PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania techniczne
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 09:19   

W nocy nikt nie pilnuje, to nie chce działać.

trifle 

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 09:40   

Ja często włażę w nocy i może raz tak było, wczoraj padło i leżało ;-) Ale dzisiaj już jest ok, ja nie mam żadnych problemów.

praedzio 
Im ta nating :)

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 09:59   

A to ja nawet nie zauważyłam, że padło. Spałam snem sprawiedliwego (tudzież wykończonego wczorajszym treningiem). :lol:

Anaru 

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 10:24   

Padło dokładnie w momencie jak siadłam :-P , zdążyłam wejść na spis nieprzeczytanych, a jak kliknęłam wątek to już był error. Miałam nadzieję, że do rana naprawią ;)

Szafran 

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 11:36   

No ja wpadam w nocy przed snem i rano, jak jadę do pracy. Więc byłam nieszczęśliwa, że nie działało:D

https://www.instagram.com/morgasia/

Aragonte 
cyborg :/

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 12:35   

BeeMeR napisał/a:
Forum zwaliło się wczoraj wieczorem - chyba gdzieś ok. 23. Wyglądało to dokładnie tak samo jak poprzednio - czyli złożyłam, że problem jest po stronie hostingu więc trzeba poczekać aż na[prawią - chyba się poprawiło ;)

Wcześniej, niestety, miałam syndrom odstawienia :-P

BeeMeR 

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 13:33   

Aragonte napisał/a:
miałam syndrom odstawienia
Jak widać - więcej nas było ;)

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 17:55   

Miałam Avasta zainstalowanego gratisowo przez UPC , idąc za radą Łukasza odinstalowałam - i komp działa o wiele szybciej , dzięki, Łukaszu :kwiatek: :kwiatki_wyciaga:
Mam też jakieś inne antywirusy zamontowane, więc bez avasta i tak jest bezpiecznie .

Akaterine 

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 18:01   

Tak naprawdę wirusy załapywane nie wiadomo skąd nie są w tej chwili aż tak dużym zagrożeniem, o ile się nie wchodzi na dziwne strony. Nawet widzę po sobie - kiedyś Kaspersky często mnie informował o potencjalnych trojanach, teraz praktycznie wcale, za to blokuje mi w przeglądarce różne elementy śledzące ze stron internetowych. Najsłabszym ogniwem jest użytkownik, który np. otwiera maile niewiadomego pochodzenia z różnymi złośliwymi programami, które wykradają dane czy szyfrują zawartość dysku, albo bez zastanowienia klika wszystko na facebooku itp. Z tego co słyszałam to własny antywirus windowsa 10 jest wystarczający dla zwykłego, rozsądnego użytkownika.
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.
Tuwim & Słonimski, W oparach absurdu

Miss Jane Austen

adminluc 
Site Admin

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 18:43   

Powiem szczerze, ja także przespałem moment, kiedy forum wieczorem nie działało...
Samo poszło - samo przyszło ;)

Anaru 

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 19:55   

adminluc napisał/a:
Powiem szczerze, ja także przespałem moment, kiedy forum wieczorem nie działało...

Ja tez tym razem nie zgłaszałam, bo stwierdziłam, że za późno na zawracanie Ci głowy i może się samo naprawi ;)

Tak koło 22:30 padło ;)

Anaru 

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018 11:07   

Znowu google mi chodzi dzisiaj tak jakby miało zaraz umrzeć :wsciekla:
Nie wiem czy to kwesta Avasta, który w tle coś kombinuje, czy nic nie kombinuje, a google ledwie dycha z innych przyczyn, ale strony mi się ledwo otwierają :wsciekla:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018 15:50   

Czy ktokolwiek z was przechodził z ogrzewania wody piecykiem gazowym na ogrzewanie z ciepłowni? U nas robią, ale nie jestem przekonana. Wiem, że dużo drożej wychodzi.U nas sobie zaśpiewali 14 zł 50 gr za podgrzanie m3 wody. Drogo. A z piecykiem to jest kłopot, ale tylko zimą. Trzeba rozszczelniać okna porządnie, jak się idzie kąpać w zimie. A tak to jest normalnie. Może poczekam aż mi się piecyk zepsuje? Ma już z 16 lat. To się za dwa, trzy lata pewnie zepsuje i wtedy się podłączę. Ewentualnie na jesieni, bo co im za lato będę tyle płacić jak mogę mniej ;) No i te rury paskudnie wyglądają.

Ania Aga 

Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018 20:15   

U mojej cioci robili ciepłą wodę w całym bloku, raczej nie mieli wyboru, musieli się podłączyć. Wiem, że była wymiana rur.

Aragonte 
cyborg :/

Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018 20:28   

Admete, a dali wam w ogóle wybór?

A ja się zirytowałam dzisiaj na głupafon :uzi: Do tej pory słuchałam sobie zawsze muzyki zrzuconej na komórkę przez kabelek w odpowiedniej aplikacji. Jakiś czas temu coś się w niej pozmieniało, ciągle namawiała mnie na subskrybcję, a ja spuszczałam ją na drzewo. No i dzisiaj się okazało, że nie mam dostępu przez aplikację do słuchania (Google Play) do plików zrzuconych na głupafon :roll: Tzn. mam do całego jednego pliku :uzi: A reszty nie. Wiem, że pliki tam siedzą i mogę do nich się dobrac innym sposobem, ale Google Play daje mi teraz chyba tylko opcję "subskrybuj" :? A ja nie chcę, nie widzę potrzeby :roll: Ktoś miał tego rodzaju sytuację? Co zrobic? Przejrzałam opcje Google Play, nie widzę na razie opcji, która pozwoliłaby mi wrócic do tego, co było wcześniej :frustracja:

Edit: ughhh - poradziłam sobie. Musiałam odinstalowac aktualizację, która zainstalowała się bez mojej wiedzy (i zgody). Teraz wygląda to normalnie. Niech no to draństwo jeszcze spróbuje się zainstalowac :bejsbol:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018 22:02   

Mamy wybór.Instalacja jest zrobiona na korytarzu,.zawsze można się podłączyć. I na razie zostanę przy piecyku. Jak się zepsuje, to zrobię ciepła wodę. Ale tylko ciepłą. Zimną wolę mieć po.staremu.

Anaru 

Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018 23:56   

Aragonte napisał/a:
Edit: ughhh - poradziłam sobie. Musiałam odinstalowac aktualizację, która zainstalowała się bez mojej wiedzy (i zgody). Teraz wygląda to normalnie. Niech no to draństwo jeszcze spróbuje się zainstalowac

Odepnij sobie automatyczne aktualizacje, ja odpinam za każdym razem jak coś instaluję, aktualizuje tylko to co używam i na dodatek jak ma dobre opinie ;)

BeeMeR 

Wysłany: Sob 05 Maj, 2018 15:04   

Help! :pomocy:
Adaś dostał na urodziny tablet (niby, bo de facto dostałam ja ;) ) no i jeszcze dobrze go nie uruchomiliśmy a mam wrażenie że już go zepsułam. :(
U Rodziców działał bez zarzutu, tyle, że nie mogłam sobie przypomnieć hasła do konta gmail (Tomkowego) wymaganego tu do zalogowania do sklepu celem zainstalowania avasta czy innego antywira, wiec nie poszaleliśmy, u mnie zaś sprawdziwszy co i jak zalogować mi się udało, ale tablet się co chwilę wiesza albo wyłącza sam z siebie. Odkryłam dziś rano, że jak debil położyłam go wczoraj (w pudełku, zapakowany) obok małej gry na magnesy - taki chińczyk wycieczkowy - czy mogłam tym coś rozmagnesować? :frustracja: Czy mógł się już zawirusować bo przy próbie instalacji antrywira też się wiesza?

Akaterine 

Wysłany: Sob 05 Maj, 2018 15:17   

Zawirusować raczej nie, wirusy na androida raczej kradną dane niż zawieszają system. A magnesy musiałyby być neodymowe, żeby cokolwiek zrobić takiemu urządzeniu, szczególnie jak było w pudełku.
Jeżeli restart nic nie pomógł zawsze możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, może w systemie coś samo z siebie się zepsuło.
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.

Miss Jane Austen

BeeMeR 

Wysłany: Sob 05 Maj, 2018 16:09   

Jeszcze nie restartowałam, spróbuję :kwiatek:
Tylko wyjaśnijcie niesmartfonowej i nietabletowej osobie jak to zrobić - z tyłu jest taka maleńka dziurka - tknąć tam i przytrzymać kilka sekund?

Chińczyk jest tego typu (Tomek twierdzi, że tabletowi nie powinny zrobić krzywdy, ale zna się na tabletach tak jak ja :P ):
https://www.emag.pl/chinc...BEaAoHaEALw_wcB

Akaterine 

Wysłany: Sob 05 Maj, 2018 17:31   

BeeMeR napisał/a:
Tylko wyjaśnijcie niesmartfonowej i nietabletowej osobie jak to zrobić - z tyłu jest taka maleńka dziurka - tknąć tam i przytrzymać kilka sekund?

W zasadzie chodziło mi tylko o to, żeby włączyć i wyłączyć. Jeżeli to nic nie da to przywrócenie ustawień fabrycznych. A jaki to tablet?
Taki chińczyk na pewno nie zaszkodził :) .

Miss Jane Austen

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 18 Maj, 2018 06:56   

Jak przejsc do listy ignorowanych uzytkownikow oraz do listy ignorowanych tematow?

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Anaru 

Wysłany: Pią 18 Maj, 2018 10:05   

Najłatwiej zignoruj coś/kogoś i pokaże ci się lista ignorowanych, na której możesz odignorować ;)
Tematy: wejdź na jakiś (pół)główny wątek i zobaczysz "pokaż ignorowane tematy" np. w
Z Południa na Północ Strona Główna » Austenalia » Jane Austen - życie i epoka
itd ;)
Trochę kłopotliwe, ale w sumie szybkie

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 18 Maj, 2018 13:56   

Dzięki! Paluchami gmerałam w komórce i coś kliknęłam, wiem że coś / ktoś mi się dodał do ignorowanych, ale zniknęło i nie wiedziałam, co pokićkałam.
I już mi się odnalazła zguba - Aragonte mi wyskoczyła do listy ignorowanych. No kurde kogo jak kogo, ale Aragonte ignorować nie zamierzam. :?

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Anaru 

Wysłany: Pią 18 Maj, 2018 14:11   

Cieszę się, że naprawiłaś :wink:

Odpowiedz do tematu