PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 19:14
Czytamy... polecamy... odradzamy
Autor Wiadomość
Akaterine 

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018 19:27   

O, nie czytałaś? Są cztery tomy, dwa razy "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" z opowiadaniami oraz dwa kolejne tomy łączące wydarzenia i bohaterów z opowiadań w pełną historię. Pod koniec listopada ma wyjść piąty tom. Bardzo dobre polskie fantasy. Ze strony autora można pobrać jedno z opowiadań (na dole strony):
http://meekhan.com/meekhan/
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.
Tuwim & Słonimski, W oparach absurdu

Miss Jane Austen

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 10 Sie, 2018 21:57   

Nie czytalam jakos. Dzieki za podpowiedz. :) A wlasciwie to czego sie po tej serii spodziewac?

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Fibula

Wysłany: Sob 11 Sie, 2018 15:54   

Nie czytałam jeszcze Wegnera, bo moja pamięć wiadomo jaka jest, a cykl nadal w pisaniu, ale porównują go do Kresa (jeśli nie znasz, warto), więc może jest mroczny i militarny. :mysle: Akaterine?

Fibula

Wysłany: Sob 11 Sie, 2018 15:57   

Akaterine napisał/a:
Skończyłam pierwszy 3-tomowy cykl Z mgły zrodzony i co mogę powiedzieć - to jest kawał dobrego fantasy. Oryginalny świat, ze swoimi prawami, historią, logiką. Odpowiednie proporcje wydarzeń dobrych i złych, a na zakończenie - to chyba nie będzie duży spoiler ;) - wszystko dobrze się rozwiązuje.
Teraz biorę się za drugi cykl, którego akcja dzieje się w tym samym świecie kilkaset lat później.
A po tym zostanie mi tylko wspominany jakiś czas temu przez Agn Siewca wojny i zbiór opowiadań Bezkres magii. A później wpadnę w depresję, bo nic już nie będzie tak dobre jak Sanderson ;) . Przynajmniej dopóki nie wyjdzie nowy Wegner.

Mój nastolatek wciągnął ten cykl w kilka dni i łaskawie orzekł, że mogę mu Sandersona kupować. :wink: Teraz czyta Archiwum burzowego światła.

praedzio 

Wysłany: Sob 11 Sie, 2018 22:13   

Ja dalej czytam cykl Oksany Pankiejewy pt. Kroniki Dziwnego Królestwa i świetnie się bawię. Serio, polecam z czystym sercem!

Akaterine 

Wysłany: Nie 12 Sie, 2018 13:36   

Fibula napisał/a:
Nie czytałam jeszcze Wegnera, bo moja pamięć wiadomo jaka jest, a cykl nadal w pisaniu, ale porównują go do Kresa (jeśli nie znasz, warto), więc może jest mroczny i militarny. :mysle: Akaterine?

Agn napisał/a:
Nie czytalam jakos. Dzieki za podpowiedz. :) A wlasciwie to czego sie po tej serii spodziewac?

Hmm, ciężkie pytanie ;) . Dwa pierwsze tomy to opowiadania z czterech krańców tytułowego imperium Meekhanu - i cztery zupełnie inne światy. Drużyna górskiej straży na północy, członkowie wolnego oddziału zbrojnego na usługach imperatora na wschodzie, oraz złodziej w mieście na zachodzie i wojownik z barbarzyńskiego plemienia na południu. Opowiadania, jak to opowiadania, opisują inne historie, ale w trzecim i czwartym tomie łączą się w historię w zasadzie dość typową dla fantasy - potyczki między bogami, w które oczywiście są wplątani wszyscy bohaterowie. Jest trochę militarnie, ale nie na tyle, żeby znudzić (przynajmniej mnie) - opis jednej bitwy jest wciągający niczym obrona Helmowego Jaru u Tolkiena. Mrocznie - może odrobinę, momentami, ale świat w dalszym ciągu jest zwykłym miejscem do życia. Jest momentami brutalnie, smutno, tragicznie, ale nie ma przesady jeżeli chodzi o lejącą się krew i zabijanie bohaterów, co ma miejsce na przykład u Martina ;) . Główni bohaterowie są fajni, niektórzy bardzo sympatyczni i łatwo się do nich przywiązać i im kibicować.
Wczoraj wieczorem, około 12, przechodząc Marszałkowską w stronę Złotej, Złotą w stronę Siennej i Sienną w stronę Żelaznej straciłem chęć do życia. Uczciwy znalazca na pewno też długo uczciwym nie będzie. Wszystko dzisiaj swołocz.

Miss Jane Austen

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 12 Sie, 2018 15:53   

Dzieki! Takiej informacji wlasnie oczekiwalam. Bede sprawdzac tego autora. :)

Caitriona 
Wyczekując zimy

Wysłany: Nie 26 Sie, 2018 18:50   

Jeszcze nie przeczytałam całości, ale Wegnera polecam. Świetny jest.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 11:38   

Wegner w kolejce, tymczasem w łapy wpadł mi Joe Hill. Stwierdziłam, że idą święta, czas się nastroić, ale ja się nie umiem nastrajać świątecznymi pierdoletami pokroju tfu!rczości AutorKasi. No to wzięłam "NOS4A2" Joe Hilla. Owszem, widzę pewne podobieństwa między pisarstwem syna i ojca, ale jak rany - bardzo mi się to podoba. Noskiem wciągam. :D

Aragonte 

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 12:57   

Akaterine napisał/a:
O, nie czytałaś? Są cztery tomy, dwa razy "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" z opowiadaniami oraz dwa kolejne tomy łączące wydarzenia i bohaterów z opowiadań w pełną historię. Pod koniec listopada ma wyjść piąty tom. Bardzo dobre polskie fantasy. Ze strony autora można pobrać jedno z opowiadań (na dole strony):
http://meekhan.com/meekhan/

Zastanawiam się, czy nie kupić Wegnera dla siostrzeńca (dorosłego), a potem sobie od niego kiedyś pożyczyć do czytania :wink: Sama już nie mam miejsca na półkach. Absolutnie :-|
A z czytaniem go wolę i tak poczekać, żeby się nie stresować i nie dobijać myślami, że ja tego nie napisałam :wink:

Akaterine napisał/a:
Opowiadania, jak to opowiadania, opisują inne historie, ale w trzecim i czwartym tomie łączą się w historię w zasadzie dość typową dla fantasy - potyczki między bogami, w które oczywiście są wplątani wszyscy bohaterowie.

Hyhy, to ja też ładnie wpadam w ten schemat w swojej tffurczości :mrgreen: Ale postanowiłam się tym nie przejmować aż tak bardzo :twisted:

Lepiej coś złamać, a potem żałować, niż na starość żałować, że się nie złamało. :wink:

Akaterine 

Wysłany: Sro 07 Lis, 2018 17:36   

Stosuje go i Sanderson (i to w różnych cyklach, w zasadzie całe jego międzygalaktyczne uniwersum opiera się na tym, że jest ileśtam mocy czy bogów - jak zwał tak zwał), zastosował Grzędowicz w Panu Lodowego Ogrodu, i pewnie jeszcze wielu innych. Motyw czy schemat może się powtarzać, ważne jest, co się dzieje wokół niego :) .
A Wegnera mogę Ci pożyczyć, jak będę w lutym w Warszawie.

Miss Jane Austen

Aragonte 

Wysłany: Sro 07 Lis, 2018 18:28   

Dzięki, Akaterine :kwiatek: Jeszcze się dogadamy, ale pewnie łatwiej będzie mi zwrócic książki siostrzeńcowi i jego o nie nękac :mrgreen: Może kupię mu pierwsze dwa tomy, niech sprawdzi, czy mu to pasuje. Na razie wolę nawet nie zaglądac do Wegnera - nie mam czasu na nic, i tak łapię dziesięc srok za ogon i z niczym się nie wyrabiam. Spróbuję skupic się na tffurczości i na jednym tłumaczeniu (jestem przy siódmym odcinku z dwudziestu :mrgreen: ).

Lepiej coś złamać, a potem żałować, niż na starość żałować, że się nie złamało. :wink:

Akaterine 

Wysłany: Sob 17 Lis, 2018 13:18   

Ten rok upłynął mi pod znakiem Sandersona. Skończyłam przedwczoraj Rozjemcę / Siewcę Wojny i tym samym przeczytałam wszystko z uniwersum Cosmere, łącznie z opowiadaniami. Ewentualnie mogę jeszcze zajrzeć do komiksu White Sand, choć za tą formą nie przepadam. Mam ochotę jeszcze wrócić do Archiwum Burzowego Światła, bo okazało się, że jest powiązanie między tym a Rozjemcą, ale może powinnam zrobić sobie mały odwyk, bo motywy z tych książek śnią mi się po nocach :lol: .

Miss Jane Austen

Fibula

Wysłany: Nie 18 Lis, 2018 14:27   

Eee, Białe Piaski to nuda; inna rzecz, że czyta się je piorunem. :wink:

Aragonte 

Wysłany: Nie 18 Lis, 2018 16:29   

Akaterine napisał/a:
Mam ochotę jeszcze wrócić do Archiwum Burzowego Światła, bo okazało się, że jest powiązanie między tym a Rozjemcą, ale może powinnam zrobić sobie mały odwyk, bo motywy z tych książek śnią mi się po nocach .

Piękna faza :lol:

praedzio 

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 20:19   

Zamówiłam dziś Gorączkę Ciboli, czyli czwarty tom z cyklu Expanse. :love_shower:

Fibula

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 23:48   

Jesteś na bieżąco? Ja z tym tomem poczekam, poprzednie i tak na stosiku. Bradbury też kusił, ale zaczekam na kolejną promocję.

praedzio 

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 06:52   

Na bieżąco w kupowaniu. :zawstydzona2:

milenaj 

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 15:40   

praedzio napisał/a:
Zamówiłam dziś Gorączkę Ciboli, czyli czwarty tom z cyklu Expanse.

Ja zaczęłam oglądać serial :-D

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 19:38   

Nawet mi nie mów o Bradburym! Jakiś czas temu stwierdziłam, że skoro zachłystywałam się z zachwytu przy "451 st. Fahrenheita", to może bym sprawdziła, czy "Kroniki marsjańskie" aby nie mdłe - i bach! Wznowienie! Kusi! Aaaaa!!!

Fibula

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 23:06   

praedzio napisał/a:
Na bieżąco w kupowaniu. :zawstydzona2:

:lol: To ja w zasadzie tak samo, teraz premiera minęła się z promocją w Bonito, więc się powstrzymam do kolejnej. :mrgreen:

Fibula

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 23:08   

Agn napisał/a:
Nawet mi nie mów o Bradburym! Jakiś czas temu stwierdziłam, że skoro zachłystywałam się z zachwytu przy "451 st. Fahrenheita", to może bym sprawdziła, czy "Kroniki marsjańskie" aby nie mdłe - i bach! Wznowienie! Kusi! Aaaaa!!!

Ano, zwłaszcza że Mag ma teraz takie czaderskie okładki, że grzech nie kupować. :rumieniec:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 02 Gru, 2018 01:14   

Fibula napisał/a:
zwłaszcza że Mag ma teraz takie czaderskie okładki, że grzech nie kupować.

...to też.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 12 Gru, 2018 19:09   

Dziewczyny, prosba - jakby wam sie gdzies rzucila w oczy atramentowa trylogia Cornelii Funke, na ktora stac czlowieka (na alledrogo za 200 zl - auuuaaaaa!!!), to dajcie mi znac, co? Zaczelam czytac i bede ja chciala miec na wlasnosc...

Aragonte 

Wysłany: Pią 21 Gru, 2018 11:12   

Agn napisał/a:
Dziewczyny, prosba - jakby wam sie gdzies rzucila w oczy atramentowa trylogia Cornelii Funke, na ktora stac czlowieka (na alledrogo za 200 zl - auuuaaaaa!!!), to dajcie mi znac, co? Zaczelam czytac i bede ja chciala miec na wlasnosc...

Ha, spóźniłaś się - oddałam swoją Praedzio :wink: Dla mnie okazało się to jednorazowe. I tylko jedna postać naprawdę mnie ciekawiła.

Odpowiedz do tematu