PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widziałam VI
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 17 Lip, 2022 19:36   

Powodzenia, Leo Grande

Nowy film z cudowna Emma Thompson w roli emerytowanej nauczycielki, ktora wynajmuje (pieknego jak sto diablow) sex workera w konkretnym celu - wreszcie zaznac rozkoszy.
Z opisu - wiem - brzmi jak cos ok na jakas etiudke, ale zareczam - film jest wypchany po brzegi emocjami, przekomarzankami, ale i powazniejszymi rozmowami, ze tak powiem, o naturze rzeczy.
Film jest wzruszajacy, ale i seksowny. Para aktorow wspaniala (maja taka ladna chemie, ze ach :serduszkate: ).
Polecam. To jak 2-godzinna cialopozytywna sesja terapeutyczna.

praedzio 

Wysłany: Nie 17 Lip, 2022 21:03   

Mam w planach ten film. Emma jest niesamowita.
Is the smile that shines through the tears.

Irlandzkie przysłowie

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 02 Sie, 2022 23:15   

Superbohaterowie (Supereroi)

Poszlam do kina, bo wloski film, a w dodatku tworcy "Milo sie klamie w dobrym towarzystwie" (jakos tak lecial ten tytul, na pewno kojarzycie - zreszta bylo multum wersji tego filmu).
Ok. Widzialam zwiastun, wiedzialam, ze bedzie o zwiazku dwojga ludzi. I troszke mialam nadzieje, ze zobacze ladne ujecia na Wlochy (owszem, jak pojechali na wakacje, to niebrzydkie wybrzeze ogladalam z przyjemnoscia).
Ale...
Znowu ogladam film, w ktorym jest burdel. Nie wiem, moze ktos zna sie na kinie wloskim i moze mi powiedziec, czy oni tak lubia mieszac linie czasowa, ze widz nie wie co sie kiedy dzieje? Bo serio nie mialam pojecia co sie odjaniepawla, a niedawno widzialam inny film z tego pieknego kraju, w ktorym tez trudno sie bylo polapac co gdzie kiedy i w sumie jeszcze kto z kim. Jak jeszcze na poczatku troszke ogarnialam, ze raz jest wspolczesnie, raz w przeszlosci (glownie dzieki temu, ze bohaterka zmieniala fryzury i ktos mial stara komorke), ale jak nagle doszedl srodek, ktorego nie mialam do czego przypiac (para na chwile ze soba zerwala? na tyle by zaczac nowe zwiazki? o co chodzi???), to juz mialam non stop pod gore. Rozumiem, historia zwiazku moze byc za nudna, trzeba uatrakcyjnic, wiec niech sie widz gubi co kiedy i dlaczego sie dzieje.
Ale to jest w sumie pikus, bo zdenerwowal mnie ten film niemozliwie. Myslalam, ze tylko w polskich romkomach ludzie ze soba nie rozmawiaja (poczawszy od fochow typu "co sie stalo? - domysl sie!", a skonczywszy na pryncypiach), po czym robia rzeczy wrecz kretynskie (i nieodpowiedzialne!), ale nie - we wloskich filmach najwyrazniej jest podobny problem.
Uwaga, GIGANTYCZNY spoiler pod kolderka!
Spoiler:
Kiedy laska dowiaduje sie, ze jest ciezko chora, to zgadnijcie co robi. Nie, nie zgadlyscie - nie podejmuje leczenia. Idzie do swojego bylego-obecnego (nie wiem, na jakim etapie wtedy byli) i proponuje mu zrobienie dziecka. I robia dziecko, no super! Gratuluje!
Dopiero jak bedzie zaawansowana ciaza, to sie facet przypadkiem dowie, ze kobieta nie bedzie dlugo zyla. Nozeszjprdl!!!!!! :wsciekla:

Tak wiec nie polecam, bo po tej szopce nazwanie glownych postaci superbohaterami to jakas kpina.
Dziekuje za uwage.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 05 Sie, 2022 11:38   

W Cinema City co jakis czas pojawia sie film "Hubble 3D" i jest to film z nagraniami astronautow, ktorzy w 2009 roku rozpoczeli misje naprawy teleskopu.
Trwa 45 minut i jest przepieeeeekny. :serduszkate: Ujecia z teleskopu sa obledne, nagrania jak naprawiali mrrrrruuu...
Film leci z dubbingiem, niestety (szkoda tym bardziej, ze w oryginale narratorem jest Leonardo DiCaprio), ale poza tym jest na co patrzec.
Kosmos w 3D bardzo polecam. :serce:

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 14 Sie, 2022 23:17   

Wybrałam się do kina na Elvisa.
Zachwycona jestem. Nawet bardziej niż Wielkim Gatsbym. Luhrmana trzeba lubić i wiedzieć, na co się człowiek pisze idąc na jego film. Mam wrażenie, że wielu recenzentów nie wiedziało i teraz jojczą, że to właściwie nie biografia.. ze czemu tak mało Priscilli... że nie wiemy właściwie jakim do końca człowiekiem był Elvis - no i owszem. Tylko że mnie to akurat zupełnie nie przeszkadza, bo film jest porywający, nie będąc ani solenną biografią, ani dokumentem, a raczej jednym wielkim teledyskiem - no może kilkoma teledyskami.
Zmontowany jest cudownie i z polotem. Scenografia rozbuchana. Muzyka - miodowa. Śpiewa Austin Butler, przepięknie - oraz Elvis. Zwłaszcza scena ostatniego występu w Las Vegas jest poruszająca, gdy dano autentyczny, piękny głos Elvisa. Sceny występów scenicznych są rewelacyjne. Trouble.
https://www.youtube.com/w...=HOYTSAustralia
Wielki come back i If I Could Dream. Suspisious Minds i pierwszy, genialny występ w Las Vegas.
Film jest długi, w drugiej, mniej radosnej częsci dopadło mnie chwilowe znużenie, tym bardziej, że nie zachwycił mnie Hanks w roli "pułkownika" Parkera. Za to młody Butler - ludzie! Rewelacyjnie wcielił się w Elvisa. Cały czar, charyzma, niezwykłość Króla po prostu jaśnieje z ekranu dzięki niemu. Życzę mu długiej, wspaniałej kariery i Oscara na początek.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 14 Sie, 2022 23:24   

Też mu tego życzę.
Ostatnio zmieniony przez Admete Pon 15 Sie, 2022 11:24, w całości zmieniany 1 raz  

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 15 Sie, 2022 09:47   

Ja za niego trzymam bardzo kciuki i czekam na kolejne role, bo jako Elvis po prostu rzucil mnie na kolana.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 15 Sie, 2022 21:14   

O tak :oklaski: W wywiadach i różnych programach tv wygląda tak skromniutko i niepozornie, że trzech groszy nie dałabym za niego - a taka charyzma z niego wyszła. Miał czas żeby się przygotować, to prawda, podobno 2 lata upłynęły między castingiem a wejściem na plan, bo pandemia. Ale poświęcił te dwa lata na solidne studia nad Elvisem - i niech mu to zaprocentuje jak Ramy'emu Malikowi w ubiegłym rozdaniu.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 16 Sie, 2022 08:19   

Moim skromnym zdaniem bardziej zasluguje niz Malik. :zawstydzona2:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2022 18:23   

Na HBO Max pojawił się Elvis - jakby ktoś chciał sobie przypomnieć czy obejrzeć, bo nie zdążył zobaczyć w kinie.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2022 20:33   

Nope, czyli nowy film Jordana Peele'a

Mam troche mieszane uczucia. Z jednej strony glowny bohater pol filmu jest malo interesujacy (szkoda Daniela Kaluuya na taka role), no i sam pomysl, z czym mierza sie bohaterowie, nieszczegolnie mnie zachwyca (oraz projekt tego czegos - wyglada jak cos zrobione z papieru i materialu). Ale z drugiej strony jest tu kilka naprawde swietnych budzacych groze scen i troche niezlej muzyki.
No i nie pojelam o co chodzi z szympansem.
Znaczy sie wiem co tam sie wydarzylo (do pewnego stopnia, bo nie wiem dlaczego), ale jaki to ma zwiazek z reszta filmu?
Wiec jak dla mnie chyba 5/10 bedzie uczciwa ocena.

Odpowiedz do tematu