PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do moderatorów i zainteresowanych - kwestie porządkowe
Autor Wiadomość
AineNiRigani
[Usunięty]


Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 09:46   

taki bollywoodzki :lol:
 
 
Anaru Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 30049
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 10:19   

Pamiętam go z dawnych, pięknych czasów.... :rozoweokulary:
_________________

 
 
Marija Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 5614
Skąd: woj. dolnośląskie
Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 19:34   

Nie napalać się proszę :cool:
 
 
BeeMeR Dołączyła: 16 Gru 2006
Posty: 38420
Skąd: z Krakowa :)
Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 20:10   

Marija napisał/a:
BeeMeR napisał/a:
Przecież wszyscy plotkują, naiwnością jest uważać inaczej w przypadku internetowego dostępu - sama na Halsztuku nigdy nie byłam, a o niektórych pikantnych aferach słyszałam co nieco, mniej lub bardziej przetworzone plotki, sama nie wiem na ile dokładne

Jako członek-założyciel forum na "H" wyrażam zdziwienie i niedowierzanie, oraz żal, że najwyraźniej miałam śpiączkę przez ostatnie kilka lat i "pikantnych" afer nie kojarzę :wink: . Tudzież innych pikantności :o
Marija, może źle się wyraziłam, dla mnie fakt, że to czy tamto dotarło na temat "wspólnych znajomych" jest przejawem zwykłego, normalnego przepływu informacji w środowisku bądź co bądź w sporym stopniu wspólnym. Nie jest to w moich oczach tak pejoratywne jak dla Kaśka (bo też i sytuacja jest zgoła inna usłyszeć coś niepochlebnego na swój temat jak Kasiek, a ogólnie piąte przez dziesiąte jak ja). Dla mnie to dość oczywiste, że o sprawach omawianych tu, będą w pewnym stopniu wiedzieć użytkownicy Halsztuka - bo przecież tu są :) I tyle :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez BeeMeR Wto 14 Maj, 2013 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aragonte Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 32895
Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 20:41   

No, w przypadku Kaśka była to trochę inna sytuacja :?
Próbuję to wyjaśnić i załątwić raz a dobrze, oby wyszło :roll:
_________________
Nolite te bastardes carborundorum.
 
 
Marija Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 5614
Skąd: woj. dolnośląskie
Wysłany: Nie 12 Maj, 2013 21:11   

BeeMeR napisał/a:
Marija, może źle się wyraziłam, dla mnie fakt, że to czy tamto dotarło na temat "wspólnych znajomych" jest przejawem zwykłego, normalnego obiegu informacji w środowisku bądź co bądź w sporym stopniu wspólnym.
Zgadzam się :roll: . Tylko forumowych "afer" często nie ogarniam, jak to mówi moje dziecię :roll:
 
 
Deanariell 
nie z tego świata /JensenatedDołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 8862
Skąd: Lorien forever
Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 02:34   

Marija napisał/a:
Tylko forumowych "afer" często nie ogarniam, jak to mówi moje dziecię

Bo one są często trudniejsze do ogarnięcia. ;) W świecie realnym ten i ów/ta i owa daliby sobie "po pysku", ewentualnie potargali za włosy i przeorali pazurami - emocje by się rozładowały, a sprawa załatwiła tak czy inaczej. W wirtualnym świecie ciężko jest kogoś rąbnąć po ludzku klawiaturą po łbie, mowa w piśmie, bez możliwości zobaczenia wyrazu twarzy rozmówcy, może być często wielce myląca, źle odczytana (pomimo istnienia emotek) - stąd biorą się niektóre nieporozumienia, inne (jak to w życiu, tak i w wirtualu :roll: ) wypływają ze złej woli któregoś z użytkowników. Na dodatek na forach kobiecych dochodzą do tego cykliczne fazy obniżenia nastroju, gdy konflikt o byle co wisi w powietrzu... :-P :lol:
_________________
"Carry on my wayward son,
For there'll be peace when you are done
Lay your weary head to rest
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Winchesterland forever and ever!
 
 
Caroline Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 1807
Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 07:18   

PODSUMOWANIE

Po dyskusji, której przebieg można prześledzić powyżej, zapadła decyzja o stworzeniu kilku dodatkowych wątków na forum przeznaczonych do rozmów na tematy prywatne. Na chwilę obecną dostęp do tych wątków będzie miało kilkudziesięciu (na dziś dokładnie – 51) uczestników. Lista została stworzona przede wszystkim w oparciu o kryterium znajomości osobistej i regularnego bywania na forum (przynajmniej jedno logowanie w przeciągu ostatniego pół roku).


Forum istnieje już 7 lat :cheerleader2: . Już od dawna jest czymś więcej niż platformą wymiany opinii o książkach i filmach dla anonimowych użytkowników. Wiele znajomości wyszło poza świat wirtualny. Pojawiła się więc potrzeba, aby cały czas w ramach forum, dać dobrze znającym się użytkownikom możliwość bardziej osobistego kontaktu, który odpowiadałby rzeczywistemu charakterowi ich relacji. W części prywatnej rozmowy nie są anonimowe. Są wirtualnym odpowiednikiem bezpośredniej relacji, dlatego też nie są w pełni publicznie dostępne.

Wszystkie dotychczasowe wątki pozostają bez zmian.
Formalności powinno stać się zadość, dlatego stosowna informacja pojawiła się w regulaminie (wklejam poniżej).
Przy okazji pojawiła się inna porządkowa zmiana - profile osób, które zalogowały się, ale przez przez pół roku nie napisały ani jednego posta albo wręcz nie pojawiły się więcej na forum będą zamykane.
 
 
Caroline Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 1807
Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 07:21   

REGULAMIN PO ZMIANACH

Zmiana w punkcie 3 i 15. Drobna korekta w punkcie 2.
***

Witamy na Forum "Z Południa na Północ"
Początkowo to forum skupiało wyłącznie wielbicielki dziewiętnastowiecznej literatury, zwłaszcza powieści Jane Austen i Elizabeth Gaskell (obecna nazwa forum nawiązuje do tytułu powieści E. Gaskell „North and South”, której ekranizacja BBC wzbudziła mnóstwo emocji), ale stopniowo ewoluowało, zmieniało formułę. Teraz można tutaj porozmawiać niemal o wszystkim – wyjątki są sprecyzowane w odpowiedniej części regulaminu. Nadal mamy działy dotyczące Elizabeth Gaskell i „Austenalia”, ale też „Kącik kulturalny”, w którym wymieniamy opinie o filmach, literaturze, muzyce i teatrze, oraz dział „Przy kawie”, gdzie plotki, pogawędki, wesołe zaśpiewki i nieskoordynowane strumienie świadomości są mile widziane.

Aby rozmowy toczyły się gładko, a przeglądanie forum nie było utrudnione, staramy się przestrzegać pewnych zasad. Prosimy o zapoznanie się z nimi.


1. Lubimy:
– dyskusje na temat,
– swobodną wymianę poglądów,
– miłą atmosferę,
– szacunek dla innych użytkowników.

2. Nie lubimy:
– obrażania, prowokowania i wyśmiewania innych,
– kłótni światopoglądowych,
– rozmów o polityce (chyba że chodzi o politykę z czasów Regencji albo też jakiegoś fantastycznego uniwersum),
– pisania nie na temat,
– linków, które nie działają,
– długich cytatów,
– uporczywego lekceważenia zasad polskiej ortografii.

3. AdminLuc ma prawo:
– przesuwać lub usuwać posty nie na temat,
– usuwać posty drastycznie łamiące regulamin, informując autora o powodach takiej decyzji,
– blokować czasowo lub trwale konta użytkowników notorycznie łamiących opisane tutaj zasady. Informacja o tym pojawi się publicznie na forum.

UWAGA! Admin będzie usuwał po sześciu miesiącach od dnia rejestracji konta osób, które zarejestrowały się i nigdy nie napisały żadnego posta.
Nowych użytkowników zapraszamy do przedstawienia się w Przywitalni i brania udziału w dyskusji.

4. Moderatorki mogą:
– przesuwać lub usuwać posty nie na temat,
– usuwać posty drastycznie łamiące regulamin, informując autora o powodach takiej decyzji,
– udzielać ostrzeżeń użytkownikom łamiącym regulamin.

5. Nowy użytkownik forum ma możliwość stworzenia własnego forumowego wizerunku, na który składa się np. avatar, podpis i tytuł użytkownika. Moderatorki nie ingerują w treść tego wizerunku, o ile nie służy on np. propagowaniu treści rasistowskich czy ksenofobicznych lub nie jest obraźliwy dla użytkowników forum. Pamiętaj jednak: jak cię widzą, tak cię piszą.

6. Nie korzystaj z więcej niż jednego konta. Teoretycznie jest to możliwe, ale... po co?

7. Zanim założysz nowy temat, upewnij się, czy nie powielisz istniejącego już wątku. Wybierz dla nowego topiku odpowiedni dział forum. Postaraj się, aby tytuł wątku jak najlepiej oddawał jego tematykę.

8. Zdarzyło Ci się popełnić błąd? Spokojnie, klawiatura to nie gęsie pióro, możesz to skorygować. Nie dokonuj jednak takich modyfikacji postu, które sprawią, że dalsza dyskusja stanie się niezrozumiała. Nie ustawiaj też czasowej ważności postów, które stają się punktem wyjścia dla dialogu użytkowników forum.

9. Zwracaj szczególną uwagę na słownictwo, którego używasz. Pamiętaj, że w Internecie nie ma możliwości zasygnalizowania żartobliwych intencji np. tonem głosu, a w efekcie to, co uznajesz za żart, może okazać się niezrozumiałe albo obraźliwe. Staraj się nie używać wulgaryzmów. Jeśli są niezbędne (np. podczas cytowania filmowego dialogu), to zastąp gwiazdkami zasadniczą część słowa.

10. W miarę możliwości przeczytaj swoją wypowiedź przed wysłaniem. Czy potrafisz obronić postawione w niej tezy? Czy wnosi coś nowego do dyskusji? Nie odpowiadaj zbyt pośpiesznie i zbyt emocjonalnie. Staraj się też nie pisać postów, które zawierają tylko emotki.

11. Staraj się wklejać obrazki w postaci tzw. thumbnaili – dla wygody użytkowników korzystających z Internetu o ograniczonych prędkościach oraz po to, by nie obciążać forum.

12. Staraj się nie łamać ogólnie przyjętych norm postępowania oraz nie naruszać przepisów prawa (np. prawa autorskiego). Cytując, staraj się podawać źródło. Ochrona dotyczy też treści postów. Jeśli spodobało Ci się np. zdjęcie umieszczone na forum i chciałbyś je wykorzystać, to zapytaj autora o zgodę. Nie umieszczaj w swoich postach treści „dozwolonych od lat 18”. Pamiętaj, że na forum logują się również osoby niepełnoletnie.

13. Zalecaną metodą rozwiązywania osobistych konfliktów jest PW (lub inne, pozaforumowe kanały komunikacji) – bez angażowania w spór pozostałych użytkowników forum.

14. Jeśli z jakichś względów nie możesz dłużej uczestniczyć w forumowym życiu, to możesz poprosić Administratora o usunięcie swego konta. Jednak ta decyzja nie jest równoznaczna z usunięciem Twoich postów – pozostają one w obrębie wątków jako integralna część dyskusji i podlegają takiej samej ochronie jak posty aktywnych użytkowników forum.

Pamiętaj! Forum jest miejscem publicznym i otwartym, ale zapewnia użytkowniczkom anonimowość. To od Ciebie zależy, w jakim stopniu zechcesz z niej zrezygnować, ile powiesz o sobie, swoim niewirtualnym życiu, prywatnym i zawodowym. Pamiętaj, że Twoje posty zostaną na forum, nawet jeśli Ty, czasowo lub na stałe, zdecydujesz się zawiesić swoją aktywność.

15. Od maja 2013 roku na forum funkcjonuje sekcja przeznaczona do rozmów na tematy prywatne. Tam zasada anonimowości nie obowiązuje. Prowadzą w niej rozmowy użytkownicy, którzy najczęściej znają się osobiście i regularnie bywają na forum.

16. Łamiący zasady forum otrzymują trzy ostrzeżenia moderatorskie (z reguły na PW), po czym na winowajcę spada gniew niebios, czyli sprawa zostaje przekazana administratorowi. Karą jest czasowe zablokowanie dostępu do forum, a w skrajnych przypadkach – trwałe.

17. Masz wątpliwości lub pytania – napisz PW (prywatną wiadomość) do którejś z moderatorek lub do admina. Wielu użytkowników forum udostępnia także swoje adresy e-mail i komunikatory (kliknij „profil” wybranej osoby).

18. Wchodząc na forum, włącz poczucie humoru. To naprawdę pomaga.

Zapraszamy do dyskusji!
 
 
Tamara 
nikt nie jest doskonały...Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 17723
Skąd: równiny Mazowsza
Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 09:24   

:oklaski: :oklaski: :oklaski:
_________________
Niepełnosprawny umysłowo współpracownik gestapo czyli kanalia o zdradzieckiej mordzie , de domo chamska hołota :mrgreen:
 
 
Deanariell 
nie z tego świata /JensenatedDołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 8862
Skąd: Lorien forever
Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 17:22   

Caroline, dzięki za podsumowanie. :kwiatek:
Wychodzi na to, że będę mieć więcej wątków do ogarnięcia... :wink: :zalamka: :lol:
_________________
"Carry on my wayward son,
For there'll be peace when you are done
Lay your weary head to rest
Now don't you cry no more..."

["...Lost in the wilderness, so far from home..."]
Acklesism is my religion ;) Winchesterland forever and ever!
 
 
AineNiRigani
[Usunięty]


Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 21:25   

a bedzie stworzony dzial moderatorski? w sumie Wy sie musicie gdzies naradzic, a to bardzo praktyczne narzedzie...
 
 
Aragonte Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 32895
Wysłany: Pon 13 Maj, 2013 23:09   

Już jest :)
_________________
Nolite te bastardes carborundorum.
 
 
AineNiRigani
[Usunięty]


Wysłany: Wto 14 Maj, 2013 01:42   

to fajnie :)
 
 
primavera Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 824
Skąd: Misty Avalon
Wysłany: Wto 14 Maj, 2013 06:43   

Caroline świetnie zmodyfikowany regulamin forum :oklaski: :oklaski: :oklaski:
_________________
Cha d' dhùin dorus nach d'fhosgail dorus.
No door closes without opening another door.
 
 
corrado 
Pół smokaDołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 1198
Wysłany: Pon 15 Lip, 2013 08:08   

Jakiś czas temu Anaru informowała mnie, że w dziale Przy wspólnym stole ma być wątek na zdjęcia wyjazdowe itp. Czy sprawa jest aktualna?
_________________
Kontakt: plonkownica@gmail.com i inne powszechnie znane. PW idą do kosza.
 
 
Admete 
shadows and starsDołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 52797
Skąd: Babylon 5/Gondor
Wysłany: Pon 15 Lip, 2013 09:05   

Możesz go sam założyć. Każdy może założyć wątek. Jeśli nie chcesz, to ktoś z nas założy.
_________________
„But the music is broken, the words half-forgotten, the sunlight has faded, the moon grown old."
"We are star stuff. We are the universe made manifest trying to figure itself out."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

Na stronach tego forum (w domenie forum.northandsouth.info) stosuje się pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowaniu forum do preferencji użytkownika.
Zablokowanie zapisywania plików cookies na urządzeniu końcowym jest możliwe po właściwym skonfigurowaniu ustawień używanej przeglądarki internetowej.
Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może znacznie utrudnić używanie forum lub powodować błędne działanie niektórych stron.
Brak blokady na zapisywanie plików cookies jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie i używanie przez stronę tego forum.
Administracją danych związanych z zawartością forum, w tym ewentualnych, dobrowolnie podanych danych osobowych użytkowników, zgromadzonych w bazie danych tego forum, zajmuje się osoba fizyczna Łukasz Głodkowski.