PLIKI COOKIES  | Szukaj  | U篡tkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Na rozstaju dr鏬, literatura dla m這dych duchem i sercem
Autor Wiadomo嗆
Eeva 
Rtyhm is my life

Do陰czy豉: 06 Wrz 2010
Sk康: Land Down Under
Wys豉ny: Sro 18 Maj, 2016 21:28   

Harry_the_Cat napisa/a:
Wez, za bardzo nie zachecasz ta czarna rozpacza

No mo瞠 nie czarna rozpacz, ale smutek.
No i drogi tom te smutek. Ale i 鄉iech wiec jest spoko :-)

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Do陰czy豉: 30 Cze 2006
Wys豉ny: Sro 18 Maj, 2016 21:39   

Oj, oj. Ja chyba nie gotowa na taka chustawke! Musze to ACOMAF juz skonczyc i wziac sie za:

1) Under the Knife
2) Perfect Everything (?)
3) Szybka powtorke z The Boy Most Likely To zebu recenzje napisac.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Czw 19 Maj, 2016 10:41   

Dzi s逝cha豉m "Stand-Off" w drodze do pracy i przyspieszenie czytania o 0,1 to 鈍ietny pomys.
Co nie zmienia faktu, ze ci篹ko si skupi na s逝chaniu, ale sie staram.

Harry_the_Cat napisa/a:
1) Under the Knife

Och och, ciekawi si jak Ci wsie spodoba :-)

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Czw 19 Maj, 2016 13:52   

No juz wczoraj w nocy pozegnalam Rhysanda (przynajmniej na chwile), wiec plan na dzis rano byl zaczkac Under the Knife.Tylko jacys ludzie w realu chcieli ze mna rozmawiac, wiec nie maialm jak! Jak smieli ;)

Ale musze ktoregos dnia napisac Ci wiecej o ACOMAF rozwazan. Natury problematycznje. Bo mam troche pytan I konfuzji. Aczkolwiek Ty mi pewnie powiesz, zebym sie nie doszukiwala...

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Czw 19 Maj, 2016 14:38   

Harry_the_Cat napisa/a:
Tylko jacys ludzie w realu chcieli ze mna rozmawiac, wiec nie maialm jak! Jak smieli

Nienawidz tego! Ludzie w og鏊e nie maj taktu.
Harry_the_Cat napisa/a:
Bo mam troche pytan I konfuzji. Aczkolwiek Ty mi pewnie powiesz, zebym sie nie doszukiwala...

No to dajesz, aczkolwiek zapewne napisz Ci w豉郾ie to :D

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Wto 24 Maj, 2016 21:16   

Aaaa, zapomnialam, ze mialam krytyczna rozprawke napisac o ACOMAF...!

No nic. Napisze tymczasem o Jennifer L. Armentrout The Problem with Forever.

Napisze pobieznie, bo Eeva bedzie czytala. Ale Oh.MY.GAWD. Jestem absolutnie zachwycona. Sa ksiazki YA i jest.... The Problem with Forever. Oczywiscie mamy tu elementy YA - jest dziewczyna, jest chlopak, jest nawet szkola srednia i sa problemy.

Ale przede wszystkim jest tu bardzo prawdziwa Bohaterka! Wychodzi na to, ze mnie mozna duzo szybciej kupic jak jest sensownie skonstruowana glowna bohaterka. I nie musi byc idealna - Mallory nie jest (nazywa sie Mallory!), ale nie trzeba sie z nia utozsamian nawet zeby ja rozumiec.

Juz pierwsze kilkadziesiat stron powiesci jest bardzo mocne - Mallory do 13 roku zycia wychowywala sie w rodzinie zastepczej, przemoc na co dzien. Nigdzie jeszcze nie widzialam tak powanie i obrazowo przedstawionego problemu PTSD (zespol stresu pourazowego?). Mallory ma problemy z mowieniem, co ma bezporednie przelozenie na jej relacje z calym swiatem. Historia, jak sobie z tym probuje radzic, z cala hustawka nastrojow jest niesamowicie wciagajaca.

Duza czescia tej historii jest Rider (znowu imie... :roll: ) - Rider i Mallory sa w tym samym wieku i do 13 roku zycia wychowywali sie w tym samym domu. Potem ich drogi sie rozeszly i teraz, po 4 latach, znowu sie schodza. Swietnie jest pokazane, jak podobne warunki i przezycia maja zupelnie inny wplyw na ludzi i jak kazdy musi sie zmierzyc z wlasnymi demonami.

Bardzo polecam. Przeczytalam w 24 godziny, wlaczajac spanie i nawet troche pracy...

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Nie 05 Cze, 2016 15:46   

Z opoznieniem przeczytalam, z opoznieniem pisze. Tez przeczytalam Unhooked.

Eeva napisa/a:
Przeczyta豉m sobie "Unhooked" Lisy Maxwell.
Tak og鏊nie to ja nienawidz historii o Piotrusiu Panie. Jest beznadziejna. I tyle. Ale jak tylko przeczyta豉m, ze to ma by retelling od strony Hooka, wiedzia豉m, ze MUSZ to przeczyta. No i sie nie zawiod豉m:-)

Totalnie sie zgadzam. Piotrus Pan to totalnie dla mnie nie zrozumiala creepy story. Dlatego pewnie teraz planuje przeczytanie jeszcze jednego retellingu.

Cytat:

Kapitan ma czarne w這sy (oczywi軼ie, gdy oni WSZYSCY maj czarne w這sy), g喚bokie, mroczne, ciemne oczy, zawadiacki u鄉iech (oni WSZYSCY maj zawadiackie u鄉iechy) i w cudny spos鏏 podnosi brew. Tak, wiem, brzmi strasznie sztampowo, prawda? Mo瞠 i troch jest, ale Kapitan ma co takiego w sobie co sprawia, ze moje twarde jak kamie serce mi瘯nie.

No powiedzmy sobie szczerze, on jedynie trzyma nas przy tej ksiazce :mrgreen:

Cytat:
No wi璚 mamy JEGO - bohatera? Czy z這czy鎍? Ch這pca kt鏎y potrzebuje wybaczenia i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, kt鏎y robi wszystko aby zwalczy swoje demony oraz 瞠by utrzyma tych kt鏎ych kocha przy 篡ciu (co zazwyczaj jest dla niego walk przegran).
Mamy te J - dziewczyn, kt鏎a nie potrzebuje ochrony i ratunku, a kt鏎a posiada moc, kt鏎a jest w stanie uratowa i ochroni oba 鈍iaty sw鎩 oraz Nibylandi.
Mamy te drugiego JEGO - ch這pca, kt鏎y znany jest jako bohater posiadaj帷y wielk cudown moc, a kt鏎y tka pi瘯n sie s這dkich k豉mstw.

Ponownie, brzmi mega sztampowo prawda?
A jednak ksi捫ka napisana jest tak cudnie, tak mnie poch這n窸a, ze czyta豉m do 1:20 wiedz帷 瞠 o 5:30 musz wsta.

Moze nie az taki zachwyt, bo dla mnie tempo bylo troche nierowne ;) Ale mila ksiazka.

Cytat:
Poza tym wszystko super, nie ma insta-mi這sci, wszystko sie ciekawie rozwija. S s這dkie poca逝nki i s這dkie momenty bez poca逝nk闚.

Polecam bardzo :-)

No napiecie pomiedzy Gwen i kapitanem napisane super. Tych pocalunkow nie bylo za duzo co tez mi sie podobalo.
Talk bye powiedziala, ze to ich przywiazanie troche intensywne sie zronilo moze za szybko.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Pon 06 Cze, 2016 08:51   

Harry_the_Cat napisa/a:
Totalnie sie zgadzam. Piotrus Pan to totalnie dla mnie nie zrozumiala creepy story

Tak jak ju rozmawia造鄉y - Piotrus namawia m這dych ch這pcow aby porzucili domy i rodziny i poszli z nim do krainy wiecznej zabawy, t璚zy i s這dkosci. Creepy much? Pedo much?
Gdyby nie to, 瞠 to bajka to by豚y to odcinek Criminal Minds.
Harry_the_Cat napisa/a:
No powiedzmy sobie szczerze, on jedynie trzyma nas przy tej ksiazce

Wcale nie. Czyta豉m ja dla fabu造 i moralnych warto軼i.
No dobra, whatever, czytalam j dla Kapitana :D

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Pon 06 Cze, 2016 15:36   

No z tym pedo to go tylko ratuje to, ze w sumie tradycyjnie on sam jest chlopcem. Bo nie powiem, juz o tym myslalam kiedys (as you may have guessed :mrgreen: )

Eeva napisa/a:
No dobra, whatever, czytalam j dla Kapitana

No do top 5 book boyfriends jednak nie trafi, ale w sumie nawet obiektywnie jak o tym mysle to chyba tylko dlatego, ze ta historia zbyt przewidywalna.

Spoiler:
Ale tekscik "I've tried to want you, but I can't bring myself to stay away" :serduszkate: :serduszkate: :serduszkate:

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Pon 06 Cze, 2016 21:54   

Harry_the_Cat napisa/a:
No z tym pedo to go tylko ratuje to, ze w sumie tradycyjnie on sam jest chlopcem.

Nic go nie ratuje. Brakuje mu tylko vana z napisem "free candies" o takiego

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Nie 12 Cze, 2016 18:42   

Probowalam troche pozbierac mysli odnosnie ACOMAF - poglad krytyczny.

Ogolnie jak tak obiektywnie patrze (oj, wiem jak lubisz jak to robie Eeva :mrgreen: ) to Feyre nie jest jednak za dobrze napisana.

1) Jej interackcje z Rhysem sa dla mnie czesto niezrozumiale. Jest uparta na maksa (czyt. glupio) bardzo czesto - juz najbardziej w spotkaniu z Suriel - Jak dlugo Rhys wiedzial? Nie, nie mow mi! Sam mi moze powiedziec. Pliiiiiz. Bardzo naturalne zachowanie.

2) Jej lisciki sa mocno kontrowersyjne momentami (biorac pod uwage jak sama sobie mowi, ze nieeeee, nieeee przez dlugi czas) - w sensie ze jest baaardzo forward w momencie kiedy sama przed soba nie potrafi sie z tym pogodzic. Powiedzmy sobie szczerze - mocno go probuje uwodzic a potem udaje niewiniatko - scena w Court of Nightmares, kiedy on probuje jej pomoc mowiac ze to tylko reakcje jej ciala? He's too good for you Feyre, ot co! (tak w ogole to dla mnie mocno questionable ze to bylo jedyny mozliwy sposob na odwrocenie uwagi ojca Mor :roll: )

3) Brakuje jej jednak polotu Rhysa. Good night??? Co to za riposta!! :roll:
W ogole wiele jest takich rozmow miedzy Rhysem a Feyre ze sobie myslalam "how convinient!", albo ze tiaaa jasne, bardzo naturalny przebieg tej rozmowy. Tak jakby chodzilo tylko o to zeby podkreslic to napiecie (yay!), ale z drugiej strony przeciez normalnie laska by sie tak nie zachowala (np powiedzenie przy swiadkach do Rhysa, zeby zalozyl koszule w czasie treningu)

4) No i ma ta jedna irytyjace ceche ze nagle patrzy wstecz i wszystko ma sens i nagle wie ze od poczatku nie mogla sie od Rhysa trzymac z dala, chociaz c'mon, wszyscy wiemy co myslalas, ksiazka jest napisana w 1 osobie!!!

Edit zeby doda:

5) my郵 za my郵 - ona tego nadu篡wa mocno - zawsze mam wra瞠nie ze sie prosi o komplementy. On niemal瞠 wielbi ziemie po kt鏎ej ona st徙a ale ona i tak non stop potrzebuje zapewnie. Nawet po tym jak pokona豉 Amaranthe.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Wto 14 Cze, 2016 13:41   

AAAAAAAAARGH, Ty i to Twoje logiczne myslenie. I hate it. Jak mowi豉m, nie zabijasz moich feels闚, ale...

http://pa1.narvii.com/592...e587e996_hq.gif

Harry_the_Cat napisa/a:
2) Jej lisciki sa mocno kontrowersyjne momentami (biorac pod uwage jak sama sobie mowi, ze nieeeee, nieeee przez dlugi czas) - w sensie ze jest baaardzo forward w momencie kiedy sama przed soba nie potrafi sie z tym pogodzic. Powiedzmy sobie szczerze - mocno go probuje uwodzic a potem udaje niewiniatko - scena w Court of Nightmares, kiedy on probuje jej pomoc mowiac ze to tylko reakcje jej ciala? He's too good for you Feyre, ot co!

O jeza tak! te zwroci豉m na to uwag.
ALE - nie wiem czy jestes odpowiedni osob 瞠by krytykowac jej zachowanie. Ty by weszla do do vana z napisem "free hugs" :D
A tak na serio to oczywiscie masz racje and i hate you for that.

Harry_the_Cat napisa/a:
3) Brakuje jej jednak polotu Rhysa. Good night??? Co to za riposta!!

Mysl, 瞠 99% populacji (tak fikcyjnej jak i rzeczywistej) brakuje polotu Rhysa.

Harry_the_Cat napisa/a:
On niemal瞠 wielbi ziemie po kt鏎ej ona st徙a ale ona i tak non stop potrzebuje zapewnie. Nawet po tym jak pokona豉 Amaranthe.

Bo niepewna jest siebie. To jestem w stanie zrozumie.
(tak btw, zAlina jest tak samo - ci庵le jest niepewna Mala).

Poza tym, b康 鈍iadoma, ze Twoje okropnie racjonalne i maj帷e sens uwagi nie sprawi, 瞠 b璠e mia豉 rain on my parade :D
Nadal uwa瘸m, 瞠 Ferye bardzo du穎 zyskuje w por闚naniu z 1 tomem i cudnie wypada w zako鎍zeniu.

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Wto 14 Cze, 2016 16:26   

Eeva napisa/a:
AAAAAAAAARGH, Ty i to Twoje logiczne myslenie. I hate it. Jak mowi豉m, nie zabijasz moich feels闚, ale...

Hahaha, wcale nawet nie probuje!

Eeva napisa/a:
ALE - nie wiem czy jestes odpowiedni osob 瞠by krytykowac jej zachowanie. Ty by weszla do do vana z napisem "free hugs"

Co prawda to prawda. Aczkolwiek, ja sie do tego przyznaje. A nie sciemniam :mrgreen:

Eeva napisa/a:
Mysl, 瞠 99% populacji (tak fikcyjnej jak i rzeczywistej) brakuje polotu Rhysa.

FAKT.

Eeva napisa/a:
Bo niepewna jest siebie. To jestem w stanie zrozumie.

No ale bycie takie winy to nie jest zbyt pociagajace.

A swoja droga to Rhys tez ma takie momenty - ze mysli ze nie jest jej wart etc. SJM powinna troche przystopowac z tymi self esteem issues.

Eeva napisa/a:
Poza tym, b康 鈍iadoma, ze Twoje okropnie racjonalne i maj帷e sens uwagi nie sprawi, 瞠 b璠e mia豉 rain on my parade

No chcialam tylko zauwazyc, ze to ja przeczytalam to 3 razy prawie. :rumieniec:

praedzio 

Do陰czy豉: 25 Mar 2007
Sk康: Puszcza Knyszy雟ka
Wys豉ny: Wto 14 Cze, 2016 21:11   

Sko鎍zy豉m w豉郾ie drugi tom trylogii Yanceya (1. Pi徠a fala; 2. Pi徠a fala : bezkresne morze; tom trzeci tzn. polskie t逝maczenie dopiero we wrze郾iu, 貫ch :roll: ). Ca趾iem zgrabnie mi si czyta這, cho w tomie pierwszym pewne d逝篡zny mnie troch rozprasza造. Drugi tom przenosi akcj na inny poziom - czyli co wi璚ej ni romans w 鈍iecie ogarni皻ym chaosem z powodu Inwazji. ;) W sumie nawet mnie to cieszy, i sporo sobie obiecuj po tomie trzecim.

Aha, ekranizacj omija jak najszerszym 逝kiem. :roll: 疾by tak spieprzy koncertowo ksi捫k, to trzeba si naprawd postara. :zalamka:

Tove Jansson

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Sro 15 Cze, 2016 10:58   

Pierwszy tom kupilam akurat w weekend w sklepie z Tania ksiazka, wiec super, ze Ci sie podobala! :)

Tylko musze to g. skonczyc, co teraz czytam Leigh Bardugo...

praedzio 

Do陰czy豉: 25 Mar 2007
Sk康: Puszcza Knyszy雟ka
Wys豉ny: Sro 22 Cze, 2016 23:04   

A teraz czytam sobie pierwszy tom ksi捫ki Cornelii Funke (tej od Atramentowej Trylogii) o Jakubie Reclessie. http://lubimyczytac.pl/ks...-kamienne-cialo

Czyta si bardzo przyjemnie, ale ja og鏊nie lubi Funke.

Tove Jansson

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Nie 10 Lip, 2016 18:12   

praedzio napisa/a:
ksi捫ki Cornelii Funke (tej od Atramentowej Trylogii) o Jakubie Reclessie.

Nic mi to nie mowi.

Przeczytalam w tym tygodniu Rebel of the Sands Alwyn Hamilton - nie widze polskiego tytulu jeszcze.

Taka przygodowka na pustyni z elementami magii, ale bez przesady.
Bohaterka mieszka w Last Country, bardzo patriarhalnym pod wladza sultana, w zapomnianym miasteczku z rodzina wuja po tym, jak jej matke powieszono za morderstwo jej ojca. Amani jest znakomitym strzelcem i planuje w konkursie strzeleckim wygrac pieniadze ktore jej pozwola na ucieczke.

No oczywiscie sie nic tak latwo nie uklada, Amani popada w tarapaty, poznaje cudzoziemca, i wplatuje sie w rebelie ksiecia Ahmeda, ktory przeciwstawia sie ojcu. Jest to tez taka podroz metaforyczna, Amani probujac odnalezc wlasne miejsce, odkrywa ze sa wieksze rzeczy w zyciu niz swoj wlasny kawalek podlogi.

Bardzo fajnie sie czytalo, chetnie siegen po kolejne tomy.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Pon 11 Lip, 2016 08:59   

Ja to totalnie nie w klimacie "Rebel in the Sands" ale fajnie ze w koncu jakas spoko YA.

Harry_the_Cat napisa/a:
Bardzo fajnie sie czytalo, chetnie siegen po kolejne tomy.

Bedzie klasycznie trylogia?

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Pon 11 Lip, 2016 22:28   

No ba. WYglada na to ze pisanie standalone to sztuka na wymarciu ;)

Ja na przyklad nie maialabym nic przeciwko temu, zeby TOG bylo tak ze 2 tomy krotsze :mrgreen:

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Wto 12 Lip, 2016 08:18   

Hahahaha, no ja jeszcze nie wyrokuje bo moze nastepne tomy b璠a tak 鈍ietne, 瞠 nam buty pospadaj :-)

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Sro 13 Lip, 2016 20:22   

No jak juz Ci donioslam, przysnelam w polowie tomu trzeciego - chyba na pewno bo cos ktos wlasnie powiedzial a ja "o, kiedy to sie stalo?"...

Pytanie: zaczyna mnie intrygowac relacja Meave i Rowana. Le me know when you ready to discuss.

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Sro 13 Lip, 2016 20:31   

I'll be so ready to discuss tomorrow.

Musze sko鼪zy Carry on i jutro wracam do HoF.

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Sro 13 Lip, 2016 23:26   

nie robe notatek, ale mam nadzieje ze bede pamietala wszystko do mojego rantu :D
Interesuja mnie dwie 3 postacie w tej ksiazce na chwile obecna :mrgreen:

A jest ich od groma! haha

Eeva 
Rtyhm is my life

Wys豉ny: Czw 14 Lip, 2016 08:34   

No mnie interesuje Aedion, Chaol (I SHIP IT!) i Manon :-)

Harry_the_Cat 
poszukuj帷a

Wys豉ny: Czw 14 Lip, 2016 08:45   

Taaaak! Dok豉dnie ta trojka. Jestem ciekawa kiedy i w jakich okoliczno軼iach Manon spotka sie z kim innym kogo znamy.

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a za陰czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: