PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hobbit
Autor Wiadomość
Trzykrotka 

Wysłany: Wto 07 Gru, 2021 10:03   

Ja zdecydowanie pożądam tej wersji, może w końcu obejrzę Hobbita :-P
Oraz pożądam tego programu :kwiatek:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 07 Gru, 2021 10:18   

Wersje to ja mam już dwie, krótszą i dłuższą dla każdego filmu :wink:
Dla Ani zrobiłam - jak prosiła - wersję Bitwy prawie bez bitwy :-P albowiem walka trwa najwyżej 15 minut od pojawienia się Daina do śmierci Thorina.
Ani się podoba, Adaś woli bitwę dłuższą o 20 minut, żeby się cokolwiek jednak bili :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 07 Gru, 2021 13:37   

BeeMer twoja wersja zadebiutowała u mnie 😉 I tak tylko fragmenty, ale bardzo dobrze mi wyszukiwać właśnie te fragmenty. Dzieci bardzo dobrze reagowały i chciały więcej. Nie będę wredna i puszczę im jeszcze jutro. Z programem jesteśmy doskonale wyrobieni.

BeeMeR 

Wysłany: Wto 07 Gru, 2021 19:08   

Puść im, nie żałuj :kwiatek:
Jakie sceny puszczałaś?

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 07 Gru, 2021 19:17   

Puszczę, już nawet w dziennik wpisałam. Lekturę zaczniemy jednak omawiać w piątek, nie w poniedziałek, żeby zdążyć przed zdalnymi. Puszczałam im spotkanie Bilba z Gandalfem, przybycie krasnoludów, zagadki w ciemnościach, odrobinę Beorna, Mrocznej Puszczy, zatrzymaliśmy się na uwięzieniu w pałacu elfów. Była już ucieczka w beczkach - dzieci od razu zauważyły, że w książce beczki były zamknięte ;) Mają już wdrukowane, że filmy mają mnóstwo dodanych i niepotrzebnych rzeczy ;) Na pewno będzie Miasto na Jeziorze, Smok - oczywiście, potem negocjacje i Arcyklejnot - bitwę sobie darujemy. Na koniec Bilbo wróci do swojej zacisznej norki. Nie wiem czemu, ale VI a nie chciała się ze mną zgodzić, że Gollum jest uroczy :-P :wink:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 07 Gru, 2021 19:25   

Admete napisał/a:
dzieci od razu zauważyły, że w książce beczki były zamknięte
Jasne, moi też ;) Ale akurat ta zmianę filmowo doskonale rozumiem ;)
Oglądając kolejny raz specjalizowali się w "a czemu beczki są pokiereszowane/smok złoty/a co tu zostało wycięte" itp ;)
Twardo mówię, że jak skończą 15 lat to mogą sobie gniota w całości obejrzeć :P
Ania nie chce, woli skrócone, Adam jest ciekawy i pewnie obejrzy. Nie bronię, mam ładne wydanie i udostępnię.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 07 Gru, 2021 21:07   

Adamowi się nie dziwię, bo chłopcy bardzo chcieli wszystkie bitwy ;) Jaki to jest sympatyczny film bez tych wszytkich głupot!

BeeMeR 

Wysłany: Wto 07 Gru, 2021 21:09   

Admete napisał/a:
Jaki to jest sympatyczny film bez tych wszytkich głupot!
Ha, mówiłam :cheerleader2:

BeeMeR 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 09:37   

Ania ma znów ostrą fazę na Hobbita - musiałam wyjść rano, wracam a ta ogląda Hobbita, znowu :lol:
"Najładniejszy jest król Elfów i jego łoś. On jest ładniejszy niż wszystkie krasnoludy razem. I niż Bilbo. "
O Gollumie ani słowa, ciekawe ;)
Ania mnie męczy bardzo, żebyśmy obejrzały Władcę Pierścieni - waham się, czy dojrzała do śmierci Gandalfa, Boromira... :mysle:
Ale może właśnie trzeba kuć żelazo póki gorące? A książki doczyta jak będzie starsza (Adam chce czytać przed filmem :mysle: )

annmichelle 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 11:42   

BeeMeR, a ile lat ma Twoja córka?

Z WP bym uważała na wszelkie "okropieństwa" typu narodziny i wygląd Uruk-Hai, orków, rzucanie głów gondorczyków, Szeloba, itd.
Nie są to fajne obrazki dla dzieci, czy ja wiem, poniżej 10 lat? :mysle: A i u nieco starszych mogą wywołać strach, obrzydzenie.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 12:19   

Ania ma 8 lat, Adam 10. O już raczej dorósł filmowo do różnych różności, fantastyki zwłaszcza, Ania niekoniecznie. Łatwiej jest przymknąć oczy na Szelobę czy orki niż śmierć ulubionej postaci. Ania uważa, ze mogę powycinać sceny, jak usunęłam z mojego Hobbita krew, ścinanie głów, miażdżenie goblinów, rozrywanie pająków itp oraz wszystkie pościgi orków i większe poczwary z Bitwy - ale nie widzę sensu. Władca to dobry film i nie jestem pewna czy mi się chce w nim rzeźbić.
Ania jest mała, ale zachwycona Śródziemiem, nie chcę, zeby jej zaintetesowanie klapło. Mojej siostrze kiedyś Mama zabroniła oglądać Przeminęło z wiatrem, żeby najpierw przeczytała - siostra nie przeczyta ani nie obejrzy już pewnie nigdy. Nie chcę takiego scenariusza.
Chyba obejrzy teraz, przyswoi tyle ile jako dziecko da radę, a za kilka lat podrośnie, przeczyta i obejrzy ponownie odkrywając ten świat na nowo.

annmichelle 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 15:53   

Znasz swoje dziecko najlepiej. :wink:

Napisałam po prostu swoje odczucia. :-) Wg mnie 8 lat to za mało, żeby zrozumieć w pełni WP. No i jednak w/w sceny nie są wg mnie dla takiej grupy wiekowej.
Nie rozumiem też metody "najpierw przeczytaj książkę, później obejrzyj film", to apropos co napisałaś o "Przeminęło z wiatrem" i siostrze.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 16:04   

To zależy od wrażliwości dziecka, a nie do końca od wieku.

annmichelle 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 16:07   

Admete napisał/a:
To zależy od wrażliwości dziecka, a nie do końca od wieku.

Dlatego napisałam, że BeeMeR zna najlepiej swoje dziecko i to ona zdecyduje.
Natomiast WP miał bodaj kategorię wiekową 12 lat i w tym wypadku myślę, że to dobry wybór, żeby w pełni docenić i zrozumieć te filmy. I się nie wystraszyć czy obrzydzić. :cool:

Loana 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 17:48   

annmichelle napisał/a:
Nie rozumiem też metody "najpierw przeczytaj książkę, później obejrzyj film", to apropos co napisałaś o "Przeminęło z wiatrem" i siostrze.

Mój mąż tak robi :P Tzn najpierw przeczytałam "Władcę Pierścieni" pierwszy tom, a dopiero potem jechaliśmy na film do kina. Pamiętam, że czytałam końcówkę tego pierwszego tomu jeszcze w autobusie w drodze do kina :P I zaliczyłam zonka w kinie, jak się okazało, że pierwsza część nie obejmuje tylko pierwszego tomu, ale początek drugiego - miałam "spojlera" :P
Tak samo było z "Blade Runner" - najpierw kazał mi przeczytać książkę, potem obejrzałam filmy. I sama już zdecydowałam, że najpierw przeczytam "Gra Endera", a dopiero później obejrzę film - i filmu nigdy nie obejrzałam, bo stwierdziłam, że tego się nie da dobrze przełożyć na obraz (książką byłam zachwycona) :P
Teraz dzieci też miały najpierw przeczytać Hobbita, a potem dopiero mąż im filmy puścił.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 19:29   

annmichelle napisał/a:
Wg mnie 8 lat to za mało, żeby zrozumieć w pełni WP. No i jednak w/w sceny nie są wg mnie dla takiej grupy wiekowej.
Jasne, że tak, podobnie jak Hobbit - no chyba, że ocenzurowany ;)
Rozważam wciąż - bo z jednej strony historię wędrówki i wrzucenia pierścienia do dziury zrozumie spokojnie, z drugiej niektóre niuanse może zrozumieć jak będzie starsza.

Ja akurat - przynajmniej w przypadku książek uznawanych za dobre albo nawet kultowe - zdecydowanie wolę kolejność książka -> film. Łatwiej przyswoić zmiany filmowe niż obejrzawszy obraz uruchomić własną wyobraźnię. A że moje dzieci lubią czytać książki to je do tego zachęcam - ale nie na siłę, bo to się mści, podobnie jak czytanie za wcześnie. Ania już niestety wysłuchała za wcześnie książek czytanych Adamowi np. lektury i to nie był dobry pomysł, ale niestety nie da się inaczej, słucha łobuziara. Adam sam jeszcze nie przeczyta długich tekstów, a afazja nie zwalnia go ze znajomości treści lektur.

Gra Endera - w tym ostatnim wydaniu - to byłby zacny serial, film zbyt spłycił i spłaszczył wszystko.

annmichelle 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 19:44   

BeeMeR napisał/a:
Ja akurat - przynajmniej w przypadku książek uznawanych za dobre albo nawet kultowe - zdecydowanie wolę kolejność książka -> film. Łatwiej przyswoić zmiany filmowe niż obejrzawszy obraz uruchomić własną wyobraźnię.

Moja wypowiedź o braku zrozumienia dla takiej postawy rodzica odnosiła się do Twojego zdania: "Mojej siostrze kiedyś Mama zabroniła oglądać Przeminęło z wiatrem, żeby najpierw przeczytała". Po prostu nie zabroniłabym obejrzenia filmu mojemu dziecku, jeśli byłby to film odpowiedni do jego wieku i film dobry czy bardzo dobry. :wink:
Przymuszanie do czytania to chyba najgorsza metoda, żeby zachęcić kogoś do czytania, szczególnie w przypadku dzieci - tu mam podobne zdanie jak Ty. :-)

BeeMeR 

Wysłany: Czw 09 Gru, 2021 19:50   

To była wtedy dziwna sytuacja, siostra została wyrzucona w połowie seansu czy jakoś tak ;)
Teraz już dawno śmiejemy się z tej akcji ;)

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Pią 10 Gru, 2021 13:02   

:shock: :shock: :shock: :shock: :thud: wybacz BeeM ale to dla mnie kompletnie niepojęte :mysle:

BeeMeR 

Wysłany: Pią 10 Gru, 2021 13:34   

Dla mnie też - i dla Mamy również, sama nie wie co jej do głowy strzeliło te dwadzieścia lat temu z okładem :lol: ;)

Acha, w jednym się rozmijamy z dziećmi - pokazałam im akcję krasnoludów ze smokiem i ogromnie im się podoba, nie mogą zrozumieć czemu ze swojej wersji to wyrzuciłam :mrgreen:
Podejrzewam, że królicze sanie też by im się spodobały :twisted: ale Radagasta u mnie nie ma i nie będzie :twisted:

Aragonte 

Wysłany: Nie 06 Mar, 2022 16:05   

The Last Goodbye i fanarty hobbitowe, ale z Thorinem i siostrzeńcami, czyli Filim i Kilim - ech, takie to urocze, gdyby trochę tego w filmie wstawili zamiast elfki, byłabym zachwycona.
https://www.youtube.com/watch?v=cVLvfsPidM8

Odpowiedz do tematu