PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmiech i łzy - czyli dramowa różnorodność
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 13:37   Śmiech i łzy - czyli dramowa różnorodność

Zapraszam do rozmów :)

Loana 

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 14:02   

Jacy ładni panowie :) Ale tacy poważni sami, oprócz jednego uśmiechniętego - jednak uśmiechający się ładny pan to majtki lecą przez głowę, jak to Aine mawiała :P

Czy ktoś oglądał może dramę https://howgeepl.com/2016/10/05/cinderella-and-four-knights/ - bo opis druzgocący, ale zaciekawił mnie sam motyw :P

BeeMeR napisał/a:
Loana, masz fazę tylko na romans czy obyczaj z nutami romansu, konedii, medycyny i dobrego żarcia oraz muzyki może być? Bo polecałabym Hospital Playlist

Hmm, to z czasem zobaczę, bo jak mi się skończą wszystkie słodkie i miłe romanse to może sięgnę do czegoś mniej romansowego :)
W sumie podobał mi się "My Holo Love", a siostra była dość zdziwiona, bo to nie jest taki mega typowy romans, coś tam się oprócz romansu jeszcze dzieje :P

BeeMeR napisał/a:
Tak, to m.in.aktor z Duszki, tu nie dominujący ale jeden z pięciu głównych, widocznych w załączonym wideo

Ha, to ja go lubię, ale wolę jak nie śpiewa :P Serio, w Omg też przewijam zawsze ten fragment jak śpiewa przy gitarze, jakoś ma dla mnie za wysoki głos :P wolę niższe :P

BeeMeR 

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 14:10   

Cytat:
opis druzgocący, ale zaciekawił mnie sam motyw
spróbuj, to głupota z drewnianym panem w roli głównej, pierwsze pół sympatyczne potem nudy ale zawsze można skoczyć do ostatnich dwóch odcinków czy ostatniego :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 14:25   

To jeszcze Vincenzo i Cha Young - można obejrzeć, bo nie ma spoilerów ;)

https://www.youtube.com/watch?v=rSFaXXrdyK4

Nie wiedziałam, że Lee Seung Gi tak śpiewa:

https://www.youtube.com/watch?v=X69sanBRckg

Dla przypomnienia Cha Seung Woo:

https://www.youtube.com/watch?v=q63k0SZr0HI
Ostatnio zmieniony przez Admete Wto 13 Kwi, 2021 14:30, w całości zmieniany 1 raz  

Loana 

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 14:26   

BeeMeR napisał/a:
Jeśli medycyna jest problemem to jasne.

Medycyna to nie problem, w końcu dwa sezony Dr Housa obejrzałam. Ja tylko z założenia nie oglądam filmów "z wariatami", bo mi się włącza trauma i po prostu boję się takich filmów -_- kilkanaście lat życia z praniem mózgu swoje zrobiło, ciężko to wyłączyć i cieszyć się dobrą historią.

BeeMeR napisał/a:
spróbuj, to głupota z drewnianym panem w roli głównej, pierwsze pół sympatyczne potem nudy ale zawsze można skoczyć do ostatnich dwóch odcinków czy ostatniego :wink:

I to jest dobre podejście :P Ja tak w sumie oglądam sobie powtórnie OhMyGhostess, po prostu przewijam wszystkie fragmenty Duszki w ciele Myszki i oglądam tylko interakcje Myszki z Szefem :P

Loana 

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 14:31   

Admete napisał/a:
To jeszcze Vincenzo i Cha Young - można obejrzeć, bo nie ma spoilerów ;)

A z czego to jest?

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 14:35   

Z dramy Vincenzo - niedługo będzie na naszym Netflixie z polskimi napisami, ale to nie jest słodki romans - raczej czarna komedia.

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 16:10   

Admete :cmok: przepiękny wątek założyłaś, dziękuję za tych wszystkich wspaniałych panów.
O tak, nasz Małpa śpiewa nieprzeciętnie :serce2: Ma kawał głosu i potrafi też śpiewać rockowo, z chrypką nawet. Zdolny jest ten chłopak jak nie wiem co :serce2:
Na Netflixie wisi zapowiedź Syzyfa - może jednak po polsku choć spróbuję.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 20:17   

Loana napisał/a:
Ja tylko z założenia nie oglądam filmów "z wariatami", bo mi się włącza trauma
Hospital Playlist to chirurdzy - dziecięcy, kardiologia, neurologia, ginekolog i ogólny a nie psychiatria, więc spoko. Tylko dramie trzeba dać dwa odcinki na rozbieg, ale generalnie jak mamy różne gusta i potrzeby ;) podobała się chyba wszystkim, bo jest ciepła i ludzka.
Ja się generalnie boję polecać, bo moje sympatie dramowe nie zawsze się pokrywają z innymi (mnie druga połowa Holo okropnie nudziła ale początek mi się podobał) ;) dlatego najlepiej sprawdzać samemu te pierwsze dwa odcinki :mrgreen:

Ze śpiewających panów to ja bardzo lubię Kang Han Neula <3
Tu z filmu Cest si bon:
https://www.youtube.com/watch?v=pLtPDNieAD0

Małpa trochę tam wyje, ale ogólnie śpiewa ładnie. JJS ma faktycznie dość wysoki głos ale mi nie przeszkadza - ja go i tak lubię jako aktora, między innymi lubie go za niedoskonałość, bo chyba w każdej dramie (no, może Nokdu Flower jest wyjątkiem) jest co najmniej jedna scena jak się potyka o własne nogi :lol:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2021 09:21   

Naprawdę chciałabym obejrzeć The Book of Fish:

https://www.youtube.com/w...0zLwg7Sp0&t=91s

Ale na razie nigdzie nie ma.

Loana 

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2021 13:12   

Fajna nazwa "The Book of Fish"

Ja wczoraj zrobiłam pierwsze podejście do "Sweet 18" (https://howgeepl.com/2014/02/26/sweet-18/), bo z opisów wynikało, że może mi się spodobać ta drama. Na dwóch stronach jest, ale na obydwu ta sama wersja, słabej jakości i z zepsutym dźwiękiem, bo idącym w jedną słuchawkę tylko. Jakbym oglądała bez słuchawek, to nie byłby taki problem, bo dźwięk byłby po prostu bardziej z jednej strony, ale że oglądam na słuchawkach to mam trochę zonka, jak słyszę tylko na jedno ucho. Nie przeszłam jeszcze jednego odcinka, więc nie wiem, czy mi podejdzie, na razie mam trochę problem z wciągnięciem się, bo raz, że mi trochę jednak przeszkadza ta jakość (tudzież jej brak), a dwa, że to jest starsza drama i te stroje/fryzury są takie siermiężne dla mnie, że aż mi się tam nikt nie podoba prawie :P Najlepiej wygląda główny bohater jak lata w tym ichniejszym tradycyjnym stroju :P Bawiło mnie, jak szedł ulicą i się krył przed ludźmi w tym stroju, żeby go nie rozpoznali - ja go rozumiem, bo jak chodzę w sukniach historycznych to zdarza mi się mieć takie momenty, że się przemykam, żeby mnie ludzie nie zaczepiali :P Nic, jak mnie najdzie to spróbuję oglądać dalej i dam tej dramie szansę, bo są całkiem sympatyczni bohaterowie :)
Za to zaczęłam oglądać dramę na Netflixie "Bring it on Ghost" (https://en.wikipedia.org/wiki/Hey_Ghost,_Let%27s_Fight), pojawiła mi się w propozycjach, a sprawdzałam wtedy ustawienia dźwięku na lapku (bo myślałam, że mi się słuchawki popsuły :P ) i tak włączyłam, żeby zobaczyć, czy mnie zaciekawi i spodobała mi się. Jestem już na 8 odcinku, bo tradycyjnie przewijam większość wątków dodatkowych, bo nie są takie wciągające. Nawet się domyślam, jak się drama może skończyć, bo podobny wątek relacji bohatera z duchem już widziałam w jednym filmie. Podobają mi się bohaterowie, mają całkiem fajne ciuchy (nie licząc dziurawych spodni, nie cierpię ich), grafika jest w dobrej jakości i są - tu dla mnie zonk, bo zwykle przewijam mocno, a tu tylko częściowo - całkiem ładne sceny walki :P

RaczejRozwazna

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2021 13:20   

Czwarty z tych panów na zdjęciu jest podobny do mojego dobrego znajomego Japończyka. Teraz straciliśmy kontakt bo wrócił do Japonii, ale gdybym wcześniej wiedziała, że gustujecie w tym typie urody to bym Was zapoznała - a nuż coś by chwyciło :lol: Podobały mu się Europejki, a Polską był zachwycony :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2021 13:54   

Loana napisał/a:
Fajna nazwa "The Book of Fish"

Prawdziwa, bo film nawiązuje do powstania książki o tym tytule - na początku XIX wieku, autor książki jest postacią historyczną.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2021 17:34   

Obejrzałam The Singer - film o śpiewaku pansori, który wędruje w poszukiwaniu swojej porwanej żony. W zasadzie jest to film o samym pansori i jeśli ktoś nie lubi tego rodzaju śpiewu, to odradzam. Fabuła opiera się na tych pieśniach i prowadzi widza w ich świat. Mnie się podobało:

https://mydramalist.com/39253-singer

https://www.youtube.com/watch?v=SS3X6J-ZusM

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 09:17   

Ja sobie wyhaczylam na Netflixie Hymn of Death. Trzy odcinki, czasy okupacji japońskiej, środowisko młodych Koreanczykow studiujących w Japonii, ale chcących działać na rzecz ojczyzny - kulturą, nie polityką. W głównych rolach Brzydactwo i pani Mr Queen. Prócz nich ładny zestaw młodych, dobrze grających aktorów, nie jakichś cudusiowych idoli. Ponieważ będzie to dramat, to ogladam pi 15 minut, mam zszarpane nerwy w obecnej sytuacji. Ale jest to pięknie nakręcone i dziwnie mnie ciągnie do seansu. Brzydactwo wygląda jak z pudełeczka. Jest tak idealny - długie nogi, piekne włosy, cera nieskazitelna. Nigdy się nim nie zachwycałam, a teraz mnie odmieniło.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 10:14   

To na podstawie prawdziwej historii.

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 10:27   

Tak czytałam. Chciałabym obejrzeć.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 11:11   

Admete napisał/a:
The Singer
Masz może? Obejrzałabym.

Sweet 18 oglądałam, to sympatyczna, zabawna, choć lekko infantylna drama.

Spróbowałam wczoraj Oh My Ladylord - dość typowy początek, ale nie boli (oprócz za dużych ciuchów Min Ki :roll: ), dom piękny i to jest ogromny atut :mrgreen:

Odnośnie Nokdu Flower - że to jedna z najlepszych dram - w sensie najlepiej zrealizowanych, zagranych i sensownych logicznie od początku do końca :oklaski:
Aktorsko wszyscy byli bardzo dobrzy i bardzo dobrzy, nie ma złych ról, ale najbardziej podobali mi się:
Yoon Si Yoon w roli młodego inteligentnego człowieka którego dokumentnie niszczy wojna i okoliczności :oklaski: To jego najlepsza rola jaką widziałam, ale też najbardziej wymagająca.
Han Ye Ri - w roli kupcówny, a szczególnie to, jak umie oddać emocje :oklaski:

Bardzo mi się podobało wplecenie zachowanych fotografii i dokumentów w akcję

Ogromnie mi się podobał wątek braci przyrodnich, których z biegiem czasu więcej dzieliło niż łączyło a jednak family is family... Cieszę się, że nie doszło do tego, by jeden musiał zabić drugiego :trzyma_kciuki:

Bolesny, ale pięknie pokazany jest też wątek ojcostwa - tego biologicznego skur*** (też świetna rola Papugi :oklaski: ) i mentalnie lidera rebelii Jeon BongJuna dla postaci granej przez JJS (to oczywiście też jest bardzo dobra rola :oklaski: )

Wątek miłosny jest ładny i ładnie zakończony pod huśtawką

Widziałam półgodzinny filmik zbierający ten wątek ;) i komentarz: "Did not understand a single word....but watched the whole clip just bcoz of Jo Jung Suk." ;)
https://www.youtube.com/watch?v=KpHMyEG4iUQ

Serio nie sądzę, żeby to jeszcze ktoś obejrzał, bo Trzykrotka już odpadła a reszta nie bardzo gustuje w wojnach - zresztą sceny walk są zrealizowane bardzo wiarygodnie - atak na pałac :confused3: :paddotylu: albo samobójcza właściwie śmierć 20 tysięcy biedaków... :cry2: że o bratobójczych walkach nie wspomnę. Nadzieja jest, ale jakim kosztem....

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 11:37   

BeeMeR napisał/a:
Masz może? Obejrzałabym.

Da się zrobić :)
BeeMeR napisał/a:
Spróbowałam wczoraj Oh My Ladylord

Właśnie stwierdziłam, że odpadam. Jakoś mi z ta dramą nie po drodze - pani zdaje się będzie wybieram między kandydatami. Mam inne rzeczy do oglądania na nowa albo do powtarzania.

BeeMeR napisał/a:
Odnośnie Nokdu Flower - że to jedna z najlepszych dram - w sensie najlepiej zrealizowanych, zagranych i sensownych logicznie od początku do końca

Została dla mnie dramą roku 2020.

BeeMeR napisał/a:
Nadzieja jest, ale jakim kosztem....

To chyba czytanie scenariusza do 2 sezonu Hospital Playlist:

https://www.youtube.com/watch?v=iaKyDZGC2Eg

Wiem, wiem :przytul: Cieszę się, że obejrzałaś.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 12:30   

Ja też się cieszę, że obejrzałam, i to bez przykrości, choć dwukrotnie rzetelnie się spłakałam :cry2:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 13:11   

BeeMeR napisał/a:
choć dwukrotnie rzetelnie się spłakałam

Też płakałam.

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 13:57   

OMLL zapowiada się na rzetelną romansową glupotkę i szkoda naprawdę że wtrynili tam trójkąt miłosny, w którym jeden z panów wyraźnie nie gra fair, tylko mocno się pani narzuca. Nie wiem, może jeszcze zrobi się groźnie? Ten młody prezes może kryć mroczne zamiary pod pozorem słodkiego uśmiechu. Mnie się na razie dobrze przy tym odpoczywa. Podoba mi się starsze pokolenie - dwie mamy i pan ze sklepu z płytami.

Ogladam też Beyond Evil - aj, creepy jak diabli! Zawsze kiedy akcja kryminału dzieje się w wioskach czy małych miasteczkach, mam wrażenie, że wszyscy tam mają swoje mroczne piwniczki oraz nierówno pod sufitem. I oczywiście kryją się wzajemnie przed przybyszem ze świata.

Loana 

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 14:18   

Oj, tak opisujecie to Nokdu Flower, że jakkolwiek doceniam dobre filmy, to nie będę oglądała, bo płaczę już po opisie :( Może kiedyś dorosnę do takich smutnych historii, ale teraz nie jestem na nie gotowa, nawet jeśli są przepięknie zrealizowane.

Skończyłam oglądać "Bring it on Ghost" i mogę polecać, podobało mi się :) Miła, spokojna drama :) Inny kaliber niż "Secretary Kim", bo jednak i duchy były strasznawe, i kilka osób zamordowano, i się tłukli, i były mocniejsze nieporozumienia - ale nadal była to dobra rozrywka :) Parę rzeczy nie wyjaśniono i za to minus, ale nie ma ideałów jak wiadomo :P Podobała mi się główna para i wg mnie była między nimi "chemia", chociaż oczywiście na poziomie dramy 13+, czyli np w sumie nie było żadnego pocałunku porządnego. Było dużo klisz z romantycznych dram, typu oglądanie fajerwerków na statku albo obowiązkowe rozdzielenie na dwa lata, ale dało się wytrzymać :) Główny bohater to jakiś wspaniały kucharz, serio już za to wygrałby u mnie, bo takie śniadania jak on robił to ja bym bardzo chciała :P dodatkowo jest czysty, szybko sprząta, oszczędny, ale nie skąpy, obrotny, solidny i bardzo dobrze uczący sie, dobrze wyglądający - jakby tylko zmienił te okropne podarte spodnie to byłby ideałem ;) Trochę szkoda, że bohaterka była głównie przedstawiona jako ładna i umiejąca się bić, ale może nie miała czasu się wykazać :P To jakby ktoś miał ochotę na coś lekkiego i słodkiego to polecam :)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 17:02   

Zaczęłam oglądać pierwszy odcinek Law school. Zapowiada się ciekawie. KMM jak zawsze w formie. Nie zazdroszczę osobie, która będzie to tłumaczyć. Pewnie będę musiała to jeszcze raz obejrzeć, jak już trafi na Netflixa.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2021 19:19   

Loana napisał/a:
Główny bohater to jakiś wspaniały kucharz, serio już za to wygrałby u mnie, bo takie śniadania jak on robił to ja bym bardzo chciała dodatkowo jest czysty, szybko sprząta, oszczędny, ale nie skąpy, obrotny, solidny i bardzo dobrze uczący sie, dobrze wyglądający - jakby tylko zmienił te okropne podarte spodnie to byłby ideałem
Żeby tak jeszcze aktor umiał grać lepiej... :P

Odpowiedz do tematu