PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka Klasyczna...
Autor Wiadomość
Akaterine 

Wysłany: Pią 20 Mar, 2020 13:14   

Genialna interpretacja ogranych do granic Czterech pór roku Vivaldiego:
Wiosna
Lato
Jesień
Zima

Jestem wielbicielką muzyki barokowej granej przez orkiestry barokowe - na oryginalnych instrumentach, inną techniką, z innym strojeniem.

Aragonte 

Wysłany: Pią 20 Mar, 2020 21:50   

Jutro z chęcią posłucham :kwiatek: Dziś już nie puszczę tego zbyt głośno, a na słuchawkach nie chcę.

Szafran 

Wysłany: Sro 06 Maj, 2020 17:43   

Vivaldi na akordeonie. Ależ to robi hałasu, bez wizji mogłabym pomyśleć, że to więcej instrumentów:D

https://www.facebook.com/...MDY5NjU3NDcxOA/

https://www.instagram.com/morgasia/

Aragonte 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2020 13:16   

Tamara napisał/a:
Co do tej dziewuszki : na pewno jest utalentowana , ale to bardzo specyficzny talent . Ona jest niezłą imitatorką , tylko za mało jeszcze wie i umie, i ma bardzo dobre mniemanie o sobie .

Z dużym opóźnieniem obejrzałam fragmenty z tą "genialną" Almą - przyznam, że całych nie dałam rady, bo mnie ta dziewuszka zwyczajnie drażni swoim zachowaniem :roll: Rodzice zrobili jej krzywdę, utwierdzając ją w ogromnym talencie.

Tamara 
nikt nie jest doskonały...

Wysłany: Nie 10 Maj, 2020 21:04   

Zgadzam się w pełni :cheers:

Szafran 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2020 21:30   

A wiecie co mi działa na nerwy na równi z "cudownymi dziećmi"? Okrycia różnych talent szoł czy wiralowych filmików, pod tytułem gospodyni domowa/konduktor, obdarzony cudownym głosem i nigdy się szkołach muzycznych nie uczył, śpiewa arie operowe.

No i owszem, śpiewają tak, jak ja nigdy nie żaśpiewam, bo dyspozycje głosowe nie te, ale khem... angaż to by mogli dostać w operze uzdrowiskowej domu zdrojowego w Ciechocinku.:>

Tamara 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2020 21:35   

No dokładnie, zwłaszcza że z reguły są w stanie zaśpiewać jedną, góra dwie :-P

Akaterine 

Wysłany: Pon 11 Maj, 2020 17:17   

Jest nowa kompozycja Almy Deutscher - Siren Sounds Waltz:
https://youtu.be/W0xMpLXQNvM?t=165
Podoba mi się początek, choć sam pomysł - muzyczny chaos z którego rodzi się melodia - przypomina mi Les Elements Rebela:
https://www.youtube.com/watch?v=efpG0Ut5STc
I z czymś jeszcze mi się to kojarzy, ale nie mogę zlokalizować :mysle: . Może coś Strawińskiego?

Tamara 

Wysłany: Pon 11 Maj, 2020 21:18   

No to przynajmniej wiadomo, czym zajęła się Theresa May po niewykonaniu brexitu - ćwiczy przysiady i wymachy rąk w Carnegie :rotfl: :rotfl: :rotfl:
No to sobie ulżę wobec tego :twisted: :
- początek - pomysł zerżnięty z Amerykanina w Paryżu Gershwina - zgiełk uliczny z którego rodzi się melodia i po kolei -
- porcja ilustracyjnej muzyki filmowej
- wtręcik z klasyków wiedeńskich
- ponownie trochę muzyki filmowej
- prawie Walc kwiatów Czajkowskiego (harfa solo i taka baletowa muzyczka) :-P
- kalka z Drugiego Walca Szostakowicza - to to co Ci się kojarzy :-P
- znowu kawałek muzyki filmowej
- i lądujemy w ogródku piwnym okresu belle epoque
- na chwilę przenosząc się do Petersburga na paradę z orkiestrą wojskową
- po czym pogrążamy się w chaosie gdzie nic do niczego nie pasuje
- usiłując przykryć porażkę czymś w rodzaju paryskiego walczyka ulicznego
- ale nawet liczne zapchajdziury skopiowane skąd się da, nie są w stanie ukryć braku znajomości form kompozycji czyli braku edukacji muzycznej , choćby podstawowej, i braku talentu . Dziewczę nie zauważyło dotąd, że każda kompozycja musi mieć określoną budowę, temat pierwszy, drugi, jakieśtam przeprowadzenia, repryzy i insze takie jak to się tam nazywa, żeby miało to jakikolwiek sens muzyczny . Przecież tego nie sposób zapamiętać, nie ma tam żadnego motywu przewodniego , żadnej melodii, to zlepek posklejanych na chybił trafił kawałków od sasa do lasa, i nie jestem pewna czy nawet tonacji nie zmieniła po drodze :roll: :zalamka: parę taktów takich, parę innych, potem następne , jeszcze następne - używając porównania to kilometrowa droga , pokryta co dwa metry inną nawierzchnią , do tego każdy kawałek ma inną strukturę i wysokość , nie licząc dziur i wybojów pomiędzy :zalamka:
Widać natomiast dużą determinację, niezłą pamięć i znakomicie obcykanego youtuba , z którego czerpie się pomysły :roll: No i wielkie zadowolenie z siebie .
Ciekawa jestem skąd jej rodzice wzięli taką emerycką orkiestrę , gdzie pierwsze skrzypce to sobowtór posłanki Krysieńki ( przynajmniej z profilu) :-P fakt, że młodsi też tam byli, ale to chyba jakieś spady które nie załapały się do żadnego stałego zespołu :-P

Byłam dzielna, wysłuchałam do końca, ale nigdy więcej :thud: :zalamka: :-P

Aragonte 

Wysłany: Pon 11 Maj, 2020 22:34   

A widziałyście te pełne zachwytu komentarze? :shock:
Ja posłuchałam tylko fragmentów - nie było w tym nic takiego, co by mnie przykuło na dłużej.

Szafran 

Wysłany: Pon 11 Maj, 2020 23:19   

Odsłuchałam kawałek, ale nie przemęczyłam więcej, bo i muzyka i wykonanie nic specjalnego. Ale też z ciekawości zajrzałam do komentarzy i też bardzo mnie rozbawiły:).

Ciekawe, co będzie, gdy dziewczyna podrośnie - i nie będzie już cudownym dzieckiem, a dorosłym od mizernych kompozycji;).

Tamara 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 08:18   

Komentarzy nie czytałam, to ponad moje siły :-P
Jak dorośnie albo będzie zonk, albo póki rodzice mają kasę, będzie pompowanie geniuszu na siłę .

Akaterine 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 10:00   

Tamara napisał/a:
- początek - pomysł zerżnięty z Amerykanina w Paryżu Gershwina - zgiełk uliczny z którego rodzi się melodia i po kolei -

W którym momencie filmu się to pojawia? Chciałabym posłuchać dla porównania.

Tamara 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 10:31   

Znajdź na youtubie jakieś wykonanie i posłuchaj od początku bo to sam początek - oczywiście ponieważ Gershwin kompozytorem był, to nie ma nawet porównania , i nie ma takiego rzępolenia jak u Almy , ale łatwo usłyszeć podobieństwo.

Akaterine 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 10:39   

Chodzi o to?
https://www.youtube.com/watch?v=KU1X3Wut-k0
Trochę jednak inny styl - tu jakaś melodia pojawia się od razu, u Almy jest większy chaos. Może jakaś inspiracja była, ja jednak bym podejrzewała wzorowanie się na Rebelu (tym trudniejsze do wykrycia, że nie jest to znany kompozytor dla niedzielnych słuchaczy).

Tamara 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 11:50   

Tak , o to mi chodziło . Zgadza się że trochę inny styl - ale ściągnęła pomysł odwzorowania klaksonów i zgiełku ulicznego , powiedzmy że syreny to już współczesna inwencja bo za czasów Gershwina pogotowie, policja i straż nie jeździły na takich bombach jak dzisiaj :wink: natomiast sam pomysł wyłaniania się melodii z jakiegoś hałasu jest ogólnie dość znany , nie przytoczę teraz przykładów, ale w XIX-wiecznej twórczości rozrywkowej - czyli utwory ogródkowe, taneczne, wodewilowe- był szeroko stosowany , i tam bym upatrywała źródła, nie w Rebelu :wink: jakby pokopać w utworach Lannera,Straussów i im podobnych , znajdzie się takie rzeczy - walce czy galopy czy insze zatytułowane (to tylko przykład) "Katarynka" , "Śpiew ptaków" czy choćby straussowska polka "Grzmoty i błyskawice" . Różnica jest taka , że w tamtych utworach kompozytorzy wiedzieli czego chcieli , i taki niemuzyczny motyw przewijał się w ściśle zaplanowany sposób przez cały utwór jako wiodący element, a tu jest bajzel muzyczny - rzecz się zwie "Walc syren" , no i fajnie - faktycznie na początku syreny wyją - i koniec , nie ma żadnego nawiązania do nich dalej, jest totalny chaos , zupełnie nie wiadomo czemu te syreny i o co chodzi . Znaczy o co chodzi - wiadomo , o kasę :-P

Aragonte 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 13:11   

Ha, ludzie w komentarzach odnoszą się do zapowiedzi arcygenialnej Almy i ona podobno mówiła o "syrenach z Odysei" - wiecie, tych, co kusiły żeglarzy, a potem ich pożerały - więc ja tam już nie wiem, o które syrenki chodzi :-P

Tamara 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 13:42   

A brzmią jak syreny strażackie albo pogotowia :-P :rotfl:

Aragonte 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 13:53   

Tamara napisał/a:
A brzmią jak syreny strażackie albo pogotowia :-P :rotfl:

No bo pewnie to jest hałas uliczny :-D Tylko że wychodzi chyba tutaj to, o czym pisałaś, czyli brak spójnej koncepcji.

Tamara 

Wysłany: Wto 12 Maj, 2020 20:44   

Brak jakiejkolwiek koncepcji :roll: :-P skoro mają to być odysejskie syreny, to skąd pogotowie i piwne ogródki i walczyki umpapa umpapa :confused3: :zalamka:

Akaterine 

Wysłany: Sro 13 Maj, 2020 17:16   

Zastanawia mnie brak krytyki ze strony branżowych portali. Nawet jedna z bardziej uznanych skrzypaczek - Anne-Sophie Mutter - bardzo Almę chwali. Jedyny zarzut, jaki udało mi się znaleźć (i to chyba przytaczany przez nią samą) jest taki, że w jej muzyce brakuje szorstkości, dysonansu, które by odzwierciedlały brzydotę naszego świata, że jej muzyka jest zbyt ładna. Znalazłam artykuł, w którym brak reakcji jest tłumaczony na dwa sposoby - albo krytycy wstrzymują się z oceną do czasu, gdy Alma dojrzeje artystycznie, albo w ten sposób wyrażają swoją "pogardę" (w oryginale contempt) wobec kogoś, kto celowo odrzuca dokonania muzyczne ostatnich 70 lat.

Szafran 

Wysłany: Sro 13 Maj, 2020 18:07   

Mnie się wydaje, że krytyka zacznie się, gdy dziewczyna dorośnie. Branża nie będzie się pastwić nad dzieckiem przecież.;)

Tamara 

Wysłany: Sro 13 Maj, 2020 19:25   

Wg mnie szkoda im czasu na zajmowanie się sztucznie dmuchanym wunderkindem , jadącym na kasie rodziców . Poziom muzyczny tej dziewczyny jest żaden, i nie będą się miernotą zajmować, bo mniej czy bardziej popularnych miernot jest od cholery . Koncerty w Carnegie też o niczym nie świadczą, jak wiemy na przykładzie boskiej Florence :-P natomiast najdobitniej o jej poziomie moim zdaniem świadczą twarze muzyków grających z nią - jakby odrabiali pańszczyznę w kopalni :-P
Muter już swoje lata ma i może coś jej się zaczęło merdać :wink: poza tym na pewno jest osoba bardzo kulturalną i uprzejmą . Zarzut zbytniej ładności można bowiem tłumaczyć jako zarzut mydlanej pospolitej nijakości - ładniutkie toto , ale do niczego , cukier, lukier i mdłości :-P

Odpowiedz do tematu