PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontynuacje
Autor Wiadomość
nicol81 

Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 13:35   

damamama napisał/a:
nicol81 napisał/a:
A czemu to miało być śmieszne?

Bingey z Jane według Austen po roku się przeprowadzili gdyż częste kontakty z matką i towarzystwem stały się zbyt męczące.

Wiem, ale przy oddaleniu mogli zatęsknić :mrgreen:

damamama 
nowa wielbicielka DiU oraz JE

Wysłany: Pon 25 Sie, 2008 15:14   

Tak bardzo, że musieli to ogłosić wszystkim sąsiadom w okolicy :mrgreen: :mrgreen:

Dione 
wiosenna(?) depresja

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 13:21   

MiMi napisał/a:
To nie kontynuacja, lae jakies nawiązanie, więc piszę tutaj. Czy któraś z Was czytała? http://www.merlin.com.pl/...t/1,395063.html

Nic związanego z JA. Właśnie to ...czytam. Jestem już prawie na końcu, ale... zaciełam się. Bohaterów jest całkiem sporo, watek kryminalny, romanse i miłości. Z głównych bohaterek najważniejsze są dwie (książka ma formę pamiętników ich obu). I... jedna z nich lubię, ale ta jest akurat przez autorkę trochę po macoszemu traktowana. Natomiast ta druga główna bohaterka.... nie lubię jej, nie lubię, nie lubię. I przez to nie mogę przebrnąć trzech ostatnich rozdziałów. Cała książka stylem przypomina mi Chmielewską, a raczej jej nie do końca udane naśladownictwo. Ale powiem, że znam sporą liczbę osób, którym ta książka i jej kilka dalszych części podoba się strasznie. Ja się chyba uprzedziłam do tej głównej bohaterki. Czytanie o niej nie sprawia mi przyjemności.

nicol81 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 13:25   

damamama napisał/a:
Tak bardzo, że musieli to ogłosić wszystkim sąsiadom w okolicy :mrgreen: :mrgreen:

Nic tak nie rozwija uczuć rodzinnych jak oddalenie :mrgreen: Zresztą może chcieli sąsiedztwo przygotować mentalnie...

Copycat

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 14:03   

Wiem, że wymieniałyście niektóre tytuły, ale tak orientacyjnie zapytam, ile jest tych "oficjalnych" kontynuacji Dumy? Jest gdzieś jakaś lista? Albo lista fanfików o Darcy'm albo, nie daj Boże, o Colinie? Normalnie, kijem przez szmatę tego nie tykam, ale wyjątkowo muszę się mniej więcej zorientować w tej tFórczości.

nicol81 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 14:16   

Do tej pracy magisterskiej?
Tu lista książkowych fanfików (to nie tylko kontynuacje, ale i AU i różne POVsy- najczęściej właśnie Darciego)
http://www.pemberley.com/...?category=pandp
Jednak ta lista dawno nie była aktualizowana i nowe się pojawiły. Na Amazonie są różne listy fanfików- tylko trzeba uważać, bo nazywają sequels nie tylko kontynuacje, wszystko dzieła okołodumowe.
Tu fanfiki pisane przez amatorów:
http://www.pemberley.com/...?category=PandP

Copycat

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 15:01   

Tak, do m(a)g(azynie)r'a.

Dzięki, jak zwykle zapomniałam o najbardziej oczywistym źródle <chłosta>

Sylwia

Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008 13:31   

Najlepsza lista fanficów do książek Austen to JAFF Index. Tam jest ich tysiące!

Możecie użyć hasło z mojej strony:

Username: SASReader
Password: Edinburgh (wielkość liter ma znaczenie)

Index pozwala na wyszukiwanie opowiadań wg kategorii, więc jeśli interesują Was tylko kontynuacje, to można znaleźć tylko takie. Należy uważać, bo jest parę historii, gdzie Elżbieta lub Darcy kończą z innymi partnerami, i te są zwykle przygnębiające. Dalej linki prowadzą do stron gdzie te opowiadania można przeczytać. Zdecydowanie polecam zamiast kupowania drukowanych książek. Te napisane przez amatorów zwyczajnie są lepsze. Chociaż oczywiście też jest dużo kiepskich. Ale z tego co wiem, żadna z wydanych książek nie jest aż tak dobra, i wiele z tych opublikowanych to samodzielne publikacje fanficów, które wcześniej były w internecie. Tak jak trylogia Lady Pameli, która też jest amatorką.

Inna sprawa, to że mało jest opowiadań po polsku. Jedyne opowiadanie w indeksie, to krótka historyjka napisana dla zabawy przez mojego chłopaka. Jeśli macie jakieś opowiadania to mogę poprosić autorkę tej strony, żeby dodała do indeksu. :-D

Copycat

Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008 14:19   

Oo, dziękuję okrutnie, przyda się na pewno! <kwiatek>

Ulka 

Wysłany: Pią 03 Paź, 2008 13:21   

Ale piękna ilustracja nas tam wita :)

przecinek

Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 10:42   

http://merlin.pl/Emancypa...t/1,778824.html
Najbardziej nieudana z sióstr Bennet, też ma swoje dalsze losy.
Sprawdziłam autorkę - napisała m.in. "Ptaki ciernistych krzewów". Nie wiem czy to dobra rekomendacja, książki nie czytałam, ale oznacza to że nie zajmuje się ona wyłącznie "ciągami dalszymi", tak jak pani Tennant.

Sylwia

Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 11:01   

Ja czytałam tę książkę po angielsku i była okropna. Elizabeth i Darcy po prostu straszni, a Mary Bennet dostała karierę Kopciuszka. No i jeszcze te bzdurne watki jak z sektą religijną. Nie polecam, książka zostawiła mi równie niemiły niesmak co grafomania pani Tennant.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 14:01   

Ja uwazam, ze Ptaki ciernistych krzewow, to nienajwyzszych lotow lektura, wiec raczej marna rekomendacja...

ori

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 16:34   

Ja też czytałam ją po ang. i podobała mi się. Przyznam, że spodobała mi się dopiero przy drugim czytaniu (lata po pierwszym). Ale jednak. Kwestia gustu pewnie.
Natomiast teraz czytam kontynuacje / fanfic/ Północy i Południa. Nie są złe... (tu: http://c19.proboards.com/index.cgi?board=mistress - trzeba sie zarejestrowac)

Fibula

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 19:34   

przecinek napisał/a:
http://merlin.pl/Emancypacja-Mary-Bennet_Colleen-McCullough/browse/product/1,778824.html
Najbardziej nieudana z sióstr Bennet, też ma swoje dalsze losy.
Sprawdziłam autorkę - napisała m.in. "Ptaki ciernistych krzewów". Nie wiem czy to dobra rekomendacja, książki nie czytałam, ale oznacza to że nie zajmuje się ona wyłącznie "ciągami dalszymi", tak jak pani Tennant.

Colleen McCullough napisała też cykl Pierwszy w Rzymie, niestety u nas wydany szczątkowo (pierwsze trzy tomy przez Zysk i szósty w dwóch częściach przez Bellonę :uzi: ).

Sylwia

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 20:06   

Ja nie chciałam powiedzieć, że jej poprzednie książki były złe (nie czytałam Ptaków ciernistych krzewów, widziałam tylko serial), tylko że ta kontynuacja DiU jest okropna. Powiem tak: Kobieta, która otwarcie mówi, że nie cierpi Austen nie powinna pisać kontynuacji DiU. Może w czymś co pisałaby dla przyjemności a nie dla pieniędzy sprawdziłaby się lepiej. Ta kontynuacja dostała bardzo złe recenzje na rynku anglosaskim, jest nisko oceniana na Amazonie, a Polacy wydają ją tylko dlatego, że znają autorkę, a nic nie wiedzą o rynku czytelniczym Austen. To samo zrobił jej wydawca. Zatrudnił autorkę znaną z bestsellerowych romansów zakładając, że jej kontynuacja DiU będzie hitem. Ale jednak się przeliczył. Samo nazwisko książki nie napisze. A po przeczytaniu mam nawet wątpliwości czy autorka czytała oryginał, bo wygląda na to, że wzorowała się na filmie i serialu.

Tak czy inaczej stosunek autorki do Austen przekłada się na książkę. Jasno widać, że autorka chce zburzyć wszystko co Austen stworzyła. Początek jest taki, że DiE mają za sobą 20 lat okropnego małżeństwa. Darcy jest strasznym draniem. Elżbieta nie cierpi seksu, więc żyją ze sobą jak sublokatorzy. Darcy, który słynął z uprzejmości dla siostry, traktuje swoje córki okropnie, a synem się brzydzi. To tylko początek. Nie będę opowiadać dalej, bo może ktoś chce przeczytać, ale nie polecam.

JoannaS 

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 20:09   

Po tych kilku "rekomendacjach" już wiem, że po tę książkę nie sięgnę.

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 20:34   

Okropność! Sylwio, dziękuję za ostrzeżenie, to chyba gorzej brzmi niż wszelkie pomysły o jakich dotychczas slyszałam.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 21:35   

Eee , zawsze może być gorzej :wink: jeszcze parę rzeczy można do tego dorzucić - alkoholizm , znęcanie się nad rodziną fizyczne i psychiczne , molestowanie seksualne , hazard , handel ludźmi , ukryte zboczenia i perwersje , morderstwa itp. :-P

Anaru 

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 23:35   

Sylwia napisał/a:
DiE mają za sobą 20 lat okropnego małżeństwa. Darcy jest strasznym draniem. Elżbieta nie cierpi seksu, więc żyją ze sobą jak sublokatorzy. Darcy, który słynął z uprzejmości dla siostry, traktuje swoje córki okropnie, a synem się brzydzi. To tylko początek. Nie będę opowiadać dalej, bo może ktoś chce przeczytać, ale nie polecam.

:shock: :shock: :shock:

Kontynuacji czasem powinni zabronić. :confused3:
Tak jak z Trylogią :roll:

BeeMeR 

Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 09:15   

Sylwia napisał/a:
DiE mają za sobą 20 lat okropnego małżeństwa. Darcy jest strasznym draniem. Elżbieta nie cierpi seksu, więc żyją ze sobą jak sublokatorzy. Darcy, który słynął z uprzejmości dla siostry, traktuje swoje córki okropnie, a synem się brzydzi. To tylko początek. Nie będę opowiadać dalej, bo może ktoś chce przeczytać, ale nie polecam.
:paddotylu:

Sylwia

Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 09:19   

Tamara napisał/a:
Eee , zawsze może być gorzej :wink: jeszcze parę rzeczy można do tego dorzucić - alkoholizm , znęcanie się nad rodziną fizyczne i psychiczne , molestowanie seksualne , hazard , handel ludźmi , ukryte zboczenia i perwersje , morderstwa itp. :-P

Dlatego mówiłam, że to tylko początek! :zalamka:

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 10:34   

to ta ałtorka, co przerobiła "Błękitny zamek"!!! :uzi:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 10:36   

wiecie co to już jest szczyt, naprawdę. Te kontynuacje, pożal się Boże żenua....
już wolałabym, żeby kilka fanfików wydali, bo te czasami, często w sumie sa lepsze od takich dzieuł

BeeMeR 

Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 10:45   

Bo fanfiki piszą prawdziwi fani, wkładając w to miłość do postaci (aczkolwiek czasem także grafomani ;) ), a kontynuacje niekoniecznie :roll:

Odpowiedz do tematu