PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Matthew Macfadyen
Autor Wiadomość
Ira 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 10:57   

McFayden może się podobać chociaż to nie mój typ brzydki nie jest. Ale rolę pana Darcy położył nie tylko swoim wizerunkiem, ale i tym jak wymyślił go reżyser. Darcy był sztywniakiem skrępowanym konwenansami. Nie chodziłby do obcych ludzi w niekompletnym ubraniu. Państwo Bennetowie nie grzeszyli kultura, ale nie taplali się w błocie przed domem. Film ma wiele fanek. Ja go nie mogę oglądać. Bingley jeszcze ujdzie. Ale Darcy i Wickham w takim wykonaniu i stylizacji to po prostu koszmar. Nie ma na kogo popatrzeć.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 11:01   

Jakas wersja rezyserska? W ktorym momencie panstwo Bennet taplali sie w blocie? :mysle:

Ira 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 11:06   

Agn napisał/a:
Jakas wersja rezyserska? W ktorym momencie panstwo Bennet taplali sie w blocie? :mysle:
chodziło mi o to,że przed budynkiem był syf i błoto. Świnie w zagrodzie na widoku. Dziewczyny chodziły w dezabilu. Już samo zachowanie młodszych dziewcząt gorszyło. Więc tak ubrane chodzić nie mogły wśród ludzi.

Loana 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 12:01   

Agn napisał/a:
... panny lazace na zewnatrz z golymi glowami

I za to Cię lowciam mocno! Że widzisz to zachowanie, które dla większości pewnie nie jest problematyczne, ale jak ktoś siedzi bardziej w historii to wie, że to było bardzo nieformalne zachowanie i nie u szanujących się panien z dobrego domu :P

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 12:33   

Ja az tak nie siedze mocno w historii, wiem, ze kostium w filmie to tylko kostium, ktory ma "pracowac", a nie doslownie odtworzona garderoba z tamtego okresu, niemniej pewne rzeczy powinny zostac zachowane. Tak jak nie lazil wtedy nikt bez gorsetu (chyba ze sie myle?), tak wydawalo mi sie, ze z gola glowa zadna szanujaca sie panna po miescie nie ganiala. Ciesze sie, ze mialam racje.

Ira 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 13:18   

Agn napisał/a:
Ja az tak nie siedze mocno w historii, wiem, ze kostium w filmie to tylko kostium, ktory ma "pracowac", a nie doslownie odtworzona garderoba z tamtego okresu, niemniej pewne rzeczy powinny zostac zachowane. Tak jak nie lazil wtedy nikt bez gorsetu (chyba ze sie myle?), tak wydawalo mi sie, ze z gola glowa zadna szanujaca sie panna po miescie nie ganiala. Ciesze sie, ze mialam racje.
.
Dokładnie. I z rozpuszczonymi bądź potarganymi włosami. O ile suknia mogła się ubrudzić podczas spaceru to żadna szanująca się panna nie pokazałaby się z tapirem na głowie. Tak jak to wyszło u Keiry. To było niedopuszczalne i mogło zostać źle odebrane. O wiele więcej klasy miała Lizzy w wersji z 1995. Pokazała buntownicza i niezależna postawę jednocześnie zachowując godność. Wracając do McFadyena to wygląda bardzo żałośnie i niechlujnie jak czeka podczas rozmowy Lizzy z ojcem. To po prostu szczyt. Siedzi tam jak wyrzucony śmieć przed domem.
Na innym wątku czepiamy się wyglądu Anne Elliott z 2007, ale siostrom Bennet też należy się krytyka. Wyglądają załóżcie niechlujnie na potańcówce w Meryton. Nieuczesane, w sukienkach, które pasowałyby na służące niż na Panny z ziemiaństwa. Bennetowie nie byli bogaci, ale kiedyś bardzo zwracano uwagę na odpowiedni strój.

annmichelle 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 14:36   

Dziewczyny, ale Wy tu off topa uprawiacie! :rotfl:

Weszłam, żeby poczytać o "smutnym Darcym", a tu tylko kilka postów o nim, a reszta o ekranizacjach Austen (i to tych, które mi się nie podobały! :twisted: ).

Jakbym chciała poczytać o "uwielbianej" "DiU" z 2005 roku to bym wlazła w tamten temat, a tak mnie wzięłyście znienacka i mam traumę, bo znów przypomniałam sobie to błoto, kiecki, rozczochranie i żulowatego pana Benneta! :cry2:

Loana 

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 14:45   

Smutny Darcy też strojem nie powalał, plus wyglądał jakby był przebrany, a nie ubrany. Przyznaję, że ja do dzisiaj nie rozumiem fenomenu tego filmu, może jako romans to jeszcze spoko film, ale jako ekranizacja książki Jane Austen to zupełnie im nie wyszło. I Mathew jako Darcy wyszedł dość żałośnie, w ogóle nie widać było jego dumy, on był po prostu niezadowolony z życia i tyle -_-

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021 14:46   

Oj. Wybacz, kochana. :kwiatek:

achata 

Wysłany: Pon 15 Lis, 2021 11:11   

Obejrzałam ostatnio trochę z nudy "Enolę Homes"- głównie dla ról męskich i tak mnie naszło, że Hanry Cavill byłby fajnym Darcym. W kostiumie z epoki i twarzową falką włosów nad czołem, postawny, chmurny i z głosem, który porusza tysiące najskrytszych zakończeń nerwowych.
Skojarzył mi się gdy grał w bilarda.
https://pl.pinterest.com/pin/225180050110011047/
Jak myślicie?

Loana 

Wysłany: Pon 15 Lis, 2021 11:26   

Moja koleżanka jest ogromną fanką Henrysia i właśnie po obejrzeniu Enoli stwierdziłyśmy, że mógłby zagrać jakąś taką rolę w stroju historycznym, bo pasuje mu :) Jako Darcy może też by się sprawdził, kto wie :)

Akaterine 

Wysłany: Pon 15 Lis, 2021 20:51   

Wentworth! (wykrzyknęła marząc o idealnej ekranizacji Perswazji :lol: )

Odpowiedz do tematu