PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Świat według Marvela
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 28 Sty, 2021 15:59   

Nie wiem. Szczerze mowiac widzialam tylko filmy, a seriali nie ogladalam.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 07 Lut, 2021 11:11   

Dalam druga szanse filmom Nolana o Batmanie - wczoraj wiec na dobranoc obejrzalam "Batman: Poczatek".
I sa tu rzeczy, ktore mi sie podobaja. Piekne zdjecia, muzyka, dobrzy aktorzy, POMYSL na to wszystko. Ale... Cos mi w tym nadal nie gra. Chyba ten caly Batman mowiacy growlem - to jest tak groteskowe, ze za kazdym razem chcialo mi sie smiac. I troche przydlugi jest. Znow sie zlapalam na tym, ze czekam juz na koniec, a tu jeszcze cala godzina seansu. To nie jest kino refleksyjne, zebym mogla sie w to wczuc. Brakowalo mi tez chocby kilku momentow o chocby lekkim zabarwieniu humorystycznym, zeby przebic te atmosfere zadecia.
Milo wspominam "Batmany" Burtona - byly mroczne, ale jednoczesnie rozrywkowe, bylo tam troche momentow, ktore przebijaly te banieczke i widz mogl odetchnac.
Skoncze "Batmany" w tym wydaniu i raczej do nich juz nie wroce (no, chyba ze do scen z Heathem Ledgerem w roli Jokera i Michaela Caine'a jako Alfreda iiii... tak, oczywiscie, do Gary'ego Oldmana tez).

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 07 Lut, 2021 20:02   

"Mroczny rycerz" - lepiej!
Te lata temu, kiedy go ogladalam, znudzil mnie, ale teraz pozytywnie go oceniam. Moze dlatego, ze na tle "Batman: Poczatek" po prostu lepiej wylada. Albo tez ja sie bardziej wczulam. Albo tez dostrzeglam, jak tu wszystko jest poukladane i co z czego wynika.
W kazdym razie - pojawily sie bardzo subtelne elementy humoru (Alfred!) oraz szalenstwa, ktore jest i rozrywkowe, i obledne (Joker).
Wymieniono tez aktorke w roli Rachel. W sumie ta postac jest dla mnie troche zbedna, bo poza tym, ze Bruce sie w niej buja, a jej smierc jest przyczynkiem do sfiksowania Dwoch Twarzy nie wnosi za bardzo nic.
Joker jest doskonaly. Szalony, pokrecony i nie do zatrzymania, a przy tym bystry jak siedem nieszczesc, wiec tych dobrych przyprawial o sluszny bol glowy.
Niektore z jego akcji sa dyskusyjne, typu niby jak byl w stanie przewidziec posuniecia bohaterow, ale mniejsza - to komiks.

Growl Batmana wciaz wywoluje we mnie salwy smiechu. Tak, wiem, zrobili tak, zeby np. komisarz Gordon nie mogl rozpoznac Bruce'a po glosie ale c'mon! :rotfl:

Moze jeszcze dzis obejrze "Mroczny rycerz powstaje" i zakoncze trylogie.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 07 Lut, 2021 23:55   

Obejrzany "Mroczny rycerz powstaje", czyli koniec growla Christiana Bale'a.
Calkiem niezly, choc znow na koncu dzieje sie wszystko na raz (jak i w poprzedniej czesci).
Troche mnie rozczarowal villain (prawie jak Darth Vader). Twist z Miranda... Hmm, nie wiem co o tym myslec... Kobieta-kot byla od poczatku do konca ciekawsza. Szkoda, ze zniknela na pol filmu, ale na szczescie jeszcze zdazyla pokazac pazurki.
Alfred zniknal na jeszcze dluzej. Ale przynajmniej spelnilo sie jego marzenie.

W zasadzie srodkowa czesc serii podobala mi sie najbardziej.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 22:25   

Dobra, mam chwile w tramwaju.

"Batmany" obejrzane, natknelam sie niechcacy... Znaczy sie Netflix zamachal mi kuszaco i uwodzicielsko przed nosem animowanym "Spidermanem", a konkretnie "Spiderman: into the spider verse". Stwierdzilam: a, co mi tam, zobacze to...
...
...
...
...
...
Borze, zakochalam sie!!! Cudowny film! Cudowny! :serce:
Na poczatku nie moglam sie przyzwyczaic do kreski, bo jest inna niz np. Pixar. Ale to wyglada tak jak trzeba - widac korzenie komiksowe, takze w napisach w czasie akcji i w ogole.
Zanimowane jest to przepieknie, historia jest zajmujaca, doskonale dobrano muzyke i podlano to wszystko nalezycie humorem.
MIODZIO! Polecam, jesli ktos nie widzial, a lubi Marvela. :serduszkate:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2021 16:26   

Obejrzalam 2 filmy ze stajni DC.

"Liga sprawiedliwosci" wg Zacka Snydera
4 godzinna wersja "Ligi sprawiedliwosci" (ktorej nie widzialam).
Czarno-bialy film, calkiem niezla stylistyka. Bylby film krotszy, gdyby tam tyle slow motion nie wladowali, naprawde przesada. Ale Jason Momoa z tatuazami i bez koszuli wyglada zacnie. Bardzo podobal mi sie Ezra Miller jako Flash (pod pewnymi wzgledami podobny do Petera Parkera z uniwersum Marvela, ale nie wadzi). CGI momentami tez sie pcha na sile w oczy, ale ogolnie dosc pozytywnie oceniam ten film.

"Wonder woman 1984"
No i tak - nastawialam sie na tak skonczony chlam, ze glowa boli i szesc zebow. Widzowie jada po tym jak po lysej kobyle, najczestsze epitety to zenada, koszmar, badziewie, zalosny itp. itd. Generalnie morze hejtu.
Tymczasem moim zdaniem ten film nie jest jakos gorszy od innych filmow ze stajni DC. Cierpi oczywiscie na te same problemy, co reszta, ale zeby zaraz "zenada"? Nie bardzo. Jest rozrywkowy, ma jakis dziwaczny artefakt, ale zle nie jest. Te lata 80-te faktycznie bez sensu, rownie dobrze mogloby to wszystko sie dziac i wspolczesnie, ale niech tam. Nie nudzilam sie. Glupotek duzo, ale gdzie ich nie ma?
Dla mnie ogladalne.

Caitriona 
Byle do zimy

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 08:10   

Ja oglądam Falcon and the Winter Soldier. Podoba mi się. Szczególnie Bucky, no i Anthony Mackie jakoś mniej mnie tutaj denerwuje. Jest humor, jest akcja. Dla mnie ok.
Crawling out these sheets to see another day
What can I say? I'm survivin'
And I'm gonna be fine I'm gonna be fine
I think I'll be fine

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 08:45   

Gdzie to ogladasz? :mysle:

Caitriona 
Byle do zimy

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 12:08   

Tak jak wszystko inne, online :wink:
I think I'll be fine

annmichelle 

Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021 22:32   

Obejrzałam "WandaVision" i mam mieszane odczucia. :-|
Do pewnego momentu historia i konwencja, w jakiej była opowiedziana mi się podobała. :-)
Także bohaterowie drugoplanowi z Thora, Ant-mana i kapitan Marvel - fajnie się to oglądało. :mrgreen:
Wanda i Vision - dobrze rozwinięto tych, jednak, drugoplanowych avengersów, a i aktorsko bdb. :-) Na koniec się nawet wzruszyłam. :wink:
Dwa ostatnie odcinki: za dużo wszystkiego naraz, za szybko, lekki chaos, dobro vs zło - who cares? :cool:
Natomiast wątek
Spoiler:
wiedźmowy
- hm, nie podobało mi się. :?
Nie czytałam nigdy komiksów, nie ciągnie mnie zupełnie do tego - może dla fanów drukowanego świata marvelowskiego było to "wow" - dla mnie niekoniecznie. :wink:

Caitriona 
Byle do zimy

Wysłany: Dzisiaj 10:30   

Falcon and the Winter Soldier spowodował, ze polubiłam Sama Wilsona. No i tańczący Zemo ;) Nie jest to wybitne dzieło, ale ogląda się przyjemnie. Został jeszcze jeden odcinek.
I think I'll be fine

Odpowiedz do tematu