PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Aragonte
Sro 06 Cze, 2018 21:00
Kropki, paski i uczuciowe trójkąty - dramaland po raz 9
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 13:40   

Trzykrotka napisał/a:
Mógłby choćby na wózku wjechać (nie! nie!)

...po czym elegancko i w glorii zwycięstwa i chwały z niego wstać. :mrgreen:

Też się w sumie cieszę na Ji Soo w ML. Zastanawiam się, odpowiednik którego księcia to jest (tylko mi nie mów, że tego łysego :lol: ). Bo Przygłup to wiem, że ma odpowiednik w tym chłopczyku z EXO.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 13:55   

No jakże, nie wiesz, który to będzie Ji Soo? :paddotylu: :wink: Ten łysy oczywiście. I wysoki :lol:
No dobra, może nie wiesz, bo ten książę póki zlewa się z tłumem. Ale tylko póki co :excited:

Aragonte 
cyborgini

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 14:17   

Za dużo łysych dla mnie, wolę koreańską wersję :wink: Ale relacje Agn będę czytała z chęcią :kwiatek:

Jesień...

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 14:29   

Aragonte napisał/a:
Za dużo łysych dla mnie, wolę koreańską wersję :wink: Ale relacje Agn będę czytała z chęcią :kwiatek:

W koreańskiej będzie znów za dużo ładnych :lol: :lol: :lol: Ja czytam relacje Agn z wielkim bananem, podobnie jak twoje z Mr Baeka i BeeMer z OML

Aragonte 
cyborgini

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 15:16   

Trzykrotka napisał/a:
Aragonte napisał/a:

W koreańskiej będzie znów za dużo ładnych :lol: :lol: :lol:

Na to będzie narzekała tylko Admete :wink:

Jesień...

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 15:23   

:rotfl: Przybij piątkę :oklaski:
Wątek kończy się w niesamowitym tempie :banan:

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 16:17   

Cytat:
nóż mi się w kieszeni otwiera. I jeszcze radośnie wlepiają to w film, bo przecież napisy są tak doskonałe. Grrr...
Bo przecież jeszcze ktoś mógłby ukraść (poprawić sobie?) te jakże doskonałe napisy, grr. No ale niektóre tłumaczenia, zwłaszcza w przypadku filmów, są naprawdę niezłe.

Ja wszystkie wasze relacje z dram i filmów, faz i wszelkich takich czytam z radością :mrgreen:

Aragonte 
cyborgini

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 16:35   

BeeMeR napisał/a:
Ja wszystkie wasze relacje z dram i filmów, faz i wszelkich takich czytam z radością :mrgreen:

A służę, służę :mrgreen: Moje fazy są zazwyczaj dość widoczne w tym wątku, nie da się ukryć :-P aczkolwiek część zachwytów nad Shinem wysyłam w esemesach Admete, żeby nie zalewać was tym w wątku.
Jakieś gify czy obrazki wrzucę wieczorem :mrgreen:

Jesień...

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 16:42   

Każda faza jest widoczna w wątku ;) Mniej lub bardziej ;)

Agn,omyliłam się - jestem w 17 odc. Tree, tylko oglądam albo przewijam zrywami.
Właśnie niewolnik odważył się zaprezentować królowi zdolności pisarskie w egzaminie na urzędnika państwowego - za co niestety stracił życie w ohydnym zamachu, ale i zamachowiec długo nie pożył. To akurat było krwawe, ale ciekawe.

Aragonte 
cyborgini

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 16:43   

To chyba stary Yi Bang Ji się chyba objawi jakoś niedługo :mysle:

Jesień...

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 16:48   

Właśnie o nim wspomniano ;)

edit.
o wilku mowa ;)
Nie jest to ten YBJ, którego pamiętam, ale cóż, lepszy nic niż rydz ;)

Ostatnio zmieniony przez BeeMeR Pon 08 Sie, 2016 16:50, w całości zmieniany 3 razy  

Aragonte 
cyborgini

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 16:50   

Ale pojawi się też osobiście :wink:

Jednak nie mam pokusy wracać do TWDR - to nie ten YBJ, którego uwielbiam :-|

Jesień...

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 16:51   

właśnie to samo napisałam w edycji powyżej ;)
Ja wracać do Tree na pewno nie będę.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 16:56   

Hmm, hm. ta scena nie powinna była tak wyglądać - tj. o wiele lepiej wyglądała w Smokach :mysle:

Aragonte 
cyborgini

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 17:02   

Która scena?

Jesień...

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 17:58   

Jak MH wspominał śmierć żony Sambonga. Ta scena miała zupełnie inny ładunek emocjonalny w Smokach - tu była bo była - no i osoby miały inne relacje, to nie ten sam YBJ co w Smokach przecież, ani nie ta sama YH. Cieszę się, że w Smokach to zmienili - dobrze tam wyszło i grało z emocjami postaci.

Aragonte 
cyborgini

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 18:06   

Prawda, że to zupełnie inaczej się odbiera w Tree? Kiedy to podejrzałam, odniosłam wrażenie, że YBJ był tym trzecim, niechcianym, który śmiał podnieść oczy na kobietę (pal sześć, czy żonę, czy konkubinę) swego pana, Sambonga. W Smokach napisano to zupełnie od nowa, i dobrze. Wolę wersję ze Smoków :wink:

Jesień...

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 18:27   

Aragonte napisał/a:
Kiedy to podejrzałam, odniosłam wrażenie, że YBJ był tym trzecim, niechcianym, który śmiał podnieść oczy na kobietę (pal sześć, czy żonę, czy konkubinę) swego pana, Sambonga.
No bo tak było w Tree. Też jednak wolę wersję smoczą.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 20:00   

Dziewczyny, baczność! Jutro wyjdą dwa nowe teasery do Moon lovers!!! :excited:
[img]http://i16.photobucket.com/albums/b41/jedi_agn/emots/gifs_comments/tumblr_mydautm4wE1rzik3go1_400_zpsyslhskc3.gif/img]
Trzykrotka napisał/a:
No jakże, nie wiesz, który to będzie Ji Soo? Ten łysy oczywiście. I wysoki

Maupa. ;)
Trzykrotka napisał/a:
No dobra, może nie wiesz, bo ten książę póki zlewa się z tłumem. Ale tylko póki co

Yyyy... ten, co upomina Ruoxi, że zachowuje się, jak by nie zdawała sobie sprawy, co czuje Ósemka? :mysle:
Aragonte napisał/a:
Za dużo łysych dla mnie, wolę koreańską wersję

Dochodzę do wniosku, że mam w mózgu jakąś klapkę, która się uchyla i toleruje wszystko, co zgodne z historycznymi czasami (a przynajmniej m/w). Nieco trudniej znieść mi idzie np. Pana Mangę w Faith, choć i na to przymknęłam oko, bo mnie on nie obchodził.
Dla samego wyglądu BBJX panów nie zaczęłam oglądać, po prostu tak się nie mogę doczekać ML, że podeszłam drugi raz do chińskiej wersji. Ogląda się nieźle, choć mam nadzieję, że koreańska wersja poprawi nieco drobiazgów. Np. chciałabym, by było nieco większe stężenie Czwórki, bo chińska Czwórka początkowo ledwo się plącze na ekranie. Chciałabym też, by nieco podkreślono trudność przystosowania się do życia w nowych warunkach (chińska panna wychowana na przełomie XX i XXI wieku po prostu się przebrała i nie ma ani problemu z łażeniem na dziwnych butach, ani nie ma jakichś szczególnych problemów z układami między ludźmi, że facetom się musi non stop kłaniać, a oni się jej nie odkłaniają, najwyżej pozwalają podnieść głowę - to wszystko dla współczesnej kobiety jest niezłym szokiem i nie wierzę, że można sobie przejść do porządku dziennego nad takimi "detalami", ufam więc, że k-drama ciut to poprawi). Czego nie chciałabym zmieniać? Że tu jest dużo z zamkniętego świata kobiet i chciałabym, by koreańska wersja też pokazała sporo relacji między kobietami, nie tylko w kontekście mężczyzn.
Rozgadałam się. Każcie mi się zamknąć.
Trzykrotka napisał/a:
W koreańskiej będzie znów za dużo ładnych

Aj tam! :mrgreen:
BeeMeR napisał/a:
a wszystkie wasze relacje z dram i filmów, faz i wszelkich takich czytam z radością

To dobrze. Często się boję, że zanudzam. :ops1:
Aragonte napisał/a:
część zachwytów nad Shinem wysyłam w esemesach Admete, żeby nie zalewać was tym w wątku.

Zalewaj! Zalewaj! Kocham jak masz takie radosne fazy. :D
BeeMeR napisał/a:
Agn,omyliłam się - jestem w 17 odc. Tree, tylko oglądam albo przewijam zrywami.

Gonisz mnie. Ja te 4 ostatnie odcinki kiedyś obejrzę. Tylko ciężko mi się zebrać, bo dramę oglądam uczciwie. :P
Aragonte napisał/a:
Jednak nie mam pokusy wracać do TWDR - to nie ten YBJ, którego uwielbiam

To też nie ta drama, jak SFD. Twórcy odrobili lekcje i stworzyli przeciekawą 50-odcinkową dramę (do dziś ci wielka chwała za skuszenie nas na nią!). TWDR, bez względu na to, jakiego YBJ prezentuje, jest świetna od początku, a potem zaczyna nudzić, bo drepcze w miejscu.

Ostatnio zmieniony przez Agn Pon 08 Sie, 2016 20:07, w całości zmieniany 1 raz  

BeeMeR 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 20:07   

Agn napisał/a:
Często się boję, że zanudzam. :ops1:
Tak, ja też - zwłaszcza jak zarzucam wątek foto-spamem :zawstydzona2:

Agn napisał/a:
Gonisz mnie. Ja te 4 ostatnie odcinki kiedyś obejrzę. Tylko ciężko mi się zebrać, bo dramę oglądam uczciwie. :P
Ja w 17. zaczęłam oglądać uczciwie, bo mnie wreszcie zaciekawiło na tyle - jestem, za połową 18-tki i chyba już dokończę na dniach, więc jeśli chcesz - dokańczaj ze mną :flirtuje2:

YBJ właśnie walczył (skrótowo) z jakimś Włochatym Natapirzonym Mistrzem i ponoć spadł z klifu - nie dam rady dokończyć dziś odcinka, cd. jutro.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 20:50   

Będą trailery/teasery/kolejne zapowiedzi? :excited: AAaa!!!

Dla skrócenia oczekiwania kolejne ruchome obrazki z sesji do Cosmo. Bohaterką jest IU (Lee Ji Eun, jak się dowiadujemy, mamy w Moon Lovers Lee couple :lol: ) ale Piękne Oczy i tak powalają
http://mowilka.tumblr.com/

Agn napisał/a:

Yyyy... ten, co upomina Ruoxi, że zachowuje się, jak by nie zdawała sobie sprawy, co czuje Ósemka? :mysle:

Ten sam :kwiatek: Nie krzyw się na niego, bo podobnie jak to
Agn napisał/a:

chciałabym, by było nieco większe stężenie Czwórki, bo chińska Czwórka początkowo ledwo się plącze na ekranie.

.... jest cecha chińskiej wersji. Ona mianowicie podkreśla (choć nie pokazuje ani jedną zmarszczką), że czas płynie. A jak czas płynie, to zmieniają się twarze, stroje, konfiguracje. I tak, jak bohaterem 1, radosnej części dramy jest Ósmy, tak Czwarty przejmuje pałeczkę w drugiej części. Na razie jest enigmą, "bryłą lodu," kimś, kto niepokoi i uwiera. Podobnie z czasem zaczyna rosnąć znaczenie Czternastki w życiu Ruoxi, na skutek różnych okoliczności. Ich znajomość jest bardzo niejednoznaczna, czasami się lubią, czasami ciągną za warkocze, ale Czternasty jest bardzo ważny i cieszę się, że dostał się Ji Soo.
Zgadzam się na sto procent z zarzutem, że Ruoxi za łatwo weszła w Zakazane Miasto z wszystkimi zakazami, nakazami, ograniczeniami. Ani się buntowała, ani chciała wracać, ani tęskniła. To trochę mi zgrzytało.
Mam wielką nadzieję, że koreańska wersja będzie bardziej pod nasz gust.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 20:53   

Trzykrotka napisał/a:
Będą trailery/teasery/kolejne zapowiedzi? AAaa!!!

A to nie pisałam? Do dnia premiery mają się pojawić jeszcze 4 teasery. I prawdopodobnie porządny trailer tuż przed. Fani myśleli, że będzie po jednym na tydzień, a tu proszę - 2 machną w jeden dzień. :excited:
Trzykrotka napisał/a:
Piękne Oczy i tak powalają
http://mowilka.tumblr.com/

No i jest TEN gif - ten, kiedy Junki z zamkniętymi oczami pociera twarzą o włosy IU, jakby wdychał jej zapach. Rrrrrranyyy... :serce2:

Oglądam BBJX nr 7 - są w podróży. Pojawiła się mongolska dama (mniemam, że księżniczka), zaś Ruoxi podała sok winogronowy w namiocie cesarza. Spojrzenie Czwórki na sok winogronowy - bezcenne. :mrgreen:
Ruoxi zaprojektowała też szkaradny serwis do herbaty, ale wszystkim się podoba. :P
Trzykrotka napisał/a:
jak czas płynie, to zmieniają się twarze, stroje, konfiguracje. I tak, jak bohaterem 1, radosnej części dramy jest Ósmy, tak Czwarty przejmuje pałeczkę w drugiej części.

To fakt, ale zapomnieliśmy, że Czwórka to nie tylko przyszły ukochany Ruoxi (w k-dramie Haesu) - liczę na wątek polityczno-wojenny. Teaser mi takie przejazdy kawalerii w czerni przez Goryeo zafundował, że będę z utęsknieniem na nie czekać. :excited:
Trzykrotka napisał/a:
Zgadzam się na sto procent z zarzutem, że Ruoxi za łatwo weszła w Zakazane Miasto z wszystkimi zakazami, nakazami, ograniczeniami. Ani się buntowała, ani chciała wracać, ani tęskniła. To trochę mi zgrzytało.

No właśnie! Ani łezki za tym, co było, a mogłaby choć pomyśleć, że jej rodzice pewnie umierają z przerażenia, że ich córka zaginęła. Co z przyjaciółmi? Co ze zwyczajami XXI wieku? Z ciuchami? Komórką? Telewizorem? Współczesną literaturą? Okej, przy ognisku koncertowo spiła się z którymś z książąt (nie pomnę, którym, na pewno nie z Ósemką), ale przecież picie alkoholu w gronie przyjaciół to nie jedyna rozrywka, do jakiej przyzwyczajony jest współczesny człowiek.
Odnoszę wręcz wrażenie, że Ruoxi po prostu przeszła do porządku dziennego nad faktem, że przeniosła się w czasie - na zasadzie: "Och, jestem w XVIII wieku - spoko" i po prostu głównie świetnie się bawi.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 21:29   

Kwiiiik! Jaka końcówka! Ruoxi poprosiła Trzynastkę, by nauczył ją jeździć konno. Książątko najwyraźniej się z tego wyślizgało, choć umówił się z nią na wieczór, że ją po zmroku pouczy trochę.
No to Ruoxi leży sobie na trawie gdzieś daleko za obozowiskiem i patrzy w rozgwieżdżone niebo, widzimy, że nadjechały 2 konie i ktoś z jednego zsiada (od razu wiadomo, że to nie Trzynastka, ale nasza Ruoxi gapi się w gwiazdy, więc tego nie dostrzega).
(R)uoxi: Tak miło sobie poleżeć i popatrzeć w gwiazdy! Jak tak na ciebie czekałam, zrobiłam się senna. Jutro mnie pouczysz, a dziś popatrzymy w niebo.
Czwarty (K)siążę: Jestem za.
I siada. Ruoxi w popłochu się zrywa, dyga szybko przed Czwórką, Czwórka wstaje.
R: A gdzie Trzynasty Książę?
K: Był potrzebny następcy tronu, więc go zastąpię.
R: Trudno, to w takim razie wracajmy.
K: Myślisz, że nie dam rady?
R: Nieeee, tylko dzisiaj już jestem zmęczona.
K: Dobrze. To leżymy i oglądamy niebo.
I siada. Ruoxi w popłochu kombinuje:
R: W sumie to nie jestem aż taka senna!
Spojrzenie Czwórki pt. "Te baby...". Ale wstaje bez sprzeciwu i każe jej wskakiwać na konia. :lol: Wróciła do domu solidnie wymęczona. :lol:

Jedno co zauważyłam - Czwarty zachowuje się, jak generał przed żołnierzem; bez względu na to, czy stoi przed nim sługa, brat czy kobieta, której pragnie. To chyba to jest właśnie ten myk, który mi się w tym jednym przypadku podoba - na obliczu ma lodowiec, ale to jakoś gra.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 21:48   

Agn napisał/a:

No i jest TEN gif - ten, kiedy Junki z zamkniętymi oczami pociera twarzą o włosy IU, jakby wdychał jej zapach. Rrrrrranyyy... :serce2:

Prawda? :flirtuje2: (*jak mi brakuje rożnych emotek!)

Agn napisał/a:

Ruoxi zaprojektowała też szkaradny serwis do herbaty, ale wszystkim się podoba. :P

W całym bulwiastym serwisie - zważ - tylko biała magnolia była ładna :twisted:

Agn napisał/a:

Odnoszę wręcz wrażenie, że Ruoxi po prostu przeszła do porządku dziennego nad faktem, że przeniosła się w czasie - na zasadzie: "Och, jestem w XVIII wieku - spoko" i po prostu głównie świetnie się bawi.

Pewnie chcieli w ten sposób pokazać, że Ruoxi wzięła sobie do serca radę Czwartego, żeby każdą okoliczność wykorzystała na swoją korzyść, więc się poddała losowi i już - ale to dość naciagane.

Buahahaha, zaczęły się gry i zabawy, mówiłam! :excited: Zobaczysz, jak dalej ta nauka jazdy konnej będzie im szla :twisted:
Swoją drogą - podobała mi się relacja Ruoxi z Trzynastką, czysto przyjacielska i kumpelska. Jemu nie chce się jej uczyć, ona mu za to przywali. To z nim upiła się po weselu Przygłupa, z nim będzie wychodzić poza Zakazane Miasto - i nigdy, przenigdy nie będą mieli nawet śladu romansu.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016 21:56   

Trzykrotka napisał/a:
W całym bulwiastym serwisie - zważ - tylko biała magnolia była ładna

Mnie się nawet ta magnolia nie za bardzo spodobała. Cesarz uchylił przykrywkę i tam chyba było rozdwojone wnętrze, ale może mi się zdawało. W każdym razie rozdwojone wnętrze wydało mi się interesujące. Tylko po co? Nie wlała mu tam dwóch różnych soczków.
Trzykrotka napisał/a:
Zobaczysz, jak dalej ta nauka jazdy konnej będzie im szla

On ją nauczy czy ona jego oduczy? :lol:
Trzykrotka napisał/a:
Swoją drogą - podobała mi się relacja Ruoxi z Trzynastką, czysto przyjacielska i kumpelska. Jemu nie chce się jej uczyć, ona mu za to przywali. To z nim upiła się po weselu Przygłupa, z nim będzie wychodzić poza Zakazane Miasto - i nigdy, przenigdy nie będą mieli nawet śladu romansu.

To dobrze, bo jemu najwyraźniej ta mongolska królewna wpadła w oko. Węszę smutną historię.
Trzykrotka napisał/a:
Prawda?

*mruczy*
Trzykrotka napisał/a:
*jak mi brakuje rożnych emotek!

Mnie też. Bardzo! No jako żywo przydałaby się jakaś wachlująca!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi