PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W słońcu i w deszczu. Lato w dramach
Autor Wiadomość
BeeMeR 

Wysłany: Sro 12 Lut, 2020 23:54   

Oj, wtapiają się w tłum pierwszorzędnie :rotfl: Jestem po wizycie w saunie :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 13 Lut, 2020 18:27   

Dokończyłam Diary of a prosecutor - to trochę inna drama, taka mało dramowa ;) Pokazuje zwykłe sprawy prokuratorów na prowincji, przy czym traktuje wszystko z lekką ironią,a le nie bez sympatii. Podobali mi się aktorzy, a najbardziej podobał mi się Lee Sun Kyun jako niepokrony prokurator Lee. Cała obsada była doskonała :)

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 00:11   

W Waikiki zaczęli trochę smęcić - drama weszła w fazę łączenia się w pary i nieodłącznych od tego ambarasów, żeby dwoje chciało naraz -dziś przerzuciłam się na co innego i wzięłam sobie My Holo Love do spróbowania.
Całkiem smaczne to jest :wink: Ładne wizualnie, bo i lokacje (ta uliczka z wysokimi sosnami pod którymi bohaterka z Holo wracała z kolacji służbowej :serce2: ) i wnętrza bardzo nowoczesne i cała efektowna strona techniczna, z błyszczącym sprzętem gigantycznymi jarzącymi się ekranami telewizorów :oklaski: Bardzo eleganckie, szykowne stroje, ładna obsada. Akcja szybko mknie, a odcinki są skrojone pod zachodnią publiczność, czyli 50-minutowe, więc tym szybciej się ogląda.
Na razie po 2 odcinkach jestem zadowolona. Pani nie jest cudem aktorstwa, ale na razie nie zdążyła mnie znudzić. Druga pani bardzo fajna - co ja się namęczyłam, żeby ją rozpoznać.... Ale przede wszystkim Szpinak jest fajny, obie role gra dobrze i ładnie je różnicuje, ma inną mimikę, ruchy ciała jako człowiek i jako AI.
Trochę nielogiki w tym jest. Nie znikam w cudowne właściwości hologramu, licencia poetica im przysługuje. Ale zgrzyta mi okropnie historia Szpinaka - projektanta Holo. Jak ktoś, kto oficjalnie nie żyje, a więc nie ma żadnych dokumentów, może się uchować we współczesnym świecie? Nie wierzę, że wychodzi tylko nocami i w kasku na twarzy. Podobnie nie wierze, że nie kończąc szkół zdołał stworzyć Holo. Nie przekonuje mnie gadanie, że robił to dla zabicia czasu :confused3:
Ale mimo takich drobnych potknięć drama jest chwytliwa i póki co ciekawa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 06:56   

Pewnie wrócę, ale na razie, to czasowo nie wyrabiam :)

BeeMeR 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 07:18   

Kaczuszki dalej "wtapiają się w tłum" chadzając wszędzie rzędem, ale wreszcie znalazły mamę-kaczkę. Niestety na południu reklamy przechodzą ludzkie pojęcie, Subwaye, bbq, kawa, kit-katy - ugh. Romans zbladł jakby i niewiele jest w nim chemii nie liczyć słownych deklaracji, ale Hyun Bin wyprzystojniał w garniturach i w zaczesaniu grzywki. Niemniej wciąż jest sporo humoru w zderzeniu dwóch kultur koreańskich.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 08:39   

cd.
Jak można było zabić ładną scenę wymiany obrączek dla par staniem jak kołki post factum?

Nie mam zastrzeżeń do kissów, które wyglądają jak te nieco lepsze wallkissy - widać taka wola reżysera, ale w takiej sztywności uczucia ani naturalności w tym za bardzo nie ma.
Szkoda, bo to dawno nie nastolatki, jak to trafnie określiła pani i skoro deklaracje poszły mocne, przeznaczenie pary zostało dowiedzione wcześniejszym pamiętnym spotkaniem, nieco luzu też by nie zaszkodziło.
W drugiej parze robi się nieco ciekawiej - ciekawam jak to zakończą. Ale chyba i tak najbardziej interesują mnie kaczuszki i szczurek.

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 08:42   

BeeMeR napisał/a:
Romans zbladł jakby i niewiele jest w nim chemii nie liczyć słownych deklaracji,

Ech, no właśnie. Romans dziwnie zbladł w Seulu, kapitan zrobił się trochę bezjajeczny, mimo wyczynów w charakterze bodyguarda. Przygody kaczuszek są zabawne, ale nie aż tak jak na Połnocy. Nie rozumiem, czemu raptem ta para zachowuje się jak harcerze na zbiórce, a ich wzajemnych uczuć w ogóle nie widać. Pierwsza polowa dramy była zdecydowanie lepsza imho. Ale nic, to, już i tak z górki

BeeMeR 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 09:22   

Trzykrotka napisał/a:
kapitan zrobił się trochę bezjajeczny,
Też tak go widzę - on mi już z początku przypominał tu SJS - tj. jest miśkowaty i nieco kluchowaty, ale nie ma niestety tego leniwego seksapilu jakim operuje SJS w półuśmiechach. Sztywność wszystko niszczy niestety. Żebym nie oglądała Late Autumn to bym nie miała pojęcia że Hyun Bin umie pocałować kobietę ;)

poglądowo: tu od około 1,30
https://www.youtube.com/watch?v=D8JYbum6Nqk

BeeMeR 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 09:50   

Wymarzone spotkanie z Choi Ji Wo jest piękne :serduszkate: (tylko tego berecika z króliczkiem nie chwytam, przede wszystkim czemu nie zdjął go przy stole :confused3: )

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 10:25   

O rany, tak :wsciekla: Berecik! Za to jego cudne zawstydzenie i ciche szczęście - bezcenne.
BeeMer, zauważyłaś, że tego "najprzystojniejszego" próbowali zwerbować do agencji artystycznej? Gdzie się nie zasadził na czatach, tam dopadał go ktoś z wizytówką i tekstem "właśnie ciebie szukamy" :mrgreen: co on odbierał oczywiście jako sygnał: zdemaskowanym! To jest jakiś idol, najbardziej drewniany z całej obsady. Gdzie mu tam do nastoletniego żołnierzyka, który tak pięknie cieszy się z czapeczek dla rodzeństwa (niepraktyczny jest totalnie, co zrobić :roll: )

O tak, pamiętam ten pocałunek, rekordowy po prostu :rumieniec:

BeeMeR 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 13:35   

Zauważyłam, on ma faktycznie wygląd idola - jest przystojny na ten sposób. Ja chyba najbardziej lubię dramowca i zgredka. No i szczurka. Drugiego też lubię, łobuza, za lekkość grania, choć nie ma tam cudów, a Drugą do pary ma z tych ładnych ale sztywnych, no i bardzo sztampowych - ufam, że okaże się szlachetną narzeczoną- raczej nie ma innej możliwości :mysle:
Kiedy jest finał?

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 15:38   

A nie kończy się w tym tygodniu?

BeeMeR 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 15:45   

Powinno, tylko nie wiem w jaki dzień.
13 odcinek zakończył się wielkim upozowaniem wszystkich żołnierzy z północy, nie wiem tylko czemu nikt nie dzwoni po karetkę.
Zły faktycznie z tych, co to przydałoby się zwłoki spalić, posypać solą i przebić kołkiem dla pewności. :uzi:

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 19:20   

Finał w niedzielę. Na szczęście napisy są bardzo szybko.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 23:01   

14. jest okropnie nuuudna... :czekam2:

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 15 Lut, 2020 09:23   

Końcówka trochę wynagradza te szpitalne trele nad łóżkiem chorej.

BeeMeR 

Wysłany: Sob 15 Lut, 2020 09:25   

No i skutecznie podłożona pluskwa :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 16 Lut, 2020 08:16   

Ten pomysł z pluskwą podłożoną we właściwym czasie i miejscu był znakomity. Bardzo twórcze wykorzystanie motywu z północnej strony opowieści.
BeeMer, a mecz? Jak ci się podobała reakcja kaczuszek na mecz Kirea - Japonia? :-D

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 16 Lut, 2020 08:19   

Dokończyłam wczoraj drugi odcinek The Cursed i stwierdzam, że to jest kawał dramy w moim stylu. Bardzo filmowa, konkretny scenariusz, ciekawi aktorzy, świetne zdjęcia. To liczę, że nadal utrzyma poziom.
Hi Bye, mama:

https://www.youtube.com/watch?v=1EWJt4L58UM

https://www.youtube.com/watch?v=p6IoLMAFmJo

BeeMeR 

Wysłany: Nie 16 Lut, 2020 10:12   

Mecz był fajny :mrgreen:
Wczoraj obejrzałam 30min 15 odcinka - była tam jedna z najbardziej kuriozalnych śmierci :zalamka: Ile można gadać po rozstrzelaniu? :zalamka:
Resztę obejrzę wieczorem.

Alicja 

Wysłany: Nie 16 Lut, 2020 14:10   

Cytat:
Hi Bye, mama:

Na to czekam

Melduję posłusznie, przywołana do porządku ( należało mi się), że teraz jest w trakcie Psychopath diary. Zaczęłam go w trakcie emisji i przerwałam, bo wydawało mi się, że nie da się pogodzić fajtłapowatości, min głównego bohatera i morderstw pychopaty. Otóż mliłam się. Można się śmiać i czekać gdzie tryśnie krew. Najbardziej lubię te fragmenty w których Dong Shik nie wie, że ma do czynienia z Seo In Woo - synem CEO i jednocześnie prawdziwym psychopatą i totalnie go olewa albo ignoruje :lol:

Na bieżąco oglądam Touch, pomimo różnicy wieku bohaterów kibicuję im :-P
Na swoją kolej czeka Forest i oczywiście, jakżeby inaczej, Tell me what you saw, tylko dla Jang Hyuk

Czy mi się wydaje czy u was teraz tryumf wspólnego oglądania obchodzi Crash landing?
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 16 Lut, 2020 15:03   

Crash to oczywiście beze mnie :mrgreen: Narzekam na Tell me..., ale oglądam. Forest jest podobno maksymalnie durne, ale jak chcesz, to możesz obejrzeć.

Alicja 

Wysłany: Nie 16 Lut, 2020 16:57   

Oglądaj, liczę na to, że jednak będzie dobre. Crash landing mam, ale tradycyjnie większość dram oglądam gdy już cały komplecik jest zebrany, nie ma wtedy bólu oczekiwania na kolejny odcinek. Tak jak teraz z Touch. Coś jeszcze oglądasz?
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 16 Lut, 2020 17:06   

Romantic Doctor Teacher Kim seria 2 - uwielbiam mistrza Kima :) Właśnie mam zamiar obejrzeć zaległe odcinki z tego tygodnia. Poza tym odwiesiłam niewiarę na kołku ( tak porządnie ) i oglądam The Game: Towards Zero. Tam gra Fukuda :) Aktor, który grał Fukudę w DD, a ja go lubię. Choć tu znów gra złego, chyba ma to w kontrakcie ;) I THe Cursed - świetne jest, ale ty nie lubisz horrorów ;) Na razie jednak nie jest strasznie. Tym razem mamy rytuały szamańskie. Black Dog obejrzałam - bardzo realistycznie pokazana praca w szkole. Czekam na Hi, bye mama, I will go, when the weather is nice, Nobody knows i Wise doctor life ( świetna obsada ).

BeeMeR 

Wysłany: Nie 16 Lut, 2020 18:07   

Alicja napisał/a:
Crash landing mam, ale tradycyjnie większość dram oglądam gdy już cały komplecik jest zebrany, nie ma wtedy bólu oczekiwania na kolejny odcinek
Ja też, albo zaczynam później by trafić w sam raz na końcówkę i nie czekać - jak z Crash.
Alicjo, wpadaj częściej :kwiatek:

Odpowiedz do tematu