PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Caroline
Sro 02 Mar, 2011 07:37
Nasz fanfik ;))
Autor Wiadomość
Mara 

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 19:40   

Czy ja mogę się przyłączyć do pokornej prośby o fanfik (na adres: mara.jade@gazeta.pl ). Z góry pokornie dziękuję. Zaznaczam, że niedługo będę podwójnie pełnoletnia. Richarda zobaczyłam po raz pierwszy jakieś dwa lata temu, ale w tym roku stopień podziwu dla jego kunsztu aktorskiego osiągnął poziom trudny do wytrzymania. Dlatego tu trafiłam. Z Wami jest mi raźniej.

seniorita
seniorita

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 19:47   

Mara, witamy :kwiatek:

aneby 
:(

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 19:59   

Witaj Maro :hello:
Zapraszamy do przywitalni http://forum.northandsout...=426&start=2450
Jak do nas trafiłaś ?

Mara 

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 20:13   

Kiedy tylko obejrzałam serial „Północ Południe” natychmiast zapragnęłam poznać książkę – przy doskonałej historii i świetnej adaptacji zwykle tak mam. Nieźle się rozczarowałam dowiedziawszy, że po polsku tego jeszcze nie wydano. Zaczęłam grzebać w sieci za jakimś tłumaczeniem i tak znalazłam to forum. Wspaniale jest wiedzieć, że tyle osób podziwia Richarda (i Johna Thorntona) w równym stopniu co ja. Witajcie serdecznie! Dziękuję za zaproszenie.

seniorita
seniorita

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 20:19   

Mara napisał/a:
Kiedy tylko obejrzałam serial „Północ Południe” natychmiast zapragnęłam poznać książkę – przy doskonałej historii i świetnej adaptacji zwykle tak mam.

niewiele jest adaptacji i ekranizacji godnych swojego literackiego pierwowzoru ale N&S jest tu chlubnym przykładem. Twierdzę tak z całą pewnością choć nie czytałam książki. Ale oczywistym jest, że serial BBC nie byłby tym samym bez absolutnie zachwycającego JT ;) choć im dłużej się zastanawiam, tym większą mam skłonność oddać sprawiedliwość także Margaretce ;)
czy w najlepszych historiach kobiety są w związku tą chłodniejszą i bardziej wyważoną stroną? a może dlatego tego typu historie przypadają do serca żeńskiej publiczności? :) bo mężczyzna szaleje targany namiętnością, której ona długo zdaje się nie podzielać? ;)

Mara 

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 20:39   

Ja książkę E. Gaskell przeczytałam – jakieś 80% po polsku dzięki fragmentom tłumaczenia zamieszczonym na tym wspaniałym forum, a resztę w oryginale (chociaż angielskiego wciąż się uczę). Zwykle uznaję wyższość książki, ale w tym przypadku jedno dorównuje drugiemu. Co najwyżej dołożyłabym kilka scen z książki do filmu. Richard A. jest jeszcze lepszym Johnem T. niż go Autorka wymyśliła. Sportretował człowieka twardo stąpającego po ziemi, który niespodziewanie dla siebie wpada w sidła miłości.
W kwestii silnych mężczyzn, doświadczonych przez życie targanych namiętnością, której kobieta nie podziela mogę podać przykład mojego ulubieńca Erika – Upiora Opery czy chociażby z naszego podwórka – Sir Guy of Gisborne. Podobnie było też z Andrzejem Kmicicem (tu przynajmniej dobrze się skończyło).

Mara 

Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009 11:09   

Dostałam pierwszy fanfik – stokrotne dzięki raz jeszcze Gosiu. Rzucono mnie od razu na głęboką (na głębokość wanny, ale wystarczyło by tchu zabrakło) wodę. Po dwóch dniach jak się wreszcie osuszyłam i ochłonęłam proszę pokornie o resztę. Bo tam przecież musiał wpierw być ślub, wesele, a damy wspominają coś o liście Thortona i o dusznym powozie (ten mnie zwłaszcza intryguję). Przygrywka może być równie ciekawa co finał. Dlatego padam do nóg i proszę o ciągi wcześniejsze jak i dalsze (te Honeymoony i studia nad grecka kulturą muszą być fascynujące). Ktoś wspomniał, że to rzymska kultura raczej, a ja jako wielbicielka starożytnych Rzymian (szczególnie ich systemu prawnego) tym bardziej jestem zainteresowana ;-) . Z góry dziękuję i pozdrawiam. Mail przypominam: mara.jade@gazeta.pl

seniorita
seniorita

Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009 11:37   

ten powóz też mnie intryguje ;) malina705[a]o2.pl przypominam się też pokornie ;)

mara, do Twojej galerii męskich bohaterów - usidlonych znienacka przez płeć słabszą dodałabym jeszcze mojego ulubieńca - Butlera z "Gone with the wind", zarazem kolejny przykład ekranizacji dorównującej książkowemu pierwowzorowi :)

Mara 

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 20:53   

Czy ja bym mogła nieśmiało się przypomnieć w kwestii sequela i studiów nad kulturą grecką? Jeśli Gosia nie może, to znajdzie się jakaś inna przyjazna duszyczka i podeśle? Będę bardzo zobowiązana.
Ciemność jest szczodra, jest cierpliwa i zawsze zwycięża, lecz w samym środku jej siły leży jej słabość: wystarczy jedna, jedyna, samotna świeca, by ją pokonać. Miłość jest czymś więcej niż świecą. Miłość potrafi zapalić gwiazdy.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:00   

Fanfik "powozowy" wysłałam, ale o jakim sequelu mówisz i badaniach nad kulturą grecką, to nie wiem albo nie pamiętam. Serio.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Mara 

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:10   

Zajrzyj Gosiu na stronę 8 tego wątku i dalsze. Jest tam mowa o szykowaniu się do wyjazdu Jasia z Margaretką na miesiąc miodowy (do którego chyba jednak nie doszło) i o studiach nad literaturą grecką. Możliwe, że ten fanfik nazywał się “Honeymooning” .
Ciemność jest szczodra, jest cierpliwa i zawsze zwycięża, lecz w samym środku jej siły leży jej słabość: wystarczy jedna, jedyna, samotna świeca, by ją pokonać. Miłość jest czymś więcej niż świecą. Miłość potrafi zapalić gwiazdy.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:30   

Oki, przekopałam moje stare płyty i znalazłam jeszcze dwa fanfiki, w tym jeden z literaturą grecką ;)
Honey (czyli “Honeymooning” – tłumaczenie fanfika - sequela fanfika „The Wedding”] - to ten z literaturą grecką oraz jakiś Honeyspecial.

Wyślę może jednak tylko ten pierwszy ;)

Adresy moich blogów:
Ostatnio zmieniony przez Gosia Wto 29 Wrz, 2009 22:08, w całości zmieniany 1 raz  

Mara 

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:35   

Kochana jesteś Gosiu, że chciało Ci się poszukać. Już się cieszę i czekam niecierpliwie na przesyłkę sequela "The Wedding". Dzięki wielkie!
Ten drugi w wolnej chwili jeśli możesz to także podeślij (chyba że to jest kłopot). Ja bardzo lubię czytać, a o Johnie i Margaret to szczególnie. Padam do nóg!

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:43   

Muszę zaznaczyć, że tłumaczenie nie jest moje! Pełne uznanie dla tłumaczki :D

Teraz się cieszę, że wiele plików przekopiowałam na płyty, bo od tego czasu zmieniałam komputer. Czasem tylko muszę pomyśleć, na której płytce coś mogę znaleźć ;)

Adresy moich blogów:

Anaru 

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:44   

Odkryłam, że chyba są rzeczy, których nie znam :mysle:
Czy ja bym się mogła uśmiechnąć o pełny zestaw fanfików? :kwiatek:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:46   

Anaru, maila poproszę.
Acha i musisz odpowiedzieć, czy jesteś pełnoletnia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Adresy moich blogów:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:48   

Ja zaświadczam, że Anaru to małolata jest i nie powinna czytać erotyków.

Za to ja jak najbardziej poproszę :mrgreen:

Anaru 

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 21:51   

lady_kasiek napisał/a:
Ja zaświadczam, że Anaru to małolata jest i nie powinna czytać erotyków.

Taaaa.... jeszcze mi ciut do drugiej osiemnastki brakuje, ale coraz mniej. ;)

anaru_inne@wp.pl

Z góry ślicznie dziękuję :kwiatek:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 22:24   

Lady_Kasiek, maila proszę! ;)
O ile jesteś pełnoletnia :mrgreen:

Adresy moich blogów:

Anaru 

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 22:41   

No nie wiem czy Kasiek w bieli może czytać takie rzeczy :P

Ślicznie dziękuję :kwiatek:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Wrz, 2009 15:19   

kasiam203@interia.pl :mrgreen:

Jotka 

Wysłany: Sro 30 Wrz, 2009 19:12   

Kolejna pełnoletnia usmiecha się o fanfika
jotka1234@wp.pl

seniorita
seniorita

Wysłany: Pią 02 Paź, 2009 19:43   

oczywiście ja również jestem zainteresowana arkanami zgłębiania literatury greckiej :mrgreen: malina[a]o2.pl

BeeMeR 

Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 09:38   

ja też! Mam wrażenie, że czytałam, ale nie wszystko - zwłaszcza literatury greckiej nie pamiętam :mysle:
Tak czy inaczej nie zaszkodzi sobie odświeżyć :mrgreen:

tylko nie pamiętam, czy ja pełnoletnia jestem ;)
bachucha@wp.pl

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 15:43   

Fanfiki pełnoletnim zostały przesłane :D

Adresy moich blogów:

Odpowiedz do tematu