PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pod Duchem, Małpą i Samurajem czyli dramaland po raz 16
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 11 Sty, 2019 15:19   

Trzykrotka napisał/a:
Children of Nobody i My Ajussi

My Ajusshi nie przygnębia ostatecznie. I jest w nim trochę humoru - bracia go wnoszą. Children jest cięższe, ale magnetyczne. Właśnie obejrzałam drugi odcinek z tego tygodnia. Został ostatni - w środę. Już zasadniczo wszystko wiemy, ale napięcie nadal jest - wynika przede wszystkim z faktu, że bohaterka w końcu poznaje swoją przeszłość i konfrontuje się z nią. W końcu potrafi wykrzyczeć to, co czuje i myśli. Bardzo skandynawski serial koreański ;)

Piosenka z Children:

https://www.youtube.com/watch?v=LxkdEzR4x9E

Bardzo mi się podobało, jak zrobiono sceny , gdy bohaterka pod wpływem hipnozy odkrywa swoje wspomnienia. Ciekawe, gdzie to kręcono, bo zdjęcia są klimatyczne.

Aragonte 

Wysłany: Pią 11 Sty, 2019 22:20   

Niezłe ujęcia faktycznie.

Trzykrotko, tego MV z JI szukałaś?
https://www.youtube.com/watch?v=TfEAeemGeuQ

Leczę chandrę Meteor Garden. Oglądam drugi odcinek i się chichram z pomysłów chińskiego GJP, czyli Si :rotfl:

Lepiej coś złamać, a potem żałować, niż na starość żałować, że się nie złamało. :wink:

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 12 Sty, 2019 08:53   

O tak, dziękuję :banan:
U mnie wczoraj materia stawiała taki opór, ze zdołałam zobaczyć tylko odcinek Life. To już sama końcówka i dwaj najbardziej niepokorni lekarze wraz z najbardziej bliską sercu dyrektora Gu lekarką wylecieli z pracy. Pani dyrektor się pokazała. Yff, miałam obawy o jej życie.
Jeszcze dwa do końca i nadal nie wiem, jaki ten koniec będzie.

Ten chiński GJP, Si, bardzo mnie zachęcił do oglądania. Widzialam jakieś fv i fragmenty na YT i bardzo się śmiałam.

Alicja 

Wysłany: Sob 12 Sty, 2019 22:53   

Trzykrotka napisał/a:
nadal nie wiem, jaki ten koniec będzie.

:-D ciekawy i satysfakcjonujący

odc. 14 Children - stawiam na psychiatrę jako szefa grupy mordującej złych rodziców. U nadal nie wiem kim naprawdę jet dziewczynka w zielonej sukience. Czyżby biologiczna matka była też złym rodzicem? :mysle: Za chwilę będzie hipnoza. A detektywa Kang bardzo mi żal.
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 12 Sty, 2019 23:56   

Aragonte napisał/a:

Leczę chandrę Meteor Garden. Oglądam drugi odcinek i się chichram z pomysłów chińskiego GJP, czyli Si :rotfl:

Obejrzałam 2 odcinek i ubawiłam się bez wielkiego gp. Ten Si jest fajnie pomyślany. Nie jest takim wielkim dupkiem jak GJP, tylko po prostu dużym dzieciakiem, tak niepewnym siebie, że co chwilę musi miec potwierdzenie, że jest boski i powalający. A że Shancai potwierdzić tego nie chce a jeszcze ogląda się za tym owieczkowatym Księciuniem, to trzyma się jej jak rzep psiego ogona i ma pomysły na podryw pokroju "wsadzę jej do teczki sztuczne karaluchy" :mrgreen: Jak na odpoczynek mózgu, to będzie bardzo w sam raz.

W Life on Mars kolejna sprawa, bardzo paskudna. Odcinek wiejski, co bardzo lubię. W ogóle akcja dramy toczy się w którymś prowincjonalnym mieście, nie w Seulu, a jeszcze cała otoczka lat 80 (pewnie rekwizyty zostały jeszcze po AM 1988) działają bardzo odświeżająco na formułę kryminału. Męczą mnie tylko fragmenty, w których nasz glówny bohater ma przebitki świadomości ze współczesności - takie trochę jak majaczenia. Ale na szczęście nie ma tego bardzo dużo.
Szefa posterunku gra aktor, który był starszym bratem w One Hundred Stars From The Sky. Tam też był policjantem, ale ciapowatym, choć inteligentnym. Tutaj odwrotnie - jest głupi, wrzaskliwy i okropnie "cielesny" (puszczanie bąków w łaźni, aż się woda burzy itp). A swoją drogą, człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, jak niesamowicie internet usprawnia życie, oraz jak poszła do przodu technika, także śledcza. Bohater jest specjalistą od badania miejsca zbrodni i mikrośladów. Tutaj nikt nie ma o tym pojęcia, badanie DNA zabiera miesiące, bo robi się je w USA, o proilowaniu nikt nie słyszał, a zdolna policjantka służy w policji tylko po to, żeby chodzić po kawę, zmywać i prać komendantowi brudne ciuchy. Horrendum.

Aragonte 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2019 00:45   

Trzykrotka napisał/a:
Ten Si jest fajnie pomyślany. Nie jest takim wielkim dupkiem jak GJP, tylko po prostu dużym dzieciakiem, tak niepewnym siebie, że co chwilę musi miec potwierdzenie, że jest boski i powalający. A że Shancai potwierdzić tego nie chce a jeszcze ogląda się za tym owieczkowatym Księciuniem, to trzyma się jej jak rzep psiego ogona i ma pomysły na podryw pokroju "wsadzę jej do teczki sztuczne karaluchy"

Tak, o te na przykład teksty mi chodziło :rotfl: I sztuczne karaluchy są chyba warte basenu pełnego gumowych (wirtualnych, wiem :wink: ) kaczuszek :wink:

Lepiej coś złamać, a potem żałować, niż na starość żałować, że się nie złamało. :wink:

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2019 01:44   

Ale makrover też jej zafundował, bardzo stylowo, z klasycznym uprowadzeniem :-D Dobrze, ze nie ma tego koszmarnego motywu ze szkolnym mobingiem. Póki co. I że Ksieciunio Lei grał na skrzypcach nie gdzieś w krzakach, tylko w pokoju ćwiczeń.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sty, 2019 06:44   

Cytat:
Tutaj odwrotnie - jest głupi, wrzaskliwy i okropnie "cielesny"

A to inaczej było w oryginale. Hunt był świetny.
Sky Castle osuągnęło 20% oglądalności...Kablówka to jest.

DIT - mam FB jakby co ;) Wiadomo jakie, jak ktoś chce, to podam namiary. Poznacie po zdjeciu niewątpliwie ;)

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2019 16:11   

Założyłaś sobie konto? :excited: Proszę, podaj namiar na pw :kwiatek:

Bardzo fajna była wczorajsza Alhambra. Czekałam do północy na nowy odcinek, ale warto było. Znów zanurkowaliśmy do prapoczątków i wyjaśnienia tego co się stało z Marco i bratem PSH, oraz dochodzimy do źródeł kłopotów z grą. Okazuje się, że osią wszystkiego jest pewien element istniejący od zawsze, ale dotąd lekceważony.
Dyrektor Cha, nawet doświadczony grą i pojawieniem się własnego syna - zombie, nie rezygnuje z morderczej walki przeciw Jin Woo.
Obejrzałam jednym ciągiem, ani razu nie zerkając na zegar. Hyun Bin strzelający w postawie stojącej ze snajperskiego karabinu z długą lufą.... Jakiem pacyfistka, to :serduszkate:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sty, 2019 16:29   

Też obejrzałam - ładny pościg na końcu. Szkoda, ze między akcją było tyle odcinków o niczym ;)

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2019 16:51   

Prawda, w środku gęstość trochę szwankowala. Albo raczej dość monotonnie skoncentrowano się na grze per se. Nawet nie na grze, bo w pierwszych odcinkach ona była wciągająca, tylko na mechanicznym podnoszeniu poziomu przez i zdobywaniu uzbrojenia. Końcówka nadrabia.

Alicja 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2019 16:56   

Admete napisał/a:
mam FB jakby co ;) Wiadomo jakie, jak ktoś chce, to podam namiary

o rajuniu, daj na priv :lol:

Jak już siw polubię z dramą to myk, myk i koniec. Zostały mi 2 ostatnie odcinki Children of Nobody. A w nocy śnił mi się Prezes vel. Prokurator, ciekawe dlaczego :mysle: Chyba przez post Trzykrotki.
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 13 Sty, 2019 17:04   

Alicja napisał/a:
Zostały mi 2 ostatnie odcinki Children of Nobody

Mam ochotę powtórzyć dwa odcinki z tego tygodnia.

Alicja napisał/a:
A w nocy śnił mi się Prezes vel. Prokurator, ciekawe dlaczego

Normalnie szczęściara ;) Chodzą za mną jakieś powtórki. Obejrzałam do końca God's Quiz - sama nie wiem, co o tym serialu sądzić. Obejrzałam, bo lubię aktora. Akcja była w gruncie rzeczy dość powolna. Mieli bardzo ciekawego Złego. Taki, że się go na końcu żałuje - dobrze był zagrany, nie wiem cyz nie najlepiej z całego serialu. A może po prostu postać była najbardziej "krwista" ;) Czas wracać do Crowned Clown, bo mam obejrzany tylko początek odcinka.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 12:32   

Uuu, zaszaleli w Alhambrze
https://www.youtube.com/watch?v=xpaRLev1lGg
Oglądać będę dziś :serduszkate:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 12:37   

Trzykrotka napisał/a:
Uuu, zaszaleli w Alhambrze

Pozostanę obojętna ;) Zupełnie na chłodno odbieram całą historię.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 12:54   

A mnie się całkiem podoba. Wydaje mi się, że takie połączenie mogłoby calkiem dobrze sprawdzić się w życiu. Nie na poczatku, kiedy Jin Woo był tylko zarozumiałym dupkiem z wielką kasa, a Hee Ju totalnie naiwnym dziewczatkiem (dalej nim jest, ale bardziej doświadczonym przez życie i trochę odartym ze złudzen), tylko po tym wszystkim, co przeszli.
Podoba mi się bardzo czułość tego kissu :serduszkate:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 13:13   

Nie mam nic przeciwko, ale nie umiem się zaangażować w ten serial. Oglądam fragmenty, bo jest technicznie sprawnie zrobiony.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 13:24   

Obejrzę wieczorem :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 16:28   

Nowa drama Namgoonga:

http://www.dramabeans.com...risoner-on-kbs/

Panią lubię, pana nie bardzo, zwiastuny zabawne:

https://www.youtube.com/w...2&v=muhSW2QPdPc

https://www.youtube.com/w...0&v=Id4xOuE45hI

Alicja 

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 17:30   

Właśnie, jak zapowiada się Crowned Clown?

W ramach oczekiwania na Ostatnie Children i Less Then evil poszukałam inny serial z 2018 r- Investigation couple. Jak dla mnie, Pani prokurator młoda, porywcza i pełna zapału, a doktor zgorzkniały i śpi na stole do sekcji.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 17:49   

Alicja napisał/a:
Właśnie, jak zapowiada się Crowned Clown?

Dobrze się zapowiada, ale ciągle nie mam czasu, żeby obejrzeć.

Alicja napisał/a:
Investigation couple.

Nie jest jakoś bardzo złe, ale nie chciało mi się oglądać.

Alicja 

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 18:29   

U mnie trafił na dobry moment posuchy. Zobaczymy jak będzie dalej. Jak sobie przypomnę moje zapewnienia, że angielskie napisy to za mało... :roll:

Aż mi się buzia sama uśmiechnęła gdy zobaczyłam twoje profilowe na fb :mrgreen: nic nie zdradzę, ale to mogłaś być tylko ty :love_shower: reszta niech szuka :wink:

BeeMeR 

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 18:36   

Alicja napisał/a:
Aż mi się buzia sama uśmiechnęła gdy zobaczyłam twoje profilowe na fb
Widziałam :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 18:46   

Alicja napisał/a:
reszta niech szuka

Są tacy, których nie ma na fejsie, to nie mają jak szukac.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 14 Sty, 2019 19:13   

No i słusznie, bo nic tam nie ma - i nie będzie raczej. Nie mam do tego głowy. Rzeczywiście lepiej mi się pracową stronę przegląda, jak mi nie wyskakuje co chwilę "zaloguj się". Ale FB nie dla mnie zdecydowanie, bo nie rozumiem, jak działa i stresuje mnie, że nie mam pojęcia, co i gdzie się pojawi, jak coś napiszę. A i tak zablokowałam chyba wszytko, co możliwe ;) BeeMer i Alicja - to wy dwie?
Ostatnio zmieniony przez Admete Pon 14 Sty, 2019 19:23, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu