PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widziałam VI
Autor Wiadomość
Trzykrotka 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 08:41   

Prawda, chip z Windowsem :rotfl:
Warto zwrócić uwagę na filmy Dany'ego Boona. Lepsze czy gorsze, ale mają zawsze sporo smiechu i ciepła.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 11:15   

akne napisał/a:

Jeśli ktoś lubi kino francuskie, to polecam.
A drugi, też francuski i nieco dziwaczny , ale dobry to Nic do ukrycia.

Sprawdzilam co to i dobrze myslalam - to jest film, ktory powstal juz w kilku wersjach jezykowych, ja widzialam to w wersji wloskiej ("Dobrze sie klamie w milym towarzystwie"). Istnieje tez polska, gdyby ktos chcial bardziej rodzimie.
Bylo to dosc ciekawe, ale zalozenie, zeby rozmawiac przez telefon kiedy wszyscy sluchaja do mnie nie przemawia, mialam dreszcze przy niektorych telefonach (np. rozmowa z corka - serio nie musieli sluchac tego obcy ludzie :bejsbol: ). Sporo nerwow kosztowal mnie ten film. ;)

annmichelle 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 12:12   

Oryginalna wersja była chyba włoska. :mysle:
Oglądałam właśnie kiedyś włoską, a później polską. :wink:
Są chyba jeszcze francuska, niemiecka, turecka i ? :mysle:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 12:28   

Tu podaja liste remake'ow:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dobrze_si%C4%99_k%C5%82amie_w_mi%C5%82ym_towarzystwie

BeeMeR 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 13:31   

Agn napisał/a:
Dobrze sie klamie w milym towarzystwie
Oglądałam, to dobry film, ale niektóre sytuacje faktycznie były mocno, hmm, intymne. Nie do końca kupiłam to, żeby można było po wszystkim wrócić do udawania, że się o niczym nie wie. :mysle:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 14:05   

Eeee...
Spoiler:
Koncowka filmu pokazuje, ze te rozmowy sie nie odbyly, wiec tak naprawde nikt o niczym nie wie.

annmichelle 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 14:32   

Przynajmniej tak było we włoskiej wersji. :-) (W polskiej już nie pamiętam. :roll: )
Na tym polegał cały twist tego filmu. :wink:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 14:55   

EEE... to ja albo coś przeoczyłam albo oglądałam inną wersję z tych remaków ;)

BeeMeR 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 15:22   

Don't look up
Próbowałam, ale mnie totalnie znudziło w 15 min. Dociągnęłam do 20 ale dalej już nie pójdę. Nie moja bajka :czekam2: :spi:
Obejrzałam jednak ostatnie 15 min ;)

RaczejRozwazna

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 15:55   

O, ciekawa jestem szerszej recenzji, bo słyszałam niemal same ochy i achy ;)

annmichelle 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 16:02   

RaczejRozwazna napisał/a:

Zerkinij dwie strony wcześniej: tam są opinie Agn i moja. :-)

BeeMeR 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 16:05   

Ode mnie nie będzie szerszej recenzji, nie chwyciłam ani stylizacji Jennifer i Leonarda, nie chwytam języka (klną za dużo by mi słuchanie sprawiało przyjemność - to w sumie jak w Wiedźminie netfliksowym, może takie mają wytyczne by trafić do młodych :mysle: ), ogólnie dla mnie nuda.
Końcówką natomiast jestem dość usatysfakcjonowana ;)

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 17:09   

annmichelle napisał/a:

Zerkinij dwie strony wcześniej: tam są opinie Agn i moja. :-)

I nie nazwalabym ich ochami ;)

RaczejRozwazna

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 18:33   

Ok, przeczytałam. :kwiatek: Kiedyś sama zobaczę, bo tak rozbieżne oceny trudno spotkać przy innych filmach.

Będąc na fali dram koreańskich mam ochotę na ten film:

https://www.filmweb.pl/fi...03-110853/descs

akne 

Wysłany: Nie 16 Sty, 2022 23:14   

BeeMeR napisał/a:
EEE... to ja albo coś przeoczyłam albo oglądałam inną wersję z tych remaków ;)

W tej francuskiej chodziło niby o zaćmienie: że dzieją się wtedy różne dziwne rzeczy... Narrator powtarzał.

I to takie dwie alternatywne wersje rzeczywistości - dla mnie.

1. ta w której wszyscy zgodzili się wziąć udział w grze. Posypało się, ale przynajmniej wczesniej wszystko wyszło na jaw.

2. niby lepsza na pierwszy rzut oka - bo nikt nic nie wie o kłamstwach i wyszli ze spotkania zadowoleni. Ale w sumie widać, że to i tak się posypie. Tylko dużooo później i może z gorszymi konsekwencjami.

Taką mam interpretację. Choć faktycznie ten koniec zaskakuje.

Włąsnie skończyłam oglądać hiszpańską komedię , tytuł polski Puk,puk. O wizycie u psychoterapety.
Zakończenie podejrzewałam, ale i tak miło się oglądało. Sprawnie i uśmiałam się troszkę. Mało znam kino hiszpańskie.

Cierpliwość Blanki do własnej choroby - zdumiewająca :-D Gdy wyciągnęła z torebki suszarkę do włosów - oplułam ekran. :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 17 Sty, 2022 21:14   

Będąc na fali dram koreańskich mam ochotę na ten film:

https://www.filmweb.pl/fi...03-110853/descs

Oglądałam i czytałam książkę, ale psychicznie mnie zdołowała.

RaczejRozwazna

Wysłany: Wto 18 Sty, 2022 00:23   

Tak, wiem czego można się spodziewać, ale mimo to jest to dla mnie wciąż interesujące. Japończycy to jednak przedziwna nacja, mocno się różniąca od reszty świata.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 25 Sty, 2022 16:27   

Hazardzista
Wyszlam pol godziny przed koncem seansu, co mi sie chyba nigdy nie zdarzylo. Tej godziny ogladania nudy i bohaterow, ktorzy mnie nic nie obchodzili i w sumie nie wiadomo czego chca nie odda mi nikt.
Nie polecam.
Oscar Isaac jest w porzadku i wyglada zacnie, ale... Nie, trzymajcie sie od tej zmuly z daleka.

C'mon, c'mon
Przyjemny film o facecie, ktory przez kilka dni musi zajac sie swoim siostrzencem. Ciutenke za dlugi jak dla mnie, ale i tak bardzo mily i ladnie zagrany. Chlopiec jest bardzo naturalny, Joaquim Phoenix dla odmiany nie gra swira i to jest TAK STRASZNIE FAJNE, ze joj. :serce: W tle rozgrywa sie rodzinna historia, male i wielkie dramaty i dziecko, ktore najwyrazniej jest w tym wszystkim zagubione. Polecam. :)

Akaterine 

Wysłany: Wto 25 Sty, 2022 20:25   

Obejrzałam netflixowe The Harder They Fall, przetłumaczone jako Zemsta rewolwerowca z Idrisem Elbą. Na filmwebie ma ocenę 5/10 i jest ona w pełni uzasadniona, bo film jest mega przeciętny. W swojej konwencji nie jest zły, ale nie jest dobry. Z aktorów nikt się nie wyróżnia, nawet Idris Elba. Ogólnie raczej nie polecam, bo chyba jednak szkoda czasu.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 27 Sty, 2022 17:17   

Matrix 4

Najlepiej ten film oddaja dwa slowa: smetny burdel.

Drogi Keanu, droga Carrie-Ann, jesli ktoras z siostr Wachowskich znow do was zadzwoni i powie "Yo, robie kolejnego Matrixa, wchodzisz w to?" powiedzcie "NIEEEEE!!!" i natychmiast sie rozlaczcie. :roll:

annmichelle 

Wysłany: Czw 27 Sty, 2022 17:23   

Agn - :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Krótko i na temat! :kwiatki_wyciaga:
Ja skończyłam moją przygodę z Matrixem wieki temu na drugiej części (obejrzanej w kinie :-| )

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 27 Sty, 2022 21:21   

Moje kolezanki z pracy oswiadczyly, ze bardzo chetnie OSOBISCIE zaniosa moja petycje Keanu.
Wesze ukryte motywy.
:cool:

A powaznie - pierwszego Matrixa uwielbiam, to jest rewelacyjny film. A pozostale czesci moga dla mnie nie istniec.

Ania Aga 

Wysłany: Pią 28 Sty, 2022 21:05   

Cytat:
Moje kolezanki z pracy oswiadczyly, ze bardzo chetnie OSOBISCIE zaniosa moja petycje Keanu.
Daj znać kiedy, też z nimi pojadę :mrgreen:

achata 

Wysłany: Pon 31 Sty, 2022 19:13   Nie patrz w górę

Obejrzałam na Netfliksie tak zupełnie od niechcenia zaciekawiona obsadą i fabułą i bardzo mi się spodobał ten film.
Meryl jest fenomenalna a dowcip cięty. Z jednej strony jest strasznie ale też dlatego, że tak prawdziwie. W filmie nie ma grama patosu a samej scenie finałowej destrukcji towarzyszy zaskakująco lekka muzyka.
Podobała mi się ostatnia kolacja bohaterów i słowa Leo "Właściwie to dostaliśmy od życia wszystko...". Ta scena sprawiła, że w moich oczach ten film nie jest tylko ostrą komedią i wizją apokalipsy- wskazuje też na to co w życiu ważne i o co warto dbać nawet gdy wszystko za chwilę ma się skończyć.
Dał mi ten film do myślenia o czasach w których przyszło nam żyć i o nas, naszych priorytetach nieraz poukładanych totalnie do góry nogami.
Osobiście polecam gorąco ale nie radzę oglądać trailera. Niby są w nim wszystkie najmocniejsze sceny ale w takiej siekaninie film wydaje się nijaki i głupawy a taki imho nie jest.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 31 Sty, 2022 19:18   

Achata :kwiatek: dziękuję za recenzję, ale przede wszystkim - miło cię widzieć znowu na forum :hello:

Odpowiedz do tematu