PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Perswazje 2022 - czyżby zgroza?
Autor Wiadomość
annmichelle 

Wysłany: Sob 18 Cze, 2022 15:29   

Ode mnie dorzucę jeszcze "RiR" z 2008 roku, mini serial, który baaaardzo lubię (bardziej niż film z lat 90-tych), no i "Opactwo..." z 2007. :-)

A "Perswazje" obejrzę. :mrgreen: Premiera w lipcu, tak? :mysle:

Loana 

Wysłany: Nie 19 Cze, 2022 18:17   

annmichelle napisał/a:
Ode mnie dorzucę jeszcze "RiR" z 2008 roku, mini serial, który baaaardzo lubię (bardziej niż film z lat 90-tych), no i "Opactwo..." z 2007. :-)

Ooo, mam tak samo, też wolę mini-serial RR i podoba mi się Opactwo z 2007 :)

A co do nowych Perswazji, to w jedynej właściwej wersji podobało mi się np to, że Anna się zmieniła wizualnie - wyładniała - kiedy się przeniosła do siostry. To było naprawdę widoczne i pięknie zagrało. A Dakota to w tych makijażach wygląda ciągle tak samo :(

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Wto 21 Cze, 2022 14:42   

Całkowicie się zgadzam że RiR 2007 jest bardzo dobra , Opactwo też jest w porządku.
Co do nowych wersji wszystkiego - myślę że byłabym w stanie zaakceptować niebiałych aktorów, pod warunkiem, że całość byłaby ekranizacją Austen , a nie jakimś potworkiem z dżemem na głowie :confused3: Eks ? Jaki kurna eks ? :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 21 Cze, 2022 19:23   

Ta kwestia z "eksem" jest żywcem wyjęta z jakiego Seksu w wielkim mieście albo Teorii wielkiego podrywu, ech...

Aragonte 

Wysłany: Wto 21 Cze, 2022 22:16   

Z opóźnieniem doczytałam wątek, jeszcze nie widziałam trailera.
Ja na razie nie jestem aż tak zjeżona, bo w tym pierwszym artykule pada wyraźnie jasło "retelling ", a to oznacza, że to "Perswazje" nijak nie będą :-P w związku z czym od razu trzeba zakładać, że to odmiana "Bridgertonów" (którzy oglądalność mają świetną, więc dla Netflixa jest to potwierdzenie, że warto iść w tym kierunku) odwołująca się do książki Austen. I stąd ci exowie i cała reszta.
Idę oglądać trailer, może wtedy się tak oburzę :mrgreen:

Ania Aga 

Wysłany: Wto 21 Cze, 2022 22:27   

Aragonte, nie oglądaj trailera, ja żałuję, za dużo pokazuje, a na Perswazje bardzo czekam.

Aragonte 

Wysłany: Wto 21 Cze, 2022 22:32   

Obejrzałam trailer. No, dobrze to już było :-P Zamierzam trzymać się wersji, że to luźny retelling ze współczesnymi dialogami, a nie jakakolwiek ekranizacja JA. Pomysły scenarzystów z dżemem i całą resztą są kretyńskie, to już niebiała obsada jest bardziej okej - w przypadku retellingu, podkreślam.
Komentarze na YT raczej są w punkt.

Pewnie obejrzę, ale przygotuję sobie jakieś procenty, żeby się znieczulić, gdyby to oglądanie za bardzo bolało :twisted:

Aragonte 

Wysłany: Wto 21 Cze, 2022 22:33   

Ania Aga napisał/a:
Aragonte, nie oglądaj trailera, ja żałuję, za dużo pokazuje, a na Perswazje bardzo czekam.

Ja już wszystko wyrzuciłam z głowy :mrgreen:
To będzie w takim samym stopniu ekranizacja "Perswazji", jak "Ring of power" ma być ekranizacją książek Tolkiena, czyli w ogóle :-P

Edit: najbardziej wkurzająca jest IMHO zmiana charakteru Anny. To nawet retelling powinien uszanować :roll:

BeeMeR 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 08:44   

Aragonte napisał/a:
Ja już wszystko wyrzuciłam z głowy
I słusznie :lol:

annmichelle 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 10:01   

To która z Was planuje to obejrzeć? :-P

Pytam, bo ja pewnie obejrzę (i to wkrótce po premierze :mrgreen: ) i chętnie wymieniałabym z kimś opinie na forum.

Powiem Wam, że gdyby trailer i cała reszta do mnie trafiła to pewnie miałabym obawy, żeby obejrzeć, żeby się nie rozczarować, a tak to myślę, że po prostu zasiądę z nastawieniem na nie (bo o inne trudno, gdy się widziało zwiastun), więc rozczarowanie raczej mi nie grozi. :mrgreen:
A to nie serial, więc jakoś te ok. 2 godziny wytrzymam. :-)
Ostatnio zmieniony przez annmichelle Sro 22 Cze, 2022 14:02, w całości zmieniany 1 raz  

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 11:01   

Ja obejrzę; jeżeli premiera będzie w pierwszych dniach lipca (nie wiem, nie sprawdzałam daty), to nawet w wakacyjnym towarzystwie, więc pewnie sobie uwag nie pożałuję :kwiatek:

annmichelle 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 11:57   

Ok, to będę miała z kim się wymienić opinią. :-)

Loana 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 13:34   

Ja planuję obejrzeć :P Przeżyłam biegającą Annę z zadyszką i śliną cieknącą z ust, przeżyję i tą wyuzdaną laskę w makijażu ;)

Aragonte 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 16:05   

Ja obejrzę. Możemy nawet zrobić wspólne oglądanie forumowe i wymieniać się złośliwościami :-P

Ania Aga 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 20:03   

Premiera 15 lipca, kategoria komedia romantyczna, będę oglądać.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 20:12   

Na razie jestem zdecydowana nie oglądać.

achata 

Wysłany: Pią 08 Lip, 2022 16:16   

Właśnie chciałam sprawdzić czy widziałyście ten żałosny trailer :)
Może istotnie na dużych procentach się da ale gdy czas ograniczony to go szkoda- może najpierw zaczekam na Wasze opinie.
Po takim trailerze zaczynam doceniać nową Emmę- dowodzi, że jednak w dzisiejszych czasach można Austen pokazać dość wiernie i z ikrą. Chociaż i tak wolę starsze ekranizacje z przystojniejszym Frankiem i nie tracącym szybko głowy Knightleyem

Loana 

Wysłany: Wto 12 Lip, 2022 12:17   

Będzie zgroza jednak:
https://www.onet.pl/film/...9euiOGgzJRdK3BI

Ja to będę oglądała z myślą, że to jest parodia :P

Caroline 

Wysłany: Sro 13 Lip, 2022 14:23   

Ło panie, ale im polecieli po galotach! :rotfl:
"nie ma się poczucia, że ktokolwiek z ekipy czytał »Perswazje«" To wg mnie najgorsza obelga.

Ja właśnie przeczytałam sobie Perswazje ponownie. Będę mieć na świeżo. :) Premiera w piątek. Może trzeba w jakieś procenty się wyposażyć, żeby przyjąć to dzieło ze względnym spokojem? :)

Loana 

Wysłany: Sro 13 Lip, 2022 14:43   

Caroline napisał/a:
Ja właśnie przeczytałam sobie Perswazje ponownie. Będę mieć na świeżo. :) Premiera w piątek. Może trzeba w jakieś procenty się wyposażyć, żeby przyjąć to dzieło ze względnym spokojem? :)

Nie no, jak dopiero co sobie przypomniałaś oryginał to chyba cysternę tego alkoholu musisz sobie załatwić, żeby przetrawić to dzieuo ;)
Będę chyba z koleżanką z reko to oglądać, będziemy razem się klepać po plecach i wycierać sobie łzy, że tak można było skopać naszą ukochaną Jane Austen :P

Ania Aga 

Wysłany: Sro 13 Lip, 2022 15:26   

Ja obejrzałam ponownie wersję z lat 90, a co sobie będę żałować :lol: Nie mam dużych oczekiwań wobec nowej, zamierzam się dobrze bawić. O której są na Netflixie premiery?

Loana 

Wysłany: Sro 13 Lip, 2022 15:35   

Zwykle o 9 rano wrzucają.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Sro 13 Lip, 2022 16:12   

Chociaż raz krytyka doceniła spieprzenie tematu :banan: :rotfl:

annmichelle 

Wysłany: Sro 13 Lip, 2022 16:30   

Dziewczyny- Wy zaopatrzycie się w alkohol, będziecie mogły się oprzeć na wpółczującym raminiu przyjaciółki, a ja pójdę w wersję hard core :twisted: - zamierzam obejrzeć na trzeźwo i w pojedynkę! Jak szaleć to szaleć. :rotfl:

Ania Aga 

Wysłany: Sro 13 Lip, 2022 16:50   

Loana, dzięki

Odpowiedz do tematu