PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hobbit
Autor Wiadomość
BeeMeR 

Wysłany: Pon 26 Lip, 2021 14:07   

Dzieci mnie co i rusz męczyły "a kiedy będziemy mogli obejrzeć Hobbita", więc siadłam, przetestowałam kilka programów do cięcia i kontowania filmów, wybrałam moim zdaniem najsensowniejszy i osobiście ocenzurowałam pierwszy film :mrgreen:
Cięcia są miejscami, zwłaszcza z początku, jak toporem rżnięte, ale i dalej tym lepiej i płynniej mi to imho szło, jeszcze sobie doszlifuje z początku i będzie całkiem nieźle :mrgreen:
Wyleciało wszystko co mnie irytuje albo uważam z zbędne: obrzydliwy biały ork i obsrany Radagast przede wszystkim, ale też niektóre z tyłka wzięte albo zbyt brutalne sceny, tudzież niezwiązane z akcją książki i dzieci właściwie już mogą obejrzeć pierwszą część z lektorem, nie muszę nic czytać :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 26 Lip, 2021 16:52   

Brawo! Super. Jakiego programu użyłaś? Mnie się to wydaje trudne.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 26 Lip, 2021 17:11   

W domu odpowiem bo nie pamiętam a przez ten tydzień jestem w Krakowie :kwiatek:
Wgrałam ich kilka po kolei i odrzucałam bo:
- coś mi nie zainstalowało się tak jak trzeba
- chciało mi zapisywać 20 min plik testowy przez 6 godzin
- zjechało jakość filmu do nieczytelnej pikselozy
- zrobił się sam obraz bez dźwięku
- chciało, żebym płaciła
- chciało, żebym się darmowo rejestrowała
itp itd.

Mnie się przede wszystkim dotychczas nie chciało - no i też wydawało kosmicznie skomplikowaną pracą ;) Przycięcie 3h do 2.15 zajęło mi pół dnia - najwięcej rzeźbienia było przy scenie z sosnami ale to nie jest takie trudne, tylko czasochłonne. Z tym, że ja się na razie nie bawiłam dźwiękiem (wyciąć, przenieść pod inny obraz), rżnęłam razem z obrazem, czasem muzyka jest khem, zmienna ;) Będzie jeszcze potrzebna kosmetyka łączeń ale i tak już jest nieźle bo da się oglądać bez przykrości scen i postaci które tam nie mają miejsca.

Sama mam kilka powycinanych wersji Hobbita całkiem przyzwoitych, ale żadna mnie nie satysfakcjonowała w pełni - tu wycięto za dużo tu za mało ;) - ale choć dwie mają napisy, żadna nie miała lektora a czytać mi się dzieciom filmu nie chciało ;) Tak więc dzieci mnie zmotywowały ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 26 Lip, 2021 17:47   

To jest bardzo dobra motywacja :)

Aragonte 

Wysłany: Pon 26 Lip, 2021 17:52   

A pokażesz efekt? Chętnie bym obejrzała Twoją wersję :kwiatek:

BeeMeR 

Wysłany: Pon 26 Lip, 2021 18:18   

Jak wrócę do siebie i powycinam kolejne dwie części to pewnie :kwiatek:
Tylko ja jestem amator i to początkujący :wink:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 01 Sie, 2021 11:10   

Jestem w połowie Bitwy Pięciu Armii tj. tuż przed bitwą sensu stricte. Ja prdl (pardon), oglądałam wersje pełne dwóch późniejszych filmów tylko raz (pierwszą trzykrotnie w kinie, drugą raz, trzecią tylko w warunkach dpmowych), dobre kilka lat temu, potem wyłącznie pocięte montaże fanowskie - całkiem zapomniałam ile w tych filmach szajsu, scen o niczym i nic nie wnoszących oraz niedorzeczności :confused3: :paddotylu:

Program do obróbki nazywa się Videopad - okazuje się że to wersja trial tj. po kilku dniach użytkowania muszę wpisywać numer seryjny przy każdym uruchomieniu programu, co nie jest jakimś utrudnieniem wielkim.

Dzieci obejrzały film pierwszy (nie cały, płonące sosny przed nami ale gobliny w całości już za):
Ani się najbardziej podoba Thranduil, choć był tylko w migawce to zauważyła jaki śliczny :rozoweokulary: :serduszkate: ;)
Podobają jej się ogromnie oczy Golluma :serce: no i oczywiście Bilbo :love_shower:
Adasiowi najbardziej podobają się sceny akcji i walki, nawet niedorzeczne, z trollami, z goblinami (karkołomny zjazd na moście szczególnie :excited: ), skalne giganty.
Jak pisałam orków w mojej wersji nie ma :P
Tj. pokazują się raz z czy drugi z daleka ale nic nie mówią :P
Drugi film połączyłam z trzecim bo uznałam, że napisy końcowe drugiego wypadają w kretyńskim momencie, odbierając cały impet atakowi smoka na miasto i studząc emocje. A że piosenka "I see fire" podoba mi się najmniej z końcowych to pożegnałam ją bez płaczu :P No i z tych filmów najwięcej wylatuje toteż może nie będzie ogromnej dysproporcji.

Aragonte - pierwszy film o nazwie "Bilbo_1_krotki" się wgrywa, na wieczór powinien być, może wcześniej. Drugi będę musiała jeszcze przeczyścić na łączeniach bo na razie tylko wywalam co mnie irytuje, a za drugim rzutem nadmiar (w pierwszym np. prologi Anię znużyły, nie mogła się doczekać aż Bilbo ruszy na swoją wyprawę, dlatego są zminimalizowane). Wszelkie uwagi mile widziane, to jeszcze może mieć sporo niedoskonałości ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 01 Sie, 2021 12:46   

Popatrz jak poprawiasz Jacksona i słusznie :-P

BeeMeR 

Wysłany: Nie 01 Sie, 2021 14:26   

Pewnie że słusznie :P
Mógł Jackson nie poprawiać Tolkiena. :nudelkula1_zolta:
Te badziewne orki są nieoglądalne :P
Bitwa w dużej mierze też. Pamiętam jak mnie zmęczyła poprzednio :zalamka: :frustracja:

Edit:skończyłam rzeźbić Hobita, uff. Szkoda, że niektórych scen nie da się odzobaczyć :confused3:
Ja ten film mimo wszystko lubię ale wyłącznie w okrojonej wersji.

BeeMeR 

Wysłany: Czw 05 Sie, 2021 10:20   

Czytamy z Adasiem Hobbita, kończymy - tuż przed finalną bitwą, Bilbo oddał Bardowi arcykamień.
Adam: "mam nadzieję, ze Thorin przeżyje i będzie miał dzieci, żeby po nim dziedziczyły".
Ups. I zapadła taka niezręczna cisza... Doceniam, że Ania ani nie pisnęła co wie, no ona już książkę skończyła :wink:
Z tym, że jej się Thorin mylił z Durinem i Dainem, więc nie wiem na ile zajarzyła, a Adam krasnoludy odróżnia więc pewnie będzie bolało :mysle:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 05 Sie, 2021 10:58   

Oj będzie zdecydowanie.

Aragonte 

Wysłany: Czw 05 Sie, 2021 16:23   

BeeMeR napisał/a:
Mógł Jackson nie poprawiać Tolkiena. :nudelkula1_zolta:

No mógł, ale go poniosło :bejsbol:

Chętnie się zapoznam z poprawioną wersją, niech tylko znajdę czas :cry2:

BeeMeR 

Wysłany: Czw 05 Sie, 2021 16:55   

Oglądamy właśnie drugi film (bo jednak podzieliłam na trzy tylko nieco inaczej, bo mi się zaczęło zacinać przy obróbce, pewnie od zbytniego poszatkowania materiału wyjściowego :wink: ) i najczęstsze zdanie jakie slyszę od dzieci to "mamo, ale w książce było inaczej" :-P rosną mi puryści tolkienowi :wink:
Nawet nie wiedzą ile rzeczy spoza książki wywaliłam w kosmos :mrgreen: i oby nigdy się nie dowiedzieli :wink:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 05 Sie, 2021 17:41   

BeeMeR napisał/a:
rosną mi puryści tolkienowi

Popieram ;)

BeeMeR 

Wysłany: Sro 18 Sie, 2021 07:58   

Obejrzeliśmy wczoraj drugi film Hobbita do końca - smok został pokonany, dzieci chwyciły swoje łuki/kusze i pobiegły na podwórko strzelać do innych, wyimaginowanych smoków ;) .
Tylko Ania orzekła, że smok jej się nie podoba bo ona sobie wyobrażała ładniejszego :roll: - narysuje mi :twisted: - i w ogóle to w książce było inaczej :foch2:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 18 Sie, 2021 07:59   

Popieram Anię - w książce było inaczej :wink:

BeeMeR 

Wysłany: Sro 18 Sie, 2021 08:05   

Ja to wciąż słyszę jak mantrę ;)
No ale przynajmniej chyba zrozumieli, dlaczego warto najpierw czytać i używać własnej wyobraźni a potem oglądać jak sobie to wyobraził/pozmieniał ktoś inny.
A od Adasia: widzę że to coś usunęłaś - muzyka się rwie/przeskok dziwny - co tam było?
standardowo mówię, że jakieś głupoty/nie pamiętam :P
To święta prawda - nie chcę pamiętać :P
A nad przeskokami nie chce mi się już pracować i czyścić. jak na moje potrzebny jest ok.

BeeMeR 

Wysłany: Sob 09 Paź, 2021 20:43   

Dzieci sobie nagle przypomniały, że nie obejrzały trzeciej części (ja nie zachęcałam ani nie przypominałam, uznałam, że jeśli będą chcieli to powiedzą)- no to nadrobiliśmy ;)
Najpierw były zachwyty:
- Jaki piękny łoś!
- Jaki piękny uzbrojony warchlak!

Potem zaczęło się zrzędzenie:
- A czemu tyle się biją? W bitwie muszą się tyle bić?
/a i tak przynajmniej połowę wywaliłam w kosmos/

Nutka filozofii:
- Bombur dmie w trąbę, do tego trzeba mieć mocne płuca, nie tak jak ty mamusiu..
- A będą w ogóle orki? (...) Czemu te orki są bardziej rozebrane niż ubrane w zbroje? Ja bym się bardziej osłonił. I ubrał pierścień.
- A te cienie orłów to oni narysowali?

Na samo koniec był zonk podczas końcowej piosenki:
- A kto to (Saruman, Radagast, Galadriela)
- Mamo, wycięłaś księżniczkę elfów?

I konkluzja:
Adam uznał, że film mu się podobał, że widzi tu i ówdzie że coś wycięłam, i że kiedyś sobie obejrzy całość ;) .
Ania uznała, że film ok, ale bardziej jej się podobała książka, zwłaszcza bitwa "bo nie opowiadali jej tak wzdłuż i wzdłuż tylko Bilbo szybko stracił przytomność"

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sob 09 Paź, 2021 20:56   

Bardzo lubię opinie twoich dzieci :) Anusia zna się na rzeczy :serce:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 10 Paź, 2021 18:02   

Ja tez lubię oglądać ich oczami - to czasem zupełnie inne spojrzenie :mrgreen:
Dziś mieliśmy z Adamem ciekawą rozmowę, bo w książce, którą czytamy było nawiązanie do Star Treka, no i dowiedział się że jeszcze niejedno gwiezdne uniwersum czeka, aż będzie trochę starszy - Star Trek, Firefly, Babylon 5 i licho wie, co jeszcze będzie go interesować - na razie pooglądaliśmy różne statki kosmiczne - podobały mu się m.in. statki Cieni ;)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 10 Paź, 2021 18:35   

Statki Cieni są interesujące. Może kiedyś obejrzy serial :)

Aragonte 

Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 13:13   

Statki Cieni są niezwykłe :oklaski:
Jakoś głupio było mi tu wstawiać serduszka :-P

annmichelle 

Wysłany: Pon 01 Lis, 2021 11:35   

Po "WP" robię sobie powtórkę z "Hobbitów". Obie pierwsze części obejrzałam sobie w wersjach rozszerzonych, trzecią planuję dziś, ale kinówkę (jakoś nie zachęca mnie oglądanie dodanej brutalnej nawalanki).
No, niestety dla mnie to nie ta liga co ekranizacja "WP" - choć w "Powrocie króla" Jackson już popłynął w kilku momentach :-| to w Hobbitach było już tego wszystkiego za dużo, za bardzo, dosyć prymitywne poczucie humoru momentami. Nieźle się to ogląda, ale brak mi tej magii, nastroju "WP".
A wczoraj oglądając "Pustkowie Smauga" podczas dosyć emocjonalnej sceny między Thorinem i królem elfów gdzieś z tyłu głowy miałam wspomnienie, że obaj aktorzy (Armitage i Pace) byli przez pewien czas parą i to chyba w tym czasie. :wink:
W ogóle jak przypomnę sobie pamiętny szczery wywiad McKellana (dla niemieckiego portalu :wink: ), gdzie wyjawił kto na planie "Hobbita" był gejem to się zastanawiam, czy tak chlapnął w chwili szczerości nie przeczuwając, że wyjdzie to poza niemieckie media (taaaa, w dzisiejszych czasach :cool: ), czy zrobił to specjalnie - co byłoby niezbyt fajne biorąc pod uwagę reakcje "po".
Swoją drogą brytyjskie i amerykańskie media miały pożywkę :roll: , a aktorzy czuli się chyba trochę zaszczuci (ich tłumaczenia, lawirowanie w wypowiedziach). Bez sensu to wszystko było i zupełnie niepotrzebne.
Taka uboczna, niezamierzona promocja "Hobbitów". :roll:

Aragonte 

Wysłany: Pon 01 Lis, 2021 13:36   

Annmichelle, a co jeszcze było w tym wywiadzie? :wink: Może być w spoilerze :wink:
Kompletnie mnie te rewelacje ominęły.

annmichelle 

Wysłany: Pon 01 Lis, 2021 13:54   

Aragonte napisał/a:
Annmichelle, a co jeszcze było w tym wywiadzie? :wink:

W sensie - których z aktorów wymienił jako homoseksualnych? :mysle:
Spoiler:
Z tego co pamiętam wymienił Pace'a, Luke'a Evansa, Stephane Fry, dwóch klasnoludów (bez nazwisk) i kilku facetów z obsługi.

Pamiętam, że było z tego powodu sporo szumu, nie w mediach niemieckich (tu raczej nikt nie robi dramy z powodu orientacji seksualnej, co mi się podoba), a w amerykańskich i angielskich (na pewno jest to gdzieś w necie). :roll: Szczególnie uderzyło to w Lee Pace'a, bo był wymieniony z nazwiska i było to w czasie gdy "przyłapano" go z Richardem Armitage'm.
Co do Armitage'a to pewnie wiesz, co i jak, prawda? :mysle: Nie wchodzę w dział forumowy mu poświęcony, ale pewnie już tam to przedyskutowałyście na wszystkie strony. :mrgreen:

Filmowy Gandalf wspomniał o tym wszystkich bardziej "by the way", chodziło o mniejszość LGBT i jako przykład podał obsadę WP, gdzie jak powiedział był jedynym gejem, a w Hobbicie były już spora grupka. Efekt był jednak taki, że media anglojęzyczne cytowały tylko ten fragment. :roll: No, a fanki dostały kociokwiku i było dużo smrodu.

Odpowiedz do tematu