PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Admete
Wto 13 Kwi, 2021 14:22
Wiosna, lato, jesień zima i...znów wiosna - życie w dramach
Autor Wiadomość
Loana 

Wysłany: Nie 11 Kwi, 2021 22:53   

Trzykrotka napisał/a:
Loana :kwiatek: strasznie się cieszę ze ci utrafiłam w gust z tą "Secret Life." Chyba sama powinnam ją sobie obejrzeć, choćby z sympatii do pana szefa, którego nazywamy Plagą.
Z podobnych klimatów podrzucę ci jeszcze jeden tytuł: Touch Your Heart.

O, to poszukam i obejrzę, dziękuję! :)
Ja przez ostatnich parę dni przełączyłam sobie Netflixa na angielski, dzięki czemu pojawiło mi się więcej dram na liście, w tym "Coffee Prince" - obejrzałam sobie chyba 6 odcinków, a potem przeskoczyłam do ostatniego, bo już byłam zmęczona tymi perypetiami głównej bohaterki. I starczy, chyba nie będę się zmuszać do oglądania całości, bo nie do końca jestem przekonana, że mi podejdzie całość, jakoś mnie mocno nie zachęcili do śledzenia ich losów. Po pierwsze niezbyt mi się podoba główna para, po drugie mocno mieszają w parowaniu.
Oprócz tego włączyłam sobie "Rookie Historian" i przy tworzeniu kapelusza obejrzałam trzy odcinki. I podoba mi się bardzo główna para i kilka osób pobocznych. Przeskoczyłam do ostatniego obejrzeć jak to się skończyło i obejrzałam cały ostatni odcinek... i tu zgrzyt trochę, bo jak rozumiem została z nich dziwna para, zwłaszcza jak na tamte czasy :P Ale na tyle mnie zaciekawili, że sobie potem dooglądałam do 11 odcinka i pewnie wszystkie obejrzę, tylko z przewijaniem pałacowych intryg częściowo, bo mnie nużą. Pragnę oglądać romans, więc na tym się skupiam głównie :P

BeeMeR 

Wysłany: Nie 11 Kwi, 2021 23:24   

Nokdu - ten odcinek jest straszny - myślałam, że się nie skończy - poryczałam się.
To ja dziś (nie umiem wkleić gifa)
https://64.media.tumblr.com/5679eaa11567e202ab3c347098bfb2f1/994e4ddfdb10f855-26/s500x750/04987f6182a4b9ac1dc56fcff5472cad16ffeabd.gifv

Wiedziałam, że wszyscy zginą a i tak bolało okrutnie.... Taka w dużej mierze bez sensu hekatomba :cry2: choć w dobrej wierze.
Mały zarzut mam do zbyt długich mów tych, co umierali, mało to wiarygodne, plus nie musieli na koniec dawać tego otwierania oczu, bo akurat on to wiadomo że nie mógł jeszcze teraz umrzeć, za to bardzo mi się podobało pokazanie jak modlą się/zaklinają los/boją się/przeczekują bitwę kobiety.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 06:54   

Wczoraj nie miałam do tego głowy - mnie się Coffe Prince podobało, to syumpatyczna bzdura w której polubiłam całą bandę - ale przyznaję, że panna jest niezbyt ogarnięta i ma okropne nawyki jedzeniowe. Za to ma jedną z ładniejszych scen miłosnych, takich żeby człowiek nie miał najmniejszych wątpliwości, że panna też sama chce (jak już sama dojrzeje do sprawy). Niestety końcówka jest chyba przedłużana i ostatni odcinek - z wyjazdem panny na dwa lata za granicę żeby się uczyć jak parzyć kawę :czekam2: moim zdaniem bez sensu. Niemniej ja nieraz tak robię, że jak mnie drama nudzi to oglądam/przewijam ostatnie dwa odcinki bo ciekawe rzeczy to się nieraz dzieją w przedostatnim a z ostatnim to różnie bywa-nieraz takie przedłużanie i zapychacze - jak w Coffee Prince. W przypadku seguków to zdarzyło mi się przeskoczyć do ostatnich pięciu odcinków bo one się nieraz wolno rozwijają i równie wolno zwijają na koniec ;)

Loana napisał/a:
obejrzałam cały ostatni odcinek... i tu zgrzyt trochę, bo jak rozumiem została z nich dziwna para, zwłaszcza jak na tamte czasy
Taaa... to jest drama nie całkiem historyczna i w dużej mierze młodzieżowa, one mają takie nijakie końcówki - ale oglądało się ją dobrze.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 07:19   

Cytat:
Idę na wojnę z zaostrzonym bambusem kontra karabiny maszynowe... :chowa sie:

Cała bitwa była straszna. Loano masz VPN, ze możesz przełączyć na angielski na NF? Próbowałam kiedyś i mi nie wyszło.
Ostatnio zmieniony przez Admete Pon 12 Kwi, 2021 07:48, w całości zmieniany 1 raz  

BeeMeR 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 07:34   

Pokłosie też - wyrzynanie niedobitków bitewnych - tyle śmierci, trupów zostawionych samym sobie, toż to musiała się jakaś zaraza rozwinąć :mysle:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 07:37   

Dla odprężenia powiem, że ogłoszono nominacje do Baeksang Art Awards i jak się popatrzy na kategorię "najlepszy aktor," to jakby konkurs piękności ogłaszali. Prócz Shin Ha Kyuna za Beyond Evil - choć to sympatyczny brzydal jest. A tak: Koszmit, Wachlarz, Jun Ki :-D . Gratulacje dla Jun ki, bo podobno ostatnią nominację miał za Iljimae, trochę czasu upłynęło.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 10:08   

https://asianwiki.com/Youn_Yuh-Jung

https://www.vulture.com/2...nce-speech.html

Aktorka dostała Baftę za rolę drugoplanową w Minari. Film mam w planach do obejrzenia.

Baeksang Art Awards - zaraz zajrzę, co jest nominowane.

O - kibicuję Jaśkowi - The Book of Fish - wyhaczyłam ten film jakiś czas temu, ale nigdzie nie znalazłam. I nasza ulubiona aktorka drugiego planu - asystentka prezesa Go z Life i pielęgniarka Ha z Chocolate. Aktor z It's ok, dużo nominacji z Beyond Evil.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 10:37   

Jaśka zupełnie wymiotło z dram - naprawdę żałuję, ale niech tam kręci dobre filmy. Wydaje mi się, że najwięcej nominacji miały Beyond Evil, Flowers of Evit i It's OK. Oczywiście cała trójka aktorów dostała nominacje, podobnie obaj panowie z Beyond. MCW z Flowers of Evil też chyba dostała - zresztą zasłużenie.
No, zobaczymy, czy nasz Koszmit zagarnie nagrodę do kolekcji. Jakoś wątpię żeby dali ją Jun Ki.

Loana 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 10:51   

Admete napisał/a:
Loano masz VPN, ze możesz przełączyć na angielski na NF? Próbowałam kiedyś i mi nie wyszło.

Ale ja nie przełączałam VPN, tylko po prostu weszłam w ustawienia konta i tam ustawiłam sobie język na angielski i zapisałam, potem się wylogowałam i zalogowałam od nowa i mam teraz stronę Netflixa po angielsku (czyli tytuły są po angielsku, opisy są po angielsku, itd). I pokazały mi się dramy, które mam dostępne w abonamencie polskim, ale nie mają polskich napisów, więc wcześniej ich nie widziałam.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 11:03   

Trzykrotka napisał/a:
No, zobaczymy, czy nasz Koszmit zagarnie nagrodę do kolekcji. Jakoś wątpię żeby dali ją Jun Ki.

Obstawiam SHK - Koszmit jest fajny, ale moim zdaniem Shin Ha Kyun pokazał większą skalę aktorską w Beyond Evil.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 11:07   

Loana napisał/a:
tylko po prostu weszłam w ustawienia konta i tam ustawiłam sobie język na angielski i zapisałam

W języku i napisach? Miałam tak na starym tv. Tutaj mi nie wchodzi. Już wiem, przestawiłam :)

Loana 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 12:20   

Admete napisał/a:
W języku i napisach? Miałam tak na starym tv. Tutaj mi nie wchodzi. Już wiem, przestawiłam :)

Tak, w języku sobie ustawiłam angielski :) W napisach chyba zostawiłam polskie jesli dobrze pamiętam. Siostra mi to podpowiedziała, bo ona sobie przestawiała, żeby móc dramy japońskie oglądać, mało na polski przetłumaczyli.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 12:25   

Admete napisał/a:

Aktorka dostała Baftę za rolę drugoplanową w Minari. Film mam w planach do obejrzenia.

Zapomniałam napisać, że ogromnie się cieszę i gratuluję. Ta pani bardzo podobała mi się w Producentach.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 13:01   

Miała też bardzo dobrą rolę w My dear Friends - tam byłą piękna, starsza obsada.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 16:51   

Jeszcze o nagrodach Baeksang - popieram nominację Seo Je Ji ( Its ok ), ale nie rozumiem nominacji dla Kim So Hyun :shock: Pamiętacie , jak chwaliłam Jung So-Min za Soul Repairer/ Fix You. Jej by się należała nominacja. Shin Hye Sun - Trzykrotko, czy ona była aż tak dobra w Mr Queen? Dołeczek też ma nominację - pewnie nie dostanie, ale i tak miło, należała mu się.

Aragonte 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 17:26   

Trzykrotka napisał/a:
Admete napisał/a:

Zapomniałam napisać, że ogromnie się cieszę i gratuluję. Ta pani bardzo podobała mi się w Producentach.

Która to była? :mysle:

A ja oglądam sobie dalej pocieszajkę, czyli DoDoSolSol - które chyba zaraz przestanie być pocieszajką, a zacznie być wkurzajką :wink: ale tym razem chyba obejrzę już do końca. Większość dramy na szczęście fajna, a bohaterowie sympatyczni. Ta scena wspólnego grilla - ja też tak chcę :cry2:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 17:27   

Kim So Hyun dostała za River? Trochę na wyrost, moim zdaniem. Panna Shin - ja nie jestem jej fanką, choć akurat w Mr Queen była rzeczywiście dobra. Bardzo wyważona, choć brawurowa. Jednak zgadzam się, rola w Fix You była lepsza. Ale jedno widać jak na dłoni w nominacjach: dostały je dramy o odpowiedniej oglądalności. Fix You raczej do takich nie należy...

Loana 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 17:46   

Aragonte napisał/a:
A ja oglądam sobie dalej pocieszajkę, czyli DoDoSolSol - które chyba zaraz przestanie być pocieszajką, a zacznie być wkurzajką :wink: ale tym razem chyba obejrzę już do końca. Większość dramy na szczęście fajna, a bohaterowie sympatyczni. Ta scena wspólnego grilla - ja też tak chcę :cry2:

A czemu? Tzn ja się za to na razie nie planuję zabierac, mam inne ciekawsze dla mnie dramy, ale co chwilę któraś z Was pisze, że ta drama nie jest cała taka mega miła i słodka, więc jestem ciekawa, co się w niej dzieje :)

BeeMeR 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 17:58   

Admete napisał/a:
Jeszcze o nagrodach Baeksang
Dajcie jakiegoś linka do nominowanych i wygranych :kwiatek:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 21:53   

Trzykrotka napisał/a:
Ale jedno widać jak na dłoni w nominacjach: dostały je dramy o odpowiedniej oglądalności. Fix You raczej do takich nie należy...

Beyond Evil tez miała taka zwykłą, jak na produkcję kablówki, jednak chyba trudno ja było zignorować, bo się wyróżnia na tle innych. Penthouse ma jakąś kosmiczną oglądalność, a to jest chyba nie do obejrzenia tak przy zdrowych zmysłach ;)
Dziewczyny Netfixowe - jak przestawicie sobie język na swoim koncie, to pojawia się mnóstwo dram. Nokdu Flower jest na ten przykład.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021 23:42   

Nie wiem czy ktoś jeszcze odważy się oglądać Nokdu Flower - to świetna drama, fantastycznie zagrana i zrealizowana ale boli.

Dwa obrazki - jeden bo ładny,

drugi bo rodzina je - tj. panowie, panie usługują. Nie ma to jak rodzinny obiad :roll:

Jutro skończę dramę.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 07:44   

Moim zdaniem warto przejść przez ten ból i jednak obejrzeć dramę.

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 08:39   

Aragonte napisał/a:

Która to była? :mysle:

Na samym początku dramy, kiedy ekipa musiała zakończyć kręcenie tego ich reality show z ajummami, ta pani grała najstarszą z nich, tę, której nikt nie chciał powiedzieć, że zrywają z nimi kontrakt i wysłali do niej żółtodzioba. A potem wyładowali na nim całą złość i frustrację. Pani bardzo ładnie to wszystko zagrała.

Loana :kwiatek: DoDoSolSollaLaSol jest królową słodkich i odpoczynkowych dram. Jest cudna, miła, dobra, serce grzeje - ale końcówka jest tak absolutnie niedorzeczna, że z pocieszajki drama zmienia się we wkurzajkę.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 08:49   

Trzykrotka napisał/a:
ale końcówka jest tak absolutnie niedorzeczna, że z pocieszajki drama zmienia się we wkurzajkę.

Wystarczy ominąć ostatnie odcinki i wymyślić własne ;)

BeeMeR 

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021 10:25   

Admete napisał/a:
Wystarczy ominąć ostatnie odcinki i wymyślić własne
Jak przy wielu innych dramach ;)
Ale większość - tak do połowy przynajmniej - jest bardzo sympatyczna :mrgreen:

Admete napisał/a:
Moim zdaniem warto przejść przez ten ból i jednak obejrzeć dramę.
Jasne, że warto, ale niekoniecznie wtedy, kiedy szuka się w dramach pocieszenia i odskoczni.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi