PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 19:14
Sapkowski
Autor Wiadomość
BeeMeR 

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 21:46   

och, tak - język jedyny w swoim rodzaju - on ma wspaniałą tendencję do używania odpowiednich słów odpowiednim miejscu - a także krótkich, dosadnych, ale niesamowicie trafnych stwierdzeń :lol: jak w/w chędożenie, paskudne spojrzenie Geralta (jakoś tak to było...), no zawsze mnie śmieszy życzenie, które jako pierwsze usłyszał Dżin :rotfl:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 22:14   

On lubi pisac, ze Geralt usmiechnal sie paskudnie. Wtedy wiadomo, ze cos sie swieci, hehehe. :mrgreen:

BeeMeR 

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 22:25   

Właśnie :mrgreen:

Nawiasem - ładny awatarek :kwiatek:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 22:37   

Dzieki! Ten Geralt z gry piekielnie mi sie podoba. Idealnie tak jak go sobie wyobrazalam (no, zarost powinien byc bialy, ale mniejsza z tym). Troche tych avkow juz narobilam...

Przy okazji - w srode mialam po prostu genialna lekcje angielskiego. Na razie nie mam podrecznika (na dniach nabede), wiec lekcje polegaja na gadaniu, by usprawnic nieco moja mowiona angielszczyzne. Opowiedzialam Patrycji, jak to kupowalam gre i wszystkie problemy sprzetowe z owym zakupem zwiazane. Pokladala sie ze smiechu. A potem gadalysmy o Sapku, Geralcie i grze non stop. Doszlysmy do tego, ze w Ameryce ta gra tez jest juz b. popularna, wiec moze przetlumacza ASa takze na angielski *ludzi sie*
A ja bym chciala miec Wiedzmina po angielsku... W kazdym razie mowilysmy, ze Amerykanie maja tendencje ekranizowania popularnych gier (z rownie marnym skutkiem jak nasza rodzima ekranizacja opowiadan o Geralcie :P ), wiec moze sie pokusza... ustalilysmy nawet obsade 4 postaci i... amerykanskie wersje imion, przy uwzglednieniu ichniej wymowy. Wiec nie bedzie Geralta tylko Geronimo, zadna Yennefer jeno Jennifer, Jaskiera mianowac beda per Daisy (o nic nie pytajcie), a Ciri to bedzie Cinderella. Ryk smiechu roznosil sie chyba po calej kamienicy. Ech, to bylo piekne! :rotfl:

fanturia 

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 22:47   

:rotfl:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 22:50   

:-) Miałyście z Patrysia niezłą fazę :-) Podziel się pomysłami z Pelle w czasie najbliższego zjazdu KB. Że też mnie tam nie będzie... :cry2:
Świetne Ci te avki wyszły, bardzo klimatyczne. Nie tak dawno rozmawialismy na KB o tym, że powinni zrobić serial animowamy komputerowo. Bagiński miałby zajęcie na lata. Wersja aktorska nigdy nie wyjdzie. Skąd wiadomo, że gra jest tez popularna w USA?
Muszę sobie kupić Ostatnie życzenia, bo mam to tylko w formie opowiadań w Fantastyce.

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 22:50   

BeeMeR napisał/a:

a teraz taki offtopik :rumieniec:
Trzykrotka - z całym szacunkiem i sympatią dla Ranbira w Kajol Ci zdecydowanie bardziej do twarzy :mrgreen:

Toteż Ranbira sobie dziś odpuściłam, plecy to on może ma, ale wolę to zachłanne spojrzenie.
Tandaradei, Tandaradei - zachęcam, Sapek jest niezwykle pro-feministyczny!
Zauważyłyście, jakie kobiety sa u niego silne? I - prawdziwe cholery.... (Yennefer nie znoszę od pierwszego opowiadania , ale już słynne zdanie czarodziejek o jeżach wykorzystujemy z powodzeniem i przyjemnością :-| ).
Ciri jednak zafundował stanowczo za dużo doświadczeń i za szybkie dorastanie.
Edit: Agn, avki naprawdę piękne :wink:
Ostatnio zmieniony przez Trzykrotka Czw 08 Lis, 2007 23:58, w całości zmieniany 1 raz  

BeeMeR 

Wysłany: Czw 08 Lis, 2007 23:52   

Trzykrotka napisał/a:
Ciri jednak zafundował stanowczo za dużo doświadczeń i za szybkie dorastanie.
Ale jej przepięknie bajkę opowiedział - to jeden z moich ulubionych fragmentów :lol:

Agn - pozostałe avki też ładne - najbardziej podobają mi się ostatnie dwa :kwiatki_wyciaga:

fanturia 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 00:30   

BeeMeR napisał/a:
Agn - pozostałe avki też ładne - najbardziej podobają mi się ostatnie dwa :kwiatki_wyciaga:

Dołączam do zachwytów :thanx:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 09:00   

Dziękować za komplementy.

Admete napisał/a:
Wersja aktorska nigdy nie wyjdzie.

O LOTR mówili to samo. :twisted: Ale fakt - animowane 8-minutowe intro ma w sobie więcej klimatu ze świata Sapkowskiego niż cały serial z Żebrowskim razem wzięty (chociaż akurat ucharakteryzowany pan Michał b. mi się podobał). Kurczę, fajnie by było, gdyby Bagiński zrobił całą serię animacji... chociaż to by była piekielnie droga impreza, ale mimo wszystko...

Admete napisał/a:
Skąd wiadomo, że gra jest tez popularna w USA?

Pat ma jakieś znajomości ogólnoświatowe, do mnie od moich znajomych też doszły słuchy. Możliwe, że to dzięki tamtejszej Polonii.

Dobra, zjeżdżam do Wawy... PAPAPAPAPAPAPA!!! :hello:

snowdrop 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 11:08   

Agn, avki przepiekne.

Wersja amerykańska jest łagodniejsza, tzn. mniej brutalna i mniej golizny. Przynajmniej tak twierdzi mój mąż, który ma fioła na punkcie gierki.

EDIT - i potwierdzam, jest tam popularna.

fanturia 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 12:01   

Agn napisał/a:
Dziękować za komplementy.

Admete napisał/a:
Wersja aktorska nigdy nie wyjdzie.

O LOTR mówili to samo. :twisted:

Obawiam się, że "Wiedźmin" potrzebuje porównywalnych do LOTR nakładów finansowych.

Agn napisał/a:
chociaż akurat ucharakteryzowany pan Michał b. mi się podobał).

Owszem, wyglądał nieźle :mrgreen:

snowdrop 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 12:31   

Jeśli gierka zyska olbrzymią popularność to myślę, że film (taki jak LOTR) zostanie nakrecony. Ludzie (USA i europa) zaczną siegnąć do książek i odkryją niesamowity świat. Domyślam się że gierka to tylko ułamek historii które toczyły się w ksiązce.

Tylko żeby szybko przetłumaczyli.
Chociaż może prawdziwi zapaleńcy w USA będą tłumaczyć jego książki jak tutaj
tłumaczone były fragmenty N&S.

fanturia 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 12:47   

snowdrop napisał/a:
Jeśli gierka zyska olbrzymią popularność to myślę, że film (taki jak LOTR) zostanie nakrecony. Ludzie (USA i europa) zaczną siegnąć do książek i odkryją niesamowity świat. Domyślam się że gierka to tylko ułamek historii które toczyły się w ksiązce.

Tylko żeby szybko przetłumaczyli.

Tylko żeby dobrze przetłumaczyli.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 13:00   

Chciałabym sobie poczytac jakies opinie graczy zagranicznych :-)

snowdrop 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 13:42   

Och, jest forum o wiedźminie, w tym miezynarodowe, w którym ludzie z zagranicy tak samo jak mój mąż odliczali dni do premiery gierki. Jak będę w domu to podam linka.

trifle 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 13:52   

Dopiero dotarłam do tego wątku, dziwne :roll:
Na początku pisałyście, zwłaszcza Gosię pamiętam, że nie mogła przebrnąć przez Bożych Bojowników, bo to takie okrutne i nihilistyczne itp. To ja chyba jakaś niewrażliwa jestem albo nazbyt flegmatyczna, bo przeczytałam całą trylogię i nie czułam się szczególnie wstrząśnięta :roll: Narrenturm chyba mi się podobało najbardziej, pozostałe mniej, bo za dużo wojny, opisów tego, co zawsze mnie trochę nudziło, ale Sapkowskiego teksty są nie do pobicia :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 13:55   

Tu znalazłam dobra recenzję po angielsku :-)
http://pc.ign.com/objects/682/682220.html
zachwycają się skomplikowanie świata i koniecznością dokonywania wyborów moralnych. Nie wiedzą, że to dzieki opowieściom Sapkowskiego :-)
Ostatnio zmieniony przez Admete Pią 09 Lis, 2007 14:10, w całości zmieniany 1 raz  

fanturia 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 14:04   

snowdrop napisał/a:
Och, jest forum o wiedźminie, w tym miezynarodowe, w którym ludzie z zagranicy tak samo jak mój mąż odliczali dni do premiery gierki. Jak będę w domu to podam linka.

Podaj, podaj :D Dobrze, że noce długie, to będzie kiedy czytać ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 14:22   

Jeden recenzent sie przyznał, że to także mu się podoba ;-D

"My wife will no doubt knee-cap me for this but the boozin', gamblin', fightin' and lovin' add real fun to the game, and I found myself wasting an awful lot of time trying my hand at winning over nuns and betting my last ounces of gold in pubs. All in the name of journalism, you understand"

Snowdrop Ty lepiej sprawdź, dlaczego Twój mąż tak chętnie gra w Wiedźmina ;-)

snowdrop 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 14:27   

Admete napisał/a:
Jeden recenzent sie przyznał, że to także mu się podoba ;-D

"My wife will no doubt knee-cap me for this but the boozin', gamblin', fightin' and lovin' add real fun to the game, and I found myself wasting an awful lot of time trying my hand at winning over nuns and betting my last ounces of gold in pubs. All in the name of journalism, you understand"

Snowdrop Ty lepiej sprawdź, dlaczego Twój mąż tak chętnie gra w Wiedźmina ;-)

Hm, faktycznie to jest niepokojące! :mysle:

snowdrop 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 16:39   

Wstawiam linki do forum:

Na tym jest international (do góry) i polskie (na dole) - założone przez polaków
http://www.thewitcher.com...c=1;sa=expand#1

Biedaki szukają angielskich wersji książek!
Z tego co mówi mój mąż przetłumaczone jest ostatnie życzenie - last wish a reszta ma być w 2008 r.

Drugie forum założone na gamespot (amerykańskie)
http://www.gamespot.com/p...tag=tabs;forums

snowdrop 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 16:42   

Obsadzają aktorów,
http://www.thewitcher.com...p?topic=3885.15
Proszę zobaczyć jak Sean Bean prezentuje sie jako Geralt.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 09 Lis, 2007 17:00   

Snowdrop ja od zawsze ( to znaczy od momentu , gdy zobaczyłam go jako Sharpa ) obsadzałam Bean'a w roli Geralta!

Caitriona 
Więcej śniegu!

Wysłany: Sob 10 Lis, 2007 12:29   

Ja ja zaczęłam czytać Świat króla Artura i Maladie ;)
Crawling out these sheets to see another day
What can I say? I'm survivin'
And I'm gonna be fine I'm gonna be fine
I think I'll be fine

Odpowiedz do tematu