PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosna, lato, jesień zima i...znów wiosna - życie w dramach
Autor Wiadomość
BeeMeR 

Wysłany: Pią 20 Lis, 2020 12:33   

Dziadek jest fajny, lubię tego aktora :serce:
Jego gra na pianinie to dokładnie mój poziom :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 20 Lis, 2020 13:52   

Ja bardzo - bardzo kocham jego wątek. Retrospekcje są piękne i wzruszające, tak samo jak chęć zagrania Modlitwy dziewicy z tęsknoty za zmarłą żoną :serce:
Tak, ja pewnie grałabym identycznie jak on :mrgreen:

BeeMeR 

Wysłany: Pią 20 Lis, 2020 13:58   

Ja dokładnie tak grałam - tylko Marsz krasnoludków- te pierwsze kilka lekcji które wzięłam na pianinie - ale już na pierwszej byłam pewna że się do tego nie nadaję :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 20 Lis, 2020 17:32   

W dramach często pojawia się motyw sierocińca i sierot - tutaj tekst na temat osieroconych dzieci - po angielsku.

http://www.koreatimes.co....177_274361.html

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 20 Lis, 2020 18:11   

Dzieki Admete. Potwornie smutny ten artykuł i fakt - motyw porzucenia własnego dziecka jak śmiecia jest częsty w dramach, równie częsty jak nagłe zniknięcie z życia dziecka już dorosłego lub niemal dorosłego, żeby uciec przed długami, wierzycielami, gangsterami. Okropność. Nie wiem jak można żyć ze świadomością, że dziecko zostało samo na dworcu, płaczące i wystraszone.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 20 Lis, 2020 18:26   

Też jest to dla mnie niepojęte i bardzo smutne.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 20 Lis, 2020 23:10   

Dla mnie też to niezrozumiałe - u nas też. Podobno teraz, w czasie kwarantanny i zdalnych lekcji/pracy jest bardzo dużo interwencji tj. odbierania dzieci, czasem jak stoją. Ostatnio w naszym rejonie dwie pięcioletnie dziewczynki oraz rodzeństwo (czwórka dzieci od 2 do 9 lat. Rodzice ani się obejrzeli... :(

W dramie polubiłam Młodego - ten to anielską cierpliwość do Młodej :wink:
No i ajummy są przeboskie :rotfl: a ich rozmowy o mężach i rozwodach rozumiem doskonale :lol:

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 20 Lis, 2020 23:25   

Ajummy są wybitnie udane. Ani wrzaskliwe, ani przerysowane. I rozmowy prowadzą świetne. Podoba mi się też pomysł, że spotykają się w salonie piękności, choćby bardzo prowincjonalnym.
Dziś (14 odcinek) szalenie ujęła mnie scena z Isadorą opowiadającą RaRze o pierwszych chwilach po wieści, że urodzi dziecko. Przepięknie i wzruszająco, a bardzo pastelowo to zagrała.
Aj, smutny odcinek. Nie spodziewałam się takich dram na koniec. Wiadomo, że za całą sprawą kryje się jakaś wielka tajemnica wiary (podejrzewam, że pan ojciec wkroczył do akcji wychowywania syna). Teraz już musi być ten - choćby minimalny - przeskok czasowy.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 21 Lis, 2020 09:19   

BeeMeR napisał/a:
W dramie polubiłam Młodego - ten to anielską cierpliwość do Młodej

Ma chłop cierpliwość, to fakt. Dobry materiał na męża ;)

BeeMeR napisał/a:
a ich rozmowy o mężach i rozwodach rozumiem doskonale

Tak myślałam, że zrozumiesz najlepiej ;)

Zwiastun Awaken - dramy Namgoonga:

https://www.youtube.com/w...ature=emb_title

BeeMeR 

Wysłany: Sob 21 Lis, 2020 19:26   

Skończyłam 8 odcinek, Jun zabrał Rarę na piękną randkę - sama bym się chętnie przejechała tą kolejką :serce:
Jun to fajny facet, młody, ale ogarnięty i zdecydowany, co nie zmienia faktu że sprałabym mu tyłek (albo raczej opinkoliła na czym świat stoi :wsciekla: ) za brak kontaktu z matką - choćby kartki "żyję, wrócę kiedy będę"
Rara jest bardzo fajną postacią - miła, radosna, niedoskonała ale nie głupia, nie mieszali jej z błotem jakimś piciem i nietrzeźwym zachowaniem, kibelkowymi przygodami itp - czyli da się, brawo.
Ajummy boskie - to już mówiłam :mrgreen: A ich kimbap to bym zjadła :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 21 Lis, 2020 23:49   

W dramie na razie mało było tatusia Juna, ale podejrzewam, że tam cały dom chodzi ze strachu przed nim. Matka na pewno sie go okropnie boi. Tak to sobie dopisuję: Jun chce zniknąć całkowicie i zupełnie spod władzy rodziców, a mamę może postrzegać jako tak samo nieczułą na niego jak ojciec. W sumie - nie wiadomo do końca, jak to wygląda. Podejrzewam, że dowiemy się tego na samym końcu dramy.
RaRa jest świetną postacią. Ma zalety dobrze ułożonej panny z dobrego domu, bez tych wad które ma inna panna, ta z odcinka 14, która jest bardziej jak z Heirs. Dziewczyna z Shopping King Louis była podobnie dobra, niewinna, ale niegłupia - jeśli to znak firmowy tej scenarzystki, to brawo, bo świetnie się na to patrzy. Ogromnie mi się podoba to, jak pozornie naiwna RaRa stanowczo zarządza własnymi sprawami sercowymi i niechcianych wielbicieli szybko ustawia w realiach. Jun jest tylko jeden.
Nie spodziewałam się, że drama lekka jak piórko będzie tak przyjemna dla duszy. W sam raz coś na te cięzkie czasy :oklaski:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 08:02   

Tak, to było już wyraźnie pokazane, że ucieczka Juna wymierzona jest w ojca, że matka też przed nim drży - gdy spotkała ajummy "które pragną rozwodu" pomyślałam, że na rozwodzie najwięcej zyskałaby - pod kątem luzu psychicznego - właśnie matka Juna.
Jestem w 11 odcinku, Jun zamknięty w domu i urządza strajk głodowy jak w Meteor Garden :wink:
Ten ochroniarz to kolejna cudowna postać, a ajummy mają używanie :lol:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 09:56   

To szybciutko wszystko nadrobisz i ostatnie dwa odcinki obejrzysz na luzie ;)

BeeMeR 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 10:16   

Właśnie skończyłam 11, recital starszego pana jest piękny, retrospekcja ładna, dobrze, że użyli tych samych aktorów, a nie nowych. Ogólnie bardzo udana, ciepła drama, taki plasterek dla duszy, a tych plasterków bardzo mi trzeba :serce:
Tak, o to mi chodziło, żeby zdążyć ale zbyt długo nie czekać na finał :mrgreen:
Jestem wyjątkowo kiepska w czekaniu na dramy ongoing :wink:

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 18:51   

Bardzo fajnie, razem sobie obejrzymy finał :banan:
Mam nazbierany Start Up, ale jakoś nie chce mi się go dziś zaczynać. Niedługo będzie nowa drama JCW - nie wiem ile jeszcze szans mu dam, ale dam. Tym razem towarzyszy mu nie nastolatka, tylko Ji Won, ta z Fight My Way. A póki co pooglądam sobie chińskie głupotki.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 18:59   

Gdyby to był prawdziwy ślub to byłaby piękna katastrofa :lol:
W sumie i tak poniekąd była ;)

Jun trochę już się nauczył i przynajmniej zadzwonił do matki drugim razem- brawo.
No i zaczyna zachowywać dojrzalej :)
Jeszcze jedna rzecz mi się w dramie podoba - pięknie filmowane miejskie i podmiejskie widoczki :serce: o morzu nie wspomnę :serce:
Dawno mi żadna współczesna drama nie sprawiła takiej przyjemności wizualnej :)

Aragonte 
Ponury Kuweciarz

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 19:19   

BeeM, bardzo się cieszę, że DoDoSolSol ci się spodobało :-D Myślałam przez jakiś czas, że nie chcesz tego oglądać, bo GoAra ci odstręcza albo pan się nie podoba :wink:

Podmiot nie zgadza się z orzeczeniem. :bejsbol:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 19:20   

Nie, ja nie mam problemu z Gu Arą :kwiatek:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 19:33   

Trzykrotka napisał/a:
Mam nazbierany Start Up, ale jakoś nie chce mi się go dziś zaczynać.

Nie wiem, czy jest sens, bo ludzie się głównie kłócą, kto ważniejszy z dwóch panów ;) Mnóstwo ludzi woli Dołeczka i jego postać. Kiedy się w Dramalandzie nauczą, że aktor kradnie sceny i nie należy go obsadzać jako drugiego.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 22:10   

Acha, z Go Arą to ja mam co najwyżej problem jak płacze (ale tu nie płakała (jeszcze) dużo, ew. jak krzyczy - ona ma niezbyt ładny głos. I niekoniecznie ma dobrą chemię romantyczną, ale w komediach wypada dobrze - i tu też, bo jej postać broniła się długo radosnym, pozytywnym nastawieniem do życia. Tu miałam większy problem z głównym panem, bo on nie zawsze ma jakiś konkretny wyraz oczu, ale nie jest zły i chętnie zobaczę go w czymś innym, choć nie na siłę.
Osobiście bym wybrała doktora Cha, ew. pana ochroniarza, zwłaszcza gdy zobaczyłam jak gotuje ;) :twisted: , ale to ja, a nie Rara ;)
Obejrzałam 13 odcinek - 14 na razie odpuszczam, obejrzę przed finałem - w jakie dni będzie?

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 22:11   

Admete napisał/a:
Kiedy się w Dramalandzie nauczą, że aktor kradnie sceny i nie należy go obsadzać jako drugiego.

Dokładnie. Dołeczek zjadł już niejednego Pierwszego. A Pierwszy z obecnej dramy nie ma aż takiej charyzmy, żeby podołać - choć Koreankom się podoba.

Aragonte 
Ponury Kuweciarz

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 22:41   

BeeMeR napisał/a:
pana ochronierza

Tj. tego, którego my nazywany gangsterem? :-D
Też jestem po 13. odcinku i zastanawiam się, czy z 14. nie poczekać do wtorku.

Podmiot nie zgadza się z orzeczeniem. :bejsbol:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 23:00   

a ajummy nazywają go twardzielem ;)

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 22 Lis, 2020 23:04   

Tjaa, twardziel w fartuszku :lol:
Mam nadzieję, że mama Ha Yeong zechce go na końcu. Należy jej się odrobina wsparcia. A mama Juna powinna dołączyć do klubu tych, co chcą się rozwieść :banan:

BeeMeR 

Wysłany: Pon 23 Lis, 2020 07:59   

Zaczęłam wczoraj Emperor of the Sea
Na dzień dobry wrzucono widzów bez słowa wyjaśnienia w wir bitwy - niezbyt pokaźnej, ale za to w pięknych terenach które już dramowo widziałam i nie przestają mnie zachwycać :love_shower:
Nie wiem kto z kim (ale ewidentnie byli przyjaciele stają na przeciw siebie) i czy o panią (Ciapowa :zalamka: ) czy o coś więcej, ale biorąc pod uwagę piękne zdjęcia i Song Il Kooka (przed Jumongowy i chyba w drugoplanowej roli ale się obaczy) to jestem w dramowym domu ;)

Żeby nie było, że tylko morze piasku, potem lądujemy w portowej mieścinie wśród budowniczych okrętów, kupców, przemytników i oczywiście niewolników.

Odpowiedz do tematu