PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedźmin - ekranizacja prozy Sapkowskiego by Netflix
Autor Wiadomość
Akaterine 

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018 19:07   

Bagiński jest jednym z producentów i możliwe, że reżyserem jednego odcinka.
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.
Tuwim & Słonimski, W oparach absurdu

Miss Jane Austen

Fibula

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018 20:06   

Szafran napisał/a:
Fibula napisał/a:
Mnie nie wadzi, a skoro jest fanem, może nas pozytywnie zaskoczy. :wink:
Szybka prywata: mogłabyś podpytać w firmie, czy jest szansa na kolejne tomy Sompera? Pewnie nie, skoro minęły 3 lata, a młoda dorwała I tom w namiocie z tanimi książkami, ale obiecałam, że zapytam czy ma na co czekać, czy jednak szukać w oryginale. :kwiatek:

Hmmm... a którego Sompera? Wampiratów wydaliśmy całych. A Ty pewnie o "Asasynów i sojuszników" pytasz? W oryginale wyszły dwa tomy. Seria miała być kontynuowana, ale nie jest. Zdecydowaliśmy nie wydawać drugiego tomu, bo o ile pierwszy jakoś tam się zamyka, drugi urywa się w najgorętszym momencie jak odcinek serialu i czytelnicy zostaliby z niczym. Nie polecam więc kupować oryginału tomu 2 - chyba że wyjdzie kolejny tom. Ale się na to nie zanosi.

Dzięki za wieści. :kwiatki_wyciaga: Córkę niestety asasyn zachwycił i obawiam się, że mimo wszystko będzie nudzić o drugi tom w oryginale.

Fibula

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018 20:08   

Akaterine napisał/a:
Bagiński jest jednym z producentów i możliwe, że reżyserem jednego odcinka.

Nie, z reżyserii zrezygnował, skupia się na produkcji serialu i reżyserii Twardowskiego.

Aragonte 

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2018 11:33   

Żebrowski się odniósł do zapowiedzi, kto gra Wiedźmina :mrgreen:
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/michal-zebrowski-zartuje-z-nowego-wiedzmina-cudze-chwalicie-swego-nie-znacie/sdm86wn

praedzio 
Im ta nating :)

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 07:57   

Kontrowersje wokół możliwej obsady roli serialowej Ciri: http://niestatystyczny.pl...go-pierwowzoru/

Akaterine 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 08:08   

Kontrowersje trochę na wyrost, bo podobno nawet nie wiadomo, czy to ogłoszenie nie było fałszywe. A jeśli nawet - skrót BAME w UK oznacza nie tylko czarnych i Azjatów, ale mniejszości etniczne, czyli wyklucza wyłącznie białe Brytyjki. Wizja czarnej Ciri czy Azjatki za bardzo mi nie odpowiada, ale trzeba poczekać na oficjalne ogłoszenie obsady.

A tu kolejna - tym razem bardziej książkowa - wizualizacja Cavilla jako Geralta:
https://twitter.com/BekhanSagov/status/1039281683202277376
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.

Miss Jane Austen

praedzio 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 08:22   

Yyyyyy.... :confused3:

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 09:10   

:confused3:

Akaterine 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 09:55   

To reakcja na Ciri czy Geralta, bo ciężko to z waszych wypowiedzi wywnioskować?

Miss Jane Austen

Aragonte 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 09:59   

Wizualizacja jest okej.
A co do Ciri, to nie zamierzam się nakręcac. Zresztą nigdy jej nie lubiłam (Geralta - owszem), więc mi lotto, jak będzie wyglądała :-P

praedzio 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 10:02   

Geralta. No, wiem - czepiam się. :ops1: I tak przecież obejrzę. ;) Co prawda, jakoś nie wyobrażam sobie ciemnoskórej czy skośnej Ciri - ale cholera wie, może wyjdzie fajnie. Tylko to już nie będzie "nasze".

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 11:16   

Geralt nieźle, a Ciri chyba wolałabym skośnooką jeśli już. Jakoś bardziej mi się z wojowniczością kojarzy Azja.
Własnie pomyślałam: jak to dobrze, że Jackson nie wymyślił sobie poprawności politycznej. Ciemnoskóry hobbit albo Arwena lub Aragorn... :paddotylu:
To nie powinno mieć znaczenia, ale ma. W odbiorze czyniłoby film sztucznym i nierealnym, jak mulatka Ginewra w "Merlinie" - dla mnie uczyniło z serialu historyjkę dla młodzieży.

Średniowieczny, legendarny klimat zupełnie nie kojarzy mi się z ciemnoskórymi. A Azjaci owszem :mrgreen: Mało to Tatarów biegało po Europie?

Tak na siłę, to już prędzej jakiegoś Apacza czy Hindusa bym zniosła wśród bohaterów :-P , choć nie wiem, skąd mieliby się wziąć w świecie Sapkowskiego.

praedzio 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 11:51   

Zawsze wyobrażałam sobie Ciri jako taką niemal albinoskę: z białymi włosami, bladą cerą i jasnymi oczami (może niekoniecznie różowymi, ale w sumie mogłoby być ciekawie). :mysle: Skośna odpada w przedbiegach, bo by mi się skojarzyła z Jackiem Chanem w spódnicy :zalamka:

Akaterine 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 12:06   

Dla mnie nie przeszkadzałaby Ciri Azjatka, gdyby nie jasne włosy i zielone oczy - i gdy jeszcze oczy to szczegół, to kolor włosów upodabniał ją do Geralta, mimo że nie był jej biologicznym ojcem. Niby drobnostka, ale ma jakiś symboliczny wydźwięk.

akne napisał/a:
Tak na siłę, to już prędzej jakiegoś Apacza czy Hindusa bym zniosła wśród bohaterów :-P , choć nie wiem, skąd mieliby się wziąć w świecie Sapkowskiego.

Elfy a la Indianie byliby ciekawi ;) . Nilfgaard z kolei był na południu, więc mieszkańcy niektórych państw mogliby mieć ciemniejszą karnację (np. Fringilla Vigo czy Assire var Anahid, albo Cahir). Niekoniecznie od razu czarni, ale Latynosi, Hindusi - czemu nie.

Tymczasem news odnośnie Ciri:
https://www.cdaction.pl/n...-roli-ciri.html
W tej chwili bardziej mnie niepokoi wiek aktorki, szczególnie że we fragmencie scenariusza jest scena z pierwszego spotkania Ciri i Geralta. Na Ciri widziałabym raczej aktorkę w wieku Aryi z pierwszego sezonu Gry o Tron.

Miss Jane Austen

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 12:08   

https://www.cdaction.pl/n...-roli-ciri.html
Polka? :-P

Tamara 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 12:27   

Geralt taki :confused3:
Ciri skośna może być , a co szkodzi dać białą perukę i zielone szkł kontaktowe , byłoby fajnie :lol:

Aragonte 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 15:54   

akne napisał/a:
W odbiorze czyniłoby film sztucznym i nierealnym, jak mulatka Ginewra w "Merlinie" - dla mnie uczyniło z serialu historyjkę dla młodzieży.

Ale to był serial dla młodzieży :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 20:01   

akne napisał/a:
To nie powinno mieć znaczenia, ale ma. W odbiorze czyniłoby film sztucznym i nierealnym, jak mulatka Ginewra w "Merlinie" - dla mnie uczyniło z serialu historyjkę dla młodzieży.

Na takie problemy dobrze robi obejrzenie kilku spektakli brytyjskiego teatru, gdzie najważniejsze jest, czy aktor zagra dobrze rolę, a nie czy wygląda dokładnie jak w książce. Mnie nie ruszyło w ogóle to, że we Frankensteinie ciemnoskóry aktor grał ojca Benedicta Cumberbatcha.
A odnośnie aktorki z "Merlina" - to BYŁ serial dla młodzieży i nie robiła tego skóra Angel Coulby, tylko scenariusz i zamysł serialu. Choćby ta dziewczyna była biała jak ściana nadal grałaby służącą zakochaną w księciu, mówiłaby te same kwestie i odgrywałaby takie same sceny.
Nie mam nic przeciwko ciemnoskórej Ciri - nie musi być blondynką, w końcu Geralt nie był jej biologicznym ojcem. To ma być ta bohaterka. Pamiętacie serial polski? Ciri wyglądała jak marzenie - mała, blada dziewczynka z niemal białymi włosami... która grała tak, że strach na wróble lepiej by to zrobił. Interesuje mnie stworzenie postaci, a nie ich wygląd. I jasne - Henry Cavill jako Geralt też nie byłby moim pierwszym wyborem, bo jak dla mnie za ładny, a poza tym nie mam tego aktora w pamięci. Ale pamiętam, że jeszcze jest charakteryzacja, kostium i realizacja serialu. Ma facet stworzyć postać, a nie tylko wyglądać jak Geralt z książki.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.
Ostatnio zmieniony przez Agn Sro 12 Wrz, 2018 20:05, w całości zmieniany 1 raz  

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 20:04   

Aragonte napisał/a:
akne napisał/a:
W odbiorze czyniłoby film sztucznym i nierealnym, jak mulatka Ginewra w "Merlinie" - dla mnie uczyniło z serialu historyjkę dla młodzieży.

Ale to był serial dla młodzieży :mrgreen:

Ale nie musiał. Trochę poważniejszy Artur (inny aktor :-P ) i inna Ginewra i nie byłoby tak źle. Oczywiście to wciąż byłoby fantasy, ale nic w tym złego. Pozostali aktorzy grali nieźle, no może poza Gajusem, jakiś był drętwy. Efekty też były OK.

Aragonte 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 20:20   

akne napisał/a:
Ale nie musiał. Trochę poważniejszy Artur (inny aktor ) i inna Ginewra i nie byłoby tak źle.

To nie byłby ten sam serial, obawiam się :wink:
Ale założenie było takie, o ile mi wiadomo, że aktorzy są młodzi (i byli), a zamiast kanonicznej opowieści o Arturze dostajemy retelling, w którym momentami nic nie przypomina pierwowzoru. Można to lubic lub nie, wiadomo. Ja się bawiłam całkiem nieźle :-D ale od początku zakładałam, że to coś nakręcone w taki właśnie sposób i nie mam co oczekiwac opowieści serio. Końcówka była w sumie zaskakująca jak taką konwencję, przyznaję.
Ostatnio zmieniony przez Aragonte Sro 12 Wrz, 2018 20:29, w całości zmieniany 1 raz  

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 20:23   

Ja się bawiłam świetnie. Niedawno obejrzałam serial od nowa.
I nie zamieniłabym tego Artura ani tej Ginewry na nikogo innego. Ich habe gesagt.

Wracając do Wiedźmina... :mrgreen:

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 20:32   

A ja szczęśliwie nawet nie próbowałam obejrzeć ;)

Aragonte 

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 20:36   

Admete napisał/a:
A ja szczęśliwie nawet nie próbowałam obejrzeć ;)

Bo to nie serial dla ciebie :wink: Ale np. Agn i ja miałyśmy z niego sporo zabawy.
I ten Gwaine... *rozmarza się*

Jakby co, to posprzątam, ale może offtop się nie rozwinie :wink:

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 20:58   

Agn napisał/a:
Ja się bawiłam świetnie. Niedawno obejrzałam serial od nowa.
I nie zamieniłabym tego Artura ani tej Ginewry na nikogo innego. Ich habe gesagt.

Wracając do Wiedźmina... :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen:
To ja nabałaganiłam...

Tamara 

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2018 16:18   

A ja lubię jak ekranizacja jest zgodna z wyglądem opisanym w książce , chociaż wiadomo , że sam wygląd niczego nie załatwi . Ale jak jest zbyt rażąco odległy to też kiszka - weźcie np. DiU z Keirą :obrzydzenie:

Odpowiedz do tematu