PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 18:45
Anna Karenina
Autor Wiadomość
Hortensja 

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 09:49   

Sean Bean, ach ten to sie swietnie sprawdza w tego typu rolach :serduszkate:

Yvain napisał/a:
Scarlett to dobra aktorka, dałaby radę z Kareniną :mrgreen: Jessica Biel

Ja je zupelnie inaczej odbieram. Scarlett jednak moim zdaniem ma ograniczenia, wszystkiego by nie zagrala, a juz Jessica Biel to dla mnie taki typowy przyklad zdrowej wspolczesnej amerykanskiej nastolatki/mlodej kobiety. Zupelnie wspolczesnej. Owszem, jest ladna, ladnie jej w kostiumach w zwiazku z tym, ale wiarygodnie to dla mnie nie wyglada.

A juz najlepszy Tomcio Cruise- zawsze mnie smieszy na ekranie tym, ze cokolwiek gra, to gra... Toma Cruise'a. Dobrze gra, ale samego siebie :mrgreen:

Mam wrazenie, ze z wiekszoscia amerykanskich wspolczesnych aktorow jest taki problem, ze sa tak poprawieni, tak napompowani, ze lsniacymi wlosami, zdrowymi zebami, rozwinieta muskulatura (takze u kobiet!), ze po prostu nie sa w stanie wiarygodnie zagrac! Sprawdzaja sie we wspolczesnych filmach, jesli maja grac mlodych, pieknych i bogatych :mrgreen: To Keira chociaz tym brakiem biustu jest bardziej autentyczna :wink:

Akaterine 

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 13:20   

Hortensja napisał/a:
Mam wrazenie, ze z wiekszoscia amerykanskich wspolczesnych aktorow jest taki problem, ze sa tak poprawieni, tak napompowani, ze lsniacymi wlosami, zdrowymi zebami, rozwinieta muskulatura (takze u kobiet!), ze po prostu nie sa w stanie wiarygodnie zagrac! Sprawdzaja sie we wspolczesnych filmach, jesli maja grac mlodych, pieknych i bogatych :mrgreen:

Dobrze powiedziane. Czasami mam wrażenie (i aktorzy z resztą to czasami potwierdzają), że w amerykańskim kinie nie ma miejsca na ludzi nieładnych, nieszczupłych, czy starszych - wszyscy mają być piękni i idealni, pozostałych można co najwyżej wrzucić w role drugoplanowe.

Co do Anny Kareniny to dla mnie do tej roli pasuje aktorka o klasycznej urodzie i, że tak to określę, klasycznym uroku i kobiecości, a przy tym dość dojrzała. Keira jest na wskroś współczesna, a na dodatek wygląda młodo, przez co nie potrafię jej sobie wyobrazić jako kochającej matki. Romoli, którą z resztą bardzo lubię, też, choć z klasycznymi, kostiumowymi rolami radzi sobie świetnie.
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.
Tuwim & Słonimski, W oparach absurdu

Alicja 

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 13:46   

jednak Romoli nie widzę w roli matki dziecka :mysle: nie przekonuje mnie np. Mary Bryant
młodej, romantycznej kobiety jak Emma to i owszem, ale Anna Karenina, raczej nie
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 14:09   

tak sobie pomyslałam o Kaśce Zeta-Jones na Annę....

Gunia 

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 16:57   

I to jest pomysł. :D Myślę też, że Rachel Weisz mogłaby to dobrze zagrać - nie ma może klasycznej urody, ale emanuje czymś, co z braku lepszego pomysłu nazwę "dojrzałą kobiecością".

BeeMeR 

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 19:20   

Gunia napisał/a:
Rachel Weisz mogłaby to dobrze zagrać
o, wolałabym.
Ramola w kostiumowcach o tyle mi zgrzyta, że się brzydko rusza, tj, nowocześnienie, a nie jakby chodziła w sukniach od dziecka.

Alicja 

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 20:44   

Sofijufka napisał/a:
pomyslałam o Kaśce Zeta-Jones na Annę....

ooo, to jest coś. Faktycznie, gdy wyobraziłam ją sobie w tej roli... :-D
Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej racji. I zawsze, zawsze wybiera sam. Pratchett,Carpe Jugulum

nicol81 

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 20:37   

Sofijufka napisał/a:
tak sobie pomyslałam o Kaśce Zeta-Jones na Annę....

O? Ale czy ona z kolei nie jest za wiekowa? Ile właściwie miała Anna?

Alicja napisał/a:
jednak Romoli nie widzę w roli matki dziecka nie przekonuje mnie np. Mary Bryant
młodej, romantycznej kobiety jak Emma to i owszem, ale Anna Karenina, raczej nie

Ale Romola też już jest chyba pod trzydziechę. Młodość przemija. :wink:

nicol81 

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 20:47   

Alicja napisał/a:
Scarlett Johansson byłaby lepsza(czy ona gra w jakimś kostiumowym filmie? :mysle: )

Grała jeszcze Mary Boleyn. Chyba jeszcze nie było blondwłosej Anny-ale mogło być ciekawie?

Keira Knightley chyba nie grała w filmie innym niż kostiumowe?

BeeMeR 

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 21:11   

nicol81 napisał/a:
grała, np. Love actually

Akaterine 

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 21:21   

nicol81 napisał/a:
Grała jeszcze Mary Boleyn. Chyba jeszcze nie było blondwłosej Anny-ale mogło być ciekawie?

Nie było, bo w książce jest wyraźnie napisane, że Anna miała ciemne włosy. Ale to nie problem - włosy można pofarbować ;) .
Co do wieku to mi świta niecałe 30 lat.
Teraz pomyślałam, że z angielskich aktorek mi najbardziej pasowałaby Hayley Atwell. Może nie do końca klasyczna uroda, ale jest atrakcyjna, a jednocześnie potrafi być bardzo ciepła.
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.

nicol81 

Wysłany: Pon 15 Sie, 2011 18:01   

Ona też nie ma 30stki, rocznik 82, jak Romola... A najmłodsza dotychczas Anna - Greta Garbo - tyle miała.

Akaterine napisał/a:
w książce jest wyraźnie napisane, że Anna miała ciemne włosy. Ale to nie problem - włosy można pofarbować

Scarlett chyba by ciemne nie pasowały. Lepiej zignorowac, jak wiele adaptacji :wink:

Akaterine 

Wysłany: Pon 15 Sie, 2011 19:34   

Myślałam o aktorce, która pasowałaby do koncepcji Wrighta z "odmłodzoną" obsadą, dlatego pomyślałam o Atwell. Dla mnie wygląda ona trochę "bezwiekowo", w sensie że mogłaby grać i 25-latkę, i 35-latkę. Dla mnie idealna.
W ogóle sobie uświadomiłam, że Keira jest nawet młodsza od Anny, ma 26 lat. A ile lat miał Sierioża, 8-10? Coraz mniej mnie to przekonuje ;) .

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sie, 2011 21:09   

nicol81 napisał/a:
Alicja napisał/a:
Scarlett Johansson byłaby lepsza(czy ona gra w jakimś kostiumowym filmie? :mysle: )

Domino (mocna rola, swietnie zagrana), Pokuta, Obled, Podkrec jak Bekham, bunkier - to tyle tak z buta.
Jak dla mnie po dramatycznej roli Sophie Marceau i jej jeszcze dramatyczniejszej grzywusi, kazda inna aktorka ma plusa juz na samym wstepie...

Alicja 

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011 16:27   

taki pech tej ekranizacji - jesli męska rola dobrze dobrana, to kobieca...ech... Sophie oglądałam w dwóch kostiumśwych i uważam, że bezwględnie nie powinna grać w tego typu filmach

asiek 

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011 18:11   

A mnie Sofi podobała się w "kostiumowcu" Firelight... Uważam, ze całkiem nieźle się tam spisała. :-)

A wracając do ad remu, to w roli Anny widziałabym Kelly MacDonald... Utalentowana, ładna, a do tego dobrze prezentuje się w kostiumach.

http://1.bp.blogspot.com/...macdonald-2.jpg

Alicja 

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011 20:18   

asiek napisał/a:
Firelight

właśnie tam był, jak dla mnie oczywiście, zbyt sztywna. Gdy oglądałam sceny, które miały być zapewne namiętne, to więcej ognia widziałabym w miotle. :roll:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011 20:22   

Kelly byłaby idealna. Bardzo dobra aktorka i śliczna :)

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sie, 2011 14:08   

Alicja napisał/a:
taki pech tej ekranizacji - jesli męska rola dobrze dobrana, to kobieca...ech... Sophie oglądałam w dwóch kostiumśwych i uważam, że bezwględnie nie powinna grać w tego typu filmach

jak dla mnie wystarczy obejrzec jeden film z jej udzialem - i to jest tak, jakby sie widzialo wszyskie. Ona nawet nie ma zestawu tych samych min - to jest zawsze jedna mina, ta sama twarz, identyczna gra - czy to bedzie tragiczna Karenina, czy Izabela - nieszczesliwa ksiezniczka poslubijaca geja, czy Vic - zbuntowana nastolatka, czy wreszcie Elektra - wyrafinowana szefowa mafii. Wsio rawno - zmieniaja sie jedynie stroje i fryzury...

Bonduelle 
Pani inżynier

Wysłany: Sro 27 Cze, 2012 22:14   

Widziałyście już zwiastun? (np. tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=rPGLRO3fZnQ )

Ogólnie rzecz biorąc może być ciekawie, chociaż Keira mnie nie przekonuje (wygląda moim zdaniem zbyt młodo to tej roli), Wrońskiego w ogóle nie kupuję. Bardzo jestem ciekawa co pokaże Jude Law, Mateuszek mnie szczerze ubawił - nie pamiętam żeby Obłoński był postacią komiczną ;) Natomiast zapowiada się że Lewina i Kitty będzie jak na lekarstwo - a szkoda, lubiłam ten wątek :(
Ostatnio zmieniony przez Bonduelle Sro 27 Cze, 2012 22:29, w całości zmieniany 1 raz  

Akaterine 

Wysłany: Sro 27 Cze, 2012 22:26   

Jest tak piękny wizualnie, że aż za bardzo ;) .

Bonduelle 
Pani inżynier

Wysłany: Sro 27 Cze, 2012 22:31   

Oby nie był tylko śliczną wydmuszką... W Tołstoju lubię to, że każda postać wydaje mi się żywa, barwna - obawiam się że film nie będzie w stanie tego oddać i bohaterowie będą nakreśleni zbyt grubą kreską. Ale nie ma się co nastawiać na nie, a nuż będziemy pozytywnie zaskoczone :)

Yvain 
...

Wysłany: Sro 27 Cze, 2012 22:58   

Oprawa piękna, ale Kaira i Aaron Johnson jako Wroński, nie podobają mi się wcale. Keira ma zestaw min, który już mi się opatrzył, a Wroński ma mleko pod nosem. Te wąsy to nie całkiem mu pasują :lol: Ja się czepiam, a to będzie pewnie super film.

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012 00:18   

nie bedzie... :? :(

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012 11:40   

Piekny wizualnie trailer. Nie znam ksiązki, bo nie przepadam za literaturą rosyjską i zdaje się nie oglądałam nigdy żadnej adaptacji tej książki. jakoś nie moje klimaty, ale może ten film zobaczę z ciekawości.

Odpowiedz do tematu