PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pod Duchem, Małpą i Samurajem czyli dramaland po raz 16
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 16 Maj, 2019 07:57   

Też obejrzałam HPL i bawię się dobrze, bo mi główna para pasuje bardzo. Lubię i postacie i aktorów. Mam nadzieję, że Eun Gi się otrząśnie i na końcu pokaże, ze ta panna artystka stoi za jakimś nieporozumieniem, które najwyraźniej szykuje.

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 16 Maj, 2019 09:44   

Miedzy bohaterami jest masa ciepła i widać, że aktorom przyjemnie się ze sobą pracuje, a to grunt. Drama świetnie dzięki temu "wchodzi," o wiele lepiej, niż Touch Your Heart, która ją poprzedzała. Po niej też będzie rom kom, btw.

Alicja 

Wysłany: Pią 17 Maj, 2019 06:20   

Admete napisał/a:
A ja skończyłam Confession i przy okazji musiałam wyszukać, czym zajmuje się special consuelor. Źli ukarani, dobrzy wygrali i tak powinno być, jak nie w życiu, to przynajmniej w serialu.

To przynajmniej wiem, że mogę bezpiecznie oglądać dalej :mrgreen:

Trzykrotko, jak ty pięknie opisujesz fabuły seriali. Nawet ja czuję się zachęcona by chociaż rozpocząć Abyss ( chociaż nie planowałam) oraz coś tam, coś tam Citizen i rozejrzeć się czy umoszczę swoją pupę na dłużej siedząc przy tej dramie.
Kiedyś, boo na razie moje tempo oglądania to 1 odc. dziennie więc nie wyszłam poza KIll it.

Starszych trzeba słuchać, nie będę przywiązywać się do Min Lang, na razie chiński zbyt szeleszcząco brzmi w moich uszach.

Nokdu Flower - zapisane na liście.

Kill it
robi się dziwne, przynajmniej padł jakiś trup. Zabójca vel. weterynarz ma kamienną twarz i na miejscu sąsiadów zastanowiłabym się głęboko z czego się utrzymuje, bo klientów tam nie ma a zwierząt też. :roll: Schronisku zaś pomaga wolontarystycznie. Można się pogubić kto jest kogo ojcem, córką, siostrą i pociotkiem, adoptowanym lub nie. Główna para patrzy na siebie jak sroka w gnat :zalamka:
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

BeeMeR 

Wysłany: Pią 17 Maj, 2019 09:53   

Ponieważ bardzo mi się nie spodobała ostatnio Ive Chen a kojarzyłam że mam z nią film, wzięłam się za niego podejrzewając że szybko mi pójdzie - nie myliłam się :P
Film ma wiele obiecujący tytuł Fale namiętności czy tam pożądania (Ripples of Desire), ale są w nim najwyżej fale oceanu, albowiem rzecz się dzieje na pływającej wyspie wśród piratów i kurtyzan, wśród których prym wiodą dwie siostry, z których jedna (Ivy) ma platoniczny romans/przyjaźń z Blizną (pan od Meteorów)

Ivy jest jedną z tych aktorek, które są tak okropnie chude że ani trochę nie wydają mi się pociągające, choćby sobie nie wiem jaki biust przyprawiały. Najgorsze i tak, że nie umie grać :roll:

a druga z młodym nauczycielem muzyki (pan od ISWAK)

Postaci jest jeszcze niby trochę, jakiś bogacz, pirat i burdel-mama, ale fabularnie znudziło mnie to wszystko przed upływem pół godziny, potem sobie tylko przewinęłam, by zobaczyć, że na koniec wszyscy główni umierają, ślepną, rujnują się, zarażają trądem albo dalej z nim żyją itp. A więc nie polecam :P
A gdyby ktoś chciał wiedzieć czy były owe namiętności albo pożądanie -cóż, widnieją na ostatnim obrazku ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 17 Maj, 2019 14:12   

Mnie się całkiem dobrze ogląda Different Dreams. Trochę się gubię w tym całym szpiegowaniu, ale jakoś daję radę ;) Z jednej strony jest Rząd Tymczasowy, a z drugiej Heroic Corps, organizacja, która zbrojnie chciała odzyskać niepodległość Korei. A poza tym głosiła zniesienie podziału klasowego i równość. Zdaje się, ze miała coś wspólnego z komunistami, ale w tamtych czasach to nie powinno dziwić. W serialu pojawiło się odwołanie do tego kodeksu:

Cytat:
10 articles of resolution
We aggressively pursue all acts of righteousness.
We sacrifice our body and life for Korean independence and world equality.
We only select members of loyal spirit and compassionate mind.
We take the objective of the Corps as first priority and promptly execute the goals of its members.
We select a leader of righteous character to represent the Corps.
We present a status report, wherever or whenever the Corps may be, every month.
We oblige to assemble upon request by a member of the Corps.
We stay alive to fulfill the objective of the Corps.
We as members devote ourselves to the Corps and the Corps devotes itself to every one of us.
We execute all those who disobey the objectives of the Corps.

Są też oczywiście Japończycy i do tego gangi z Szanghaju. Pana - Yoo Ji-Tae - bardzo lubię. Kojarzycie na pewno dziennikarza z Healera. Ku mojemu zaskoczeniu pani z nieruchomą twarzą, nie jest aż tak nieruchoma jak dawniej ;) Wypada jakoś lepiej ( Królowa Seon Deok, Horse Doctor ). Do tego w roli japońskiego prokuratora Lim Ju-Hwan - pamiętacie może policjanta z Duszki. Gra tam także aktorka z Children of nobody, grała młodą policjantkę. Na razie było jej jednak mało. Na razie oglądam.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 18 Maj, 2019 10:17   

Dla Trzykrotki instagram pana, który gra Eun Gi:

https://www.instagram.com/bohyunahn/

Nasza ulubiona dramowa ajumma:

https://www.instagram.com/kim_mee_Kyung/

Wiecie co? Ona mi się kojarzy z naszą Ireną Kwiatkowską.

Alicja 

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 08:37   

Admete napisał/a:
Ku mojemu zaskoczeniu pani z nieruchomą twarzą, nie jest aż tak nieruchoma jak dawniej ;) Wypada jakoś lepiej

Pań prawie nie rozróżniam, one chyba wszystkie mają nieruchome twarze :-P Nie wiem dlaczego, czy to obawa o zmarszczki czy to taki koreańskie aktorstwo " nie pokazuję emocji"? :mysle:

Pana za to rozpoznaję :mrgreen:
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 18:11   

Nie jest tak źle - na przykład aktorka znana nam z King of Dramas ma bardzo dobrą mimikę. PMY też ładnie pokazuje emocje.

Aragonte 

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 18:51   

Ta pierwsza bardzo fajnie wypadła też w oglądanej przeze mnie i Trzykrotkę dramie o żarciu z Junho :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 19:18   

Ja ją oglądałam także w Sądzie Czarownicy.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 19:55   

Obejrzałam sobie dwa odcinki Itazura na Kiss, japońskiej dramy z 1996, odpowiednika ISWAK.
Japończycy są specjalistami od zwięzłości, pierwszy odcinek zawierał treści z jakichś trzech odcinków tajwańskich, przy zachowaniu tej samej długości (9x45min).
Problem polega na tym, że po dwóch odcinkach tajwańskich ja już tą wielce niedoskonałą parę lubiłam, a japońskich odpowiedników polubić nie umiem. Może pana (Naoki), bo on jako jedyny się nie wydziera tylko zachowuje stoicki spokój. Panna drze się i krzywi okropnie, jej absztyfikant również, oj, a japońskimi dramami to my się nie polubimy :roll: Jeszcze nie wiem czy mi się chce kończyć, bo to wszystko jest karykaturalne w takim stopniu że głowa mała. Tajwańska wersja nie jest doskonała, ma o kilka odcinków za dużo, za długo pan tkwi w betonowym wyparciu wiedząc co jest grane ale nie wiedząc jak sobie z tym poradzić i też jest przerysowana w wielu miejscach, ale przynajmniej większość postaci jest do polubienia, a całość jest ciepła i zabawna.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 21:14   

W odcinku Nokdu Flower dwaj aktorzy że Smoków mają występ gościnny. Mo Hyul i jego mistrz :wink:

Aragonte 

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 21:42   

Admete napisał/a:
W odcinku Nokdu Flower dwaj aktorzy że Smoków mają występ gościnny. Mo Hyul i jego mistrz :wink:

No coś ty? :mrgreen: To ja czekam jeszcze na Yi Bang Ji :banan_czerwony:

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 21:57   

Japońskich próbowałam, ale to zupełnie nie moja bajka, nie tylko z powodu specyficznych treści, ale i tego ich dziwnego aktorstwa.

Nie mam coś ostatnio humoru, a dla poprawy obejrzałam sobie w weekend My First First Love, dramę 8-odcinkową, właściwie młodzieżową i bardzo przyjemną. Wabikiem był ten pan

Jest coraz doroślejszy i pewnie niedługo przestanie być wiecznym chłopcem, więc można jeszcze się nacieszyć tym, że gra studenta
Drugim jest ten pan

BeeMer może go pamiętać z roli w Moonlight, choć tam zupełnie zagłuszył go Boguś i Nietoperz ze strychu. Tutaj jest czarujący.
Oto panie. Nasza heroina

I pani numer dwa

Obsady dopełnia para komiczna

Drama opowiada o szóstce znajomych, z których czwórka mieszka razem w domu jednego z nich. Przyjaźnie i miłosci, wzloty i upadki, domowe tragedie, wspólne świętowanie, wspólne wyjazdy, strach przed burzą, dopingowanie w radości, pocieszanie w smutku - wszystko tam jest. Obsada bardzo miła, panowie lepsi niż panie, ale i panie nie jakieś kiepskie. Na oko widać, że zakończenie jest tak otwarte, że drugi sezon wisi w powietrzu. Bardzo przyjemny i nie wymagający męczenia mózgu serial.

Aragonte 

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 22:01   

Trzykrotka napisał/a:
BeeMer może go pamiętać z roli w Moonlight, choć tam zupełnie zagłuszył go Boguś i Nietoperz ze strychu. Tutaj jest czarujący.

Ja go pamiętam, całkiem mi się podobał.

BeeMeR 

Wysłany: Nie 19 Maj, 2019 22:02   

Trzykrotka napisał/a:
Japońskich próbowałam, ale to zupełnie nie moja bajka,
Japońskich jest kilka, w nowszej pan wygląda na 15-latka więc nawet nie zaglądałam. :roll:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 06:08   

Ja znalazłam kilka normalnych dram japońskich. Teraz trudno o napisy, więc przestałam szukać. Nokdu Flower o obejrzałam tylko kawałek, dziś reszta. Serial jest bardzo filmowy, widać że twórcy starają się o realizm historyczny. Mieli dofinansowanie z ministerstwa kultury czy dziedzictwa. Cameo panów było zabawne :-)
Ostatnio zmieniony przez Admete Pon 20 Maj, 2019 15:21, w całości zmieniany 1 raz  

BeeMeR 

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 06:40   

Oj, ja też dawno temu oglądałam fajne Galileo, ale tu komedia polega na tym, że się obsada krzywi i wrzeszczy to ja wysiadam.
Ja jestem świadoma, że manga jest z 1991 roku a więc dość oldskulowa w zarysie, mogę przymknąć oko na arogancką doskonałość pana i w założeniu słodki ale nieraz frustrujący imbecylizm panny, zwłaszcza jak to zostanie ocieplone dobrym sportretowaniem i ciepłą relacją, ale nie na wrzaski.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 10:12   

Przed snem sprawdziłam jeszcze, co tam u naszej Ming Lan. Ładny był odcinek (22). Widać, że sprawa młodego panicza z książęcego rodu już jest przegrana. To, że rodzice są z niego dumni, że matka wychwala go i kocha nad życie nie zmienia faktu, że nie pozwoli mu na ślub poniżej jej oczekiwań. Nie i nie, oczekiwania księżnej to nie szósta córka urzędniczej rodziny, urodzona z konkubiny najniższej rangi. Chłopak jest tak żarliwy, tak młodzieńczy i pełen wiary, że wszystko w życiu mu się uda, że aż mi go żal.
Ming Lan na koniec odcinka scenarzyści stawiają w sytuacji zagrożenia życia. Ciekawam, czy to nie będzie jedna z tych sytuacji, w których bohaterka zostaje całkowicie wyrzucona poza swoją strefę bezpieczeństwa i musi zaczynać coś nowego, gdzie indziej, bez pomocy. A może wszystko skończy się dobrze. Dziś się przekonam.

Alicja 

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 19:08   

Wiecie co, nawet ja mogę się zmęczyć ilością krwi i nieszczęścia. Obejrzałam dla odtrucia 4 odcinki Touch your heart. Nawet dobrze się bawiłam przy minach mecenasa. Jak to prawdziwe życie i randkowanie może zaskoczyć mężczyznę :roll:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 19:55   

A jak ci się pani podobała? :-D I którą dramę z krwią ogladasz?

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 20:04   

U mnie Nokdu Flowers - prawdziwie szekspirowska tragedia. Nie skończy się to dobrze, oj nie...W rodzinie braci jest wszystko - miłość, nienawiść, powinność, przeznaczenie. Każdy z nich wybiera, ale na razie nie widzimy jeszcze do czego te wybory doprowadzą. Obaj zranieni głęboko przez ojca, przez okrucieństwo świata. Ten młody jednak potrafi grać, jak go ktoś poprowadzi, a wasz ulubieniec z JI jest całkowicie bohaterem, którego gra - ani jednej fałszywej nuty. Ogólnie doskonała obsada, reżyseria, scenariusz, piękna pieśń z ostatniego odcinka...
Ostatnio zmieniony przez Admete Pon 20 Maj, 2019 21:41, w całości zmieniany 1 raz  

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 21:25   

JJS jest świetnym kompletnym aktorem - myślę, jest idealny że do dramy, o jakiej piszesz. Ma nie tylko ciało, twarz, nie tylko śpiewa, tańczy i całuje, ale przede wszystkim ma warsztat. Chyba się złamię i jednak choć popróbuję Nokdu dla niego. Z YSY też się cieszę. Ten to z kolei urodzony showman - cieszę się, że myśli o tym, żeby poszerzać emploi. Jego inne seguki niezbyt mi się podobały.
Admete :kwiatek: podzielisz się jak zwykle? :kwiatek:

U mnie panna Ming Lan uratowana, a Drugi Wujek w końcu pokaże, jakim naprawdę jest człowiekiem pod cienką powłoką bardzo czarnego PR, jaki zrobiła mu rodzina.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 21:43   

Trzykrotka napisał/a:
Ten to z kolei urodzony showman - cieszę się, że myśli o tym, żeby poszerzać emploi.

Jego fanki straszliwie zawiedzione, bo uważają, że jest drugim. Jakim drugim? O co chodzi? Ma rolę równorzędną do JJS, a poza tym, to serial historyczny, pokazujący prawdziwe wydarzenia, z wieloma postaciami, dobrymi aktorami, świetnym scenariuszem. Tam nie ma za małych ról. Moim zdaniem wielu młodych aktorów chętnie, by jego rolę wzięło - z pocałowaniem ręki. Tutaj postacie nie są jednowymiarowe, nie są tylko złe lub dobre, są ludzkie. Jest wiele wątków, dużo postaci. Doskonały jest nasz pan Papuga ze Smoków w roli szekspirowskiego ojca, który na swój sposób kocha synów, ale jednocześnie jest wobec nich bardzo okrutny, bo marzy mu się wyniesienie rodziny klasę wyżej. I jak to bywa w wielu przypadkach - prowadzi rodzinę do upadku. Bardzo podoba mi się postać dziewczyny, córki kupca - charakterna, odważna, piękna i dojrzewa właśnie na oczach widza. Siostra arystokraty i przyszła-niedoszłą żona młodszego brata na razie jest mniej wyrazista, ale myślę, że może się jeszcze jako postać rozwinąć. Walki powstańcze wydają mi się realnie odwzorowane. Tak samo postacie historyczne. Przywódca powstańców - generał Nokdu - bardzo charyzmatyczny.

Postaram się podzielić jutro ;)

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 20 Maj, 2019 22:02   

Fankom nigdy nie dogodzisz :roll: Niech się cieszą, że chłopak gra w czymś porządnym i to dobrze gra.

Odpowiedz do tematu