PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Związek Margaret i Johna.
Autor Wiadomość
Ira 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2021 18:12   Związek Margaret i Johna.

Jestem ciekawa co myślicie o tym jak na związek głównych bohaterów patrzyłabh ich rodzina. Co by było jakby żyli państwo Hale? Ojciec raczej miał nijakie podejście. Dobrze, że córki nie zmuszał do ewentualnego ślubu z bogatym mężczyzna, ale on Johna lubił. Co powiedziałaby na to pani Hale? Byłaby zadowolona z zięcia? Co powiedziałaby Fred jakby poznał mężczyznę że stacji? A Fanny? Odcielaby się już całkowicie od rodziny bo mąż mógłby jej kazać i mogła być zła o to,że nie słuchano jej "rad". Czy teraz jak Margaret miała pieniądze to patrzyłaby na nią inaczej? A pan Bell lub Higgins?

Loana 

Wysłany: Czw 10 Cze, 2021 09:03   Re: Związek Margaret i Johna.

Ira napisał/a:
A Fanny? Odcielaby się już całkowicie od rodziny bo mąż mógłby jej kazać i mogła być zła o to,że nie słuchano jej "rad". Czy teraz jak Margaret miała pieniądze to patrzyłaby na nią inaczej

Wydaje mi się, że i mąż Fanny i sama Fanny byli na tyle interesowni, że ponieważ Margaret była bogata i mogła inwestować, to by się do niej przykleili z tej okazji. Nie mam dobrego zdania o tej parze, więc nie sądzę, żeby spojrzeli na siebie z boku i zastanowili się, że obrażali Johna jak nie poszedł w ich ślady. Mąż Fanny też nie bardzo miał powód do zrywania stosunków ze szwagrem chyba.

Ira 

Wysłany: Czw 10 Cze, 2021 09:23   

Fanny mówi Johnowi,że jej mąż obraził się bo on nie skorzystał z okazji. I nie pożyczy mu pieniędzy bo "dżentelmen sam powinien spłacać swoje długi". Z drugiej strony sądzę,że John nie wziąłby też od niego pieniędzy skoro wcześniej odmówił szwagrowi. Po prostu nie pozwalałby mu na to honor.
A ciotka? Ona nie lubiła Thorntona nawet jak miał pieniądze. Taksowała jego rodzinę i dom wzrokiem pełnym zdziwienia. Myślę nawet,że ona i Edith mogłyby nie przyjechać na ślub Margaret. Bo nie chciała żyć wg tego co jej zaplanowały i wróciła na pogardzaną przez nich północ.
Margaret pokochała północ bo pokochała Johna. To już był jej dom, była na południu i już nie mogła się tam odnaleźć. Ale nie wiem jak umiałaby żyć blisko fabryki.

Loana 

Wysłany: Czw 10 Cze, 2021 10:42   

Niekoniecznie zamieszkali blisko fabryki. Myślę, że Margaret nie chciała mieszkać z teściową, więc raczej znalazłaby jakiś inny dom do mieszkania bez niej.

Ira 

Wysłany: Czw 10 Cze, 2021 11:09   

Loana napisał/a:
Niekoniecznie zamieszkali blisko fabryki. Myślę, że Margaret nie chciała mieszkać z teściową, więc raczej znalazłaby jakiś inny dom do mieszkania bez niej.

To sytuacja, która daje pole do popisu. Z jednej strony obie są odpowiedzialne i niezależne. Niezbyt się lubiły, ale to raczej dlatego,że mimo różnicy w zachowaniu były do siebie podobne. Kiedyś w domach mieszkało się pokoleniami. Nie to co dzisiaj, że zazwyczaj idzie się na swoje. John nie mieszkał z matką tylko dlatego,że byli blisko. Utrzymanie kolejnego domu na odpowiedniej stopie byłoby kosztowne. Hanna i Margaret jednak zawarły pewnego rodzaju porozumienie. Panna Hale otrzymała spadek, ale to też nie jest kosmiczna kwota. Przed nimi ślub chociaż niezbyt wystawny bo Margaret nie lubi ceregieli, ale i wyprowadzenie fabryki z kłopotów. Udoskonalenie i przyjęcie nowych pracowników. To wszystko kosztuje. Ewentualnie może Hanna mogłaby chcieć się wyprowadzić, ale jak wspominałam już kolejny dom to wydatek. A Margaret chyba nie chciałaby wyrzucać teściowej z domu. Znając Margaret i to,że lubiła się dzielić pewnie część kwoty mogła przeznaczyć na polepszego życia w ubogiej dzielnicy Higginsów.

RaczejRozwazna

Wysłany: Czw 10 Cze, 2021 13:57   

Jestem bardzo ciekawa czy John poszedł by za żoną wbrew matce, gdyby ta zdecydowała, że nie chce mieszkać z teściową.
Obstawiam, że nie :-P

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Czw 10 Cze, 2021 13:59   

Zdecydowanie nie zostawiłby starej matki samej .

Ira 

Wysłany: Czw 10 Cze, 2021 15:44   

Tamara napisał/a:
Zdecydowanie nie zostawiłby starej matki samej .

A i Margaret nie chciałaby ich rozdzielać. Straciła rodziców. Pani Thornton nie jest wylewna i ciepła osobą, ale jak chce to sie umie postarać. Jest sztywna bo prżez lata musiała pewnie znosić obelgi od innych z powodu biedy i samobójstwa męża. I myślę, że nie wtrącałaby im sie do malzenstwa. Z Margaret powiedzą sobie to i owo, ale i wiedza kiedy trzeba się pogodzić. I ona na pewno kiedy uznałaby za stosowne chciałaby dawać rady, ale tylko tyle. Sama mowila Margaret, źe ona może z nich skorzystać bądź nie. W dodatku mowila synowi przed oświadczynami, że to żona teraz bedzie u niego na pierwszym miejscu.nje oczekiwałaby tego by stawał po jej stronie przeciwko żonie. Nie byłaby toksyczną teściową. Ale wyprowadzka matki raczej jest niemożliwa.

Ciekawe czy kiedyś Margaret z Johnem popłynęłyby do Hiszpanii w odwiedziny do Freda.

RaczejRozwazna

Wysłany: Nie 13 Cze, 2021 17:18   

Nie chodzi przecież o zostawienie matki na pastwę losu. Raczej chodzilo mi o zabezpieczenie jej w sensie służby, a chwilowe zamieszkanie razem młodego małżeństwa w celu dotarcia się bez osób trzecich. Albo dlugiej podróży poslubnej, co bylo wówczas modne, aczkolwiek w przypadku interesów Johna może mało wykonalne.
Nie wierzę w to, że TA teściowa nie bedzie się wtrącać do ich związku. Pamiętam zresztą dyskusje tu przed laty, z rozwijanymi teoriami jak wyglądała noc poślubna naszej pary pod bacznym okiem mamusi ;)

Ira 

Wysłany: Nie 13 Cze, 2021 18:45   

Też myślę,że podróż poślubna w typie Edith i pułkownika nie wchodziła w grę. Ani Margaret, ani Johna nie ciągnęło do takich rozrywek by miesiącami zwiedzać tak jak to było modne. W dodatku trzeba było podźwignąć firmę z upadku. Margaret chciałaby szybkiego powrotu robotników do pracy by nie cierpieli biedy. Nie w głowie jej były wojaże.

Ja myślę,że teściowa by się nie wtrącała. A jeśli już to John lub Margaret skutecznie by odpyskowali.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 13 Cze, 2021 19:05   

Oj, John by matce nie odpyskował imho :mysle:
Zupełnie niectaką relację matki z synem przedstawia N&S - co najwyżej powiedziałby, że sam się czymśtam zajmie.

Ira 

Wysłany: Nie 13 Cze, 2021 19:15   

BeeMeR napisał/a:
Oj, John by matce nie odpyskował imho :mysle:
Zupełnie niectaką relację matki z synem przedstawia N&S - co najwyżej powiedziałby, że sam się czymśtam zajmie.

Tak. W serialu mówi jej dosadnie: nie wolno Ci mówić że o Margaret, zostaw ją w spokoju i nie słuchaj plotek.

Tylko ciekaw co by powiedzieli państwo Hale jakby żyli? Pan Hale lubił Johna, ale gotów był zrezygnować z przyjaźni dla komfortu córki. A pani Hale? Nie miała nic do Johna, w dodatku był dla niej miły. Jednak to by wiązało ich z północą już na dobre. Teoretycznie jakby mąż umarł przed nią to mogłaby wyjechać z córką do siostry lub do Henrego jakby córka poślubiła kogoś z południa. A tak zostawały obie na północy.

Odpowiedz do tematu