PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Perswazje 2022 - czyżby zgroza?
Autor Wiadomość
Trzykrotka 

Wysłany: Pią 04 Cze, 2021 20:35   

Agn napisał/a:
Slina z pyska? :co_stracilam:

No owszem. Po biegu przez pół Bath Anna wygląda na zaślinioną, nie wiem, czy cię zachęcać do powtórki :twisted:

Ira 

Wysłany: Pią 04 Cze, 2021 20:39   

Trzykrotka napisał/a:
Mnie z ekranizacji 2007 Anna kojarzy się tylko z fatalną fryzują.

Mnie też. Ten okropny kok i jakby "nieumyte włosy" przez tydzien. Brrrr.
Ale i tak mimo wszystko ją lubię.

Ja też straciłam na dzieję na dobrą ekranizację.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 04 Cze, 2021 20:51   

Trzykrotka napisał/a:
Agn napisał/a:
Slina z pyska? :co_stracilam:

No owszem. Po biegu przez pół Bath Anna wygląda na zaślinioną, nie wiem, czy cię zachęcać do powtórki :twisted:

Nie pamietam za choinke. :mysle:
Ale nie palam checia sprawdzenia, czy to prawda. :P

annmichelle 

Wysłany: Pią 04 Cze, 2021 21:13   

Dla mnie "Perswazje" mogą już w ogóle nie powstawać :-P - podobnie jak "Duma i uprzedzenie" ,"Rozważna i romantyczna" i "Emma". Mam już swoje ukochane wersje (czyli 1995, 1995, 2008 i 1996 - z Kate :-) ). "Opactwo Northanger" z 2007 roku również "daje radę". :-)

Natomiast czekam wciąż na porządną, nieprzekombinowaną ekranizację "Mansfield Park". :cry2:

BeeMeR 

Wysłany: Pią 04 Cze, 2021 22:02   

Agn napisał/a:
Nie pamietam za choinke.
Ale nie palam checia sprawdzenia, czy to prawda.
Ale gdybyś chciała to proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=aZp-_cbPLoU

Mnie nie przeszkadza sam bieg, tylko to, że Anna wygląda w nim żałośnie, a potem, spocona, mówi tak, że kamera wyraźnie chwyta nadmiar śliny :confused3:

Loana 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 12:12   

Trzykrotka napisał/a:
Mnie z ekranizacji 2007 Anna kojarzy się tylko z fatalną fryzują, a Wenworth nie z dumą, a miną a la zatwardzenie, przepraszam wielbicielki, ale w tym serialu nie wypadł zbyt dobrze. (...)Cała koncepcja scenariusza jest wadliwa, aktorzy niewiele chyba mogli z tym zrobić. (...)

Fatalną fryzurą i strojami jak z przytułku -_- Nie wiem czemu ona chodzi w takich brzydkich, niedobranych ciuchach. AŻ TAK biedni nie byli przecież >_<
Dla mnie to w tych Perswazjach 2007 główna para w ogóle nie ma chemii między sobą -_- nie wierzę w ich romans zupełnie, ani wcześniej, ani potem.
W tej wersji z 2007 mam jeszcze jeden problem - chorą psychicznie młodszą siostrę Anny. W książce była rozpieszczona mamałyga, ale nie miała problemów psychicznych -_-

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 12:17   

Loana :cheers: no dokładnie. Biedota w nędznych szmatach i psychicznie chora Mary - dramat :confused3: :thud: :zalamka:

Ira 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 13:09   

Tamara napisał/a:
Loana :cheers: no dokładnie. Biedota w nędznych szmatach i psychicznie chora Mary - dramat :confused3: :thud: :zalamka:

Jej starsza siostra była o wiele lepiej ubrana. Może bohaterka chciała tak oszczędzać kosztem siebie? Ale wystarczyłaby ładna fryzura i trochę lepsze kiecki i efekt byłby o wiele lepszy. Kostiumolog zasłużył na burę.

Loana 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 09:50   

https://www.vogue.com/art...FIhoid4EumRVf_U
yyyy hmmm yyyy no ładny aktor gra pana Eliota... jak to koleżanka napisała - trzeba nam dużo melisy, dużo...

Koleżanka znalazła trailer, jest gorzej niż myślałam, że będzie...
https://www.youtube.com/watch?v=Es4reu1pA3o

annmichelle 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 10:15   

:paddotylu: :paddotylu: :paddotylu:
Jak zwykle w nowych produkcjach - przegięli.
Przecież wszyscy wiemy, jak to było z kuzynem Elliotem, pannami Musgrove i lady Russell.
Trzymajmy się realiów, proszę.
Ciekawe jakie byłoby halo, gdyby np. Martina Luthera Kinga zagrał Azjata, a Mulan - Szwedka o blond włosach.

Panie wymuskane aż do bólu, ubranka wyprasowane, kapelusiki, włosy (przypomina mi się DiU 2005), no i ten makijaż! :confused3:
Usta pomalowane na piękny kolor fuksji (!) u panny "z dobrego domu"?!
A kapitan na jakimś przyjęciu/balu nieogolony?!
I co to za "scenka rodzajowa", gdy rodzina Elliotów włącznie z wyniosłym papą siedzi ściśnięta na jednej kanapie jak sardynki w puszce?!

Kurcze, moje serce krwawi, jak na to patrzę. :wink: :cry2:

Pewnie obejrzę, chociażby żeby się pośmiać lub wkurzyć. :twisted:
Na podstawie zdjęć "zapachniało" Bridgertonami. :lol:

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 10:34   

Ale czego się spodziewałyście? Obsadę i garść zdjęć rzucili już jakiś czas temu i widać było już, że z JA to mam może tytuł i nazwiska bohaterów.
Ten berecik Dakoty mnie zabił :paddotylu: plus szminka oczywiście :confused3:

Loana 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 10:59   

annmichelle napisał/a:
Na podstawie zdjęć "zapachniało" Bridgertonami. :lol:

Nie no, jakby to mieli być Bridgertonowie to bym się nie czepiała, w końcu ten serial był na podstawie współcześnie napisanego romansu i to była bajka po prostu.
Ale tu niby wzięli Jane Austen -_- no kurczę blade Amerykanie to potrafią nieźle spierd* materiał wyjściowy.
Będę to oglądała jak film, który przypadkowo ma tytuł jak moja ulubiona powieść. Tylko tytuł :P

BeeMeR 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 11:02   

A ja chyba nie będę oglądała :P
Już widziałam dość spartaczonych "prawie jak ekranizacji" :P

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 11:17   

Ja nawet spróbowałabym obejrzeć, żeby zobaczyć Dakotę w czymś poza Greyem. Ale moje oczekiwania są zerowe. Może nawet minusjedynkowe.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 11:42   

Loana napisał/a:
Amerykanie to potrafią nieźle spierd* materiał wyjściowy.

przyklasuję koleżance w 300% :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Sądząc po obrazkach to będzie hmmmmm bardzo postmodernistyczna krzyżówka Bridgertonów z DiU'05 :mysle: w sumie myślę że z ciekawości i pod hasłem "Ło panie, kto to panu tak sp...lił" niewykluczone że obejrzę :lol: natomiast pojawia się podejrzenie, że w porównaniu z tym , "Emma" z Romolą okaże sie jednak dziełem wybitnym :lol: :rotfl: znaczy ona jako film jest świetna, ale nijak nie jest Austen , a tu chyba sie okaże bardzo Austen :lol:
Aczkolwiek zdjęcie z Kellynch Hall z salonu jest absolutnie w porządku . Ale na widok miny Jarvisa na fotce ryknęłam śmiechem - wyraz twarzy godny teatru amatorskiego z Mansfield Park :mrgreen:
Grunt to od razu z góry przyjąć , że to nie ekranizacja , a fantastyczna wariacja na motywach , i wtedy można oglądać .

Aaaa, berecik Dakoty podobnie jak zwisające strąki :paddotylu: :rotfl: na widok berecika od razu przypomniała mi się Michelle i jej "Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać!" :mrgreen: ogólnie Dakota ma urodę kompletnie nie brytyjską , więc berecik nawet pasuje :mrgreen: :-P

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 13:10   

Na yt jest trzęsący się filmik z kręcenia na molo w Lyme Regis. Pod spodem jakaś naiwna wyraża zachwyt i oczekiwanie, że będzie "tak wiernie w stosunku do książki jak sie da." Po molo przechadza się ciemnoskóry któryś z kapitanów :rotfl:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 13:15   

Ja się czuję za stara na oglądanie czegoś, co mnie wizualnie ani trochę nie pociąga :-P
Wolę fefnasty raz obejrzeć coś, co znam i lubię :wink:

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 13:49   

Kiedy mnie pan Elliot młodszy pociąga wizualnie :mrgreen: Podobał mi się bardzo w Last Christmas. I Dakotę chcę zobaczyć. Mam dobrą motywację, bo mojej przyjaciółce powiedzieli, że jest do niej podobna, więc teraz Dakota często pojawia się w naszych rozmowach i muszę zweryfikować moje pierwsze, bardzo kiepskie zdanie o niej.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 13:53   

Będę czekać na wrażenia, może się skuszę :mrgreen:
Młodszy Elliot owszem, ale kapitan mnie zupełnie nie pociąga :-P

Loana 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 13:57   

Trzykrotka napisał/a:
Po molo przechadza się ciemnoskóry któryś z kapitanów :rotfl:

Po prostu się porządnie opalił na tym statku! No! ;)

Trzykrotka napisał/a:
Kiedy mnie pan Elliot młodszy pociąga wizualnie :mrgreen: Podobał mi się bardzo w Last Christmas.

Mi się właśnie też spodobał ten aktor, nigdzie go jeszcze nie widziałam. A grał w "Last Christmas" pozytywną postać? Bo w sumie miałam obejrzeć ten film, ale jakoś mnie nie wzięło na to.

Trzykrotka napisał/a:
Mam dobrą motywację, bo mojej przyjaciółce powiedzieli, że jest do niej podobna, więc teraz Dakota często pojawia się w naszych rozmowach i muszę zweryfikować moje pierwsze, bardzo kiepskie zdanie o niej.

Kiepskie zdanie o Dakocie czy koleżance? ;)

Loana 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 15:26   

Jeżu, to jednak jest gorsze niż myślałam... Netflix wrzucił trailera: https://www.facebook.com/watch?v=765453397982442

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 15:47   

BeeMeR napisał/a:
Ja się czuję za stara na oglądanie czegoś, co mnie wizualnie ani trochę nie pociąga

Jako i ja, odpuszczę sobie.

annmichelle 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 17:28   

Loana napisał/a:

Trzykrotka napisał/a:
Kiedy mnie pan Elliot młodszy pociąga wizualnie :mrgreen: Podobał mi się bardzo w Last Christmas.

Mi się właśnie też spodobał ten aktor, nigdzie go jeszcze nie widziałam. A grał w "Last Christmas" pozytywną postać?

Tak, pozytywną.
Nie mam nic do aktora, w "Last Christmas" był ok, ale na kuzynka Elliota ni w ząb nie pasuje mi wizualnie, podobnie czarnoskóra lady Russell i mulatki siostry Musgrove, Charles plus takowe dzieci Mary. :wink:
To wygląda po prostu niepoważnie.
Podobnie jak te odprasowane kiecki, kapelusiki i cała reszta typu biegająca po lesie z rozwianymi włosami Anna.

Akaterine 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 19:15   

Dawno nie wchodziłam na forum, ale po zobaczeniu zwiastuna musiałam :zalamka:
Podrzucę jeszcze linka do youtube'a:
https://www.youtube.com/watch?v=Fz7HmgPJQak
Może za jakiś czas dam radę to obejrzeć, ale jestem świeżo po "Śmierci na Nilu" i stwierdziłam, że mam dość złych ekranizacji.

annmichelle 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 19:35   

Większość komentarzy na youtube pod trailerem oddaje moje odczucia.

Odpowiedz do tematu