PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
To czytamy - mole książkowe w akcji ;) Odsłona IV
Autor Wiadomość
annmichelle 

Wysłany: Wto 21 Cze, 2022 21:59   

Wy tu tak ambitnie, więc nie wiem, czy się chwalić. :-P
Piekło zamarzło :mrgreen: , przeczytałam książkę Mroza, która mnie wciągnęła i przymykając oko na kilka bzdurek i momentami język - nie uważam czasu jaki jej poświęciłam za zmarnowany.
Agn, nie bij. :wink: Wiem, Mróz, wiem. :-P

Aragonte 

Wysłany: Wto 21 Cze, 2022 23:07   

A którą? Zuza, moja przyjaciółka, lubi Mrozowe s-f.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 05:50   

Lato jest, takie czytanie jest uzasadnione, choć nie u mnie. Nadal i nigdy 😁

annmichelle 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 07:20   

Aragonte napisał/a:
A którą?

"Lot 202".
Całkiem niezły akcyjniak, na myśl przywodził mi książki gatunkowe Amerykanów lub Brytyjczyków. Gdyby nie polskie przekleństwa (w różnych konfiguracjach i odmianach) to pomyślałabym, że to książka jakiegoś Amerykanina.
Ale ja lubię tematykę katastroficzną, baaaardzo lubię serię dokumentalną "Katastrofa w przestworzach", filmy katastroficzne. Z "Lotu 202" wyszedłby właśnie dobry film, pod względem głupotek i "wpadek" nie jest tragicznie, pamiętam trochę jakieś filmy z Jodie Foster, Liamem Neesonem, Denzelem Washingtonem - tam było tych głupot na pęczki :? , a jakoś ludziom to nie przeszkadzało. :-P
Dla mnie książka Mroza przypominała trochę świetny film "Lot 93" (polecam!), a oprócz tego napisana była ciekawie, bo dzieje się dwu- trzytorowo i wszystkie wątki w tym samym czasie , więc czekałam, kiedy to wszystko się razem połączy. Wciągnęła mnie i nie wstydzę się do tego przyznać. :wink:
No i ciekawe rozwiązanie fabularne na koniec.
Plus nie były mi obojętne losy kilku bohaterów.
A Mróz w tej powieści nie bierze jeńców - uśmierca ich bez sentymentów.

Nie skreślam pisarzy za nazwisko, z Mrozem miałam czytelniczą przygodę lata temu, gdy zaczęły się ukazywać pierwsze "forsty" i "chyłki" i to były rzeczywiście odmóżdżacze, choć nie były to najgorsze książki jakie czytałam w życiu. :wink: Po tych kilku wiedziałam, że to nie moja bajka, ale teraz skusiła mnie tematyka i było ok.
Ale po inne jego powieści raczej nie sięgnę, bo kryminały mi nie podeszły, a polityka w literaturze nie interesuje.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 09:10   

Jak zaczął pisać podeszłam bez uprzedzeń, ale dla mnie jego język i styl jest nie do zaakceptowania. Pomysły też nie do końca mi pasują. Książek jest dużo, każdy wybiera i mu z tym dobrze.

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 11:10   

Zdobyłam tego zakamuflowanego Słomczyńskiego, na razie mam Gdzie jest trzeci król. Temat świetny (kradzieże dzieł sztuki), osoby dramatu na razie miodowe, bo niejaki Gomez, południowoamerykański pośrednik możnych i bogatych oraz wykwalifikowany złodziej - oczywiście Niemiec Gruber, komuna zobowiązuje. Popijają koniaczek, latają po świecie w te i wewte, rozmowy sa na poziomie, żadnego tam wulgaryzmu czy przekleństwa. Trzeci król to obraz, który jest własnością państwa polskiego - nie kupi się go, bo takim dobrem się nie handluje, więc trzeba ukraść.
Teraz jestem w siedzibie paryskiego Interpolu, pewnie niedługo przeskoczymy do Polski.
Ach, niepowtarzalny klimat kryminału w czarnej okładce :banan: Pewnie będą sobie "obywatelować" i w ogóle.
O gadżetach czyta się z łezką w oku - mikrofilmy, aparat fotograficzny w zegarku, łezka w oku się kręci.

annmichelle 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 11:55   

A ja czytam właśnie jego Zbrodniarz i panna i mimo, że to kryminał to świetny na poprawę humoru.
Ten klimat początku lat 60-tych, miejscowość letniskowa nad morzem, hotel Imperial i bogacze tam przebywający. :mrgreen: A wśród nich zahukana urzędniczka ze wsi w towarzystwie przystojnego kapitana MO próbują odnaleźć tytułowego zbrodniarza. :-P
Czyta, póki co, się świetnie.
Jak skończę to obejrzę sobie ekranizację z 1963 m.in. z Cybulskim, Krzyżewską, Fettingiem i Wiśniewską. :-)

Trzykrotka, tę powieść, którą czytasz też chyba zekranizowano. :mysle:

EDIT: sprawdziłam, rzeczywiście zekranizowano na początku lat 60-tych 3 powieści: Zbrodniarz i panna, Gdzie jest trzeci król i Ostatni kurs (na podstawie "Smierć i Kowalski").
Patrząc na obsadę - planuję obejrzeć wszystkie trzy! :mrgreen: Ale najpierw książki. :-)

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 12:09   

Zbrodniarza i pannę to ja nawet oglądałam, bo kochałam się beznadziejnie w Cybulskim... :serce2: O, jak fajnie, nie dość że dobrze napisane powieści, to jeszcze filmy z tamtych lat :banan:
Książek będę szukać.

annmichelle 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 14:04   

Ło matko, jak to się szybko czyta. :shock:
Jakieś niecałe 3 godziny i koniec.
Kryminalik idealny na lato. :opala_sie: :lodka:
Taki trochę "Pan Samochodzik" dla dorosłych (no bo jednak pojawiają się trupy).
Intryga nie jest jakaś skomplikowana, a mimo tylko kilku podejrzanych nie udało mi się wytypować mordercy, więc brawo dla autora. :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 15:42   

174 strony u mnie, ale to był standard dla tej serii kryminałów, które wydawano w PRL. Ale się cieszę na czytanie :banan:
Mam jeszcze w zanadrzu Każę aktorom...

annmichelle 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 15:57   

Trzykrotka napisał/a:
174 strony u mnie,

Ja mam w formie elektronicznej i nie są numerowane, drobna czcionka.

Tak, tak - pamiętam serie kryminalne - mój wujek miał ich całe półki :shock: :mrgreen: , była "z jamnikiem", "różowa seria" (nie mylić z jakąś erotyką :-P ).
Pamiętam, że tak odkryłam m.in. powieści polskiego pisarza Kraśki sygnowane jako Jonathan Trench. "Czeka na mnie Tina" to jeden z pierwszych (jeśli nie pierwszy...) "dorosły" kryminał jaki w życiu czytałam. :mrgreen:
Kilka lat temu próbowałam odszukać jeden z kryminałów "z tamtych lat", bo pamiętam, że też mi się podobał, ale niestety nie pamiętam tytułu, autora, tylko jakieś przebłyski fabuły i okładki. :-|

Dziś wieczorem miałam oglądać najnowszego marvela (właśnie wszedł na Disney Plus), ale chyba przeczytam "Smierć i Kowalski", bo "jestem w klimacie". :lol:

Ania Aga 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 20:28   

Ale mi miło! Jest jeszcze Kobra "Samolot do Londynu" z Joe Alexem

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 23:53   

Zrobiłaś nam nieoczekiwaną frajdę :kwiatek: :oklaski:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 14:37   

Skończyłam książkę o Marii Dulębie, bardzo satysfakcjonująca lektura. Teraz muszę poszukać czegoś nowego.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 15:24   

Jestem mniej więcej w połowie " Patriarchatu rzeczy" i zadziwiające, w jakim stopniu i ile rzeczy jest w naszym świecie wyjściowo - i nadal - zaprojektowanych i tworzonych pod kątem mężczyzn , mimo że teoretycznie przeznaczonych dla obu płci.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 15:36   

Chętnie bym przeczytała, ale papierowej nie kupię. Nie wiem czy mają ebooka.
Ostatnio zmieniony przez Admete Pią 24 Cze, 2022 21:14, w całości zmieniany 1 raz  

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 16:17   

Też nie wiem, to jest świeżo wydane .

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 18:51   

Nie znalazłam, więc raczej nie. W takim razie czytam coś podobnego: "Niewidzialne kobiety. Jak dane tworzą świat skrojony pod mężczyzn".

Szukam jednak także czegoś lekkiego. Chyba przeczytam teraz Trylogię Dewabadu, bo już jest całość. I jakiś kryminał by się przydał, ale nic mi nie pasuje ostatnio.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 20:18   

annmichelle napisał/a:
Wy tu tak ambitnie, więc nie wiem, czy się chwalić. :-P
Piekło zamarzło :mrgreen: , przeczytałam książkę Mroza, która mnie wciągnęła i przymykając oko na kilka bzdurek i momentami język - nie uważam czasu jaki jej poświęciłam za zmarnowany.
Agn, nie bij. :wink: Wiem, Mróz, wiem. :-P

Wybaczam, w imie przyjazni. ;)
Moj tata czytal ostatnio "Lot 202" i mowil, ze dawno nie mial w reku czegos tak idiotycznego. Wierze mu, ja sie poddalam z Mrozem przy "Czarnej madonnie", a ze nadal wydaje po ksiazce co 2-3 miesiace to nie wierze, ze to jest cos, co zdzierze. Ale moze ci sie spokojnie podobac, nijak nie zmieniam zdania o tobie jako wyrobionemu czytelnikowi z dobrym, jesli nie doskonalym (nigdy ci nie zapomne polecenia Michela Bussi :* ) gustem.

Za to ja zdobylam po taniosci "Zauroczenie" Donny Leon i kurcze... Dobra, raz sie zyje. Sprobuje JAKIMS CUDEM skolekcjonowac cykl o Brunettim, bo uwielbiam te ksiazki.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 20:23   

Ja dziś pożyczyłam Drużynę Pierścienia - oczywiście mam, ale jakoś wolę, żeby dzieci czytały egzemplarz biblioteczny a nie mój :sprytny:
Dalej twierdzą, że chcą to będziemy próbować :roll:
Sobie przy okazji Silmarilion do odświeżenia :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 21:16   

Próbować można i trzeba :)

annmichelle 

Wysłany: Pią 24 Cze, 2022 23:43   

Agn napisał/a:

Moj tata czytal ostatnio "Lot 202" i mowil, ze dawno nie mial w reku czegos tak idiotycznego. Wierze mu, ja sie poddalam z Mrozem przy "Czarnej madonnie", a ze nadal wydaje po ksiazce co 2-3 miesiace to nie wierze, ze to jest cos, co zdzierze. Ale moze ci sie spokojnie podobac,

Podobać, jak podobać. Raczej wciągnęła na tyle, że przeczytałam ją w kilka godzin i nie uważam, że straciłam te kilka godzin z życia. A tak już miałam nieraz z różnymi książkami i filmami, niestety.... :-|
Tak jak napisałam - przeczytałam ze względu na tematykę, a ponieważ to pewnie jedyna książka katastroficzna w dorobku Mroza to po nic innego już nie sięgnę, bo jego kryminały, thrillery, itd. mi się po prostu nie podobają.

Agn napisał/a:
nijak nie zmieniam zdania o tobie jako wyrobionemu czytelnikowi z dobrym, jesli nie doskonalym (nigdy ci nie zapomne polecenia Michela Bussi :* ) gustem.

Ojejku, dzięki! :ops1: :kwiatki_wyciaga: Serio. :przytul:

Agn napisał/a:
Za to ja zdobylam po taniosci "Zauroczenie" Donny Leon i kurcze... Dobra, raz sie zyje. Sprobuje JAKIMS CUDEM skolekcjonowac cykl o Brunettim, bo uwielbiam te ksiazki.

Powodzenia! :-) :trzyma_kciuki:
Ja zaczęłam się już jakiś czas temu rozglądać za wydaniami niemieckimi, bo skompletuję je zdecydowanie szybciej (i pewnie taniej) niż tłumaczenia polskie. Ale zacznę czytać "po bożemu", czyli od tomu pierwszego i zobaczę czy będzie mi z tą serią po drodze i wtedy ewentualnie będę zdobywać kolejne części. Zobaczymy.

Aragonte 

Wysłany: Sob 25 Cze, 2022 05:04   

Ja czytałam (i mam) właśnie pierwszy tom. Podobało mi się, ale nie muszę mieć na półce. Agn, chcesz?

Aragonte 

Wysłany: Sob 25 Cze, 2022 05:16   

Tamara napisał/a:
Jestem mniej więcej w połowie " Patriarchatu rzeczy" i zadziwiające, w jakim stopniu i ile rzeczy jest w naszym świecie wyjściowo - i nadal - zaprojektowanych i tworzonych pod kątem mężczyzn , mimo że teoretycznie przeznaczonych dla obu płci.

Tak trochę a propos doświadczeń mężczyzn jako "uniwersalnych" :-P podrzucam linka do recenzji "Żmijowiska" Chmielarza:
https://polaherbaciane.blogspot.com/2022/02/zmijowisko-wojciech-chmielarz.html

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 25 Cze, 2022 09:17   

U Radka Raka jest bohaterką w Agli i miewa okresy 😉 W dodatku normalnie opisane, bez naturalizmu.

Odpowiedz do tematu