PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widziałam VI
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 24 Mar, 2022 20:09   

Matki rownolegle (rez. Pedro Almodovar)

Jak zawsze intrygujaco. Pokrecona relacja miedzy dwoma kobietami, ktore wlasnie urodzily dzieci. Ciekawe, bardzo wciagajace kino, choc rozwiazanie do mnie nie przemawia. Nie chce nic wiecej pisac, bo musialabym za duzo spoilerowac.
Penelope Cruz jest zlotem.
Polecam obejrzec, bo Almodovar umie wkrecic czlowieka w swoje historie i kazac mu ogladac do samiuskiego konca na tym samym poziomie zaangazowania (a przynajmniej tak jest w moim przypadku).

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 26 Mar, 2022 13:45   

Córka

Dziwny film. Myślę, że gdyby nie to, że poszłam do kina to może oglądałabym go przez pół roku po 20 minut na raz. Olivia Colman dobra, ale... hmm...
I jeśli ktoś czytał książkę - kim byli ci ludzie? Jakąś pseudomafią czy po prostu bandą rozwydrzonych palantów?
Film zawodzi też jako pocztówka - jeśli ktoś chce sycić oczy widokami, to też nie ma jak. Akcja niby się dzieje w Grecji, ale równie dobrze mogłaby nad naszym morzem, bo nie ma właśnie ujęć na piękno okolic, cały film operuje na zbliżeniach.
Czy polecam? Nie wiem. Mnie film nie urzekł, ale może mieć coś w sobie dla kogoś innego. Z koleżanką po seansie miałyśmy rozbieżność zdań dotyczące samej bohaterki. Ona nazwała ją okropnym człowiekiem, ja nie oceniłam jej tak surowo
Spoiler:
macierzyństwo nie musi być czymś pięknym, może wręcz być uciążliwe do entej potęgi, a jeśli ambitna kobieta zostaje wkopana w sytuację, kiedy zajmuje się bachorami 24/7, bo małżonek nawet w niedzielę nie jest w stanie ich ogarnąć, to nie dziwię się, że kobietę szlag trafił i trzasnęła drzwiami.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 27 Mar, 2022 20:01   

Tick, tick... BOOM!

Jestem cala we lzach. :cry2:

annmichelle 

Wysłany: Nie 27 Mar, 2022 21:25   

Agn napisał/a:

Jestem cala we lzach. :cry2:

Ło matko - dlaczego?
Coś dokładniejszego - ale bez spoilerów? :mysle:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 28 Mar, 2022 01:57   

Tak strasznie sie wzruszylam.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2022 21:38   

Zaginione miasto

Jesli ktos tesknil za przygodowka z romansem w komediowym sosie to przedstawiam wam nowy film z Sandra Bullock. Absurdalny, ale przekomiczny, nawet jesli nie kazdy dowcip jest najwyzszych lotow, tak nie bylo zartow obrzydliwych.
Usmialam sie jak norka.
Trailer: https://youtu.be/p2k6sswjEEQ

annmichelle 

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2022 10:59   

Dzięki za typ! :kwiatek:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2022 19:48   

Dzieci mnie dziś zaprosiły do kina (na mój koszt, ale co tam ;) ) na Sonica 2 - Adam jest ogromnym fanem części pierwszej, odliczał tygodnie i dni do premiery części drugiej, nie zliczę ile razy obejrzał zwiastun ;)
Seans mu się bardzo podobał, :mrgreen:
Mnie umiarkowanie, bo od lat mam alergię na Jima Carreya, ale i tak było lepiej niż się spodziewałam, zwłaszcza w drugiej części filmu ;)

BeeMeR 

Wysłany: Pią 20 Maj, 2022 21:38   

Zapłata (2003) - oj, jak dawno nie oglądałam takiej klasyki "zabili go i uciekł" - dobrze mi się oglądało (po składanie niezliczonych ubrań ;) ), świat znów został uratowany przed ludzkością, uff ;)

annmichelle 

Wysłany: Nie 22 Maj, 2022 22:00   

Agn napisał/a:
West Side Story (2021)

Bedzie krotko - jesli macie mozliwosc, wylapcie seans, na ktorym nie bedzie tlumu i idzcie do kina. Warto!
Jeden z niewielu musicali, w ktorym to, ze postac zaczyna spiewac, wypada 100% naturalnie. Choreografia paluszki lizac. Spodobala mi sie szalenie Ariana DeBose w roli Anity.
A Ansel Elgort ma chyba 3 metry wzrostu. :mysle:

Choreografia była, niestety, marna. Bardzo mnie to zaskoczyło. :-|
Podobnie jak brak uwertury :shock:
Co do śpiewu to było średnio, jedynie filmowa Maria miała bardzo dobry głos i jest śliczna. :-)
Musical to przede wszystkim śpiew i taniec, a tu te dwie rzeczy były mocno przeciętne.
Na plus - scenografia, rola Chino, naturalne sceny bójek.
Na minus - łopatologia (tłumaczone jest wszystko, co, kto, dlaczego), kiepska choreografia, hiszpański zdecydowanie w nadmiarze (nie jest tłumaczone, więc polegajmy na kontekście lub intuicji :wink: ).
Zastanawiam się autentycznie na co poszło te 100 mln dolarów :shock: , bo pewnie nie na płace mało znanych aktorów. I sobie wykombinowałam, że może na scenografię :mysle: ? Może zbudowali to wszystko od podstaw?
Ten film nie wnosi w sumie nic nowego, żadne nowe podejście do tematu, jak zdarza się wielu remake'om. Tu tego nie znalazłam, niestety.

Kto ma możliwość - polecam film z 1961 (dla mnie 10/10, a taką ocenę ma może u mnie z 10-15 filmów). Wersja z 2021 - 6/10.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 23 Maj, 2022 05:15   

Obejrzałam na HBO Film balkonowy Pawła Łozińskiego. Polecam, do śmiechu i do zastanowienia się.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 23 Maj, 2022 18:58   

Nie zgadzam sie, choreografia byla super. Chocby samo wstepne przejscie gangu przez ulice - miodzio.
Mnie sie ten film podobal bardzo.

annmichelle 

Wysłany: Pon 23 Maj, 2022 19:11   

Agn napisał/a:
Nie zgadzam sie, choreografia byla super. Chocby samo wstepne przejscie gangu przez ulice - miodzio.

Agn, każdy może mieć inne odczucia. :-)
Nie jestem tancerką :lol: i daleko mi do tego :-P , ale kiedyś interesowałam się intensywniej tańcem i przez dwa lata ćwiczyłam (dawno, dawno temu - koniec podstawówki, początek liceum :twisted: ). Porównując więc układy WSS 1961 i 2021 to jest pod względem układów, trudności, umiejętności (i ich wykorzystania w filmie!) tancerskich dzień do nocy. Rozczarowało mnie to trochę, bo lubię, gdy w musicalach taniec mnie porywa. :-)
Ale szanuję, że mogło Ci się to podobać.

Agn napisał/a:

Chętnie bym sobie o tym z Tobą porozmawiała :-) . Serio, lubię wymieniać się z Tobą opiniami. :kwiatek:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 23 Maj, 2022 20:10   

Obejrzałam na HBO "Film balkonowy" łozińskiego. Cudo. Śmiałam się i wzruszałam. Przy czym znalazłam go na YT, nie wiem czy długo tam pobędzie, ale jak ktoś chce, to sobie wyszuka. Polecam.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 23 Maj, 2022 21:06   

annmichelle napisał/a:

Agn napisał/a:

Chętnie bym sobie o tym z Tobą porozmawiała . Serio, lubię wymieniać się z Tobą opiniami.

:mrgreen:
Musimy sie w koncu umowic na ploty! :*

BeeMeR 

Wysłany: Nie 29 Maj, 2022 20:55   

Obejrzałam mniej więcej pół Bohemian Rapsody - nie zachwyciło mnie, za najmocniejszą stronę filmu uważam muzykę Queen - no i nie czułam potrzeby kończyć, wystarczy mi.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 30 Maj, 2022 05:13   

Bo to w sumie slaby film. Muzyka obroni sie zawsze, ale... Queen zasluguje na cos lepszego. Kiedy wyszlam z kina mialam podrygi od muzyki, wiadomo, w kinie sie podspiewywalo do co wiekszych hitow, ale potem dochodzila smutna refleksja, ze film jest bzdetny. :(

Z filmow o muzykach serdecznie polecam Rocketmana o Eltonie Johnie. :serce2:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 30 Maj, 2022 06:18   

Ano niestety. Miałam podobnie, nawet muzyka nie utrzymała mnie przy filmie do końca.

Barbarella

Wysłany: Pon 30 Maj, 2022 19:01   

Obejrzałam do końca, ale wracać nie zamierzam.
A Rocketmen jest rewelacyjny!

BeeMeR 

Wysłany: Pon 30 Maj, 2022 19:16   

Ja bardzo doceniam, że główny pan się starał pokazać energię Freddiego, ale reszta panów mdła do bólu, wątek -powiedzmy - miłosny z panią zdecydowanie mało wiarygodny, szkoda mi było drugiej godziny.
Rozejrzę się za Rocketmanem. :kwiatek:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 02 Cze, 2022 18:34   

Bylam na nowym Top Gun.
Nie chce mi sie rozpisywac, wiec bedzie krotko - godziwa rozrywka. Naprawde niezle kino rozrywkowe, w sam raz na lato.
Plus swietne sceny lotow - jest na co patrzec.

annmichelle 

Wysłany: Czw 02 Cze, 2022 20:57   

Mam w planach obejrzeć, ale najpierw muszę przypomniać sobie "Top Gun", bo oglądałam pewnie z jakieś 30 lat temu (lub dawniej...). :-P

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 03 Cze, 2022 06:43   

Ja widzialam raz jakies 15 lat temu jesli nie wiecej i nic juz nie pamietalam, oprocz piosenki, ze byl tam Tom Cruise i ktos latal samolotem.
Nowy film jest tak skonstruowany, ze jesli nie masz pilnej potrzeby odswiezania starego filmu, to nie musisz. Nawiazania do pierwszej czesci sa tak zrobione, ze wszystko jest zrozumiale.

annmichelle 

Wysłany: Pią 03 Cze, 2022 07:12   

Agn napisał/a:
Nowy film jest tak skonstruowany, ze jesli nie masz pilnej potrzeby odswiezania starego filmu, to nie musisz. Nawiazania do pierwszej czesci sa tak zrobione, ze wszystko jest zrozumiale.

Ale i tak sobie obejrzę, po pierwsze ten klimat lat 80-tych, po drugie - no właśnie jako wstęp do tego nowego, a po trzecie - dla młodego Toma Cruise'a. Prywatnie może jest bubkiem, ale lubię go jako aktora i chętnie oglądam z nim filmy. :-) No i facet naprawdę świetnie się trzyma. :shock: Jeśli ingerował w to chirurg to trafił na absolutnego mistrza w tym fachu.

annmichelle 

Wysłany: Sob 04 Cze, 2022 21:52   

https://www.filmweb.pl/fi...ska-2021-842763
Właśnie obejrzałam i polecam.
Bardzo brytyjski.
Powolna narracja, subtelnie ukazane odchodzenie, przemijanie, śmierć, co po nas zostaje dla przyszłych pokoleń.
A kto nie chce sięgać tak głęboko :wink: to ma historię wykopalisk na angielskiej prowincji tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej, kwestię priorytetów "kto odkrył pierwszy", dylematów małżeństwa z rozsądku, śmiertelnie chorej wdowy, archeologa-amatora, który chce być doceniony, itd.
Grają Ralph Fiennes, Carey Mullighan, Johnny Flynn, Ben Chaplin, Lily James, Ken Stott, Monica Dolan i Archie Barnes (chłopiec, świetna rola).
Zagrane oszczędnie (część dialogów jest, że słyszymy słowa, ale bohaterowie nie otwierają ust), nastrojowa muzyka, ładne kadry.
No i sama historia (na faktach) też mnie zainteresowała. :-)

Odpowiedz do tematu