PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 18:45
Wojna i pokój (2007)
Autor Wiadomość
Gunia 

Wysłany: Wto 19 Cze, 2007 14:32   

Trzykrotka napisał/a:
Poza tym, mówcie sobie co chcecie - Amerykanie w życiu nie oddadzą rosyjskości tak, jak zrobi to Rosjanin.

No właśnie. To jest chyba największy atut takich produkcji.

Kaziuta

Wysłany: Sro 20 Cze, 2007 18:51   

Amerykańskie ekranizacje może faktycznie są nieudane, ale Audrey jest śliczna.

Gunia 

Wysłany: Sro 20 Cze, 2007 18:56   

Hmmm... Jak pomyślę o tych godzinach ekranizacji, z sukniami z naszej ulubionej epoki i Bołkońskim, to od razu nowych sił do życia nabieram. :D
A teraz usiłuję rozgryźć zagadkę: mam dwa wydania, pisane taką samą czcionką i to o większym formacie ma więcej stron. Ciekawe.

Maryann 

Wysłany: Sro 20 Cze, 2007 18:59   

Kaziuta napisał/a:
Amerykańskie ekranizacje może faktycznie są nieudane, ale Audrey jest śliczna.

Faktycznie - Audrey jest śliczna i jak stworzona do tej roli. Czytając książkę cały czas miałam przed oczami tę "jej" Nataszę...

Maryann 

Wysłany: Pon 09 Lip, 2007 09:47   

Garść konkretów:
http://wiadomosci.gazeta....76,4299184.html

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 19:27   

Informacji o premierze miniserialu w kinie :-)

http://www.filmweb.pl/Pre...e,News,id=36083

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:21   

promo nowej wersji "Łor and pis"
http://pl.youtube.com/watch?v=8PhQOaYJNbA

lubie ten walc w tle ;)

no i dla dam pamietających fragmencik wersji BOndarczuka
http://pl.youtube.com/wat...related&search=

Alison

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:32   

miłosz napisał/a:

lubie ten walc w tle ;)

No tak Czajkowski to się z tym walcem wpasował już w tyle filmów uomantycnych, że głowa mała, ale fakt, że muzyka jest porywająca i człowiek na ten tychmiast widzi się na parkiecie wśród roziskrzonych kandelabrów, w ramionach jakiegoś przystojniaka :wink:

A ten nowy Biezuchow, to całkiem przystojny jest :wink:

Co do Stirlitza w roli Bołkońskiego - drewno, drewno!

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:44   

A to jest Czajkowski? W tych czasach? Czy on się wtedy w ogóle już urodził? ;) .

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:47   

Nimloth napisał/a:
A to jest Czajkowski? W tych czasach? Czy on się wtedy w ogóle już urodził? ;) .

nieważne Czajkowski w każde czasy sie wpisze zwłaszcza w udramatyzowanie nieszczę śliwej miłośći ;)

Ali zawsze uważałam, że nieszczęsciem Tichonowa był Sztyrlic :mrgreen: co na chłopa spojrzę to mi się kawały o Sztyrlicu przypominają :oklaski:
Ostatnio zmieniony przez miłosz Pon 17 Wrz, 2007 09:02, w całości zmieniany 1 raz  

Alison

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:47   

Nimloth napisał/a:

Muzyka jest ponadczasowa i jeśli do filmu paśliwa, to kto by się martwił datami :wink:

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 08:59   

Ja się nie martwię, ja zauważam, i choć Was to nie obchodzi, to mnie jednak trochę razi. I tyle.

Alison

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 09:03   

Nimloth napisał/a:
Ja się nie martwię, ja zauważam, i choć Was to nie obchodzi, to mnie jednak trochę razi. I tyle.

To teraz będzie Cie razić jeszcze bardziej, bo mnie się machnął Czajkowski z Chaczaturianem, któren jeszcze późniejszem twórcą jest :-P :wink:

Marija 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 09:36   

Rozejrzałam się w temacie muzyki rosyjskiej XIX w., no i dla okresu wojen napoleońskich to ewentualnie pieśni cerkiewne mogą być. Wielka muzyka symfoniczna w Rosji to dopiero 2 połowa XIX w. :mysle: Niech mnie ktoś oświeci, ale raczej na pra-Czajkowskiego nie ma szans :? .
Trzeba by się podpierać resztą ówczesnej muzycznej Europy...

Alison

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 10:23   

No niby tak, ale przecież tu nie chodzi o oprawę muzyczną zgodną z epoką ale o muzykę, która podkreśli nastrój sceny. Walce Czajkowskiego czy Pas de deux z Jeziora łabędziego są tak urocze, że często pojawiają jako tło różnych romantycznych scen. Muzyka Chaczaturiana też się do tego bardzo nadaje, ten walc jest przecież porywający. Jako, że uwielbiam Walc Kwiatów Czajkowskiego, to jakoś w tą stronę poleciało moje pierwsze skojarzenie. Muzyka Chaczaturiana była juz wiele razy wykorzystywana w filmach. Pamiętacie tę cudną scenę peronową w Majerlingu z Catherine Deneuve i Omarem Shariffem? Tam o ile sobie przypominam, były fragmenty ze Spartakusa. Tylko ludzie z tamtych szerokości geograficznych potrafią tak muzycznie w serce przyłożyć. Aram był Ormianinem, a u mnie wszak krople krwi i ormiańskiej i rosyjskiej, mnie ta muzyka po prostu w erytrocyty wnika i cześć. Nie chcę w Wojnie i Pokoju nikogo innego słuchać! :banan:

Znalazłam ten temat, w pary wykonaniach!

Boże jak ja kocham balet! :paddotylu:

Pemberley 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 10:37   

miłosz napisał/a:

lubie ten walc w tle ;)

Dzieki Milosz :kwiatek:
Muzyka swietna, tylko ze wykorzystana juz i w "Angielskim pacjencie" i nawet w" Misji" . Mam nadzieje, ze tylko ten klip promujacy ma taka oprawe..

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 17:33   

Muzyka przecież nie musi pochodzic z epoki, w której rozgrywa się akcja filmu. Myslę, że w scenach balowych powinni zadbać o prawdę historyczna odnośnie muzyki, ale sama ścieżka dzwiękowa ma oddawac nastrój, emocje. W zwiastunach zwykle daje się zupełnie inne utwory, mają zachęcać do obejrzenia, mają być dramatyczne albo nastrojowe - muszą przyciagać uwagę.
Przyznam się, że ja rosyjskiej literatury nie pojmuję i nie umiem zaakceptować, podobnie jak rosyjskiej kultury. Ogólnie jestem rusofobem ;) Wojnę i pokój mam zamiar jednak obejrzeć. Może nawet książkę przeczytam? To w końcu nie Dostojewski od którego odrzuca mnie zawsze i w sposób ostateczny.
Moje drogie kiedy premiera w naszej tv?
Ostatnio zmieniony przez Admete Pon 17 Wrz, 2007 17:37, w całości zmieniany 1 raz  

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 17:35   

a wiadomo już kiedy to puszczą, bo ja sie ociągam z przeczytaniem ksiązki, no i kolejny problem, to zepsuty Tv którego nikt nie chce naprawić :wsciekla:
A bardzo chciałabym oglądnąc,, rosja, mnie fascynuje, muzyka(cerkiewna też) kultura, język. wszystko

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 18:00   

Czytałam, że polsat zapowiada na listopad.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 18:03   

Boże, moze przez miesiąc naprawią tego rzęcha, a zresztą ja się wyprowadzam a nie wiem czy w nowym lokum będzie TV.
Ale Polsat to puści kurcze to tan będzie 5765753 reklam

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 18:12   

Walc jest porywający i mi nie wadzi, tylko czemu panie jak jedna przypominają Keirę? ja mam już dość anorektyczek z odległych epok! Tęsknię za jakąś Danielą albo Jennifer!

Alison

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 19:04   

Trzykrotka napisał/a:
Walc jest porywający i mi nie wadzi, tylko czemu panie jak jedna przypominają Keirę? ja mam już dość anorektyczek z odległych epok! Tęsknię za jakąś Danielą albo Jennifer!

Święte słowa! Może to faceci casting robią, albo co... :?

Gunia 

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 19:38   

Mnie zastanawia, czy Bołkoński i Natasza mieli prawo do swojego walca. Z okołofanfikowych dywagacji wynika, że wtedy walc był gorszący, ale może to nie dotyczy całej Europy.
A w sumie to mi wszystko jedno. Tak kocham ten fragment książki, że choćby historycznie był nic nie wart, to... :serduszkate: A w ogóle to ja jestem zdania, że jak szuka się prawdy historycznej, to trzeba włączyć Discovery, a w ekranizacjach powieści, a zwłaszcza romantycznych, jest wiele ważniejszych rzeczy do uchwycenia. ;) Aczkolwiek podziwiam chłodne i analityczne umysły ludzi, którzy są w stanie skonfrontować to z rzeczywistością, posiadając wiedzę często większą niż reżyser.
Ale ja już się cieszę na ten film! :banan_Bablu:

Gunia 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007 17:32   

Koszmarnie długo się ładuje (przynajmniej mi), ale w oczekiwaniu na film i to dobre. :D

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007 14:55   

To juz pewnei było, ale tak dla pobudzenia apetytu: KLIK

Odpowiedz do tematu