PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowiedzi wydawnicze
Autor Wiadomość
Ania Aga 

Wysłany: Sro 23 Wrz, 2020 17:48   

Trzykrotka napisał/a:
Kochane panie z klubu herbatkowego profesorowej Szczupaczyńskiej :kwiatek: Profesorowa dała głos i zapowiada, że wraca. I to jak pysznie! Nowa powieść nosi tytuł Złoty róg. Zgadnijcie w związku z tym, na jaką to uroczystość, a potem imprezę szacowną damę zaproszono?
https://www.facebook.com/...705590609728015

Nie mogę się doczekać :banan:

Najlepsza wiadomość ostatnich dni!
I także dobra wiadomość nowy Cormoran Strike
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4938402/niespokojna-krew

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 23 Wrz, 2020 18:34   

Premiera w listopadzie. To czekam w takim razie.

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 23 Wrz, 2020 19:08   

Nowy Cormoran :excited: Moja mama też będzie zachwycona, bo przepada. Prócz Jedwabnika.

Ania Aga 

Wysłany: Wto 24 Lis, 2020 17:00   

"W listopadzie w Londynie, nakładem oficyny Lund Humphries, ukaże się album „Young Poland: The Arts and Crafts Movement, 1890-1918”, który przygotowała dwójka redaktorów: Julia Griffin i Andrzej Szczerski. Publikacja zapowiadać będzie wielką wystawę młodopolskiej sztuki w William Morris Gallery, zaplanowaną na jesień 2021 roku."
https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,w-anglii-ukaze-sie-album-poswiecony-sztuce-mlodej-polski,5423.html

Caitriona 
Byle do zimy

Wysłany: Sro 25 Lis, 2020 09:09   

O, fajnie. Sama bym się chętnie zapoznała.
Crawling out these sheets to see another day
What can I say? I'm survivin'
And I'm gonna be fine I'm gonna be fine
I think I'll be fine

Ania Aga 

Wysłany: Czw 26 Lis, 2020 19:01   

https://www.empik.com/swi...64316,ksiazka-p
Heyer G. "Zbrodnia wigilijna", zapowiada się dobrze.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 26 Lis, 2020 22:09   

Tez zwrocilam uwage na te ksiazke. Jesli bedzie okazja, to chetnie zajrze.

annmichelle 

Wysłany: Czw 26 Lis, 2020 22:13   

Agn napisał/a:
Tez zwrocilam uwage na te ksiazke. Jesli bedzie okazja, to chetnie zajrze.

Właśnie weszłam w profil tej autorki (bo nie znam) i...wyskoczyło mi 61 książek! :shock: :-P
https://www.empik.com/szu...heyer+georgette
Zastanawiam się, czy to dobrze czy źle, ale ilość daje mi do myślenia. :mysle: :wink:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 26 Lis, 2020 22:19   

Bardzo lubię jej romanse, sa bardzo Austenowskie. Najbardziej lubię "Oświadczyny księcia". Oryginalny tytuł to "Sylvester", ale oczywiście polskiego tłumacza poniosła ułańska fantazja. :roll: Oj, uśmiałam się z Nudgeta. ;)
Swoją szosą angielskiego audiobooka czyta Ryś, co bardzo polecam uwadze zebranych do odsłuchania. :serduszkate:

annmichelle 

Wysłany: Czw 26 Lis, 2020 22:23   

Agn napisał/a:
Bardzo lubię jej romanse, sa bardzo Austenowskie. Najbardziej lubię "Oświadczyny księcia". Oryginalny tytuł to "Sylvester", ale oczywiście polskiego tłumacza poniosła ułańska fantazja. :roll: Oj, uśmiałam się z Nudgeta. ;)

Właśnie znalazłam autorkę na LC i opinie o jej książkach są raczej marne, choć oczywiście biorę poprawkę, że subiektywne. :wink: Coś właśnie przeplata się o "DiU", ale raczej w negatywnym kontekście, że źle oddane realia, denerwująca bohaterka, zero chemii między parą, itd.
Brzmi średnio zachęcająco, jak dla mnie. :wink:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 27 Lis, 2020 01:01   

Phi? Na LC Mrozy i Michalaki maja wysokie oceny, a ich ksiazek sie czytac nie da. Takze ten... ;)

Ania Aga 

Wysłany: Pią 27 Lis, 2020 19:02   

Czytałam jej romanse historyczne, były dobrze napisane. W odróżnieniu od innych autorek specjalizujących się w tym typie powieści mało "pikantne".

annmichelle 

Wysłany: Pią 27 Lis, 2020 19:31   

Agn napisał/a:
Phi? Na LC Mrozy i Michalaki maja wysokie oceny, a ich ksiazek sie czytac nie da. Takze ten... ;)

To nie o to chodzi. :-P
Ludzie w opiniach uzasadniają swoje oceny i jakoś tak nasunęło mi się, że może to coś w stylu Jadwigi Courths-Mahler, czyli znośnie mi się to czytało jedynie jak miałam 12 lat. :cool:
Albo w stylu tych "historycznych romansów" szczególnie chętnych pisanych przez Amerykanki, które są płaskie jak naleśnik i dodatkowo mają się nijak do epoki i jej realiów. :-P Ostatnio zaczęłam czytać takie "cudo" Elizabeth Camden i nie dałam rady doczytać do końca.

Ania Aga napisał/a:
Czytałam jej romanse historyczne, były dobrze napisane. W odróżnieniu od innych autorek specjalizujących się w tym typie powieści mało "pikantne".

A to by było akurat na plus. :wink:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 27 Lis, 2020 19:34   

No wlasnie - u Heyer bohaterowie sie nawet nie caluja. Sa za to dowcipne dialogi i sytuacje. Polecam. :)

PS Obok Jadzi C-M Heyer nawet nie stala.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 27 Lis, 2020 19:37   

Mnie Heyer zawsze nudziła - miałam wrażenie, że tam tylko herbatki i plotki... Ale to było wiele lat temu.

annmichelle 

Wysłany: Pią 27 Lis, 2020 19:48   

Agn napisał/a:
No wlasnie - u Heyer bohaterowie sie nawet nie caluja. Sa za to dowcipne dialogi i sytuacje. Polecam. :)

Agn, kusisz. :flirtuje1:
Może poszukam jakiegoś e-booka w czeluściach internetu, tak żeby zobaczyć, czy mi podejdzie.

Jeśli chodzi o romanse historyczne to bardzo lubiłam (i wciąż mam frajdę przy czytaniu :-P ) gotyckie romanse historyczne Victorii Holt. Najczęściej akcja dzieje się w Kornwalii w XIX wieku, klimatyczne opisy, sympatyczne i mądre bohaterki, charakterni mężczyźni, różne warstwy społeczne, no i zawsze jest tajemnica do rozwiązania :-) , często kryminalna :love_shower: . Ale ten klimacik, opisy, stare domostwa, małe wioski, służba i państwo, targane przez wiatr wybrzeża Kornwalii z przypływami i odpływami, pierwszoosobowa narracja, no przemawiają do mnie i już. :mrgreen:

Caitriona 
Byle do zimy

Wysłany: Pią 27 Lis, 2020 23:42   

Migotka zdaje się zaraziła mnie chwilowym wirusem pod nazwą 'Heyer' :lol: Przeczytałam kilka pozycji, a Uciekającą narzeczoną sobie nawet poszłam zakupiłam :rotfl: Ubawiłam się podczas czytania tej książki. Mam do autorki sentyment, choc już po nią nie sięgam.
Crawling out these sheets to see another day
What can I say? I'm survivin'
And I'm gonna be fine I'm gonna be fine
I think I'll be fine

Ania Aga 

Wysłany: Czw 03 Gru, 2020 20:03   

https://www.swiatksiazki....29-ksiazka.html
Autorka "Trzynastej opowieści" napisała kolejną książkę. "Trzynastą opowieść" zapamiętałam przede wszystkim ze względu na piękny język, którym została napisana.

annmichelle 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2021 14:36   

Ania Aga napisał/a:
https://www.empik.com/swiateczne-przyjecie-heyer-georgette,p1249464316,ksiazka-p
Heyer G. "Zbrodnia wigilijna", zapowiada się dobrze.

No i jak- ktoś ją przeczytał? :mysle: Jakie wrażenia? :-)

praedzio 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2021 19:21   

Zapowiada się ciekawie: https://www.empik.com/res...turQ9Zp6nDA2gy4

Chyba podrzucę ten tytuł Działowi Gromadzenia Zbiorów w naszej bibliotece, żeby zakupili.

Tove Jansson

Ania Aga 

Wysłany: Sro 03 Lut, 2021 20:45   

Arystokratka nadchodzi, tym razem na królewskim dworze! Czytał już ktoś?

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 04 Lut, 2021 09:51   

Coooo???? Aaaaa!!! Musze mieeeeec!!!

akne 

Wysłany: Czw 04 Lut, 2021 17:04   

Ania Aga napisał/a:
Arystokratka nadchodzi, tym razem na królewskim dworze! Czytał już ktoś?

Czytałam wszystkie poprzednie i mam. Pierwsza rewelacyjna, każda kolejna coraz słabsza. Fala przestępstw" to dla mnie nudziarstwo straszne.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 04 Lut, 2021 17:11   

O, a dla mnie "Fala przestepstw" byla odswiezajaca. :)

Ania Aga 

Wysłany: Czw 04 Lut, 2021 19:40   

Przy każdej części śmiałam się w głos :mrgreen:

Odpowiedz do tematu