PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Diuna (2020)
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 13:25   Diuna (2020)

Wątek, w którym będę nadawała na potęgę o nowej ekranizacji "Diuny" - nie powstrzymacie mnie!!! :mrgreen:

----------------------------------

Pojawiło się pierwsze zdjęcie z nowej "Diuny" (dzięki, Szafran!!! :kwiatki_wyciaga: ).
Wygląda tak:

Tu macie powiększenie, jakby ktoś chciał jak ja centymetr po centymetrze przeanalizować strój (krój trochę wojskowy, bez ozdób - idealny dla Atrydów) oraz ponieważ jestem fajna:

Jutro ma się pojawić coś jeszcze. Fruwam pod sufitem!!! :banan: :banan: :banan:
Się od razu musiałam stosownie odziać, prawdaż. :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 13:41   

Dziś wypłynęły kolejne zdjęcia.
Wielki Szej-Huludzie, jak to obłędnie wygląda. :serduszkate:

Wiem, filtrfraki powinny zakrywać bardziej twarze, ale w filmie to by nie zadziałało, dlatego spodziewałam się tylko zgrabnej zatyczki na nos. Nie przeszkadza mi.
I mamusiu, oni są na pustyni, a nie na tle malowanego plakatówkami obrazka. Jestem w arrakijskim niebie!!!!!!!!!!!!!! :excited:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 15:14   

Dobra, ochł... nie, nie ochłonęłam, ale poanalizowałam sobie, a nawet przeszłam się wyrzucić śmieci, żeby się ciut ogarnąć i nie piszczeć już tak z radości (wyobraźcie sobie, co to będzie, jak wyjdzie trailer... a już nie daj Eru film! :mrgreen: ).
Filtrfraki wyglądają spoko. Podobają mi się te wszystkie elementy składowe, widać kieszenie na wodę. Ochrona głowy w postaci chusty - jak najbardziej w klimacie. Dopiero teraz zwróciłam uwagę na to, że Jessica ma coś zawieszonego na szyi, co wygląda jak maska. Więc możliwe, że jednak Fremeni będą zamaskowani. No no... Czekam na rozwiązanie tej zagadki!
Widać u Chani niebieskie oczy, ale zdjęcie jest na tyle niewyraźne, że nie wiem, czy tylko tęczówki, czy będzie jak należy, tj. błękit w błękicie. Liczę na to drugie. Szej-Huludzie? Szej-Hulud tego dopilnuje, co?
Po cichutku liczyłam, że pokażą barona Harkonnena, ale niestety. Spokojnie, jeszcze przyjdzie czas na tego dziada. :mrgreen: Za to widzimy świtę Atrydów i jakkolwiek zdjęcie jest ciemne i niewiele widać, tak oczywiście moje oczko radowało się, że nie tylko Paul jest ubrany w stylu wojskowym. Jest pięknie.
Swoją szosą na kołnierzu Paula na pierwszym-pierwszym z pierwszych-pierwszych zdjęć widać zarys sokoła - mioooodzio. :mrgreen:
Skromny strój lady Jessiki to też dobry znak. Atrydzi, jak by nie patrzeć, nie byli aż tak piekielnie bogaci, by łazić w kosztownościach. Zresztą jak się jest oficjalną konkubiną Leto, to nosi się chyba coś skromniejszego. ;)
Leto mi się podoba. Wprawdzie wcześniej myślałam, że Oscar Isaac wygląda zbyt młodo na tę rolę, ale mi przeszło. W charakteryzacji i z brodą wygląda tak jak trzeba. I chyba go ciut wydłużają optycznie? Ten aktor nie jest chyba szczególnie wysoki, czy mi się tylko tak po "Gwiezdnych wojnach" wydawało? :mysle:
Nie mam jak skomentować Thufira Hawata, bo widać w zasadzie tylko jego zarys, szkoda też, że Gurney Halleck jest pokazany z tego profilu - widzę jakiś zarys blizny na drugim policzku, ciekawe, jak będzie wyglądał.
No i pustynia. Pustynia z piachu, a nie z plakatówek. Moja radość nie zna końca.

Ciekawe, czy czerwia zobaczę dopiero w filmie czy też twórcy wcześniej go pokażą? :mysle:

Każcie mi się zamknąć.
Niewiele to da, ale... ;)

praedzio 

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 16:51   

No, dobra. Oficalnie biorę się za książkę. ;)

Tove Jansson

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 16:52   

Jeeeeeee!!!!!!!!!
A czytasz pierwszy raz?

praedzio 

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 16:58   

Tak. Z Diuną do czynienia miałam tylko za sprawą filmu Davida Lyncha. Bardzo lubię ten film, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to Lynchowa wariacja na temat. Tak więc czas sięgnąć do źródła. ;) Nie obiecuję, że łyknę cały cykl, ale coś tam, kurna felek, wypadałoby przeczytać. ;)

Tove Jansson

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 17:02   

Przeczytaj choć tę pierwszą część. Reszty nie musisz. Chyba że chwyci cię głód diunowy, to wtedy się nie powstrzymuj. :mrgreen:

Mam słabość do filmu Lyncha, pustynia jest tam piękna i muzyka wspaniała, ale... ermm... well...

milenaj 

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 17:20   

A ja wersji Lyncha nie widziała, to chyba czas nadrobić ;)

Edit :Mój kolega w na fb w jednym z wątków właśnie zameldował, że będą dwa filmy :) W grudniu ma być premiera 1 części.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 18:29   

Owszem, 2 filmy. I to DOBRZE. Bo to zbyt skomplikowany swiat i zbyt dobra historia, zeby ja skracac.

Swoja szosa juz sie zaczely kontrowersje, bo Kynes w filmie jest kobieta.
Dla mnie to zadna kontrowersja - plec Kynesa nie ma znaczenia dla fabuly.
Wciaz czekam na wiesci, kto gra Irulane i Alie. Feyda Rauthy chyba nie bedzie, gdzies mi sie cos obilo o uszy, ze wszystko z Feyda moze przejac Rabban. Ciekawe, choc upraszcza plan barona.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 19:59   

Wygląda porządnie :mrgreen: ale oczy Chani maja tylko błękitne tęczówki , a liczyłam na całkiem niebieskie wszystko :foch2: ciekawe co z fabułą zrobią no i czerwi też jestem ciekawa baaardzo :mrgreen:
Diunę Lyncha widziałam i nie podobała mi się , bo moja wizja poksiążkowa jest zupełnie inna :-P poza tym po Miasteczku Tween Peaks niestety Kyle MacLachlan kojarzył mi się całkowicie jednoznacznie :-P :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 20:05   

No właśnie mnie się wydaje, że ten błękit trochę nachodzi na białka, ale może mi się tak tylko wydaje. W sumie nie mam nic przeciwko, żeby białka oczu były delikatniej błękitne.
No zobaczymy, na razie trudno ocenić tę kwestię.
Mnie tam Kyle jako Paul nie wadził, choć fakt - on też mi się na wieki wieków będzie kojarzył przede wszystkim z agentem Cooperem. :mrgreen:

A'propo Paula i aktorów go grających - przemknęło mi gdzieś (jak znajdę, to wkleję tutaj), jak Badylek opowiadał, jak się kręciło zdjęcia na pustyni, że było upiornie gorąco, do tego w tych filtrfrakach można było umrzeć.
Jestem niegodziwym człowiekiem, bo zamiast współczuć młodzianowi, to się cieszyłam, że ekipa poleciała na prawdziwą pustynię. :P

Aragonte 

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 20:09   

Ale Diuna Lyncha powstała wcześniej Twin Peaks, tylko wizja Kyle'a w tej wersji nie zdążyła nam się weżreć w mózgi :wink:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 20:11   

To prawda, problem w tym, że w dzieciństwie widziałam "Twin Peaks", a "Diunę" dopiero jakieś 10 czy 15 lat później.

Tamara 

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 20:12   

Agn napisał/a:
No właśnie mnie się wydaje, że ten błękit trochę nachodzi na białka, ale może mi się tak tylko wydaje. W sumie nie mam nic przeciwko, żeby białka oczu były delikatniej błękitne.
No zobaczymy, na razie trudno ocenić tę kwestię.
Mnie tam Kyle jako Paul nie wadził, choć fakt - on też mi się na wieki wieków będzie kojarzył przede wszystkim z agentem Cooperem. :mrgreen:

A'propo Paula i aktorów go grających - przemknęło mi gdzieś (jak znajdę, to wkleję tutaj), jak Badylek opowiadał, jak się kręciło zdjęcia na pustyni, że było upiornie gorąco, do tego w tych filtrfrakach można było umrzeć.
Jestem niegodziwym człowiekiem, bo zamiast współczuć młodzianowi, to się cieszyłam, że ekipa poleciała na prawdziwą pustynię. :P

A powinny być intensywnie błękitne :-P ale zobaczymy . Inna rzecz , że wtedy wyglądaliby jak Popek Monster :-P

Nie no , zły nie był, ale agent Cooper popylający na robalu to dziwny widok :rotfl:

Nie jesteś niegodziwym człowiekiem, tylko kochasz rzetelność wykonania :cool: :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 20:16   

Tamara napisał/a:
Nie jesteś niegodziwym człowiekiem, tylko kochasz rzetelność wykonania

Szmekranizacja z początków lat 2000-ych mnie straumatyzowała pod względem tej przeklętej pustyni, to się teraz jaram jak dziecko blaszką.
Tamara napisał/a:
A powinny być intensywnie błękitne ale zobaczymy . Inna rzecz , że wtedy wyglądaliby jak Popek Monster

Powinny, ale - powód wymieniony przez ciebie.

praedzio 

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 20:51   

A no widzita, a ja Twin Peaksa nie oglądałam, więc mi MacLachlan wcale nie wadził. I no mam sentyment do tej ekranizacji. Kurczę, nawet teraz jak czytam książkę, to przed oczami mam właśnie aktorów z ekranizacji'84: Stinga, Deana Stockwella, Virginię Madsen...

Tove Jansson

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020 21:04   

To się zmieni najpóźniej w grudniu. :twisted:
Teraz jak czytałam "Diunę", to mi tak trochę wskakiwali nowi aktorzy w wizję postaci. Ale szybko sobie dawałam mentalnie w ucho i przypominała mi się moja własna wizja. A teraz to mam w ogóle luz, bo czytam już c.d. i mam... takie tam... różne do wyobrażenia, nie będę rzucała spoilerami. :mrgreen:

Swoją drogą w ekranizacji Lyncha była naprawę świetna obsada. Młoda Francesca Annis w roli Lady Jessiki to był strzał w dziesiątkę.
Albo Sean Young jako Chani.
Virgina Madsen w roli Irulany to też dobry pomysł, aż szkoda, że Irulany za wiele nie ma w tej pierwszej książce, w związku z tym i aktorki było mało na ekranie.

Przy okazji - bardzo czekam na to, aż pokażą bene gesserit, szczególnie Matkę Wielebną. Gra ją Charlotte Rampling. :excited:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020 10:58   

Drugie zdjęcie Chani.
Ja tu wyraźnie widzę, że białka oczu ma niebieskawe.

Tamara 

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020 11:18   

Niebieskawe są, a powinny być w całości niebieskie jak w książce.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020 11:19   

Och, takich rzeczy to ja się w filmie nie spodziewałam. Mnie to póki co wystarczy, gdyż ponieważ albowiem jarzeniówki z drugiego podejścia do "Diuny" też mnie straumatyzowały. :P

Jestem ciut rozdarta. Z jednej strony chcę, żeby było jak w książce, z drugiej wiem, że nie wszystko co w książce zadziała dobrze w filmie i konieczne są zmiany, co oznacza, że spokojnie je akceptuję, bo film ma być wg mnie osobnym bytem, a nie tworem zrozumiałym tylko pod warunkiem, że zna się literacki pierwowzór.
Im bliżej książki, tym lepiej, ale dość spokojnie podchodzę do odstępstw. Na razie.
Dziś po powrocie do domu zajmę się zdobywaniem innych filmów Villeneuve'a - Szafran polecała mi kilka do obejrzenia, warto sprawdzić, co jeszcze (oprócz BR2049) stworzył i jak to zrobił.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2020 22:29   

Przedstawiam wam doktora Wellingtona Yueh. :mrgreen:

Chcialabym tez zobaczyc Pitera de Vries.

Swoja szosa szykuje sie nowe wydanie "Kronik Diuny". Bedzie wygladalo pieeeeeeknie. :serduszkate:
https://naekranie.pl/aktualnosci/diuna-szykuje-sie-nowe-polskie-wydanie-serii-franka-herberta-1587026305
I ladnie ponumeruja tomy, zeby sie nikomu nie mylilo. :mrgreen:

Tamara 

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2020 22:54   

Pasuje :mrgreen:

milenaj 

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2020 19:09   

To może się szarpnę na własne...
Tym bardziej, że kompletnie nie pamiętam co to za postać

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2020 19:16   

Yueh? Lekarz Atrydow. Wiecej nie moge napisac, bo zaspoilerowalabym za duzo, a Praedzik czyta. No i ty sobie moze przypomnisz. ;)

milenaj 

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2020 19:18   

Agn napisał/a:
Yueh? Lekarz Atrydow. Wiecej nie moge napisac, bo zaspoilerowalabym za duzo, a Praedzik czyta. No i ty sobie moze przypomnisz.

Hmm, jednak te 15 lat od czytania swoje zrobiło, więc powtórka musi być

Odpowiedz do tematu