PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widziałam VI
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 24 Maj, 2021 14:04   

One sa specyficzne, choc ten jest inny niz pozostale.

annmichelle 

Wysłany: Pon 24 Maj, 2021 15:19   

Admete napisał/a:
Mnie Pewnego razu znudziło, ale zwyczajnie filmy Tarantino do mnie nie trafiają.

Widziałam kilka filmów Tarantino i chyba tylko "Pulp Fiction" mi się podobało.
"Bękarty wojny",mimo kilku świetnych scen (i ról!), były już dla mnie osobiście krokiem za daleko.
A "Pewnego razu...." - cóż tematyka jednak żerująca na przerażającej historii, choć wiem, że nie jest to film dokumentalny, ale jednak występują prawdziwe nazwiska osób... Nie obejrzę go raczej właśnie z tego powodu, a poza tym wiem jak się kończy :roll: , bo zaraz po premierze na filmwebie ktoś bezmyślnie (lub celowo) zaspoilerował zakończenie filmu. :evil:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 24 Maj, 2021 15:54   

Dobrze, ze nie wchodze na filmweb, to mialam te niespodzianke.
Nie nazwalabym tego "zerowaniem" - rownie dobrze kazdy film o IIWS to zerowanie na latach tragedii. "Pewnego razu..." pokazuje okres pewnej niewinnosci Hollywood, kiedy gwiazdy sie nie barykadowaly za szeregiem ochroniarzy i swiat wygladal wtedy inaczej. Nie mowie, ze piekniej, ale wlasnie inaczej. Mnie sie ten film pod tym wzgledem bardzo podobal. 2,5h seansu i sie nie nudzilam, choc nie ma galopujacej fabuly. Koncowka, w kontekscie swiadomosci jak wygladala prawda, daje pewna satysfakcje.
Rozumiem jednak, jesli komus sie film nie podobal. Mojej wspolpracownicy za nic w swiecie, kompletnie nie kojarzyla postaci, tego okresu, costam slyszala o jakiejs tragedii w domu Polanskiego, ale nie za dokladnie.
Rozumiem tez w pelni opory przed ogladaniem, naprawde. Hej, ja nie znosze drastycznych scen w filmach albo scen gwaltow i nikt mi tego nie wypomina i nie mowi, ze powinnam inaczej do tego podejsc. :kwiatek:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 24 Maj, 2021 17:04   

Jak dla mnie w zakończeniu nie było nic niespodziewanego. Leanardo mi się podobał, natomiast Bradziu Piciu zdecydowanie mniej ;) Właściwie oglądałam dla Di Caprio.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 24 Maj, 2021 18:14   

E... Ale jak to? Ja bylam bardzo zaskoczona, ze w filmie to sie skonczylo wlasnie w ten sposob.
Ale wiecej nie mowie, nie chce spoilerowac, a moze ktos jeszcze nie widzial i obejrzec zechce.

PS Pitt podobal mi sie bardzo, ale ja go w ogole bardziej cenie teraz niz kiedy byl mlodszy. Ciekawsze role teraz gra. :)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 24 Maj, 2021 18:54   

W końcu tytuł jest Unce upon a time ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 31 Maj, 2021 15:20   

Przypomniałam sobie niedawno The Interpreter ( Tłumaczka ) - film z 2005 roku z Nicole Kidman i Seanem Pennem. Jest na Netflixie, a mam sentyment do roli Penna w tym filmie.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 06 Cze, 2021 23:25   

Kina otworzyli, to Agn biega na seanse. :mrgreen:

Nomadland
Powolny, refleksyjny, dajacy do myslenia, ale absolutnie nie nudny film. Historia ludzi, ktorych domem jest furgonetka. Prace dorywcze, ciagle przemieszczanie sie z miejsca na miejsce, parkowanie... Niektore rzeczy moga sie wydawac zaskakujace, ale film sie nad nikim nie uzala.
Swietna Frances McDormand.
Cudne widoki. :serce:

Cruella
Powinnam po prostu napisac, ze graja tu Emma Stone i Emma Thompson i to wam powinno wystarczyc za recenzje, bo domyslacie sie na pewno, ze obie panie pozamiataly.
Ale niech bedzie - rozwine wrazenia. Historia nie jest jakos szczegolnie oryginalna - origin Cruelli de Mon to historia sierotki, ktora sprytem i talentem (a czasem alternatywnie legalnie) dopina swego. Estella chce byc projektantka i dazy do celu jak moze. Banal, prawda? Ale kurcze jak to jest zrobione! Mniam! Paluszki lizac. Z humorem i polotem. Film ma kapitalne tempo, rewelacyjne kostiumy, swietnie sfilmowane sceny, widac, ze tu na wszystko byl konkretny pomysl.
Polecam, bo rozrywka przednia.
Dodam jeszcze, ze soundtrack to kopalnia szlagierow z lat 60-tych i 70-tych.

Barbarella

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 20:41   

Agn poważnie mnie zachęciłaś do obejrzenia "Cruella". Bo jakoś nie miałam zamiaru...

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 21:03   

Polecam, bo to kino czysto rozrywkowe, a w swej rozrywkowości zacne.
Dodam tylko, że niekoniecznie jest przeznaczony dla dzieci.
Kurczę, mam wielką ochotę na powtórkę. Może pójdę w przyszłym tygodniu albo w niedzielę. :mysle:

PS Byłam na wersji z napisami, nie wiem jak dubbing.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 19 Cze, 2021 11:37   

Poszłam wczoraj na przedpremierowy pokaz filmu Supernova z Colinem Firthem i Stanleyem Tucci.
Para ze sporym stażem (myślę, że tak ze 20 lat razem) jest w podróży kamperem. Odwiedzają miejsca, w których kiedyś byli, spotykają się z przyjaciółmi. To żaden spoiler, więc powiem, dlaczego to robią - Tuskera (Stanley Tucci) powoli acz nieubłaganie zżera demencja. Sam (Colin Firth) opiekuje się nim z czułością i zaangażowaniem, że aż serce pęka. To jest piękny, powolny film o miłości, ale przede wszystkim o godzeniu się z pewnymi sprawami i dojrzewaniu do pewnych decyzji. Nie mogę pisać bardziej szczegółowo, bo nie chcę wam niczego zaspoilerować, ale zachęcam do seansu. Film oferuje doskonałą grę aktorska (wiem, że jak tylko przeczytałyście nazwiska, to wiedziałyście o tym, ale oni są tu nie do opisania perfekcyjni - kocham obu), przecudne widoki angielskiej przyrody, intymność i wzruszenie (chusteczki się przydadzą).
Bardzo polecam.
25 czerwca polska premiera, a tu macie trailer :
https://youtu.be/rDeZHRVLvig

Będę z pewnością chciała powtórzyć seans.

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 19 Cze, 2021 14:40   

O, zobaczyłabym :serce2:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 19 Cze, 2021 20:04   

Na Netfixie pojawiło się Downton Abbey - film. Obejrzałam dla starszych aktorek - cudne są. Było małe spotkanie potterowe - Maggie Smith i Imelda Stauton. Maggie Smith mnie wzruszyła na koniec. Reszta fabuły bajkowa i zbyt słodka. Trochę czasami przewijałam.

Odpowiedz do tematu