PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powiew Orientu II
Autor Wiadomość
Cathie 
Na drugie mam Hiob :/

Wysłany: Czw 28 Mar, 2019 21:32   

Przeglądam sobie nowości książkowe dla dzieci, a tu Szaruk. :mrgreen: Ale się zdziwiłam. :shock:
https://obibooki.pl/opowiesci-dla-dzieci/?fbclid=IwAR2thTabW6P8rzWcIxwe1aFZdYUPK1cP6IEtr4-gYgO7dSrECFP4ZnLr7eM
Muszę kupić. :mrgreen: Dla dziecka, oczywiście. :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 28 Mar, 2019 23:01   

Oho-ho :oklaski:

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 08 Kwi, 2019 14:22   

Dooglądałam w końcu Dil Dakhne Do. W kliku kawałkach oglądałam, ale nie dlatego wcale, że film mi się nie podobał, tylko czasu brakowało.
Ja lubię Zoyę Akhtar tak w ogóle i podobają mi się jej filmy (tego o rapie nie oglądałam, jakoś nie czuję potrzeby) i teraz nie było inaczej, mimo zachowanych w pamięci strzępków recenzji, w których krytyka woziła się po niej, że walnęła film dla bogaczy i o bogaczach, bo na liniowcu akcja się dzieje i sami burżuje na pokładzie. No owszem, dzieje się, na pokładzie sami burżuje, bo z obsługi jest tylko jeden biały lekarz i trupa tancerzy z piękną Anushką Sharmą na czele. Poza nimi tylko rodzina i goście państwa Mehrów, którzy rejsem świętują jubileusz ślubu. Pan Mehra (Anil Kapoor) starannie ukrywa, że jego firma ledwo przędzie ostatnimi czasy i po cichu szuka zastrzyku kapitału. Pani Mehrowa (Sheftali Shah) martwi się o dzieci i że traci figurę, a mąż rozgląda się za innymi, więc zajada smutki ciastem czekoladowym wpychanym do buzi do zadławienia. Ich córka Ayesha (Priyanka Chopra), prowadząca dobrze prosperujące biuro podróży, które stworzyła i rozwinęła o własnych siłach, z całych sił stara się nie okazać, jak bardzo nie cierpi męża (Rahul Bose) i jak bardzo nie chce mieć z nim dzieci. I bardzo chce zasłużyć na szacunek ojca, który jej biznesowe sukcesy traktuje z lekceważeniem spod znaku "Przejdzie jej jak urodzi."Syn Kabir (Ranveer Singh) nie umie sprostać nadziejom ojca w nim pokładanym, że będzie jego następca i powiedzie firmę w nowe lepsze jutro. Nie nadaje się do prowadzenia firmy, woli pilotaż. Unika jak może wyswatania z obecną na pokładzie córką potencjalnego inwestora, oraz usiłuje przekonać do siebie piękną tancerkę Farah, w której się zakochał (Anushka). Mają jeszcze świetnego psa, który komentuje świat zza kadru głosem Aamira Khana. Obsadę uzupełnia jeszcze (przystojny jak diabli) Farhan Akhtar.
Film jest bardzo widowiskowy. Piękne stroje eleganckich pań, atmosfera swobodnego luksusu, odwiedzane po drodze tureckie atrakcje, tenis, pływanie i rozmowy toczone w okropnym hinglisz (im starsza jestem, tym gorzej go toleruję). Pozornie kolorowa wydmuszka, a naprawdę - ładny, ciepły , dobrze zagrany film o rodzinie i o tym, jak przetrwać ciężkie czasu trzymając się mocno za ręce i nikogo nie wyrzucając za pokład. Bardzo polecam. Są nawet numery taneczno-śpiewane :oklaski:

Mała próbka: everybody dance
https://www.youtube.com/watch?v=jCEdTq3j-0U

BeeMeR 

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2019 09:32   

Obejrzałam Bajrao Mastani - pierwsze pół podobało mi się nawet bardziej niż się spodziewałam, jest rozmach, malownicze sceny walk, piękna Priyanka, która jako jedyna ma w sobie energię i radość życia, niestety drugie pół znudziło mnie okropecznie jak to filmy SLB potrafią :czekam2:
Priyanka już bez radości życia dalej była najlepsza w moich oczach :oklaski:
Wielka miłość tytułowych kochanków mnie nie przekonała, nie mogłam się oprzeć konkluzji, że wszystko byłoby pięknie gdyby facet potrafił być wierny żonie i nie skakać na boki :bejsbol:

Trzykrotka 

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2019 09:40   

Nawet Deepika była drętwa, prawda? A przecież to bardzo "żywa" aktorka, w Ram Leela u tego samego SLB wypadła świetnie.
W kolejnym filmie, który SLB szykuje zagrają Alia Bhatt i Salman wiecznie młody. Plotkuje się, że Deepika utraciła pozycję muzy mistrza tak jak przedtem Madhuri i Aishwarya, bo wyszła za mąż. Uważam, że niewiele traci, nawet jeśli to prawda.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2019 09:44   

Pewnie, że drętwa, ale jak napisałaś (wróciłam teraz do wrażeń :kwiatek: ) oni tak od jednej pozy do drugiej. Ładnie ta para wyglądała, malowniczo i pięknie, ale życia w tym nie było, a emocje jedynie deklarowane.
Scena walki z dzieckiem na ręku była absurdalna :zalamka:
Muzycznie mnie film nie zachwycił, piosenki już widziałam wcześniej ale żadna nie została w głowie, acz muzyka ilustracyjna do walk itp była ok.

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 21 Maj, 2019 20:48   

Nie chciałam rezygnować z zajęć, żeby iść na Kalank, za to oglądam piosenki na tubisiu. Piękne są, no piękne :serduszkate:
Madhuri zawsze wspaniała Tababh Ho Gaye
https://www.youtube.com/watch?v=C4-ytMDgg6s

Madhuri i Alia Bhatt Ghar More Pardesiya
https://www.youtube.com/watch?v=ntC3sO-VeJY

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 21 Maj, 2019 20:57   

Madhuri jest przepiękna i rusza się z taką precyzją, gracją...

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 21 Maj, 2019 21:19   

O tak :serduszkate:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 21 Maj, 2019 21:57   

Bardzo ładne piosenki - przedstawienie też cudne :serce:

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 22 Maj, 2019 00:07   

I rozmach w dekoracjach i strojach też niczego sobie. To produkcja Karana, pierwszy jego seguk - że tak powiem :wink:

BeeMeR 

Wysłany: Sro 22 Maj, 2019 07:10   

Zapewne nie jest tak koturnowy jak Bajrao Mastani :trzyma_kciuki:
Chętnie obejrzę więc jak kiedyś będziesz miała namiar to się polwcam :kwiatek:

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 22 Maj, 2019 08:09   

Jasne :kwiatek:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 22 Maj, 2019 16:34   

Ja oczywiście też :)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 30 Cze, 2019 22:35   

Robię letnie powtórki moich ulubionych filmów. Zaczęłam od Czasem słońce, czasem deszcz, bo to był mój pierwszy film z Indii. Nie wszystkie fragmenty w nim lubię, ale przepadam za piosenkami z pierwszej części. Scena z bransoletką, przeplatanie scen z pogrzebu ojca Anjali i pośpiesznego ślubu, siedem zmian sari pod piramidami ;)
Nie wiem, który następny. W kolejności to powinien być Gdyby jutra nie było, ale chyba najpierw mam ochotę na filmy z Kajol - jaka to piękna kobieta, jak się porusza, ta jej energia i żywiołowość. Czy ona jeszcze gra? Czy już całkiem porzuciła film?

Aragonte 

Wysłany: Nie 30 Cze, 2019 23:22   

Admete napisał/a:
W kolejności to powinien być Gdyby jutra nie było, ale chyba najpierw mam ochotę na filmy z Kajol - jaka to piękna kobieta, jak się porusza, ta jej energia i żywiołowość.

Podpisuję się, dokładnie to myślałam podczas oglądania. Wspaniała była.

Trzykrotka 

Wysłany: Pon 01 Lip, 2019 11:26   

Kajol zagrała w jeszcze jednym, ale bardzo nieudanym filmie z SRK i chyba potem już nic. Jej wielbiciele zawsze narzekali na to, że jak na ten talent, ona za mało gra - bo nie musi.
Ja bardzo lubiłam tę epokę, w której Kajol, Rani, Preity i Kareena byly prawie w każdym filmie.
Pokazały się jeszcze przez nanosekundę z Rani w Zero - też u SRK.
Swietny pomysł z tym festiwalem, Admete. Planujesz My Name Is Khan?

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 01 Lip, 2019 12:10   

Pewnie też obejrzę. Tylko akurat tego muszę poszukać w zasobach. Na razie waham się pomiędzy Żoną dla zuchwałych a Jestem przy tobie. I paru innych :mrgreen: Uwielbiałam tamte czasy j nasze zachłyśnięcie się Bollywood.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 01 Lip, 2019 12:16   

Też lubię te czasy bolly (tylko bardziej Juhi i Madhuri niż Kareenę :wink: ) i naszą gremialną fazę, z tańcami i sari wyłącznie :cheerleader2: . I wypadem do Londynu na OSO :mrgreen:
Może też zrobię sobie powtórkę :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Pon 01 Lip, 2019 12:33   

Admete napisał/a:
Pewnie też obejrzę. Tylko akurat tego muszę poszukać w zasobach. Na razie waham się pomiędzy Żoną dla zuchwałych a Jestem przy tobie. I paru innych :mrgreen: Uwielbiałam tamte czasy j nasze zachłyśnięcie się Bollywood.

Obejrzyj sobie "Jestem przy tobie", ubawisz się :banan_czerwony:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 01 Lip, 2019 17:56   

Jestem przy Tobie zawsze mi poprawiało nastrój :)

Cathie 
Na drugie mam Hiob :/

Wysłany: Wto 02 Lip, 2019 11:00   

Aragonte napisał/a:
Admete napisał/a:

Obejrzyj sobie "Jestem przy tobie", ubawisz się :banan_czerwony:

Maja uwielbia Main Ho Naa :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 02 Lip, 2019 13:50   

Dziewczyna się po prostu zna :)

BeeMeR 

Wysłany: Wto 02 Lip, 2019 14:05   

Chyba muszę moim pokazać :wink:
Adaś kiedyś oglądał, ale był mały i głównie piosenki mu pasowały :cheerleader2:

Odpowiedz do tematu