PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Diuna (2020)
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 22 Lut, 2021 13:32   

:mysle:
Moglabym w sumie chyba zdobyc jakos...

Edycja: Miec bede coco jumbo na wschodzie rabatke bede obsadze...

BeeMeR 

Wysłany: Pon 22 Lut, 2021 14:00   

Och, to będę wieczorami patrzeć czy równo kwitnie :kwiatki_wyciaga:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 23 Lut, 2021 19:29   

Kwiatki posadzone, nawoz tez im dorzucilam. ;)

BeeMeR 

Wysłany: Wto 23 Lut, 2021 19:33   

Idę obejrzeć rabatkę :kwiatki_wyciaga:

BeeMeR 

Wysłany: Dzisiaj 10:11   

Mesjasz Diuny skończony, faktycznie nie był długi, jak skończę Dzieci Diuny to się wezmę za filmy z (około) 2000 roku :kwiatki_wyciaga:

Na razie obejrzałam alternatywne zakończenie filmu z 1984 - moim zdaniem lepsze i wierniejsze książce niż ten nieporadny koszmarek ze zremasterowanego filmu jaki widziałam, a który wyrzucał na przykład śmierć Thufira, ostatnie słowa Paula i Jessiki do Chani:
https://www.youtube.com/watch?v=x-OizvrZ_rU

Ciekawe w sumie, czy to, co widziałam to ta wersja, której się Lynch wyparł - muszę sprawdzić :serce:

Ciekawa jestem jeszcze trochę tej wersji, ponoć inkorporuje dodatkowe sceny (musi, moja wersja miała 2,15 a ta ma 3.04. a od czasów Hobbita mam wiele sympatii dla fanowskich wersji, może też nie są doskonałe ale nieraz lepsze.
https://www.youtube.com/watch?v=S3VMfzoBO7Y

Pokrótce o tej starej wersji -pasuje mi casting, kostiumy, sceneria, nawet do efektów specjalnych nie mam zastrzeżeń, choć się okropnie zestarzały a przy tarczach miałam lekkie wtf jak dwa pudełka ze sobą walczyły :lol: przy walce z maszyną treningową dostałam głupawki :rotfl:
Niemniej tym, co najbardziej mnie drażniło były efekty dźwiękowe, w tym użycie Głosu - okropnieństwo, brr.
Plus nie rozumiem, czemu prawie cała intryga została wyjaśniona z samego początku, tj. udział cesarza i poprowadzenie jej tak, żeby zabić zainteresowanie rozwojem akcji.
Po co też dodatkowe narracyjne objaśnianie najprostszych spraw i myśli :zalamka:
Szkoda, ogromnie szkoda zmarnowanego potencjału, bo to mógł być o wiele lepszy film (znów skojarzenie miałam z Hobbitem :roll: )

Ogromnie mi się podobał Sting i jego niebieskie kąpielówki :rotfl:

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Dzisiaj 11:44   

Akurat Stinga prężącego rzekome muskuły nie dało się zapomnieć, i pamiętam , że już wtedy , oglądając go robiłam duchowego facepalma :zalamka: :rotfl: BeeM zgadzam się , że to była wersja straszna :cheers: :zalamka: :thud: :rotfl: jedyną rzeczą oglądalną był Kyle jako Paul, ale tylko do popatrzenia, a cała reszta :zalamka: bardzo łatwo mi się wszystko zapomniało oprócz Stinga i wyciskania soku z żaby :-P a, Głos był beznadziejny :thud:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Dzisiaj 11:48   

Ten film jest tak zmarnowany z jednego powodu - jak uwielbiam Lyncha, bo potrafi mi zagrac na wyobrazni jak malo kto, tak on nie rozumie i nie lubi sf. I chyba nawet "Diuny" nie czytal, dopoki nie zaczal robic filmu.
Casting jest swietny, muzyka rewelacyjna, ale nadodawane tam bzdur, ze joj - Harkonnen i kombinacje ze skora - ble, po co?! - walka przy pomocy okrzyku "ciastka!", Alia rosnaca w szybkim tempie czy deszcz na koniec... Ech...
Sam Glos jest w porzadku - trudno przedstawic go tak, by bylo wiadomo, ze dziala inaczej niz normalny.

Dlatego tak zachwyca mnie to, co widze na nowej ekranizacji. Plus moje zaufanie do rezysera jako tworcy rozumiejacego sf i kochajacego te ksiazke. Poki co nie widze, by cos dorzucal do tej historii, a jesli dorzuci, to ufam, ze z sensem, tak, by film stal na wlasnych nogach.

Czekam na wrzesien bardzo niecierpliwie. Polska premiera 17.09. :banan:

BeeMeR 

Wysłany: Dzisiaj 12:13   

Ja sobie Głos zupełnie inaczej wyobrażałam i ten krzykliwy, wchodzący w jazgot mi wyjątkowo nie leży - u mnie to niższy, może nieco wolniejszy niż zwykły, może z echem - na pewno da się inaczej :trzyma_kciuki: tak, skóra barona, jego ekstatyczne latanie pod sufitem, nawigator czy też stwórca na audiencji u cesarza - po co? Już nie mówiąc o tym, że ów stwórca s***y tęczą li też przyprawą dobił mnie ostatecznie :confused3:

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Dzisiaj 12:46   

Głos powinien być niski, głęboki, jak z syntezatora i z echem , coś podobnego do urządzeń maskujących głos jakich używają do ukrywania tożsamości osoby wypowiadającej się .

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Dzisiaj 15:27   

Taki wlasnie byl przeciez. Niski, z syntezatora. :co_stracilam: Gdzie on byl piszczacy? :mysle:

Jakis pomysl na ten Glos byl. Jestem strasznie ciekawa Glosu u Villeneuve'a.

Odpowiedz do tematu