PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najgłupsze książki, jakie wpadły wam w ręce
Autor Wiadomość
annmichelle 

Wysłany: Wto 28 Sty, 2020 19:34   

Admete napisał/a:
Zawsze zadziwia mnie fakt, że ludzie czytają coś, co im się nie podoba ;)

Wiesz, czasami zaczynasz czytać i nie wiesz za bardzo czego się spodziewać. Zachęcona opiniami, przez znajomych, itp.
Jeśli książka napisana jest dobrze (żadna grafomania) to czytasz ją dalej z nadzieją, że w końcu "zaskoczy".
Pod koniec czytasz wciąż, choć nadzieja coraz mniejsza, bo "doczytuję książki do końca, zresztą już prawie kończę", no i tym sposobem czytasz do ostatniej strony. :mrgreen:

I wtedy nadchodzi myśl : "nie podobała mi się". :mrgreen:

Piszę z własnej perspektywy - tak mi się kilka razy zdarzyło.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 28 Sty, 2020 20:31   

Nie mam tak nigdy, więc się dziwię. Jak mi się nie podoba, to odkładam. Tak samo mam z filmami, serialami. Szkoda mi czasu.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 29 Sty, 2020 11:07   

Le? Sprawdzilam wszystkie wpisy z tego bloga w tym guscie i jestem rozczarowana. Myslalam, ze bedzie wiecej merytorycznych opinii, ale sporo jest takich w stylu "nudzilam sie, wiec to najgorsza ksiazka na swiecie", bez jakichs konkretnych argumentow. :roll: Albo "przeczytalem tylko 50 stron i dalej nie dalem rady" - ale dalem rade ocenic na tej podstawie calosc. :roll:

Odnosnie tego dlaczego ludzie czytaja cos, co im sie nie podoba. Mam 2 teorie.
1. Pisza recenzje ksiazek, wiec wypadaloby jednak przeczytac calosc (to sa chyba wlasnie blogerzy ksiazkowi).
2. Perwersyjna przyjemnosc (cos jak swojego czasu KB czytala opowiadania misatopodobne).
Swoja szosa na liscie pojawila sie niedawno zjechana solidnie przez NAKW "Klatwa przeznaczenia". Ciekawe czemu... :lol:

Aragonte 

Wysłany: Sro 29 Sty, 2020 12:30   

Agn napisał/a:
Le? Sprawdzilam wszystkie wpisy z tego bloga w tym guscie i jestem rozczarowana. Myslalam, ze bedzie wiecej merytorycznych opinii, ale sporo jest takich w stylu "nudzilam sie, wiec to najgorsza ksiazka na swiecie", bez jakichs konkretnych argumentow. :roll: Albo "przeczytalem tylko 50 stron i dalej nie dalem rady" - ale dalem rade ocenic na tej podstawie calosc. :roll:

Ale przecież zastrzegałam, że to subiektywna opinia blogerki, a nie wyrocznia :kwiatek: którą zresztą Niezatapialna Armada też dla mnie nie jest.
Mogę nie wklejać tego rodzaju rozczarowujących linków :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 29 Sty, 2020 13:52   

Przynajmniej dyskusja jest :)

Aragonte 

Wysłany: Sro 29 Sty, 2020 15:13   

A ja muszę coś sprostować, bo sama zapomniałam tytuł tego wpisu, który podlinkowałam - to nie były opinie autorki bloga, tylko 11 czy 12 różnych blogerów :-)

I o "Klątwie przeznaczenia" wypowiadała się ta blogerka:
https://mocnosubiektywna.wordpress.com/2017/07/31/czy-do-fantastyki-mozemy-podchodzic-bezrefleksyjnie-na-ile-mozna-nagiac-wszelkie-zasady-bo-to-przeciez-tylko-ksiazka-recenzja-klatwa-przeznaczenia-monika-magoska-suchar-sylwia-dubielecka/

BTW jej recenzja "Klątwy" jest z 31 lipca 2017 roku, a pierwsza część analizy NAKW-y była opublikowana 19 października tego roku, tak że nie można powiedzieć, że ktoś tu się analizą NAKW-y zainspirował.
https://niezatapialna-armada.blogspot.com/2017/10/340-zwiazek-zawodowy-przestepcow-czyli.html

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 29 Sty, 2020 21:21   

Sprostowanie sprostowania - 19 pazdziernika jeszcze w tym roku nie bylo. ;)
Linki wklejaj, nie skap, jak cos ci wpadnie w lapki. Lubie wiedziec, czego unikac. :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Sro 29 Sty, 2020 21:33   

Agn napisał/a:
Sprostowanie sprostowania - 19 pazdziernika jeszcze w tym roku nie bylo. ;)

Agn, ty żartujesz teraz, tak? :mysle: Przecież w tamtym zdaniu miałam na myśli rok 2017, kiedy była analiza NAKW (po coś wrzuciłam link) i do głowy mi nie przyszło, że ktoś to inaczej zrozumie.

Okej, nieważne, trochę mnie to zmęczyło, więc się zwyczajnie zamknę.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 29 Sty, 2020 21:46   

Aragonte, oczywiscie, ze zartuje. Emotka! Nigdy w zyciu bym sie z ciebie nie nasmiewala. No weeeez... :przytul:

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Sob 08 Lut, 2020 21:53   

annmichelle napisał/a:
Admete napisał/a:
Zawsze zadziwia mnie fakt, że ludzie czytają coś, co im się nie podoba ;)

Wiesz, czasami zaczynasz czytać i nie wiesz za bardzo czego się spodziewać. Zachęcona opiniami, przez znajomych, itp.
Jeśli książka napisana jest dobrze (żadna grafomania) to czytasz ją dalej z nadzieją, że w końcu "zaskoczy".
Pod koniec czytasz wciąż, choć nadzieja coraz mniejsza, bo "doczytuję książki do końca, zresztą już prawie kończę", no i tym sposobem czytasz do ostatniej strony. :mrgreen:

I wtedy nadchodzi myśl : "nie podobała mi się". :mrgreen:

Piszę z własnej perspektywy - tak mi się kilka razy zdarzyło.

Mnie się tak zdarzyło też parę razy, żeby się dowiedzieć o co chodzi ze sławą tej czy innej pozycji . Takie np."Pożegnanie z Afryką" - dramatyczna buła nie do strawienia, zmęczyłam, bo ciągle miałam nadzieję, że coś tam będzie , co spowodowało rozgłos i ekranizację - a nie było nic. Nie mówiąc o Żeromskim w ramach lektur szkolnych :wink:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2020 19:58   

Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, czy Blanka Lipińska jest skończoną debilką, to może się ich niniejszym pozbyć:
https://alaluna.pl/gwiazdy/blanka-lipinska-o-gwalcie-61-procent-kobiet-fantazjuje-o-seksie-na-ktory-nie-wyrazily-zgody/
I to jest moja definicja ludzkiej szmaty. :evil:
Nie, nie odwołam tego wyzwiska - karaluchy zasługują na więcej szacunku niż ta dmuchana lala. :evil:

Aragonte 

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2020 22:20   

Agn, szkoda energii.
Cytat:
Poza tym ostatnio czytałam o badaniach amerykańskiego psychologa Justina Lehmillera, z których wynika, że 61 proc. kobiet fantazjuje o seksie, na który nie wyraziły zgody – dodaje pisarka.

Tak, a każda z tych fantazjujących oczywiście marzy o zrealizowaniu fantazji o gwałcie, jasssne :roll:
"Pisarka"? Czas umierać chyba.

Tamara 

Wysłany: Sro 22 Kwi, 2020 08:43   

Agn napisał/a:
dmuchana lala.

Agn, nie obrażaj tak pożytecznego sprzętu jak dmuchana lala :wink: :-P
Przedwczoraj stojąc pod punktem odbioru Bonito z przerażeniem dostrzegłam na wystawie dwa kolejne wypłodki tejże pani , jeden z tytułu sądząc będący kontynuacja 365 dni a drugi jakiś inny , tytułu nie zapamiętałam .

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 22 Kwi, 2020 08:49   

Oba te wypłodki są kontynuacjami jej dzieUa. W końcu to łajno ma 3 części. :roll:

Przepraszam producentów dmuchanych lal.

Tamara 

Wysłany: Sro 22 Kwi, 2020 08:53   

O mamo nie wiedziałam że to trylogia :confused3: :paddotylu: :thud: w sumie łajno jako nawóz też pożyteczne :wink: a toto to chyba zie nadaje wyłącznie do recyklingu jako pulpa papierowa na srajtaśmę :confused3:

Aragonte 

Wysłany: Czw 30 Lip, 2020 16:34   

Agn napisał/a:
Chcialam sie pochwalic, ze przeczytalam wszystkie czesci analizy "Klatwy przeznaczenia" wyjac z uciechy i juz mialam plakusiac, ze NAKW nie beda sie katowali analiza ciagu dalszego, gdy WTEM!
https://niezatapialna-armada.blogspot.com/2019/09/379-jak-oszukac-smierc-czyli-krwawa.html
O LOSIE!!! :excited:
Polecam przeczytanie analizatorskiego who is who, zabojcze. :mrgreen:

Agn, a widziałaś facebookowe konto autorek z cytatami i rysunkami? Zakładeczki też są :-P
https://pl-pl.facebook.com/KlatwaPrzeznaczeniaKsiazka/
Tylko uważajmy na komentarze, bo dopadnie nas klątwa wujka prawnika i jeszcze któraś postraszy pozwem :wink:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 30 Lip, 2020 17:12   

O mamuniu... :rotfl:

Odpowiedz do tematu