak widać z różnych państw) wzięłam się za "Stranger". :-)
Admete napisał/a:
Jak by ci się podobało, to by mi się świat zawalił ;)

Mnie się zawalił :lol: , jak jakiś czas temu spodobały nam się te same rzeczy (książka? film?), nawet gdzieś napisałam o tym na forum, że to niemożliwe, że nam się to samo spodobało. :-P
Kojarzysz może co to było? :mysle:
Admete napisał/a:
Dla mnie opiera się na postaciach, nie rozgryzam go w kategoriach realistycznych.

Bo w realistycznych będzie trudno, przekonałam się po akcji z trupem-nietrupem. :-P
Co do postaci to prokurator jest dla mnie trochę męską wersją Sagi z "Mostu nad Sundem" ze szczyptą Sherlocka Cumberbatch'a. Oba seriale były pierwsze niż "Stranger", więc nie jest to szczególnie oryginalne. :wink:
Skoro lubisz za postacie to jak Ci się podoba traktowanie kobiet przez większość mężczyzn w tym serialu? I w ogóle pozycja kobiet?
Nie jestem wojującą feministką (broń Boże!), ale pewne rzeczy w XXI wieku są dla mnie ciężkie do zaakceptowania, gdy ukazane są jako norma i powszechne.

Admete napisał/a:
jako że jestem płytka jak kałuża, to muszę mieć na czym oko zwiesić, a jeszcze nigdy żaden czarnoskóry aktor nie wydał mi się atrakcyjny.

Tak, wiem - w tym też się różnimy, bo ładność/przystojność aktorów/aktorek mnie nie interesuje, póki nie ma wpływu na fabułę (czyli, gdy np. jakiś brzydki jak noc aktor przedstawiony jest jako Casanova, któremu żadna się nie oprze lub przystojniak jako biedny misio, którego żadna nie chce).

Swoją drogą jeden z aktorów ze "Stranger" przypomina mi mojego znajomego, chyba mu wyślę screena, że ma sobowtóra w Korei. :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Pon 01 Sty, 2024 12:50   

annmichelle napisał/a:
Swoją drogą jeden z aktorów ze "Stranger" przypomina mi mojego znajomego, chyba mu wyślę screena, że ma sobowtóra w Korei.

O, a który? :mrgreen:

Realia koreańskie są faktycznie mocno odmienne od naszych, ale oglądanie czegoś nie oznacza, że akceptuje się np. traktowanie kobiet w taki, a nie inny sposób :wink: Jeśli ktoś lubi horrory z zombiakami, to nie oznacza, że chce spotkać zombie w realu :-P Mnie intryguje ta inność świata. A stosunki męsko-damskie wyglądają różnie - o tym to można się więcej dowiedzieć, np. oglądając vlogi mieszkających tam dziewczyn z Polski, np. Pyry z Korei czy Wioli z kanału Pierogi z kimchi.

Już ja Wam znajdę to, co Wam obu się podobało :-P

Ale czasem przeterminowana.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 01 Sty, 2024 14:07   

Through the darkness? ;)

https://www.youtube.com/watch?v=rxtjl9Yxkwo

https://www.youtube.com/watch?v=Qa9HpykLdvw

annmichelle 

Wysłany: Wto 02 Sty, 2024 10:27   

Aragonte napisał/a:
annmichelle napisał/a:
Swoją drogą jeden z aktorów ze "Stranger" przypomina mi mojego znajomego, chyba mu wyślę screena, że ma sobowtóra w Korei.

O, a który? :mrgreen:

Ten: https://www.filmweb.pl/person/Joon+hyuk+Lee-912223 :mrgreen:
Grał tego młodego, wysokiego i śliskiego :wink: prokuratora (bodajże, już nie pamiętam).
Znajomy stwierdził, że nie jestem pierwsza, która mu o tym mówi :-P - ktoś już mu kiedyś wspominał.
Serial skończyłam wtedy bodajże w 3 dni, siłą rozpędu obejrzałam pierwszy odcinek drugiej serii i odpuściłam. :roll:

Aragonte 

Wysłany: Wto 02 Sty, 2024 14:39   

Bardzo lubię tego aktora i Admete też :mrgreen:

Przyznam, że ja na drugim sezonie Stranger jakoś zawisłam, chociaż niezmiennie lubię główne postacie.

annmichelle 

Wysłany: Wto 02 Sty, 2024 14:43   

Aragonte napisał/a:
Bardzo lubię tego aktora i Admete też :mrgreen:

Patrzę, że nawet wzrostowo są zbliżeni, bo Li (znajomy) też ma na moje oko koło 180 cm wzrostu. :-P
To dowód, że pewnie każdy z nas ma (miał) gdzieś swojego sobowtóra na świecie. :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Wto 02 Sty, 2024 16:50   

Może tak być, ale swojego jeszcze nie spotkałam :-D

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 16 Sty, 2024 06:36   

Moje oglądanie serialu Forst według Mroza. Najpierw ładne zdjęcia Tatr, niezła praca kamery, potem montaż z biegnącym bohaterem, morderstwo w rytm znanego przeboju i co? Półgoła baba, seks i dialog: "Milutko tu u ciebie, cieplutko", pani coś tam odpowiedziała i potem był tekst "Śmierdzisz". Wyłączyłam 😄 Dialog iście zabójczy.
Moje oglądanie You fool nie once według Cobena. Hmmm Richard dobrze się trzyma, szkoda, mże go mało, bohaterka niesympatyczna, ogólnie nuda...zajrzę na opis zakończenia. Zajrzałam i miałam dobre przeczucia, bo takich historii nie znoszę.
Ech, nie ma już dla mnie kryminałów zachodnich. Brak im tego czegoś, moralności chyba 😉 Nie mówiąc o dialogach 😆 I gołych babach.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 29 Mar, 2024 13:46   

Obejrzałam na Netflixie serial dokumentalny Wydział Zabójstw: Nowy Jork - wole oglądać dokumenty niż zmyślone historie.

praedzio 

Wysłany: Czw 13 Cze, 2024 08:43   

Zaczełam oglądać na Disney+ szpiegowski "The Veil" (Za Zasłoną). Na razie mi się podoba. Fajna główna aktorka plus mocne trzymanie w napięciu, czyli to co lubię. :banan:
Is the smile that shines through the tears.

Irlandzkie przysłowie

Odpowiedz do tematu