PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Antypatie w książkach JA
Autor Wiadomość
Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 14:04   

Ciekawe, co by się stało, gdyby ciocia nie ułatwiła mu zadania ? Czy czekałby tak np. następne dziesięć lat ? A Jane przez ten czas klepałaby biedę u babki i ciotki ?

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 14:38   

Alez skąd pani Eliot załatwiłaby jej robotę.
JAk on mógl patrzeć jak ona jest poniżana przez pastorową. I wdawac sie w takie dyskusje z Emmą na temat swojej "ukochanej"

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 14:43   

No właśnie... Ja na miejscu Jane nie byłabym taka wyrozumiała... :mad:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 14:47   

Oczywiście że nie. I te jego aluzyjki na tym.. pikniku ?
No Fajnie gośc ma fantazję

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 15:12   

Co taka subtelna, wrażliwa i poważna dziewczyna jak Jane widziała w tym chłoptasiu ?

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 17:08   

Szczerze nie mam zielonego pojęcia.
Bo że poleciała na jego forsę to nie podejrzewam

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 17:59   

Nie, Jane Fairfax nie była wyrachowana ani interesowna. Inaczej pan Knightley tak bardzo by jej nie poważał.
Przychodzi mi tylko jeden wyświechtany argument: miłość jest ślepa. I patrząc na tę parę chciałabym wierzyć że ze względu na miłość do Jane Frank zmienił się do tego stopnia, że nie zamienił jej życia w nieustającą huśtawkę emocjonalną.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 18:05   

Chyba tak.
jedyne wytłumaczenie ale jak wiele zawiera :)
I jest doskonała odpowiedzią na pytania dotyczace kilku par w ksiązkach Austen i nie tylko.
A zauważyłyście że dwie aktorki grające Jane w 2 ekranizacjach są podobne do siebie?

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 20:53   

Są podobne i zgodne z opisem Jane Fairfax. Wiecie - co do Franka Chuchilla, to ja nie mam wątpliwości, że to był przeuroczy chłopak, taki z serii to know him is to love him. Zwróćcie uwagę, że nawet mało romantyczna Emma uważa go - tylko na podstawie listów do ojca i portretu - za jedynego, który nakłoniłby ją do ślubu. W takich ludziach wady są mało widoczne, po prostu są czarujący i już. A Jane on w końcu uratował zycie!

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:07   

Emma szukała rozrywki. I dlatego on ja zaintrygował ciągneła ją nowość.
A Jane życie to mąz jej przyjaciółki uratował chyba

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:12   

No, Emma chyba raczej nie mogła się pochwalić sukcesami w trafnej ocenie ludzkich charakterów - żeby tylko wspomnieć pana Eltona. Wydaje mi się, że Franka brała pod uwagę jako ewentualnego kandydata na męża tylko dlatego, że był jedynym znanym jej (co prawda, tylko z listów do ojca) młodym człowiekiem o takiej pozycji i majątku, które pozwalały mu aspirować do ręki panny Woodhouse. Kiedy jednak w końcu pojawił się w Hartfield, jakoś jego "wdzięk i urok osobisty" nie podbił jej serca - przecież nie miała nic przeciwko temu, żeby ożenił się z Harriet Smith. Traktowała go jako dobrego kompana do zabawy i nic więcej.

Gunia 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:15   

lady_kasiek napisał/a:
Emma szukała rozrywki. I dlatego on ja zaintrygował ciągneła ją nowość.
A Jane życie to mąz jej przyjaciółki uratował chyba

Uratował ją ten pułkownik, który poślubił jej przyjaciółkę, a Frank był tylko świadkiem tego zdarzenia.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:18   

Ta jej ocena charakteró kojarzy mi sie z umiejetnościami Lizzy :mrgreen: Emma miała lekkie podejście do zycia. Ludzie służyli jej do zabawy. Ona była duża dziewczynką. Dopiero Knigltey ja na ziemię sprowadzal i ja pomalutku sobie wychowywał

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:22   

lady_kasiek napisał/a:
Emma miała lekkie podejście do zycia. Ludzie służyli jej do zabawy. Ona była duża dziewczynką. Dopiero Knigltey ja na ziemię sprowadzal i ja pomalutku sobie wychowywał

W rzeczy samej - SOBIE !

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:37   

Sprytny facio. co tu mówić :)
A komu miał wychowywac? ;)
Nic dziwnego że się na Franka wsciekał że chciał za niego kasztany wyciagać.

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:44   

Pan Knightley to taki trochę "pies ogrodnika" - co sam nie zje i drugiemu nie da. :smile:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:50   

No ale on się właśnie przymieżał do jedzenia tylko musiał żarełko przygotować :0 a nie tak na surowo :mrgreen:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:50   

Maryann napisał/a:
co sam nie zje

Jak to : nie zje? Bo mi sie wydaje, ze w koncu zjadł...

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:57   

Ale najpierw to się tylko z boku przyglądał bezczynnie, a jak się jakaś konkurencja na horyzoncie pojawiła, to zaraz się dąsał.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 22:02   

Bezczynnie on już ja wychowywal jak nikogo na widoku nie było tu afera z tą zapomniałam imię(już późno) narzeczoną dla pastora.
I trzymaj ja na rekach jak była mała żeby usłyszała bicie jego serca. :mrgreen: Jak matka prawie zpiersią i niemowlakiem

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 22:09   

lady_kasiek napisał/a:
I trzymaj ja na rekach jak była mała żeby usłyszała bicie jego serca. :mrgreen: Jak matka prawie zpiersią i niemowlakiem

I chyba nie bardzo zauważył, że Emma już trochę dawno z tego niemowlęctwa wyrosła - gdyby nie Frank to nie wiadomo, czy to by do niego dotarło przed siedemdziesiątką...

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 22:21   

Bo facetowi jest potrzebna terapia wstrząsowa. Bo jak nie to bedzie łaził i wzdychał do księżyca kombinował jak koń pod górę.

Maryann 

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 22:29   

Darcy, Wenworth, Knightley - wszyscy niby tacy inteligentni, a każdy tej terapii wstrząsowej potrzebował... Darcy chyba najbardziej... Ale to już temat na inny wątek, bo z antypatii zejdziemy na sympatie.

Lullaby 
młodsza siostra

Wysłany: Czw 29 Lip, 2010 15:32   

W DiU nie mogłam znieść pana Collinsa. Działał mi na nerwy w takim stopniu, że kiedy drugi raz czytałam książkę z upodobaniem omijałam jego kwestie, to samo tyczy się serialu;)

Poza tym w Mansfield Park nie lubiłam cioci Norris, ale to chyba normalne;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 29 Lip, 2010 15:39   

Kocham ciocię Norris i pana Collinsa - cudne charaktery literackie :) Austen miała talent do odmalowywania takich irytujących dziwadeł :)

Odpowiedz do tematu