PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
To czytamy - mole książkowe w akcji ;) Odsłona III
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018 18:06   

No tak, Admete, ale nie jesteś zwykłym człowiekiem, masz inaczej. ;) A większość tak to widzi. ;)

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018 18:42   

To tak jakby tęsknić za więzieniem.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018 19:28   

Admete napisał/a:
Ja też miałam dobre dzieciństw z mnóstwem zabawy, ale nie mam sentymentu do PRL.

Za to w PRL jak chciałaś iść do lekarza specjalisty to po prostu szłaś bez skierowania prawie od ręki , leki były tanie i nikt nie znajdował martwych noworodków na śmietnikach . PRL wprowadził powszechną opiekę zdrowotną , powszechne nauczanie , zlikwidował analfabetyzm , zapewnił dostęp do wiedzy i zawodu . Miał złe ale miał i dobre strony . Nie zaprzeczysz, że przeciętny poziom życia w porównaniu z kontrastami sprzed 1939 roku się znacznie podniósł , znikła przedwojenna nędza i wiejska i miejska .

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018 20:00   

Tamara napisał/a:
Miał złe ale miał i dobre strony . Nie zaprzeczysz, że przeciętny poziom życia w porównaniu z kontrastami sprzed 1939 roku się znacznie podniósł , znikła przedwojenna nędza i wiejska i miejska .

Ale ja nie o tym :) Zresztą koniec tematu, mam swoją opinię i tyle :-P Moja rodzina miała na wsi prąd dopiero w 1970 roku. I mogłabym sporo napisać o biedzie na wsi także w PRL. I o tym jak mojej babci źle leczyli rękę po złamaniu w skutek czego dostała gangreny i ręki się pozbyła. Ale to takie szczegóły nieważne są. Było cudownie ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018 07:17   

Skończyłam Księżyc z Peweksu - chwilami zabawna, a chwilami straszna lektura. Rozdział o przywódcach narodu i ich życiu w luksusie może zniesmaczyć. Polecam - dobrze napisana, z pazurem i ciekawie. Teraz czytam Afrykę białego człowieka.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018 09:40   

Admete, w dzisiejszych czasach też są przypadki złego leczenia albo postawy ludzkiej "calujcie mnie wszyscy w...", biedy i nieszczescia, przeciez teraz nie jest jakos idealnie.
No ale koniec tematu.
Nadal czytam swoje. :)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018 14:01   

Czy ja mówię, że jest? Z dwojga złego wolę jednak żyć dziś, a nie w PRL ;) Tylko czekam aż PIS padnie ;)
Ostatnio zmieniony przez Admete Wto 10 Kwi, 2018 18:23, w całości zmieniany 1 raz  

Barbarella

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018 18:01   

Przeczytałam Szamańskie tango. Och! Ach! Ech! Uch! Ich! ....czyli Aneta Jadowska w najlepszej formie. :serce: :serce2: :serduszkate:
Pochłonęłam, bo czytało się rewelacyjnie! I wreszcie, jak na książkę o szamanie przystało, były akcenty indiańskie. :serce: :serduszkate: :serce2:

Alicja 

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018 18:26   

Agn napisał/a:

Alicjo, nie masz pojęcia, jak mnie cieszą twoje posty. Super, że wróciłaś. :)
Coś do Gołkowskiego nie mam przekonania. Jakiś czas temu usiłowałam przeczytać pierwszego Komornika, ale mnie nie wciągnął.

Z tym powrotem to tak szumnie i na wyrost :-P Tak poważnie,to ja też się cieszę, bo tęskniłam za Wami, ale w życiu trzeba wybierać ( mój podpis :wink: ). Chcę żeby moi synowie MIELI mamę, która chociaż po pracy będzie zawsze dla nich miała czas i będzie obecna nie tylko ciałem. Więc wpadam tu teraz tylko czasami, czytam przy jedzeniu, oglądam w nocy lub późnym wieczorem :-D i cieszę się spędzonym z nimi czasem, póki jeszcze są w domu :wink:

Komornik jest ciężki, taki flaki na wierzchu, przeczytałam 3 części, ale ostatnią już wymęczyłam. Najbardziej Gołkowskiego lubię serię Stalowe Szczury, czekam na kolejną część.

Teraz czytam jednocześnie Idiota skończony ( nareszcie Białołecka), Ćwirleja- Już nikogo nie słychać - ach ten komisarz Fischer i Nele Nehaus - Głębokie rany. Jadę z całą seriąkryminałów w których jest Nadkomisarz Bodenstein i komisarz Pia Kirchoff. To tom 3
Skończyłam Nastolatek dla początkujących - Talki. Leszek Talko pisał w miesięczniku Dziecko felietony o swoim synu - Pitulek, a potem jeszcze córce Kudłata. Miesięcznik przestałam czytać lata temu ( brak potrzeb :mrgreen: ), dzieci Talków rosły razem z moimi dziećmi, ( Dziecko dla początkujących , średniozaawansowanych, profesjonalistów,odważnych ). Teraz Pitu i Kudłata, jak i 2 ( czyli większość) moich synów są nastolatkami, istotami nieodgadnionymi,jak pisze Talko- terra incognita i nie dajemy wylogować się z ich życia :-P
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018 23:02   

Alicja napisał/a:
Z tym powrotem to tak szumnie i na wyrost

No nie było cię zupełnie, cieszy mnie, że znów się odzywasz. Wiem, życie - też je mam i też mi czasu dużo zabiera, więc rozumiem, co spowodowało zniknięcie, ale samolubnie cieszę się, że zaglądasz tu czasem. :)
Alicja napisał/a:
Idiota skończony ( nareszcie Białołecka)

I jak ta Białołęcka po latach?
Alicja napisał/a:
Skończyłam Nastolatek dla początkujących - Talki. Leszek Talko pisał w miesięczniku Dziecko felietony o swoim synu - Pitulek, a potem jeszcze córce Kudłata. Miesięcznik przestałam czytać lata temu ( brak potrzeb ), dzieci Talków rosły razem z moimi dziećmi, ( Dziecko dla początkujących , średniozaawansowanych, profesjonalistów,odważnych ). Teraz Pitu i Kudłata, jak i 2 ( czyli większość) moich synów są nastolatkami, istotami nieodgadnionymi,jak pisze Talko- terra incognita i nie dajemy wylogować się z ich życia

Nigdy nie miałam potrzeb, ale jednakowoż zajrzałam do książek Talko, bo podobały mi się tytuły. Razem z koleżankami podczytywałyśmy fragmenty - bardzo fajne książki. Z jajem. :)

Alicja 

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2018 21:30   

Agn napisał/a:
I jak ta Białołęcka po latach?

Inna. Chociaż nadal dobra. Saga o Twardokęsku to moja pierwsza literatura fantastyczna. Kiedyś myślałam, że ten gatunek nie jest dla mnie. Dzięki Białołęckiej wsiąkła bezpowrotnie w fantastykę,więc... sentyment :-)
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018 10:07   

Ale... Bialolecka to nie Twardokesek. Zgubilam sie. :ops1:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018 12:09   

Muszę na chwilę przerwać LOTR (na szczęście zostawiłam drużynę na zasłużonym odpoczynku w Lothlorien), bo koleżanka pożyczyła mi książkę i muszę ją szybko przeczytać - Couchsurfing w Iranie. (Nie)codzienne życie Persów Stephana Ortha.

https://www.swiatksiazki....47-ksiazka.html

Lekka, przyjemna, dużo ciekawostek i napisana z humorem. Moim zdaniem super. :)

ita 

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018 19:15   

Jak czytam Wasze wpisy o nowych lekturach, to mam wrażenie, że gonię własny ogon :ops1: Zamiast czytać coś nowego, wracam do książek, które lubię. Cały czas czytam Korespondencję Karola Szymanowskiego i mogę się nie martwić, że mi zabraknie tego czytania, 15 tomów cegieł. Idzie powoli bo zawsze coś jest jeszcze na warsztacie. Poza tym już to czytałam, więc bardziej się delektuję, niż czytam. Ostatnio też czytałam Noce i dnie, straciłam rachubę, który raz, Powszedni dzień dramatu - jak to czytałam pierwszy raz, byłam młodsza od bohaterki, teraz jestem starsza od jej matki ..., No i zawsze Iwaszkiewicz, skończyłam - Hilary, syn bulhatera (powrót), a teraz mam ochotę na Czerwone tarcze, bo zatęskniłam za Henrykiem. I tak w koło Macieju ... Z nowości czytałam tylko książkę Akne Przekroczyć rzekę. Która btw bardzo mnie wciągnęła i mi się podobała. Teraz wciąga moją mamę :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018 19:22   

Ja niestety muszę ciągle mieć coś nowego, bo się nudzę ;) Ten typ tak ma ;) Ale raz do roku czytam Władcę pierścieni i wracam też do Austen.
Teraz książki są dla mnie przede wszystkim źródłem wiedzy, bo nie mam potrzeby czytania powieści, fikcji.

Aragonte 

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018 20:15   

ita napisał/a:
Jak czytam Wasze wpisy o nowych lekturach, to mam wrażenie, że gonię własny ogon :ops1:

To ja już nic nie napiszę o sobie, bo ostatnio prawie nic nie czytam :ops1: :ops1:

trifle 

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018 23:12   

Ja też lubię nowości, nie wracam do przeczytanych książek, ewentualnie do fragmentów. Teraz czytam na zmianę Slow Fashion i Nawałnicę mieczy. Po przeczytaniu całej serii Mroza z Chyłką i Zordonem - styl straszny, ale bohaterów, o ironio, polubiłam i w sumie byłam ciekawa, co dalej :lol:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018 00:40   

Ja wracam do przeczytanych książek. Lubię takie powroty. Są jak spotkanie ze starym dobrym przyjacielem. :serduszkate: Ale nowe rzeczy też lubię poznawać, a że dawno nie czytałam reportażu odprężającego, to stwierdziłam, że podzielę się wieściami. O Iranie dotąd nie czytałam.
Zresztą z racji zajęcia nie mam jak się ograniczyć. ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018 06:35   

Teraz czytam Wybranki fortuny:

https://historia.org.pl/2018/01/26/wybranki-fortuny-niezwykle-polki-ktore-podbily-swiat-a-fedorowicz-i-fedorowicz-recenzja/

Ale tak trochę bez przekonania. Mam w zanadrzu reportaże o Szwecji i Australii.

Barbarella

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018 19:52   

Przeczytałam Sprawę Niny Frank Bondy. A właściwie pochłonęłam. Książka bardzo mi się podobała, chociaż końcówka mnie rozczarowała.
A teraz kończę książkę Pierony. Górny Śląsk po Polsku i niemiecku. Jest to antologia reportaży ukazująca historię Górnego Śląska od 1865 roku, kiedy Katowicom nadano prawa miejskie, do roku 1988. Różne a zarazem ciekawe spojrzenie na różne sprawy.

Ania Aga 

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018 20:04   

Czytałam Florystkę Bondy i zachwytu nie było. Może dam jeszcze szansę autorce.

akne 
Kobieta Zaściankowa

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018 23:48   

Ita :hello: :-D
Ja też lubię w kółko to samo dla przyjemności: Chłopi, Wszystko dla pań, Chmielewska, Nie licząc psa, Komediantka, Fermenty, Rodzina Połanieckich itd. :-P
Z nowości głównie popularnonaukowe. Nawet ostatnia Cherezińska mnie nie uwiodła. :zawstydzona2:

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018 10:59   

Ja ostatnio czytam wyłącznie powtórkowo , przede wszystkim dlatego , ze czytam głownie w tramwaju i metrze , a jezeli mnie wciągnie i się zaczytam co niestety u mnie jest normą, na bank zapomnę wysiąść gdzie trzeba :zawstydzona2: zresztą jest wiele książek, które uwielbiam i czytanie których po raz kolejny daje niesłabnącą przyjemność :serce: .

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018 20:47   

Tamara napisał/a:
Ja ostatnio czytam wyłącznie powtórkowo , przede wszystkim dlatego , ze czytam głownie w tramwaju i metrze , a jezeli mnie wciągnie i się zaczytam co niestety u mnie jest normą, na bank zapomnę wysiąść gdzie trzeba

Na mnie to nie działa. Nawet książka, którą znam na pamięć, potrafi mnie wsiorbać na amen. Ostatnio np. późnym wieczorem nietomny wzrok uniosłam znad LOTR i skonstatowałam, że to mój przystanek. Zerwałam się jak poparzona - zdążyłam wysiąść. :)

ita 

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018 21:24   

akne napisał/a:
Ita :hello: :-D
Ja też lubię w kółko to samo dla przyjemności: Chłopi, Wszystko dla pań, Chmielewska, Nie licząc psa, Komediantka, Fermenty, Rodzina Połanieckich itd. :-P
Z nowości głównie popularnonaukowe. Nawet ostatnia Cherezińska mnie nie uwiodła. :zawstydzona2:

:hello: Akne,
Z "dużych" czytadeł - jeszcze moja najukochańsza Sława i chwała, "nad-książka" czyli Lalka. Uwielbiam też Annę Kareninę. Najmniej dla Anny, za to kocham te wszystkie rodzinne komplikacje Obłońskich, Lewinów, Szczerbackich. Wojna i pokój. No i Dzienniki, baaardzo lubię Nałkowskiej. Ile tam tego czytania, miodzio. O Iwaszkiewiczu nie wspominam :serce: Pamiętam, z jakimi emocjami czekałam na ich wydanie. :-D

Odpowiedz do tematu