PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Admete
Wto 13 Kwi, 2021 14:22
Wiosna, lato, jesień zima i...znów wiosna - życie w dramach
Autor Wiadomość
BeeMeR 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 09:29   

Pan Piękny z Jewel? :serce:

Ja idę dalej z Nokdu - topimy "kociaka" :paddotylu:

Ładnie i starannie jest to filmowane.

Jeden z braci zmienił image, obaj zmienili się diametralnie od tego, co reprezentowali na początku dramy ;) Brewka do kolekcji ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 10:17   

BeeMeR napisał/a:
Pan Piękny z Jewel?

Tak Pan Piękny z Jewel.

Loana 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 13:15   

Trzykrotka napisał/a:
A właśnie, Loana :kwiatek: przypomniał mi się jeszcze jeden tytuł dla ciebie. Secret Life of My Secretary. Widziałam dwa odcinki. Wymagający i atrakcyjny szef (Plaga) i ładniutka obrotna sekretarka, ale nie taka bogini jak Park Min Young, tylko okularnica w czerwonym blezerku. Komedia romantyczna. Widziałam dwa odcinki i uznałam, że wystarczy, ale wiem, że się ludziom podobała.

DZIĘKUJĘ!!!
Trafiasz w mój gust świetnie :) Włączyłam sobie przedwczoraj i wczoraj skończyłam oglądać (nie poszłam przez to do pracy, bo oglądałam ciurkiem i jak skończyłam to była 13 i nie opłacało się nigdzie już iść... ale nie szkodzi :P w weekend odpracuję to niespodziewane wolne :P ). Bardzo mi się podobało, nawet specjalnie nie przewijałam jakoś dużo, co dobrze świadczy o dramie :)
Sympatyczne postacie, całkiem ciekawa historia, ładne rozwinięcie romansu :) Trzeci raz trafiłam na wątek z nierozpoznawaniem twarzy, ale okej, tu był ważny, więc wybaczam użycie ;)
Robię sobie przerwę chwilową od oglądania nowej dramy, bo muszę pracę nadgonić, ale po weekendzie włączę sobie coś nowego. Zastanawiam się, na co się skusić :)

Loana 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 13:26   

BeeMeR napisał/a:
Loana - bo mi uciekło - jak my oglądałyśmy koreańskie cantabile i nue było najlepsze to jeszcze nie świadczy o japońskim :kwiatek: - daj znać jak się ogląda.
Bywało, ze oglądałysmy dramę w kilku wersjach (koreańska, japońska, chińska, tajwańska) i nawet jeśli główny motyw jest podobny to każda realizacja inna, trzeba spróbować

Siostra była oburzona, że w ogóle pytam o ten "koreański szit" ;) A serio to oczywiście jest drama japońska i tylko tą siostra lubi.
Zaczęłam oglądać i jestem na czwartym odcinku. Ogólnie opis Trzykrotki pasuje:
Trzykrotka napisał/a:
To jedna z dram, których nie dokończyłam. Perypetie uczniów szkoły muzycznej, jedni wielbieni i promowani, inni lekceważeni i pomiatani. Bohaterka z lekka durnowata i fleja.

Zwłaszcza opis bohaterki, bo fleja okrutna, aż marudziłam siostrze, że co ona mi tu dała do oglądania :P
Minus tej dramy jest taki, że jest - wg moich standardów wizualnych - stara. Tzn ja oglądałam dramy bardziej po 2010, ta jest z 2006 roku i to widać po stronie technicznej, kolorach, słabo dobranej muzyce na tło. Nie mówiąc nic o "efektach specjalnych" kartonowych :P Jednak jak się człowiek naogląda takich perełek kolorystycznych jak Secretary Kim to potem ma zonka, jak próbuje obejrzeć coś z o wiele tańszej półki cenowej :P
Ta muzyka też mi przeszkadza tam, tzn muzyka jest tam ogromnie ważna, bo wszystko sie kręci naokoło niej, to w końcu szkoła muzyczna, same wykonania utworów nie są złe, ale całość wg mnie jakoś nieudolnie jest sklejona.
Trochę mi aktorzy nie pasują do postaci, tzn są za starzy jak na studentów, chociaż główny aktor ma 26 lat, a gra postać 21latka, więc nie jakoś duża różnica. Może to kwestia tych peruk trochę, bo większość postaci nosi jakąś perukę - siostra to akurat opisała jako plus, bo bardzo łatwo rozpoznać postacie dzięki temu (potwierdzam, łatwo), ale mi to akurat średnio pasuje. Inna sprawa, że to jest na podstawie mangi i ewidentnie to widać, bo są takie ujęcia, które są prosto z mangi przeniesione. Ale o ile łykam w mandze, że bohaterka jest pchnięta i uderza twarzą w mur i nic jej nie jest, to w formie filmowej mam zonka, jak wstaje tylko i mówi "ała" albo nawet nic nie mówi, bo właśnie cierpi :P
Więc będę dalej oglądała, siostra mocno nalega, bo to jej ulubiona pozytywna drama, ale pewnie nie będę do niej jakoś często wracała, bo na razie mnie nie przyciągnęła za mocno :P

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 19:48   

Powtórka z Chocolate - znów się mocno wzruszyłam przy historii Iron Ranger 3 - ten chłopczyk, który go grał jest słodki. Obaj bracia bardzo przystojni - mają ładne oczy i potrafią wykorzystywać spojrzenie w czasie gry. Poza tym w Chocolate jest takie piękne lato - ta zieleń, błękitne niebo, góry.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 23:13   

Nokdu-spam ;)
Słit focia rodziny Baek z papuciami ze słomy i bardzo ładne miejsce na kissu, doceniam :serce: - romans to jest w mojej opinii dość letni i statyczny ale pasujący do dramy, w której ważniejsze są sprawy rodzinne - m.in. bardzo dynamiczna relacja braci - oraz państwowe.

https://www.youtube.com/watch?v=UuTjbvXjd8o

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 23:46   

Mnie się ten rodzaj romansu podobał, pasował do całości.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 23:50   

Pasuje, jak najbardziej, też tak napisałam.
Ładny jest, bez głupotek "potykam się w twe ramiona", ale ciekwszy i bardziej emocjonalny jest imho wątek braci.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021 23:42   

Takie odległe skojarzenie: gdy arystokracji dotarli do obozu w Samnye to trochę jak gdy elfy dotarły do Helmowego Jaru - i zaraz mi wszyscy (albo prawie wszyscy) zginą, wzdech...

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 00:36   

Smutno będzie, ale nadzieja zostanie.

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 08:32   

Bardzo piękna scena i kissu intymny. Nawet jeśli romans statyczny, to wystarczy przecież taka scena. Pamiętam jak się bałam żeby nie robili sceny pocałunku w Mr. Sunshine, królu statycznych romansów. Tam bohaterowie byli kompletnie z innych bajek. No i na szczęście nie zrobili.
A propos "potykam się w twoje ramiona," to w OMLL główna para wymyśliła znakomity pretekst aby pani padła panu w objęcia i razem padli jak kanapka na jego łóżko. A są na etapie "wytrzeszczam oczy i spieprzam aż się kurzy" Otóż - grali w kosza w jego sypialni. Ha-ha-ha.....
Sympatyczna ta drama jest bardzo, choć Drugi dość namolny się robi, ale czasami to już :confused3:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 08:42   

Nie widziałam jeszcze, bo robię powtórkę z Chocolate. Pięknie jest filmowana ta drama.

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 09:51   

Oj tak :serce2: W Chocolate atmosfera tego domu opieki była cudowna; dużo filmowali na zewnątrz, spokój przyrody koil, mimo że historie ludzkie były czasami tak przykre.
Ostatnio zmieniony przez Trzykrotka Sob 10 Kwi, 2021 11:52, w całości zmieniany 1 raz  

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 10:55   

Nie pokazywali w zasadzie samego umierania, choroby. Skupiali się na relacjach międzyludzkich, przebaczeniu, pogodzeniu, okazaniu uczuć.

Aragonte 

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 14:39   

Mam Chocolate na liście w Netflixie, ale na razie pocieszam się głupotką, czyli Do Do Sol Sol.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 15:15   

Wzruszałam się kilka razy w trakcie oglądania Chocolate. Tłumaczenie było tym razem w miarę w porządku. Chyba wrócę tez do Do Do Sol Sol - przypomnę sobie te dobre odcinki przed dramatozą pod koniec. To jaki dajemy tytuł w nowym wątku?

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 15:36   

Mnie się bardzo podobał twój pomysł Admete, ten z super-mężczyznami w średnim wieku. Szukałam już ładnych zdjęć, tylko teraz żywcem nie mam głowy. Wczoraj pogotowie ratowało tatę, który tracił oddech. Boję się kolejnej nocy. I czekam na wynik własnego wymazu. Więc jestem bardziej w klimacie lekarskim, czyli Hospital Playlist. Oba tematy świetne. Nie ma teraz chyba innego w miarę spójnego.
Do panów dorzucilabym CSH, w końcu Syzyf leci. I pana Brewkę.
Do zalet Chocolate dorzucę jeszcze pieknie niejednoznaczne, pogłębione postaci. Ja melo nie lubię, ale Chocolate to co innego.

Loana :kwiatek: strasznie się cieszę ze ci utrafiłam w gust z tą "Secret Life." Chyba sama powinnam ją sobie obejrzeć, choćby z sympatii do pana szefa, którego nazywamy Plagą.
Z podobnych klimatów podrzucę ci jeszcze jeden tytuł: Touch Your Heart. Tam też jest szef-sekretarka, tylko trochę inaczej. Szef jest zdolnym i znanym prawnikiem z renomowanej kancelarii. Pani jest słynną aktorką, której akcje spadły przez jakiś skandal. Chce podreperować swoją pozycję w branży i walczy o rolę pani adwokat i potrzebuje inspiracji. Agent załatwia jej staż w tej kancelarii -ms być sekretarką owego znanego prawnika.
Na początku jest sporo smiechu, pani nie ma pojęcia nawet jak przełączyć rozmowę telefoniczną i przychodzi do pracy w super - mini w której trudno jej się schylić po upuszczony przedmiot. Potem państwo zamiast działać sobie na nerwy zaczynają się rozumieć i lubić. W życiu aktorzy są podobno parą, więc chemia była.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 17:41   

Postaram się poszukać trochę zdjęć. Jak podpowiecie mi nazwę wątku, to w odpowiednim czasie założę. Może być też Vincenzo, bo pewnie potem obejrzymy.

A co do reszty :przytul:

Aragonte 

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 17:50   

Trzykrotka napisał/a:
Wczoraj pogotowie ratowało tatę, który tracił oddech. Boję się kolejnej nocy. I czekam na wynik własnego wymazu.

Trzykrotko :przytul: :hug_grupowy: Trzymam kciuki z całej siły.

BeeMeR 

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 21:27   

Trzykrotka :przytul:

Trzykrotka napisał/a:
Bardzo piękna scena i kissu intymny. Nawet jeśli romans statyczny, to wystarczy przecież taka scena
Pewnie, że ładna, poprzednie wyznanie też piękne, bardzo proste i męskie ("bądź moja a ja będę twój") :serce: tylko zrzędzę bo za bardzo nie chcę się przyzwyczajać do pary skoro oni mi tu zaraz wszyscy zginą... A najbardziej mnie dobija, że ludzie naprawdę giną - i dawniej w czasie tej rebelii i teraz od wirusa :( Zostały mi cztery odcinki i trochę się ich boję - ale póki co oglądam codziennie po odcinku i nie robię skoków w bok. :trzyma_kciuki:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021 23:00   

Nie będę spoilerować, ale nie wszyscy giną...

BeeMeR 

Wysłany: Nie 11 Kwi, 2021 09:32   

Nie mam takiego przekonania... Obejrzę oczywiście ale wczoraj nie miałam siły na bitwę (zapowiedzianą przez Japończyków jako rzeź)... Dziś spróbuję :trzyma_kciuki:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 11 Kwi, 2021 10:50   

Po dwóch odcinkach Deluxe Taxi będę oglądać dalej. Dwa pierwsze odcinki jak z OCN, a nie SBS. Obsada dobra, akcja jest, zobaczę, co dalej. A teraz dwa ostatnie odcinki Beyond Evil.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 11 Kwi, 2021 15:11   

Skończyłam Beyond evil i wzruszyłam się na koniec. Ostatecznie przesłanie jest pozytywne, a serial powinni dać na Netflixa. Świetne kreacje aktorskie. Jin Gu ma przed sobą przyszłość, to jeszcze taki młody człowiek. A Shin Ha Kyun - przepadam za nim. Pamiętam jak po Pied Piper miałyśmy z Aragonte fazę na jego seriale i filmy. Mam już przygotowane All about my Romance. Przypomnę sobie niedługo.

EDIT: Beyond Evil reżyserowała kobieta. Widziałam jej wcześniejszy serial - At Eighteen. Jak nigdy nie oglądam dram z akcją osadzoną w szkole, to ta mi się całkiem podobała. Widać pani ma talent.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 11 Kwi, 2021 22:18   

Nokdu: Idę na wojnę z zaostrzonym bambusem kontra karabiny maszynowe... :chowa sie:

edit: z ludzką pochodnią która się uśmiecha by powiedzieć ostatnie słowa to przesadzili, ale rozmach jest wielki i sceny rzezi straszne. :(
Okropnie bezsensowny ten atak frontalny na karabiny :(
Ze Kiemlicze umrą całą trójką to nie miałam wątpliwości... :(

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi