PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widzialam... III
Autor Wiadomość
malmik 
Gerry zawsze wraca

Wysłany: Pią 16 Sty, 2009 17:39   

Harry_the_Cat napisał/a:
w skrócie - widziałam Madagaskar2 i Ile waży koń trojański?. Nuda.

Ile waży koń to może nie seksmisja ale generalnie dla osób"w moim wieku" to niezłe przeżycie :roll: :roll: :roll: - poszukiwania paszporu w szufladzie, próba przenocowania w miejscu zameldowania, jaskrawo niebieskie makijaże.....

RaczejRozwazna

Wysłany: Pią 16 Sty, 2009 17:57   

Harry_the_Cat napisał/a:
w skrócie - widziałam Madagaskar2 Nuda.

Nic dodać nic ująć. Czemu się tak zachwycają tą bajką na całym śweicie? :confused3:

BeeMeR 

Wysłany: Sob 17 Sty, 2009 12:32   

Everest - 45-min reportaż w wyprawy IMAX

Przepiękne zdjęcia :thud: przepiękne góry :serce2: choć mordercze czasami :(
Bardzo ładnie zrealizowany program - polecam!

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 18 Sty, 2009 17:59   

Obejrzałam film "Podwójna gra" (Different Loyalty)

Z Rupertem Everetem, Sharon Stone i Julianem Wadhamem. Nie wiedziałam nawet, że mam w domu film z tym ostatnim ;)
Nie przepadam za Rupertem (i chyba dlatego tego filmu dotąd nie widziałam), ale lubię Sharon Stone, więc w sumie oglądało mi się nieźle. No i było sporo Juliana ;)

Dramat. Film oparty na faktach opowiadający o życiu Sally, której mąż Leo był szpiegiem pracującym dla ZSRR infiltrującym brytyjski wywiad. Luźno oparty na autentycznej historii Brytyjczyka Kima Philby i jego żony Eleanor
Eleonor poznaje w Bejrucie dziennikarza Leo, (który wcześniej odszedł z pracy w kontrwywiadzie) i zakochuje sie w nim. Rozwodzi się z mężem i zostają małżeństwem, mija kilka lat, tworzą dobrą rodzinę. Pewnego dnia Leo znika, a ona dowiaduje się, że pracował dla Rosji. Ta wiadomość jest dla niej szokiem, nie może się pogodzić z tą myślą. W dodatku sugeruje się jej, że KGB werbowało szpiegów na uczelniach wśród homoseksualistów. Kim naprawdę jest jej mąż, czy sie z nim jeszcze kiedykolwiek spotka, czy go odzyska? W niektórych sprawach pomaga jej przyjaciel męża - Andy, który pracuje dla wywiadu brytyjskiego....
Film skupia się nie na pracy szpiegowskiej (właściwie nie wiadomo, co przekazywał Rosjanom i jak wyglądała jego praca), ale raczej na relacjach pary bohaterów - co dla Leo jest ważniejsze? Idea, praca czy żona? Czy potrafi wybrać? Co poświęci?
Ogólnie można powiedzieć, że życie agentów pracujących dla Rosji nie jest łatwe, i nie wiadomo, jaką mają z tego korzyść. Sceny kręcone w Moskwie są depresyjne i pokazują, że właściwie ich praca nie może dawać im żadnej satysfakcji, nie ma mowy o wygodnym życiu, są więźniami swoich czynów, mieszkania, tego kraju.
Stone, choć widać, że nie najmłodsza wypadła niezle i do twarzy jej w kapeluszach. Rupert nigdy mi się nie podobał, więc i tu nie zrobił na mnie wrazenia, jest niezdrowo szczupły. A Juliana było sporo, wyglądał nieźle i w ogole film obejrzałam z zainteresowaniem, choć czegoś mu brakowało, chwilami silili się na klimaty jak z Casablanki ;)

Casablanka 2 ;)

Sharon Stone w kapeluszu (czemu ona się starzeje? Wygląda super, a mogłaby zagrać jeszcze wiele ciekawych ról!)

Julian Wadham (czemu on się starzeje? nie mógłby zawsze być taki jak tu, co najmniej? Albo taki jak w Ptaku bez skrzydeł?)

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

BeeMeR 

Wysłany: Nie 18 Sty, 2009 23:18   

Obejrzałam Mamma Mia
Lubię musicale, lubię komedie romantyczne, ale MM jakoś mi "nie siadło".
Owszem, poziom absurdu jak tańce w płetwach, czy odjechanie jak wygibasy przy Waterloo mi nie przeszkadza - a nawet mi się podoba :rotfl: , ale głupota i absolutne nieprawdopodobieństwo niektórych rozwiązań scenariuszowych mnie nie przekonuje:
Spoiler:
bo o ile jeszcze biorąc pod uwagę konwencję "kupiłam" pojednanie bohaterów Meryl i Pierce'a, oraz wybór Colina, o tyle decyzja młodych, córeczki zwłaszcza oraz "pustelniczego literata" ani trochę :confused3:

Nie oczekiwałam nie-wiadomo-czego, tylko dobrej rozrywki, a przyznam się, że miejscami się nudziłam :roll:
Móje Tomek natomiast w połowie seansu lub nawet nieco wcześniej obrócił się na jakiś kwadrans tyłem do ekranu, twierdząc że ani Meryl ani Pierce'a nie lubi - więc to też nie sprzyjało seansowi :roll:
Doceniam natomiast przepiękne lokacje, śpiew, choreografię i kostiumy - czyli całą otoczkę filmu - przychylam się jednak do czyjejś opinii, że najlepsza w filmie jest muzyka ABBY. :taniec:

Anaru 

Wysłany: Nie 18 Sty, 2009 23:26   

BeeMeR napisał/a:
Mój Tomek natomiast w połowie seansu lub nawet nieco wcześniej obrócił się na jakiś kwadrans tyłem do ekranu, twierdząc że ani Meryl ani Pierce'a nie lubi - więc to też nie sprzyjało seansowi :roll:

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Następnym razem weź Rambo na tapetę, najwyżej Ty będziesz tyłem do ekranu :mrgreen:

BeeMeR 

Wysłany: Nie 18 Sty, 2009 23:35   

Anaru napisał/a:
Następnym razem weź Rambo na tapetę, najwyżej Ty będziesz tyłem do ekranu :mrgreen:
Ostatnio przysnęłam :rumieniec:
Ale wracając do Mamma Mia - Tomek też chciał obejrzeć, tylko go film znudził - stwierdził, że daje mu 2/5 gwiazdek. Ja daję co najmniej jedną więcej :mrgreen: - bo podobało mi się dokładnie średnio, a muzyka bardzo :mrgreen:

trifle 

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 00:05   

Zaczęłam ogladać "Fotografa elfów" z Tobym S. Właściwie od 22.20 leciał sobie u mnie do tej pory, choć zajęłam się czym innym. W ogóle nie porywający :roll: W ogóle. Mam ochotę nawet powiedzieć, że głupawy lekko. Elfy w ogóle nie realistycznie przedstawione, nijak mnie to nie przekonuje. Strata czasu.

A o czym to? Zaczyna się od ślubu. Fotografa z piękną kobietą. Dzień po ślubie, ona niestety ginie w górach. On zostaje sam, zajmuje się fotografią. Któregoś dnia demaskuje oszusta, który na jakimś pokazie wmawia ludziom, że na jego zdjęciu jest prawdziwy elf. Wszystko jest normalnie do czasu, kiedy przychodzi do naszego fotografa pani ze zdjęciem - ekhem - niezwykłym. No i tak to się powoli rozkręca.

Ja nie polecam.

praedzio 

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 07:58   

A ja właśnie odwrotnie. :D
To jest piękny, oniryczny film. Zwracam uwagę na cudne zdjęcia i przepiękną muzykę. Powraca jak bumerang jedna melodia, związana z ukochaną żoną głównego bohatera (Charles mu było?). Akurat przedstawienie elfów też mi się podobało. Bo co to znaczy "realistycznie przedstawione elfy"? Ktoś z was widział elfa?

Mnie ten film zapadł głęboko w duszę. Toby rewelacyjny, podobnie jak Ben Kingsley. :D

Tove Jansson

damamama 
nowa wielbicielka DiU oraz JE

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 15:05   

aneby napisał/a:
Obejrzałam "Jeszcze dalej niż północ". Ale się uśmiałam :-D
Film inteligentnie zabawny, w odróżnieniu od amerykańskiej bezmózgiej papki (przeważnie).
widziałam wersję z lektorem i podobało mi się tłumaczenie na śląską gwarę.
Tekst z meblami rozłożył mnie na łopatki

Dołączam do grona wielbicielek tego filmu. Świetna była mama listonosza, no i te ich odmawianie picia wódki podczas pracy. Super. :rotfl: . Miałam okazję także zobaczyć amerykańską wersję "Domu nad jeziorem". Bardzo mi się podobał, szczególnie streszczenie "Perswazji". Czy w wersji koreańskiej, także jest o nich mowa?

trifle 

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 15:07   

praedzio napisał/a:
A ja właśnie odwrotnie. :D
To jest piękny, oniryczny film. Zwracam uwagę na cudne zdjęcia i przepiękną muzykę. Powraca jak bumerang jedna melodia, związana z ukochaną żoną głównego bohatera (Charles mu było?). Akurat przedstawienie elfów też mi się podobało. Bo co to znaczy "realistycznie przedstawione elfy"? Ktoś z was widział elfa?

Mnie ten film zapadł głęboko w duszę. Toby rewelacyjny, podobnie jak Ben Kingsley. :D

Realistycznie - np we Władcy Pierścieni :P
Te latające duszki mi się nie podobały.

praedzio 

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 15:16   

No, właśnie - młodzież jest noremalnie rozpieszczona przez WP! :lol:
Moim zdaniem elfy w Fotografie elfów miały wyglądać jak taka niezgłębiona tajemnica, coś, co do tej pory nie było widziane przez nikogo. I moim zdaniem, nastrój odkrywanej właśnie tajemnicy został wspaniale przedstawiony.

P.S. Trifle - trzeba było od razu mówić, że spodziewałaś się fotki Haldira! :rotfl:

Tove Jansson

trifle 

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 15:29   

praedzio napisał/a:
fotki Haldira!

Że kogo? :mysle:

Ale nie tylko o elfy chodzi. Cała historia mi się naciągana wydawała, nieinteresująca, elfy mnie w zasadzie tylko dobiły ;)

praedzio 

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 16:36   

Podejrzewam, że to przez sposób opowiedzenia tej historii. Mnie akurat ten sposób przypadł do gustu. Połączenie baśniowości z dojmującym smutkiem straty. No, nie wiem. Ja jestem na tak. ;)

A Haldir to ten pan: http://jmsstyxnyes.tripod...dir/haldir.html

Tove Jansson

BeeMeR 

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 23:44   

Cytat:
"Domu nad jeziorem". Bardzo mi się podobał, szczególnie streszczenie "Perswazji". Czy w wersji koreańskiej, także jest o nich mowa?
Nie - tam zupełnie inaczej rozegrane są pewne sceny - np. bohaterowie nie spotykają się na przyjęciu "przed laty" by się ukradkiem całować :roll:
Ale mnie się podobały obie wersje - koreańska jest chyba bardziej nostalgiczna, ale amerykańska jest też ładna - nastrojowe są obie, każda trochę inaczej :)

szarlotka 

Wysłany: Pią 23 Sty, 2009 09:51   

Ja jeszcze o „Fotografie elfów” – w sumie jestem raczej na nie (bohater wydał mi się z lekka irytujący, scenariusz cieniutki, a efekt końcowy zwyczajnie nudny), ale dotrwałam do końca dzięki Toby’emu S, który moim zdaniem sporo wydobył z tej papierowej postaci Charlesa. Szacun :)

praedzio 

Wysłany: Pią 23 Sty, 2009 18:30   

Oho, Mag, wzięło cię! :D

Tove Jansson

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Pią 23 Sty, 2009 20:34   

Mag chyba wzięło na Stephensa ;)
Ocenie jak obejrzę.

Adresy moich blogów:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Sty, 2009 21:11   

wgłębiając się głębiej w kulturę mojej drugiej Ojczyzny oglądnęłam Wszystko o mojej matce
film oglądać skończyłam wczoraj. i jest coś w nim fascynującego. owszem spowdziewałam się może czegoś trochę innego, ale nie powiem, ze się zawiodłam. Ba! nawet uroniłam łzę...
Piękne zdjęcia i przejmująca muzyka wprawiają w nastrój dzięki, któemu wpada się w problematykę filmu i momentami chciało się mi śmiać w scenach poważnych. Warta uwagi jest gra aktorów. Penelope Cruz jest śliczna i delikatna w tym filmie. Główna bohaterka też świetnie się prezentuje i wiem, że na pewno sięgnę jeszcze po filmy Almodovary, bo zaiste chyba są ciekawe i warte oglądania.
Problematyka filmu jest ciężka, problem z tożsamością i tak nie do końca rozumiany przeze mnie nie jest to film kręcony przez Hiszpana a tam przecież dystans kobieta- mężczyzna jest ogromny a granica pomiędzy nakreślona grubo i wyraźnie toteż mogę mieć mgliste tylko wyobrażenie o ogromie tragedii przedstawionej w filmie.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 24 Sty, 2009 17:45   

A ja dodam: "Każdy ma takiego Wadhama na jakiego sobie zasłużył" :mrgreen:

Toby`ego lubię właściwie najbardziej w "Jane Eyre", był tam świetny i czarujący. Oglądałam też z nim "Dom na wzgórzu" (The Tenant of Wildfell Hall), "Onegina", "Opętanie", "Poirota".
Mam "Twelfht Night" i "Wielki Gatsby" ale jeszcze ich nie ruszyłam..
Generalnie nie przepadam za rudzielcami.

Adresy moich blogów:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 24 Sty, 2009 21:55   

W sosie własnym, bez żadnych przypraw... :(

Adresy moich blogów:

praedzio 

Wysłany: Sob 24 Sty, 2009 22:07   

Czy ktoś wie, o czym tu one gadają? :mysle: Co za przyprawa? :co_stracilam:

Tove Jansson

trifle 

Wysłany: Sob 24 Sty, 2009 22:18   

praedzio napisał/a:
Czy ktoś wie, o czym tu one gadają? :mysle: Co za przyprawa? :co_stracilam:

Mój abstrakcyjnie myślący o tej porze umysł doszedł do wniosku, że przyprawa to napisy :mysle:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Sob 24 Sty, 2009 22:20   

Ależ skąd! :rumieniec: A co to są napisy? :co_stracilam:

Adresy moich blogów:
Ostatnio zmieniony przez Gosia Sob 24 Sty, 2009 22:25, w całości zmieniany 1 raz  

praedzio 

Wysłany: Sob 24 Sty, 2009 22:23   

:zalamka:
Wyszłam z wprawy, jeśli chodzi o tajno-forumowy szyfr. Umierać czas... :confused3:

Tove Jansson

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi