PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ŁukaszG
Czw 28 Wrz, 2006 23:47
Malarstwo
Autor Wiadomość
migotka 
migotka

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 18:48   

Gitka 

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006 18:49   

Migotko piękne, szkoda tylko, że powiększyć nie mogę :sad:

Gitka 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 10:24   

Padł cenowy rekord wszech czasów za obraz
135 mln USD zapłacił amerykański przedsiębiorca Ronald S. Lauder za "Portret Adeli Bloch-Bauer" pędzla Gustava Klimta - pisze poniedziałkowy "New York Times". To najwyższa cena, jaką kiedykolwiek zapłacono za obraz.
Lauder nie potwierdził w rozmowie telefonicznej wymienionej przez dziennik kwoty, nie zaprzeczył jednak, że zapłacił za obraz rekordową sumę. "New York Times" podaje konkretne cyfry, powołując się na ekspertów wprowadzonych w negocjacje.

Do tej pory najdroższym obrazem na świecie był "Chłopiec z fajką" Pabla Picassa, sprzedany na aukcji w 2004 roku za 104,1 mln USD.

http://serwisy.gazeta.pl/...006-06-20-04-35

Gunia 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 13:53   

To przykład na to, że najdroższy nie znaczy najładniejszy, przynajmniej moim zdaniem.

Jeannette 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 15:17   

E Guniu ma coś w sobie.....przynajmniej znośny w odbiorze.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 16:32   

Charles Edward Perugini
"Girl Reading" (1878)

Ten obraz moglby zdobic takze nasze forum ;)

A malarstwo Klimta lubie i ostatnio jest bardzo cenione, wiec cena mnie zupelnie nie dziwi.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

bezpaznokcianka 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 16:45   

Klimt jest super... uwielbiam jego malarstwo! :D u mnie w szkole wisiała nawet udana kopia i ja z entuzjazmem krzyknęłam "O, Klimt!", na co wszyscy zrobili takie miny :| i się pytają o co mi niby chodzi...

Gunia 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 18:24   

"Girl Readning" bardzo mi się podoba. Zdecydowanie - takie malarstwo przemawia do mnie najbardziej.

Aga85 

Wysłany: Wto 20 Cze, 2006 18:32   

Gunia napisał/a:
"Girl Readning" bardzo mi się podoba. Zdecydowanie - takie malarstwo przemawia do mnie najbardziej.

I do mnie też. Naprawdę śliczny obraz :grin:

Caroline 

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 21:04   

W Krakowie wystawa malarstwa Boznańskiej:

Link do artykułu w onecie
Galeria

GosiaJ
Shahrukh...

Wysłany: Pon 26 Cze, 2006 10:19   

A ja ciągle jestem pod wrażeniem tej pięknej damy, którą ostatnio odwiedziłam - oczywiście nawet najlepsze zdjęcie nie da się porównać z tym, co się widzi i czuje, stojąc twarzą w twarz z Cecylią Gallerani.

Gitka 

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006 18:18   

Tamara Lempicka
Bogata, piękna i wyzwolona. Prowokowała stylem życia i swoim malarstwem. W podparyskim Muzeum Lat 30. zorganizowano retrospektywną wystawę Tamary Lempickiej. Z tej okazji przyleciała specjalnie z USA wnuczka artystki – Victoria de Lempicka, która zajmuje się spuścizną po malarce. To ona zdradziła VIVIE! parę sekretów swej słynnej babki.
więcej
http://viva.pl/index.php?...d=556&Itemid=82

Gunia 

Wysłany: Pon 28 Sie, 2006 00:38   

Wstyd, że Prawdziwe Damy tak się zaniedbały w dziedzinia malarstwa (poza Impresjonizmem, rzecz jasna;)). Aby rozruszać wątek, podaję link do obrazu, który poznałam za sprawą książki "Impresjonizm" aut. Howarda i który od razu bardzo mi się spodobał.
http://republika.pl/blog_...th_of_venus.jpg
I drugiego, który rozbudził moją romantyczną duszę. ;)
http://republika.pl/blog_...z/zakochani.jpg

Gitka 

Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006 08:52   

Norweska policja odnalazła dwa płótna Edvarda Muncha - słynny "Krzyk" i "Madonnę" (oba z 1893 r.), skradzione z Munch Museum w Oslo, w sierpniu 2004 r. Dwaj zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni wtargnęli wtedy do muzeum i zerwali obrazy na oczach dziesiątków zastraszonych turystów. "Mamy 100 procent pewności, że są to oryginały" - powiedział Iver Stensrud z policji w Oslo. - "Zniszczenia obrazów są mniejsze niż się obawialiśmy". W maju trzy osoby uczestniczące w kradzieży skazano na od czterech do ośmiu lat więzienia. Wobec dwóch z nich orzeczono obowiązek zapłaty 122 mln dol. Ale płócien wciąż nie było. Stensrud powiedział, że na razie nikt nie może ich obejrzeć. Nie zdradził też jak je odnaleziono po dwoch latach i 9 dniach. Nie zapłacono za nie nikomu, choć władze Oslo oferowały wcześniej znalazcy 250 tys. euro. Skazani nie pomagali w odnalezieniu płócień. Policja wierzy, że cały czas były one w Norwegii.

źródło http://serwisy.gazeta.pl/...006-09-01-03-05

Gitka 

Wysłany: Sro 06 Wrz, 2006 22:55   

Na kanale Planete codziennie o godzinie 19,45 jest wyświetlany film dokumentalny
OPOWIEŚCI W OBRAZACH
Osiem najpiękniejszych obrazów i historie związane z ich powstaniem.

Znany krytyk sztuki Waldemar Januszczak odkrywa mity dotyczące niektórych arcydzieł światowego malarstwa i genezę ich powstania. Kim jest tajemnicza Mona Lisa? Dlaczego "Lekcja anatomii" Rembrandta jest kontrowersyjna moralnie? Co mówi historia bogini miłości w "Narodzinach Wenus" Botticellego i czy obraz ma związek z krwawym dramatem, który rozegrał się między bogatymi Medyceuszami a Girolamo Savonarolą w czasach renesansu we Florencji? Twórcy serii dokumentalnej zdradzają tajemnice także "Śniadania na trawie" Maneta, "Burzy" Giorgione, "Zaślubin Arnolfinich" Jana van Eycka, "Chłopca ugryzionego przez jaszczurkę" Caravaggia oraz "Portretu Roberta Andrewsa" Gainsborougha.

http://www.planete.pl/?prog&15522
Dzisiaj była opowieść o "Portrecie Roberta Andrewsa" Gainsborougha
Film jest bardzo ciekawy. Nawet nie zauważyłam, że żona Roberta na obrazie ma na swojej pieknej sukni plamę. Suknia ponoć specjalnie została niedokończona...
Malarz bardzo nie lubił owej damy...
Zapraszam do oglądania, warto.

Maryann 

Wysłany: Sro 06 Wrz, 2006 23:00   

Z obrazów Gainsborougha najbardziej lubię "Poranną przechadzkę" i portrety córek malarza. No i oczywiście galerię portretów rodziny królewskiej - pobudza do refleksji.

Czy ten wątek nie pasowałby bardziej do "Kącika kulturalnego" ?

Gitka 

Wysłany: Czw 07 Wrz, 2006 10:19   

A ponoć Gainsborough nie lubil malować portretów bogaczy.
Dzieci w jego obrazach są piękne.

The Painter's Daughters chasing a Butterfly

Może rzeczywiście trzeba by było przenieść temat Malarstwo do "Kącika kulturalnego" ?

Maryann 

Wysłany: Pią 08 Wrz, 2006 20:23   

Lubił - nie lubił, ale namalował ich całą galerię. W tym mój ulubiony:

I jeszcze ten:

Do portretu tej damy mam szczególny sentyment, bo zdobił okładkę mojej pierwszej "Dumy".

Gitka 

Wysłany: Pią 08 Wrz, 2006 22:38   

Moja pierwsza Duma też jest z taką okładkę :lol:
Maryann, ten serial jest świetny.
We wtorek 8,50 jest powtórka pięciu pierwszych odcinków. Będę musiała nagrać.

Dzisiaj była mowa o tym obrazie
"Chłopiec ugryziony przez jaszczurkę" Caravaggio

Chłopiec ma tak ulożony palec jak i teraz można spotkać czyli "fucku" :oops: :cool:
Ponoć już wtedy ten obrazliwy symbol był znany.
Facet, który opowiady "Opowieści o obrazach" jest ok :lol:

Gitka 

Wysłany: Pią 08 Wrz, 2006 22:48   

W niedzielę 10.09 na Planete o godzinie 10,45

OLGA BOZNAŃSKA

Polska/Niemcy, 2000, 28 min
film dokumentalny
Reżyseria: Przemysław Młyńczyk

Międzynarodowa produkcja, której twórcy podążają śladami słynnej polskiej malarki - Olgi Boznańskiej.

Znana portrecistka okresu Młodej Polski zmarła w 1940 roku w Paryżu. Dopiero w 1956 roku przywieziono do Polski pozostałe po niej akcesoria malarskie, ubrania, przedmioty osobiste i listy. Niestety nie wywołują one zainteresowania pracowników Muzeum Narodowego w Krakowie - do dziś przeglądano je zaledwie kilka razy. Właśnie jeden z tych rutynowych przeglądów był inspiracją dla twórców dokumentu "Olga Boznańska". Przypominają oni jej przyjaźń z Xawerym Dunikowskim, Arturem Rubinsteinem i Henrykiem Sienkiewiczem. Wykorzystują nieznane listy z poglądami artystki na wydarzenia z początku XX wieku, archiwalne fotografie i materiały filmowe. W filmie występują m.in. Teresa Budzisz - Krzyżanowska, Krzysztof Kolberger i Jerzy Zelnik, a muzykę skomponował Michał Urbaniak.

Film z cyklu: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT

http://www.cyfraplus.pl/c...ndex/full/14781

Ja najbardziej lubię ten obraz
Pracownia malarki

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Wrz, 2006 17:28   

Gitka napisał/a:
Chłopiec ma tak ulożony palec jak i teraz można spotkać czyli "fucku" :oops: :cool: Ponoć już wtedy ten obrazliwy symbol był znany.

Znany był od średniowiecza (bitwa pod Crecy)
Ostatnio zmieniony przez AineNiRigani Sro 13 Wrz, 2006 23:07, w całości zmieniany 1 raz  

Gunia 

Wysłany: Nie 10 Wrz, 2006 18:46   

AineNiRigani napisał/a:
Gitka napisał/a:
Chłopiec ma tak ulożony palec jak i teraz można spotkać czyli "fucku" :oops: :cool: Ponoć już wtedy ten obrazliwy symbol był znany.

Znany był od średniowiecza (bitwa pod Crecy)

Coś kojarzę... Czy to nie chodziło o ucinanie palców łucznikom?

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Wrz, 2006 19:18   

o to :D

Gitka 

Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006 09:23   

Jan Matejko "Sobieski pod Wiedniem"

Rocznica odsieczy wiedeńskiej
Dziś przypada 324 rocznica jednej z największych bitew w dziejach Europy.

Doszło do niej na przedmieściach Wiednia 12 września 1682 r. W lipcu stolicę cesarstwa Austro-Węgier obległa armia turecka pod wodzą wielkiego wezyra Kara Mustafy. Na pomoc oblężonemu Wiedniowi ruszył Jan III Sobieski. Sobieski rozgromił armię Mustafy, a Turcja przestała zagrażać Europie.

Dziś o godzinie 19,45 Planete
Opowieści w obrazach
"Śniadanie na trawie" Maneta

Gitka 

Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006 09:27   

Wystawę malarstwa słynnej francuskiej aktorki Juliette Binoche będzie można oglądać po raz pierwszy w Polsce od 21. września w Ratuszu Miejskim - Muzeum Częstochowskim.

Wystawę otworzy - urodzona w Częstochowie, a mieszkająca w Paryżu matka Binoche - Monique Stalens, która jest reżyserem i aktorką.

Jak poinformował we wtorek rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie Ireneusz Leśnikowski, w Częstochowie zostanie zaprezentowanych 28 prac laureatki Oscara: obrazy, pastele i szkice. Wśród nich będzie m.in. autoportret aktorki oraz obraz i rysunek przedstawiające jej babcię - Julię Młynarczyk, częstochowiankę.

W częstochowskim muzeum zaprezentowana zostanie też druga wystawa "Juliette Binoche na fotografiach siostry Marion Stalens". Siostra aktorki zajmuje się m.in. fotografią planu filmowego, jest też autorką filmów dokumentalnych o tematyce społecznej.

Leśnikowski podkreślił, że zorganizowanie wystawy było możliwe dzięki odkryciu w ubiegłym roku przez prezydenta Częstochowy Tadeusza Wronę rodzinnych związków Juliette Binoche z Częstochową. Tu bowiem urodzili się dziadkowie i matka aktorki. Pochodząca z Częstochowy babcia Juliette Binoche - Julia Młynarczyk - wyszła za mąż za Andrzeja Stalensa, wywodzącego się z rodziny francuskich przemysłowców.

Binoche zwróciła uwagę widzów i krytyków, gdy jako 23-latka wystąpiła w ekranizacji powieści "Nieznośna lekkość bytu" Milana Kundery. Wśród jej najbardziej znaczących ról filmowych znajduje się nagrodzona Oscarem rola pielęgniarki w "Angielskim pacjencie". Bardzo znacząca w jej karierze była też rola w filmie Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory: Niebieski" oraz nominowana do Złotego Globu kreacja w filmie pt. "Czekolada".

Wystawy zostaną otwarte w przeddzień II Światowego Kongresu Częstochowian, który odbywać się będzie w dniach 22-24 września.
http://film.wp.pl/p/id,70987,wiadomosc.html
http://czestochowa.naszem...ezy/101106.html

Odpowiedz do tematu