PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmiech i łzy - czyli dramowa różnorodność
Autor Wiadomość
BeeMeR 

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021 12:33   

Ach, jakie śliczne nawiązanie do Pamiętników Adama i Ewy Marka Twaina :serce:
Mam do nich słabość :serduszkate:
Główny jest uroczy, taki asymetryczny :serce: a w dodatku chodzi w garniturach i sporo się uśmiecha - zachwyconam :serduszkate:
Może następnym razem już go rozpoznaj nie tylko po filmografii :wink:

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021 16:00   

Chyba się skuszę na drugie podejście :serduszkate: Potrzebuję czegoś bezproblemowego i pozytywnego.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021 17:47   

To chyba na Netflixie jest - po angielsku.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021 17:56   

Trzykrotka napisał/a:
Chyba się skuszę na drugie podejście
A szybko odpadłaś? Bo tam początek jest mocno typowy, coś mi tam zgrzytnęło raz czy drugi, fajnie się robi od trzeciego-czwartego odcinka - przynajmniej dla mnie. Ziewam gdy mowa o firmie itp, przy Drugim, którego gra jakiś nudziarz też, ale główny wątek mi pasuje, oboje już mają pierwsze oznaki zaświergolenia i oboje da się lubić :mrgreen: Właśnie pan porwał swoją sekretarkę nad morze - to prawie zawsze są ładne sceny :serce:

Ale po cichu trochę tęsknię za jakimś mięsistym segukiem ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021 20:37   

U mnie dziś Law school odcinek 14 i 15. Czekam na zakończenie. No i 6 odcinek Navillery.

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021 22:48   

BeeMeR napisał/a:
A szybko odpadłaś?

Obejrzałam ze dwa odcinki. Veronicę Park widziałam, a jej w pierwszym nie ma. Nic a nic poza Plagą i czerwonym blezerkiem nie pamiętam :mysle: Byłam wtedy świeżo po Secretary Kim i chyba generalnie nie był czas na tę dramę. Ale teraz między sprzątaniem po zmarłych, marzeniem o zagładzie świata w Doomie i nawiedzonymi domami bardzo miło mi się ogląda po raz drugi.

BeeMeR napisał/a:
Ale po cichu trochę tęsknię za jakimś mięsistym segukiem ;)

Również po cichu rekomenduję My Country. Nie dość, że okres ciekawy, ten, który już znacie ze Smoków, że aktorzy świetnie dobrani, to jeszcze scenariusz niegłupi :kwiatek:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021 23:23   

Na razie zaczęłam coś innego ;)

Sekretarka na pewno nie jest arcydziełem, ale jak dla mnie jest odpoczynkową. Główny jest uroczy, taki krzywy :mrgreen: Niewykluczone, że czerwony sweterek zacznie mnie wnerwiać ale póki tak nie jest zamierzam się dalej odprężać. :mrgreen:

Teraz trochę przegięli :lol: ale w sumie po pijaku wszystko jest możliwe :party:

Loana 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 12:04   

BeeMeR napisał/a:
Sekretarka na pewno nie jest arcydziełem, ale jak dla mnie jest odpoczynkową. Główny jest uroczy, taki krzywy :mrgreen: Niewykluczone, że czerwony sweterek zacznie mnie wnerwiać ale póki tak nie jest zamierzam się dalej odprężać.
Teraz trochę przegięli :lol: ale w sumie po pijaku wszystko jest możliwe

Ten rower to chyba jedyny taki odjechany moment w tej dramie, więcej nie pamiętam. Mi się ta drama jako odprężacz bardzo podobała. Zgadzam się, że pierwsze odcinki nie są jakoś mega wciągające, plus mają trochę inny wydźwięk niż reszta dramy. Ogólnie nie miej żadnych wymagań, bo ta drama jest momentami naciągana jak guma od majtek, motywacje niektórych postaci są słabe, reakcje na niektóre wydarzenia przesadzone, wątek firmowy jest nudny, ostatnie kilka odcinków jest z serii "czymś zapchajmy trochę" i gdzieś tam prostytuują logikę miejscami - ale nie szkodzi, można się przy tym dobrze bawić tak czy siak :)
Veronika Park była naprawdę zabawna i najbardziej mi się z tej dramy zapamiętała :) Drugie co pamiętam dobrze to uśmiech głównego - naprawdę ładnie się uśmiecha. W sumie podoba mi się jego imię w tej dramie, bo Dominik łatwo zapamiętać :P
To jest niewątpliwie drama, do której będę co jakiś czas wracać, bo była miła i słodka - jedynie dla mnie zakończenie jest słodko-gorzkie. Ale domyślam się, że tylko ja je tak odbieram, bo jest to happy end oczywiście :P

Dobrnęłam do 16 odcinka SKKS, ale bardziej go przeczytałam niż obejrzałam. Ciężko się robi i dlatego najpierw czytam sobie opis odcinka, a dopiero potem oglądam :P Ale do przodu.
Za to w weekend nie miałam nastroju na oglądanie nowych rzeczy (bo naprawiałam jakieś drobne rzeczy szyciowo, a wtedy nie czytam napisów = nie rozumiem, co oglądam) i zrobiłam sobie szybką (=przewijałam nudne sceny) powtórkę Goblina (jestem naprawdę zdziwiona, jak mi ta drama podeszła, chyba połączenie fantastyki z dużą dawką humoru, super muzyką i dobrymi aktorami w głównych rolach - u mnie zadziałało na plus) i powtórkę drugiej części "Her Private Life" (i tu nadal jestem zachwycona postaciami, są słodkie, miłe, przyjemnie się ich ogląda i naprawdę fantastycznie się całują! - bardzo to doceniam, bo to taka rzadkość w tych dramach pokazanie cielesnego pożądania chociaż w formie tych pocałunków).

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 13:48   

Mnie się Navillera szalenie podoba. Dziadek, jego żona, dzieci. Wszyscy tacy niedoskonali, ale cudni. Wątek przyjaźni między młodością i starością też poprowadzony bardzo życiowo i wzruszająco. Polubiłam też eks małżeństwo nauczycieli baletu. Jestem w połowie serialu, bo to tylko 12 odcinków. A jeszcze jest wnuczka , która szuka tego, co daje jej radość i satysfakcję , jeśli chodzi o pracę.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 14:45   

Będę oglądać Navillerę. Zaraz kończy się Nawiedzony dom, będzie wymiana.
Secret Life na razie fajnie się ogląda. Rodzinne knucie to nic nowego, Jugglers się przypomina. Młodzi sympatyczni, tylko trochę pohamowałabym nadruchliwość bohaterki i przewinęłam ryki bohatera w szpitalu, bo i bez tego wiem, że się boi i cierpi. Drugi faktycznie trochę mdły. Jeszcze przywalili mu taką ciężką fryzurę.

Junho wraca nie tylko dramowo, jego boysband 2PM zapowiada nową płytę oraz wypuszcza promo teledysku i na tumblrze ślinią się strasznie do obrazków z Junho w mokrej koszuli, oraz zdejmującego krawat :lol: Zaraz za Junho był zębaty TaecYeon, ale jego na szczęście nie moczyli. Mam go na jakiś czas dość po Vincenzo.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 17:42   

Trzykrotka napisał/a:
Junho wraca nie tylko dramowo, jego boysband 2PM zapowiada nową płytę oraz wypuszcza promo teledysku i na tumblrze ślinią się strasznie do obrazków z Junho w mokrej koszuli, oraz zdejmującego krawat

No proszę, jak się chłopak od razu zabrał za robotę ;) Aż sprawdziłam - on tam myje samochód :lol: I zasadniczo nic nie pokazuje ;) O - a propos odświeżenia wątków o DiU - Junho jako pan Darcy :)

BeeMeR 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 22:30   

Loana napisał/a:
ta drama jest momentami naciągana jak guma od majtek, motywacje niektórych postaci są słabe, reakcje na niektóre wydarzenia przesadzone, wątek firmowy jest nudny, ostatnie kilka odcinków jest z serii "czymś zapchajmy trochę" i gdzieś tam prostytuują logikę miejscami - ale nie szkodzi, można się przy tym dobrze bawić tak czy siak
Bardzo dobry opis ;)
Rankiem do śniadania miałam wielce absurdalną scenę z rajtkami ściągającymi, albowiem pan na wszelkie sposoby próbuje sobie podnieść ciśnienie :lol: - było to niedorzeczne i nielogiczne ale pan jest zgrabny a nogi ma długaśne - nie dziwię się, że go w rzeczone rajtki wcisnęli, a przedtem kąpali w basenie :mrgreen:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 09:06   

Logika powala: :rotfl: " nie będę się z tobą więcej spotykać bo mam kogoś innego, ale możemy pójść na ostatnią, kilkugodzinną randkę i jasne, że możemy się całować" :lol:
Kissu ładne :serduszkate:

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 09:28   

BeeMeR napisał/a:
Logika powala: :rotfl: " nie będę się z tobą więcej spotykać bo mam kogoś innego, ale możemy pójść na ostatnią, kilkugodzinną randkę i jasne, że możemy się całować" :lol:

No jasne, to na pewno załagodzi ból rozstania :roll:
Zasnęłam wczoraj podczas oglądania i wylała na siebie kubek herbaty :mrgreen: Ale to ze zmęczenia po przejściu 10000 kroków, nie z nudów. Pokazała się Veronika Park. To ta sama pani, która grała w Noble My Love, ale tutaj idzie jej lepiej. Taka przerysowana rola wyraźnie dobrze jej leży.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 10:33   

Ja nie wiem, czy oni się planują już rozstawać, bo ja dopiero jestem w połowie, niemniej pani za każdym razem okłamuje się, że już więcej nie będzie się przebierać - taaask, jasne :wink:
Veronika jest fajna, przerysowana i miejscami przeszarżowana ale daleka od nijakiej niuni, do której z kolei czasami upodabnia się główna... główny zaś jest uroczy, jak już przestanie cwaniakować i zacznie się czarująco-ujmująco uśmiechać :serce:

Ja wczoraj przysnęłam na seguku, zaraz po sekcji zwłok...
:wink:

Loana 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 10:39   

Trzykrotka napisał/a:
Pokazała się Veronika Park. To ta sama pani, która grała w Noble My Love, ale tutaj idzie jej lepiej. Taka przerysowana rola wyraźnie dobrze jej leży.

No ja ją właśnie najpierw widzialam jako Veronikę Park i potem miałam zonka w "Noble My Love", bo mi brakowało tego "OSOM!" ;) Teraz ją oglądam w "Korean Odyssei", ale akurat inaczej ją ucharakteryzowali to mi się nie myli.

BeeMeR napisał/a:
Logika powala: " nie będę się z tobą więcej spotykać bo mam kogoś innego, ale możemy pójść na ostatnią, kilkugodzinną randkę i jasne, że możemy się całować"

No przyznaję, że logika w dramach to nie jest jakiś mocny punkt. Już zwłaszcza jeśli chodzi o związki. Dlatego tak mocno doceniam miłe pary jak w "Her Private Life" czy "Still 17", które nawet jeśli mają jakieś nielogiczne zagrania, to jednak szybko je rozpracowują rozmową. To takie odświeżające :P
Bo właśnie doszłam do 11 odcinka "Girl who sees smells" i naszło mnie, żeby go najpierw przeczytać, a dopiero potem obejrzeć - i dobrze zrobiłam. Streszczenie można było podsumować jednym "Noble Idiot Time" i serio, to było tak głupie zagranie, że bardzo mnie zęby rozbolały od tego :P Obejrzałam fragment przed, opuściłam rozstanie, bo nie chciałam sobie psuć humoru durnotą postaci :P Na szczęście niedługo wrócą do siebie, bo oglądam ten serial dla scen z główną parą, ewentualnie żeby dostać gęsiej skórki od patrzenia na głównego złego i jego naprawdę inteligentne zagrania - a na pewno nie dla oglądania bałwanów w policji :P

Swoją drogą do końca czerwca zniknie trochę dram z Netflixa (same z angielskimi napisami), właśnie wczoraj widziałam listę i jeden serial sobie zapuszczę zanim skasują, bo nie widzę go nigdzie indziej.

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 13:11   

BeeMeR napisał/a:

Ja wczoraj przysnęłam na seguku, zaraz po sekcji zwłok...
:wink:

Bardzo zachęcająco brzmi :paddotylu: Jaki seguk oglądasz?

Oglądałyście może vlog Violi z otwieraniem paczki z Jeju? Rany, rozkosz. Cała paczka wypełniona mandarynkowymi smakołykami. A ktoś z komentatorów wyraził swoje zaskoczenie, że Jeju wymawia się "Czedżu" a nie "jeju" :mrgreen:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 14:27   

To jeden z tych tytułów których nie umiem spamiętać :wink:
Napiszę o tym wieczorem jak dokończę drugi odcinek i wyklarująem mi się relacje i cele życiowe :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 14:54   

Loana napisał/a:
woją drogą do końca czerwca zniknie trochę dram z Netflixa (same z angielskimi napisami), właśnie wczoraj widziałam listę i jeden serial sobie zapuszczę zanim skasują, bo nie widzę go nigdzie indziej.

Możesz napisać które? Albo dać linka? Oglądałam Wiole :) Uśmiałam się z jej komentarza, że jak ją ktoś widzi z dołu ( robiła sytuację pogodową na balkonie ), to myśli, że wariatka.

Loana 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 15:08   

https://www.facebook.com/...818289392145754

A tu lista:
K-DRAMY (wszystkie bez polskich napisów):
06/30 - Are You Human Too (serial, 2018) bardzo dobra k-drama cybernow, akcji, romans, relacje rodzinne.
06/30 - Black Knight: The Man Who Guards Me (serial, 2018) k-drama, romans
06/30 - Descendants of the Sun (serial, 2016) k-drama romans wojskowo-medyczny, akcji, katastroficzny, cieszący się ogromną popularnością i majacy wiele remaków.
06/30 - Fight for My Way (serial, 2017) k-drama, komedia romantyczna z bokserem w roli głównej.
06/30 - Good Manager/ Chief Kim (serial, 2017) k-drama biurowa,
06/30 - Hit The Top / The Best Hit (serial, 2017) k-drama sci-fi, romans, dziejąca sie współcześnie w przemyśle muzycznym,
06/30 - My Golden Life (serial, 2017) k-drama
06/30 - Queen for Seven Days (seria, 2017) k-drama romans historyczny
06/30 - Radio Romance (serial, 2018) k-drama komedia romantyczna dziejaca się w stacji radiowej
06/30 - School 2017 (serial, 2017) k-drama szkolna, romans

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 15:37   

To chyba sobie powtórzę fragmenty Fight for my way.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2021 23:20   

JeJoongWon - końcówka XIXw, główny jest rzeźnikiem tj. z najniższej możliwej kasty, który będzie chyba szkolił się na lekarza, bo mamy początki zachodniej medycyny, krojenia ludzi dla operacji, sekcji itp.
Znalazłam tą dramę w czyjejś liście najlepszych seguków raz i drugi to byłam ciekawa czy mi się spodoba. Na razie nie jestem super mega zachwycona ale i nie zniechęcona. To ewidentnie porządny seguk, ciekawam dalej. Pannę kojarzę z Jumonga, Drugiego gra Wampirzy prokurator, pierwszego nie kojarzę.
Tu jakieś mv głównej pary:
https://www.youtube.com/watch?v=VHEzV26rE1g

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 09 Cze, 2021 08:39   

Chyba robiłam podejście, ale mi nie spasowała. Skończyłam Navillerę - bardzo polecam serial. Właściwie osoby spoza dramalandu też mogą spokojnie oglądać, bo to serial, który może przemówić do każdego. Dziś koniec Law school i Nawiedzonego domu. Mam ochotę na powtórkę Tunnel.

BeeMeR 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2021 08:53   

No właśnie, początek nie był zachwycający, typowy do bólu, ale niektóre dramy, seguki zwłaszcza rozkręcają się długo, potrzebuję jeszcze ze dwa odcinki, żeby panowie trafili do właściwej, tj. zachodniej akademii, bo na razie obaj stracili grunt pod nogami, tj. pierwszy już nie może wykonywać zawodu oficjalnego rzeźnika a ma już jedną sekcję z musi na koncie i obecnie udaje szlachcica, a drugiego wyrzucono z hukiem z tradycyjnej szkoły medycznej (za posiadanie zachodnich, wywrotowych podręczników do anatomii) oraz z domu. Plus główni dopiero wymienili spojrzenia, przydałaby się jakaś interakcja :wink:

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2021 09:07   

U mnie romans nie do końca biurowy sie rozwija. Dziewczyna jest zadziwiająco inna w wersji de lux i w wersji "na sekretarkę." Jaką różnicę robią choćby włosy, zła fryzura, pierzasta grzywka. Oglądam trochę pod drutkowanie, ale chyba w obecnym stanie permanentnego zmęczenia ta drama akurat jest w sam raz. Za dużo nie trzeba myśleć :mrgreen:

Odpowiedz do tematu