PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widziałam V
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 01 Sie, 2018 18:18   

Nie poznałam go zupełnie. Nie wydawało ci się, że Cher ma straszliwie naciągniętą twarz? Maskę. Julie Walters i Christine Baranski są wspaniałe. Nie zdawałam sobie sprawy, że pierwsza część była w kinach 10 lat temu.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 02 Sie, 2018 08:52   

Za mocno sie naliftingowala, twarz ma wrecz nieruchoma. Wielka szkoda, bo Cher nie tylko ma dobry glos i swietnie spiewa (to sie na szczescie nie zmienilo), ale tez jest b.dobra aktorka, tylko ze pozbawiajac sie mimiki nie da juz rady zagrac. Chyba ze bedzie po prostu Cher.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 02 Sie, 2018 09:25   

No właśnie szkoda, bo śpiewa nadal świetnie.

Barbarella

Wysłany: Czw 02 Sie, 2018 09:40   

Oglądałam wczoraj "Miasto 44". Dla mnie do jednorazowego oglądnięcia. I po raz enty stawiam sobie pytanie: po co było to powstanie?

Szafran 

Wysłany: Czw 02 Sie, 2018 23:54   

Poszłam dziś do kina, żeby posiedzieć w chłodzie;) i jeden z filmów okazał się zaskakująco przyjemny. Francuska komedia kostiumowa "Sztuka kłamania", w oryginale nazywająca się adekwatniej "Powrót bohatera".

Tu zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=EnF1GMjc7vM

Taka rzecz do rozbawienia na lato. Chwilami humor jest ciutkę żenujący, bez części scen doskonale by się obył, a bohaterowie zachowują się na wskroś współcześnie... ale całkiem to zgrabnie napisane i nie szkoda poświęconego czasu. A Jean Dujardin z wasiskiem i w mundurze prezentuje się bardzo zacnie.

https://www.instagram.com/morgasia/

Alicja 

Wysłany: Pią 03 Sie, 2018 20:15   

Wiesz co, faktycznie zapowiada się przyjemnie :mysle: Muszę się rozejrzeć. Uwielbiam j.francuski, a ich komedie są czasami podwójnie śmieszne z uwagi na język plus miny, które przy tym robią :-P
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

BeeMeR 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2018 19:03   

Admete napisał/a:
Cher ma straszliwie naciągniętą twarz? Maskę
Ona zawsze tak miała - no chyba, że teraz ma tak bardziej :mysle:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 12 Sie, 2018 20:08   

Taką sobie zrobiła. I spoko, nie mam nic przeciwko operacjom, bo Cher już po operacjach świetnie grała. A teraz mam wrażenie, że jej twarz nawet nie drgnie.

Szafran 

Wysłany: Pon 13 Sie, 2018 18:42   

Znakomicie się bawiłam na nowym "Mission Impossible" (choć nie widziałam części 3-5:)). Bardzo dobrze zrealizowane kino akcji z widowiskowymi scenami tejże. W powietrzu, w helikopterach i pędzących pojazdach wszelkiego rodzaju. Charakterne postacie kobiece. A Tomek wiecznie młody:D:D:D
Warto zobaczyć w Imaksie 2D - czyli nie trójwymiar, ale na tym wypasionym wielgachnym ekranie i ze świetnym dźwiękiem.
Film trwa ponad 2 h i w ogóle tego nie czułam.

Za to rozczarował mnie nowy Gilliam :cry2:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 13 Sie, 2018 21:27   

Oj, to nie dla mnie. Zawiera wszystko to, czego nie lubie - film sensacyjny, setna czesc jakiegos cyklu, z ktorego dla mnie fajny jest tylko glowny motyw muzyczny i do tego Tom Cruise - postoje. Ale na cos bym poszla do kina, kurcze...

ita 

Wysłany: Wczoraj 22:48   

Tydzień temu byłam znowu na Zimnej wojnie (4 raz). Chyba mnie zaczarował ten film :serce2:
Za to dzisiaj moja mama mnie wyciągnęła na Dywizjon 303. Dokładnie pisząc - na Dorocińskiego w Dywizjonie 303. Jako jego wierna fanka czekała na ten film. I się zawiodła, ja zresztą też. I filmem i Dorocińskim też. Nie chodzi o to, że źle zagrał, po prostu jest go mało w tym filmie i za dużo do zagrania też nie ma.
Ja nie miałam specjalnie ochoty na ten film, ale tata nie mógł iść, więc niejako poszłam z urzędu. Chociaż wiedziałam, że koniec filmu na bank mnie zirytuje i zasmuci, no i jeszcze było pytanie jak nasi chłopcy zostaną przedstawieni. Dość stereotypowo. Są świetnymi pilotami, odpowiednio niesubordynowani, żeby stanowić kontrast do Anglików, oczywiście piją wódkę i rozkochują w sobie angielskie "waffki". Mam z tym filmem tylko jeden problem - główny bohater Jan Zumbach zupełnie mnie nie przekonał do siebie. Zero emocji. A to przecież taka ciekawa postać, dosłownie z filmowym życiorysem. Kiedyś widziałam o nim film - fabularyzowaną biografię, bardziej mnie wciągnął niż dzisiejszy seans. W filmie jest jedna scena -gag, która mnie rozśmieszyła, ale to trochę mało. Spodziewałam się też, że się wzruszę - ale nie. I tyle Dywizjonu. Bo na wersję polską na pewno nie pójdę.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Dzisiaj 6:52   

Ja na żadną się nie wybieram. Za to czekam na nowy film Smarzowskiego. Od momentu, gdy zobaczyłam Gajosa w roli biskupa ;) Wow. Chyba gra kogoś w typie Rydzyka.

Szafran 

Wysłany: Dzisiaj 14:02   

Tez nie zamierzam ani na jeden, ani drugi. Tym sposobem na pewno nie pomylę filmów;).

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Dzisiaj 16:54   

ita napisał/a:
jeszcze było pytanie jak nasi chłopcy zostaną przedstawieni. Dość stereotypowo. Są świetnymi pilotami, odpowiednio niesubordynowani, żeby stanowić kontrast do Anglików, oczywiście piją wódkę i rozkochują w sobie angielskie "waffki"

I... to by się wszystko zgadzało. Widziałam kiedyś film dokumentalny nt. dywizjonu 303 i tak - byli niesubordynowani, przez co Anglików szlag trafiał, pili wódkę jak każdy Polak i owszem - podrywali panienki. I owszem - byli świetnymi pilotami, inaczej nie obrośliby aż taką legendą.
Pójdę na Dorocińskiego, nawet jeśli jest go w filmie mało.
Bo przecież nie na Adamczyka. :P

Alicja 

Wysłany: Dzisiaj 18:37   

Agn napisał/a:
byli niesubordynowani, przez co Anglików szlag trafiał, pili wódkę jak każdy Polak i owszem - podrywali panienki. I owszem - byli świetnymi pilotami, inaczej nie obrośliby aż taką legendą.

Wypisz wymaluj Polacy, Dywizjon 303. Dla nich wojna była czasem życia jakby każdy dzień miał być ostatnim.Dopiero po wojnie niektórzy ustatkowali się.
Nie oczekuję po tym filmie martyrologii tylko bohaterów z krwią w żyłach zamiast wody. Ita, mimowolnie zachęciłaś mnie :mrgreen:
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

ita 

Wysłany: Dzisiaj 21:41   

Och, ja też nie oczekuję martyrologii! Tylko dla mnie problemem było to, że tak świetny materiał został zmarnowany. Właśnie świetny, bo była ta niesubordynacja, podrywanie waffek, ciężki okres przejściowy, potem ich niesamowite wyczyny w walce, itp. Toż to prawie historia o Kopciuszku, niestety tylko ze smutnym zakończeniem.
Tylko że te chłopaki w filmie są jak z papieru, jakoś zupełnie nie potrafili stworzyć postaci z krwi i kości. Dzisiaj dzień po seansie nie potrafię przyporządkować nazwisk do twarzy. Rzecz jasna poza Zumbachem i Urbanowiczem. Historia miłosna jakaś niemrawa. Wałki w powietrzu też nie porywają. Może to trochę wina Dunkierki :mysle: , cóż mocno zawyżyli standardy.

Odpowiedz do tematu