PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Disney oraz Krewni i Znajomi Królika ;-)
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 09 Lip, 2019 20:01   

Aragonte napisał/a:
Jakby kogoś interesowało - wyszło już DVD z HTTD 3.

Wyszło i krew mnie zalewa, że jest tylko booklet. Nienawidzę wydań bookletowych. Mam ładne wydania DVD 1 i 2, a trójka ma wyglądać jak gazetowa popierdółka. :?
Then let me take a bite

MJ
----------------------------------------
Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

annmichelle 

Wysłany: Wto 09 Lip, 2019 20:40   

RaczejRozwazna napisał/a:
Ciekawe - bo trailer pokazuje, że to chyba nie będzie dokładne odwzorowanie bajki, tak jak przy innych tego typu produkcjach.

Nie wszystkich :wink: - "Kopciuszek" akurat bardzo różnił się od animacji.

A w "Mulan" nie będzie Shanga (?!), prawdopodobnie smoka Mushu, no i Mulan ma mieć siostrę.
Ciekawa jestem tej nowej wersji "Mulan" bardziej niż "Alladyna".

Aragonte 
etatowy dziwoląg

Wysłany: Wto 09 Lip, 2019 22:54   

annmichelle napisał/a:
Nie wszystkich - "Kopciuszek" akurat bardzo różnił się od animacji.

A "Piękna i Bestia" opierała się na niej wiernie, co akurat IMHO było kiepskim pomysłem. Ja się wynudziłam niemiłosiernie. "Kopciuszek" mi się całkiem podobał.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 10 Lip, 2019 08:35   

To podobnie jak mnie.

annmichelle 

Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 18:19   

Aragonte napisał/a:

A "Piękna i Bestia" opierała się na niej wiernie, co akurat IMHO było kiepskim pomysłem. Ja się wynudziłam niemiłosiernie.

Kwestia gustu, bo u mnie jest odwrotnie - "Piękna i Bestia" aktorska baaaardzo podobała :mrgreen: - obejrzałam chyba ze trzy razy, ale oryginalną wersję, nie dubbingowaną. Natomiast aktorski "Kopciuszek" mnie z lekka wynudził. :wink:

Ale "Mulan" chętnie obejrzę i ciekawa jestem tych zmian.

A jak tam z "Królem Lwem"? Recenzje narazie mieszane.
Nie jest to bajka mojego dzieciństwa :lol: , bo za stara jestem :cool: , lubiłam ją, ale nie jest u mnie w pierwszej piątce najlepszych.
Natomiast widzę, że wielu ludzi uważa ją za najlepszy film Disneya, bo się na niej wychowali. :-)

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 19:39   

Nigdy nie oglądałam Króla Lwa. Bo tam zwierzątka tylko są ;) NO i za stara byłam i za młoda jednocześnie ;)

Aragonte 
etatowy dziwoląg

Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 21:45   

annmichelle napisał/a:
Aragonte napisał/a:

A "Piękna i Bestia" opierała się na niej wiernie, co akurat IMHO było kiepskim pomysłem. Ja się wynudziłam niemiłosiernie.

Kwestia gustu, bo u mnie jest odwrotnie

A jasne, że kwestia gustu, nie ogłaszałam tego jako prawdy objawionej :wink:
Inna sprawa, że nie mam też sentymentu do wersji rysunkowej "Pięknej i Bestii", to tez może rzutować na mój odbiór.

"Króla Lwa" lubię, ale nigdy do niego nie wracałam, do "Mój brat niedźwiedź" też nie. Za to "Mulan" oglądałam wielokrotnie :mrgreen: A najwięcej razy to jednak HTYYD :wink:

annmichelle 

Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 22:18   

Aragonte napisał/a:
Za to "Mulan" oglądałam wielokrotnie :mrgreen: A najwięcej razy to jednak HTYYD :wink:

A może HTTYD? :-P :wink: Bo chyba o smoka chodzi, jeśli dobrze odczytałam skrót? Tyle, że to nie Disneya :-) , ale też widziałam chyba z 3-4 razy pierwszą część (pozostałe dwie już mi się tak nie podobały). Jak dla mnie najlepsza z animacji Dreamworks, które mi się raczej nie podobają (nie trawię Shreka, Ice Age od 2 części, Madagaskar, Kung-Fu Panda, Obcy vs Potwory, itd. :? ).
A z disneyowskich (same lub z Pixarem) uwielbiam "Zaplątanych", "Auta" (pierwsza część), "Toy story" (wszystkie trzy), "Ratatuj", a z "rysunkowych" lubię "Mulan", "Piękną i Bestię", "Mój brat niedźwiedź", "Spiącę królewnę". Jest jednak kilka które obejrzałam raz (często w kinie) i zupełnie mi się nie podobały ("Dzwonnik...", "Herkules", "Nowe szaty...", "Vaiana" i jeszcze pewnie kilka, które mi wleciały z głowy).

Aragonte 
etatowy dziwoląg

Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 22:42   

annmichelle napisał/a:
Aragonte napisał/a:
Za to "Mulan" oglądałam wielokrotnie A najwięcej razy to jednak HTYYD

A może HTTYD? Bo chyba o smoka chodzi, jeśli dobrze odczytałam skrót? Tyle, że to nie Disneya ,

Oczywiście, że HTTYD, ostatnio co i rusz to przekręcam, kiedy się śpieszę i wysyłam bez powtórnego przeczytania postu :lol:
A ma to jakieś znaczenie, że to nie Disney? Wątek jest przecież ogółem o kreskówkach (względnie filmach dla młodszych), stąd ci "krewni i znajomi Królika" :-)

I dopisuję do swoich ulubionych filmów tego rodzaju "Zaplątanych", oczywiście - oglądałam wiele razy. "Vaianę" też lubię.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 23 Lip, 2019 21:47   

Caaaaan you feeeeeel the love toniiiiight???
Bylam na nowym "Krolu lwie".
:serduszkate: :serduszkate: :serduszkate:
Jak zrobiony? W zasadzie 1:1, choc moze byc kilka nowych ujec (nie pamietam, czy w oryginale Skaza proponowal Sarabi bycie jego krolowa). Ale ludzie... Jak to jest pieknie zrobione! :serce:
Przez to, jak zrobiono film, historia wydaje sie lekko mroczniejsza od klasycznej animacji. Ale oczy cieszy kazde ujecie. Skaza jest rewelacyjny. Mustafa przemawia glosem Dartha Vadera, bo tego glosu pomylic sie nie da.
Bosko to wyglada!
Na razie widzialam wersje z napisami, chce jeszcze isc na dubbing dla porownania. :excited:
Then let me take a bite

MJ

BeeMeR 

Wysłany: Pią 09 Sie, 2019 11:55   

Obejrzałam ponownie wszystkie trzy "Jak wytresować smoka" - dalej szalenie lubię część pierwszą :serce: i mogę oglądać bądź ile razy :serce: drugą obejrzałam pierwszy raz w całości, trzecią ponownie - obie oglądalne ale nie darzę ich taką sympatią jak część pierwszą. Półtora filmu obejrzałam w oryginale - Gerald Butler jako Stoick i inni Szkoci są tego warci ale w drugiej części tak mnie neurotyczny głos Czkawki irytował że wymiękłam i przeszłam na dubbing.

Aragonte 
etatowy dziwoląg

Wysłany: Wto 13 Sie, 2019 00:42   

Też mnie drażnił głos Czkawki w oryginale. Ale pozostali - super.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Wto 13 Sie, 2019 16:24   

Czkawka w oryginale to jakas pomylka. Dla mnie nie do zniesienia.
Then let me take a bite

MJ

BeeMeR 

Wysłany: Sro 21 Sie, 2019 06:45   

Jak zostać czarodziejem - oj, ani to ładnie narysowane, ani mądre ani zabawne - wymiękliśmy przed połową.

Książę Czaruś - znacznie lepiej, bajka jest oglądalna i przyjemnie narysowana, acz niekoniecznie do wielokrotnego seansu.

Odpowiedz do tematu