PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: BeeMeR
Pon 09 Cze, 2014 15:21
Powiew Orientu
Autor Wiadomość
trifle 

Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 10:20   

Josh? Co to?

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 11:02   

zapowiada się ciekawie. a że za ino 1.50 to można zaryzykować. Tylko, że wstać rano trzeba będzie. :| Chociaż powiem szczerze, że chętnie bym się czegos więcej o tym filmie dowiedziała

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 11:29   

Juz się robi (powiedziała zacierając rączki). Przyznaję sie dobrowolnie - uwielbiam ten film - może nie jako całość, ale....
Jest to wzorowana na West Side Story opowieść osadzona w miasteczku na Vasco Goa, dawnej posiadłości portugalskiej w Indiach. Portugalczycy wynieśli się stąd niezbyt dawno, zostawiajac po sobie puste domy i - potomków. Tacy własnie potomkowie, portugalscy chrześcijańscy Hindusi (dziwna miesanka, ale tak jest) tworzą gang odzianych w czarne skóry, jeżdżących motocyklami Orłów. Ich szefem jest Max.
Konkurencyjnym gangiem są Skorpiony - kolorowo ubrani, Hindusi ze świeżego napływu. Na ich czele stoi Prakash.
Gangi nienawidzą się nawzajem, walczą o puste domy i wpływy w mieście.
Max ma siostrę-bliźniaczkę, z którą się nawzajem uwielbiają i dbają o siebie, bo są swoją jedyna rodziną. Do Prakasha przyjeżdża wykształcony w Bombaju brat, Rahul.
Ciągu dalszego mozna się domyślić.
Ten film trzeba zobaczyć dla jednej rzeczy: kreacji Shahrukha. Często sie mówi, ze gra on "girly" role w "girly" filmach, czyli - niezbyt często ma okazję pokazac swoją twarz macho. Jego Max jest najbardziej latynoskim macho jakiego można sobie wymarzyć. Bije się, kocha, tańczy..... a wygląda tak:

Jego siostrę Shirley gra Aishwarya i to też trzeba zobaczyć. Jest zwyczajną dżinsową dziewczyną, żującą gumę, taką maskotką gangu, jest zwyczajna i bardzo fajna. Jej chemia z "bratem" jest nieprawdopodobna.

Moja ukochana scena: Max uwodzi tańcem
http://youtube.com/watch?v=jqfG3BK11ns
A w tej piosence Shahrukh rapuje własnym głosem
http://youtube.com/watch?...feature=related

Edit: nie mogę się powstrzymać. To jedno z mioch ukochanych zdjęć: Shahrukh z córeczką

BeeMeR 

Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 21:26   

Ja tez Josha polecam- ale tylko, jeśli ktoś lubi bolly :D
Jeśli nie - należy unikać :P

Shahrukh w roli dalekiej od wizerunku mężczyzny rozkładającego ręce i kochającego cały świat :D
I :serce2: Max

trifle 

Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 22:50   

BeeMeR napisał/a:
tylko, jeśli ktoś lubi bolly
Jeśli nie - należy unikać

W tym wątku to chyba tylko ci, co lubią się pojawiają :-D

BeeMeR 

Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 22:53   

A kto to tam wie :roll:
Wolę ostrzec :mrgreen:

trifle 

Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 22:58   

A ja mam pytanie bystre ;) Jak się właściwie czyta Shah Rukh Khan? Sza Ruk Kan? Bez h? czy jakoś inaczej? Wychodzi może Szarukan? ;)

BeeMeR 

Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 23:43   

Bliżej Śzaruk Khan - to jest coś pomiędzy "ś" a "sz" :)
Khan się czyta twardo :) zdecydowanie z "h"

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 10:32   

też miewam z tym problem z niepewnosci. Dlatego jak o Nim wspomiam szybko na wydechu gwałtownym

trifle 

Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 13:53   

BeeMeR napisał/a:
Bliżej Śzaruk Khan - to jest coś pomiędzy "ś" a "sz" :)
Khan się czyta twardo :) zdecydowanie z "h"

Ciekawe :) Ja jestem spaczona germańskimi i romańskimi językami i zupełnie inaczej bym to chciała mówić. A to przecież zupełnie inna grupa języków.

Caitriona 
Wyczekując nadal zimy

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008 12:55   

Obejrzałam sobie, z dużym zainteresowaniem, Chak De! India. Shah jak zwykle świetny, ale w tym filmie nie zagarnia całego ekranu dla siebie - dziewczyny z dużyny zdecydowanie przyciągają uwagę. Są tak różne - inne języki, status majątkowy, wygląd. W sumie ten film jest mało bollywoodzki, nie ma tańca, piosenki, dość nowoczesne, są tylko muzyką zza obrazu. Za to jest silny patriotyzm. Ogólnie mówiąc ciekawy film!
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Trzykrotka 

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008 15:12   

Shahrukh miał dwa świetne filmowe lata: w 2006 nakręcił KANK i Dona, w 2007 - Chak De India! i Om Shanti Om - dwa super przeboje. I zagrał w nich trzy różne, zupelnie odmienne role. Za CDI zgarnąl wszystkie możliwe nagrody aktorskie - zasłużenie, bo rola Kabira Khana jest genialnie zagrana. Kiedy film pokazywano niedawno w Multikinie w ramach festiwalu bollywoodzkiego, atmosfera podczas pokazu była jak na meczu, a emocje nie malały nawet u tych, którzy już film widzieli.
Dziewczyny rzeczywiście były świetne. Ten film jest w ogóle kuriozum: nie ma, jak napisała Caitrie, sekwencji tanecznych, nie ma romansu, jest co prawda 16 dziewczyn, ale malo przypominających olśniewające bollywoodzkie boginie. Shahrukh nosi brodę, jest surowy i pochmurny. W dodatku hokej na trawie nie jest popularną dyscypliną sportu. A mimo to powstał wielki przebój.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2008 13:55   

josh doczekał się dziś swojej wielkiej chwili.

co tu napisać.
Nie przepadam z Aish za bardzo jest śliczna jako kobieta, ale jako aktorka do mnie nie przemawia jej gra. nie podoba mi się i tyle :|
Szaruk jak zwykle oczarować potrafi każdym wcieleniem i jako gangster również :ops1: . Film też jako całość jest przyjemny i jednak troszkę zaskoczył mnie, wiedziałam, ze będzie happy end, ale nie byłam pewna formy tego endu.
Po oglądnięciu Josha mam ochotę na Aish i Szaruczka i chyba prześledzę fragmenty Devdasa. bo na cały film niestety nie mam czasu. Z jednej strony, szkoda że te filmy są długie bo trzeba sporą ilością czasu dysponowac dla zaspokojenia hobby.
Wielie dzięki w stronę Wybiórczej, że uraczyła mnie takim filmem :)

trifle 

Wysłany: Pią 02 Maj, 2008 15:25   

A ja się zastanawiam, czy kupić czy nie kupić "Nigdy nie mów żegnaj" :mysle: Z tych, które mam, ciągle nie obejrzany jest Josh i Asoka. Jakoś nie mogę się zabrać. O, a mam jeszcze "Imiennika" Miry Nair. Oglądałyście?

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2008 15:37   

niestety nie oglądałam, ba nawet nie słyszałam. Nigdy nie mów żegnaj nie kupiłam, ale mam i oglądałam jakiś czas temu. Muzyka z tego filmu jest piękna

Trzykrotka 

Wysłany: Pią 02 Maj, 2008 19:08   

Nigdy nie mów żegnaj, czyli KANk to jest absolutne must-see. Film ma tyluż zagorzałych wielbicieli co wrogów. Jest absolutną ucztą wizualną. Gra w nim sześć gwiazd. Ma interesujący, nietypowy dla Bollywood scenariusz. Kiedy się pojawił, rozmawiałyśmy o nim w 4-5 osób, zapełniając 11 stron wątku. Na bollywood.pl dyskusja o filmie toczy się nieprzerwanie od 2 lat. Wyreżyserował go Karan Johar, twórca Czasem słońce czasem deszcz.
Imiennik natomiast jest filmem hinduskim, nie bollywoodzkim. Ja jestem wielbicielką Miry Nair (Monsunowe wesele, Vanity Fair, Kama Sutra). Jest kobietą wrażliwą, tworząca niezwykle piękne kino. Imiennik opowiada o losach emigrantów: o pierwszym i drugim pokoleniu Hindusów w Stanach Zjednoczonych. Mnie się bardzo podobał.

asiek 

Wysłany: Pią 02 Maj, 2008 22:20   

W najbliższy wtorek o godz. 21.00 na Canale + będzie hinduski film pt. "Water" w reżyserii Deepy Mehty.
http://www.filmweb.pl/f238766/Water,(2005)
Ostatnio zmieniony przez asiek Sob 03 Maj, 2008 10:43, w całości zmieniany 5 razy  

BeeMeR 

Wysłany: Pią 02 Maj, 2008 22:30   

Ja nie mam możliwości nagrania z tego kanału, ani niestety podzielenia (filmu mi już nie czyta :( ), ale gorąco polecam. Jest piękny - ale też bardzo przygnębiający, ukazujący bolesne życie wdowy, żyjącej w odosobnieniu i poniżeniu - niezależnie czy ma kilka czy kilkadziesiąt lat. :( To nie jest barwny bollywood, a pięknymi tańcami i słodko-gorzką historią, ale wzruszający film dotykający poważnych tematów w poważny sposób.

asiek 

Wysłany: Sob 03 Maj, 2008 10:43   

BeeMeR napisał/a:
To nie jest barwny bollywood, a pięknymi tańcami i słodko-gorzką historią, ale wzruszający film dotykający poważnych tematów w poważny sposób.

BeeMeR, wiem, że to "trudny" film, ale chętnie go obejrzę :-) ... Chciałabym spojrzeć na prawdziwe Indie...

trifle 

Wysłany: Sob 03 Maj, 2008 11:35   

Trzykrotka napisał/a:
Imiennik natomiast jest filmem hinduskim, nie bollywoodzkim. Ja jestem wielbicielką Miry Nair (Monsunowe wesele, Vanity Fair, Kama Sutra). Jest kobietą wrażliwą, tworząca niezwykle piękne kino. Imiennik opowiada o losach emigrantów: o pierwszym i drugim pokoleniu Hindusów w Stanach Zjednoczonych. Mnie się bardzo podobał.

Obejrzałam i też mi się podobał :) Jak ktoś na filmwebie napisał "nie ogląda się go może bardzo przyjemnie", ale jest naprawdę interesujący. O tym, jak żyją ludzie tak daleko od rodzinnego domu, o tym, jak ważne jest, żeby się trzymać razem. Jest tutaj hmm skojarzone małżeństwo, co zawsze wydawało mi się szczytem niesprawiedliwości, ale tutaj widać, że jeśli to są zwyczajnie dobrzy ludzie, otwarci na innych, życzliwi, to z tego również może wyjść coś bardzo dobrego. Jednocześnie - obok tych relacji międzyludzkich - mam wrażenie, że z Imiennika zionie samotnością - każdy w jakimś momencie jest "daleko" od innych.
Ciekawy film, ciekawe spojrzenie. Warty obejrzenia.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2008 09:29   

Oglądnęłam kolejny raz "Unicestwienie' kocham ten film. piękny jest. zakochana jestem w muzyce. a Kajol jest absolutnie piękną kobietą. żałuję, że nie puszczali tego filmu u nas w kinie. Akcja filmu wciąga a powala magia barw, muzyka.
Bajka :serce:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 04 Maj, 2008 11:13   

Ja natomiast skusiłam sie na kolejny film tamilski. Mają one taki swój specyficzny klimat odmienny od produkcji bollywodzkich. Kaaka Kaaka z Suryą i Jothiką to opowieść policyjna. Surya gra odważnego i bezkompromisowego oficera Ambuselvana i wypada w tej roli nadzwyczaj wiarygodnie. Ambuselvan jest wyjatkowo skuteczny w swojej pracy, bo nie ma żadnych słabych punktów. Do czasu...Poznaje bowiem piękną i mądrą nauczycielkę matematyki Mayę ( Wiecie co? W Indiach chyba szanują ten zawód, nawet jeśli robią sobie żarty ze szkoły tak jak w Jestem przy tobie ). Od tego momentu musi się liczyć z tym, że przestepcy mogą zaatakowac jego ukochaną, a nie tylko jego samego. Film trzyma w napięciu cały czas, a historia miłosna jest piękna i na szczęście pozbawiona taniego sentymentalizmu. Teraz czekam na okazję, żeby obejrzeć Vettaiyadu Villaiyadu - kolejną policyjną opowieść rodem z Tamilandu :-)

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Trzykrotka 

Wysłany: Nie 04 Maj, 2008 18:45   

Surya naprawdę mógłby być Bohunem bez charakteryzacji, miałaś rację, Admete. Oni są w życiu małżeństwem - Surya i Jothika. Piękna piosenka, piękna para. Film bolesny i pozostający długo w pamięci. Vettaiyadu Villaiyadu już prawie-w-drodze.

BeeMeR 

Wysłany: Pon 05 Maj, 2008 08:55   

Ciesze się, że Kaaka Kaaka Ci się spodobał :) Ja bardzo lubię tą parę ekranową :serce:
VV tez gorąco polecam :)

asiek 

Wysłany: Pon 05 Maj, 2008 16:11   

Przypadkowo natknęłam się na notkę o filmie " Partition" /2007/
http://www.filmweb.pl/f13...(2007)/recenzje
Może ktoś już miał okazję go obejrzeć ?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi