PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajny film wczoraj widzialam... III
Autor Wiadomość
Alison

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:10   

praedzio napisał/a:
P.S. Tobik, jak zwykle rewelacyjny, ale o tym nie muszę chyba nikogo przekonywać. :P

Mnie na pewno :mrgreen:

praedzio 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:14   

:mrgreen: Uwielbiam, jak podnosi jedną brew w charakterystycznym dla niego grymasie i wygina te swoje usteczka... :ops1:
Ali, a widziałaś ten film?

Alison

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:23   

praedzio napisał/a:
:mrgreen: Uwielbiam, jak podnosi jedną brew w charakterystycznym dla niego grymasie i wygina te swoje usteczka... :ops1:
Ali, a widziałaś ten film?

Nie jestem pewna. Widziałam kiedyś film o tej tematyce, ale nazywał sie chyba "W ogrodzie elfów" i fotografa grał tam Peter O'Toole, albo mi sie juz wszystko pochrzaniło :rumieniec:
Nie mniej jednak wierzę, że Tobik był świetny, bo on obiektywnie jest świetny :mrgreen:

praedzio 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:25   

Mówię o tym filmie: http://www.alekino.pl/cgi-bin/ale/index/full/2010
Są tam również zdjęcia.

Alison

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:31   

praedzio napisał/a:
Mówię o tym filmie: http://www.alekino.pl/cgi-bin/ale/index/full/2010
Są tam również zdjęcia.

Zdjęcia piekne, Tobik cudny i już wiem, że to nie ten film. Ja myślałam o tym:

http://www.filmweb.pl/Elf...mie,Film,id=518

EDIT: Gosiu, właśnie zobaczyłam, że w obsadzie jest Paul McGann, w ogóle go z tego filmu nie pamiętam :(
Ostatnio zmieniony przez Alison Nie 13 Sty, 2008 13:42, w całości zmieniany 1 raz  

praedzio 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:41   

Bardzo podobna fabuła, widzę. I w obu filmach pojawia się sir Artur Conan Doyle... :mysle:
Nic to! Kolejna pozycja do obadania! :D

Alison

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:44   

praedzio napisał/a:
Bardzo podobna fabuła, widzę. I w obu filmach pojawia się sir Artur Conan Doyle... :mysle:
Nic to! Kolejna pozycja do obadania! :D

A z którego roku jest ten Twój, bo ten o którym ja myślę to 1997? Może to nowa wersja tego samego scenariusza? Chociaż nie pamietam tam zmarłej żony, tylko mamę, ktora musiała zmagać się z przekonaniem obu córek, że spotykają się z elfami. Ślicznie było to nakręcone i muzyka mi tez zapadła w pamięć...

praedzio 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:45   

Alison napisał/a:
A z którego roku jest ten Twój?

Żeby było śmiesznie, to z tego samego, co twój. :P Mój jest na podstawie książki.

Alison

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:55   

praedzio napisał/a:
Alison napisał/a:
A z którego roku jest ten Twój?

Żeby było śmiesznie, to z tego samego, co twój. :P Mój jest na podstawie książki.

:shock: A ja nie wiem czy tamten też... Swoją drogą trzeba by obejrzeć oba i skonfrontować. Może ktoś na forum ma oba filmy i może cuś by nam nieco troszki uświadomił :wink:

praedzio 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:57   

Się zakręcę wokół tego drugiego... Obejrzę i skrobnę drobną analizę porównawczą. ;)

Alison

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:59   

praedzio napisał/a:
Się zakręcę wokół tego drugiego... Obejrzę i skrobnę drobną analizę porównawczą. ;)

To ja czekam z utęsknieniem :hello:

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 15:56   

Ja mam film "Elfy w ogrodzie czarow". McGann gra tam ojca dziewczynek. :D
Pisalam juz o tym filmie
TU

Oba filmy oparte sa na tej samej historii.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 21:10   

Na fali mojej chwilowej (zapewne) miłości do musicali, obejrzałam sobie Dreamgirls. Dobrze nakręcony, z niezłą fabułą i odpowiednią dawką dramatyzmu, a jednak dużo lepiej mi się oglądało Hairspray.... Muzyka dobra do posłuchania, ale nie wpada w ucho tak, jakbym tego od niej oczekiwała.

Marta 
i rozważna, i romantyczna:)

Wysłany: Pon 14 Sty, 2008 11:15   

Miałam weekend pod znakiem filmu (i targów ślubnych :wink: ): w sobotę byliśmy na "Zaczarowanej" i "Skarbie narodów", a wczoraj obejrzeliśmy "Rozważną i Romantyczną" 1995.
"Zaczarowana" bardzo mi się podobała (choć wersja była dubbingowana, niestety :( ) Pozytywna, ciepła opowieść, ze śmiesznymi motywami, która, muszę przyznać, zaskoczyła mnie nieco zakończeniem. Spodziewałam się, że będzie prowadzić do czegoś innego, a oni zrobili z tego komedyjkę romantyczną... Ogólnie jednak wrażenia pozytywne, zwłaszcza Susan Sarandon jako Narissa - wspaniała!
Disney trochę się śmieje sam z siebie i z bajek, które spłodził - podoba mi się to podejście.
Cały weekend śpiewałam główną piosenkę "O magicznym pocałunku śnięęęęęę........" :wink:

"Skarb narodów" - to, czego można się było spodziewać - Indiana Jones plus Tomb Raider. Ciekawa historia, fajne zdjęcia i efekty specjalne, no i oczywiście wspaniały happy end podszyty tym ich patriotyzmem i dumą z cudownych USA... Ja jednak lubię tego typu historie od czasu do czasu obejrzeć, ta mi sie podobała, zaskoczyła mnie wręcz humorem. Aha, no i Helen Mirren w roli pani profesor, żony poszukiwacza skarbów... no, no nie powiem... :wink: "Królowa" czeka w kolejce do obejrzenia, widziałam raptem kilka zdjęć i słyszałam same pochlebne opinie o niej w tym filmie, nie sądziłam, że zobaczę ją w czymś takim, jak "Skarb...".

Podsumowując - obie pozycje do zobaczenia, choć nieobowiązkowo w kinie. :-D

Kaziuta

Wysłany: Pon 14 Sty, 2008 13:36   

"Fotograf elfów" reklamowany przez Praedzia ma być w tym tygodniu w TVN 7 w środę 16.01 o zabójczej godzinie 00,00 :frustracja:

praedzio 

Wysłany: Pon 14 Sty, 2008 14:08   

Kaziuta napisał/a:
TVN 7 w środę 16.01 o zabójczej godzinie 00,00 :frustracja:

Wiedziałam o tym, toteż zapobiegawczo postanowiłam obejrzeć wcześniej... ;)

GosiaJ
Shahrukh...

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008 23:19   

Dołączę do zachwytów Miłosz i Trzykrotki - Karmel to film, który mnie urzekł.
Piękny, poruszający, w którym "nic się nie dzieje". Przez półtorej godziny pozwala się widzom podglądać "skrawki życia" kilku kobiet, młodszych i starszych, wszystkich niezwykle pięknych i kobiecych - każdej na swój sposób. Ich losy łączą się mniej lub bardziej z salonem piękności. Nie ma tradycyjnego rozwinięcia i zakończenia historii, puenty, rozwiązania problemów.
Nie wiem, czy film spodoba się mężczyznom. Mam wrażenie, że jeśli uczestniczą w seansie, wchodzą na teren tak intymny i przynależny kobietom, że - prawie nie ma tam dla nich miejsca. Mogą co najwyżej przyglądać się z boku - nawet jeśli świat wielu kobiet kręci się wokół nich.
Niezwykły film.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008 10:05   

Dzięki za wrażenia. Krążę wokół tego filmu, bardzo chcę go obejrzeć (Karmel).
Then let me take a bite

MJ
----------------------------------------
Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

trifle 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 12:21   

A ja dziś skończyłam oglądać rozpoczęty wczoraj nocą "Gdyby jutra nie było". Film na miarę katharsis. Nie spodziewałam się, NEVER, że takie emocje we mnie wzbudzi, nie mogę się uspokoić. Piękny jest ten główny - tzn powtarzający się - motyw muzyczny. Spłakałam się, co tu ukrywać.. Jakoś tak ten film mnie rozłożył do reszty, zwłaszcza po tym, co ostatnio czytałam i tak mi się o wszystko skumulowało.. Co by było, gdyby jutra nie było? :(

Dorfi 
Królowa Śniegu

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 12:43   

Hmm, o 16-ej muszę wyjść do pracy. Może zdążę go obejrzeć? :mysle:
Lecę oglądać :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 13:45   

Trifle jak ja Cie rozumiem! Jak go oglądałam pierwszy raz to chyba ze dwie paczki chusteczek poszły. Z premedytacją zawsze oglądam go w nastroju sentymentalnym i katharsis murowane ;-) Przewodni motyw muzyczny naprawdę robi wrażenie. zwłaszcza ta wersja instrumentalna. Bardzo lubię Preity i saifa jak graja razem, a Shahrukh tez z nimi genialnie wypada :-)
http://pl.youtube.com/watch?v=DlClUPmAsEo
Żyj każda chwilą, bo jutro może nie nadejść. Klasyczny wyciskacz łez ;-)

A i jeszcze ta piosenka, w której zarówno Naina ( Preity ) jak i Rohit ( Saif ) uswiadamiaja sobie, że sie zakochali...
Preity i Saif - czerowna sukienka i krawat ;-) Bardzo sympatyczne sa te wstawki z zakochanymi parami i na początku próby odpowiedzi czym jest miłość.

http://pl.youtube.com/wat...feature=related

trifle 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 14:13   

A czytałam przed chwilą wypowiedź kogoś na filmwebie, że filmy z Bollywood spełniają podstawowe zadanie kina - wywoływanie emocji, i to w nadmiarze ;)

Czerwona sukienka i krawat - bardzo mi się to podobało :) Cała postać Amana mi się podobała - rzeczywiście jak taki anioł, który zaraża optymizmem.
Dziwne jest to, że normalnie nigdy nie słucham ani takiej muzyki ani aż tak sentymentalnych tekstów, ale jak włączam film z Bollywood (czyli wow, albo czasem słońce.. albo ten ;) ) to przyjmuję konwencję bez problemu i oglądam z prawdziwą przyjemnością. Są momenty, które drażnią i chciałabym, żeby trwały troszkę krócej, ale to jest do przeżycia. Podoba mi się też, że to są takie długie filmy, bo można naprawdę dużo zmieścić i naprawdę wczuć się w klimat.

Taaak, to dokładnie ten pierwszy link :) Podoba mi się i to z wokalem i instrumentalne :)
O, i zakończenie też mi się podoba - ta ich czułość względem siebie.
Klasyczny wyciskacz łez ;)

Dorfi 
Królowa Śniegu

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 22:14   

Obejrzałam. Początek był taki sobie, środek mnie znudził, natomiast na końcu beczałam jak idiotka :-P Tyle, że znowu nie udało mi się go obejrzeć jednym ciągiem. A oglądanie na raty to nie to samo. No i moi mężczyźni znowu mnie wyśmiali jak beczałam. W przyszłym tygodniu może uda mi się go obejrzeć ciurkiem. No i jedna piosenka mi się baaardzo podobała :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 22:16   

Która, która? :-) Jak zwykle ciekawa jestem.

Sofijufka 
ja chcę miec spokój...

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 22:37   

A ja sobie oglądam na 24.Movies kolejne "Perry Mason"-y z Raymondem Burrem. Lubię takie dramaty sądowe! Dziś mnie przytkało, bo Perry bronił młodego żołnierza, oskarżonego o zabicie we Francji byłego esesmana z Majdanka. No i - nie znalazłam byków. Fragment ze wspomnień albo kręcony był na Majdanku albo w dobrze zrobionych dekoracjach [raczej to drugie...}.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi