PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Disney oraz Krewni i Znajomi Królika ;-)
Autor Wiadomość
Anaru 

Wysłany: Nie 24 Lut, 2019 23:00   

Zaplątani są cudni :serce:

Agn napisał/a:
Zdobyłam DVD 2 pierwszych części i jestem gotowa zrobić siostrze pranie mózgu. Bo wyobraźcie sobie, że moja siostra nie zna Szczerbatka! Skandal! Jak ja mogłam do tego dopuścić?!!

No koniecznie zrób :excited:

Aragonte 

Wysłany: Pon 25 Lut, 2019 16:28   

A ja sobie jakoś tak myślę po cichutku o tej trzeciej części HTTYD i chyba nadal najwyżej będę cenić jedynkę, bo ta trójka pozostawiła mi jednak niedosyt, z różnych względów :-|

Chyba wolałabym zamiast białej furii czarną furię jak Szczerbatek - czytałam gdzieś porównanie do kucyka pony i coś w tym niestety jest, trochę przesłodzili :-P Biel, brokat i błękitne ślepia - za dużo tego dla mnie :wink: W każdym razie po dwójce (mimo jakichś krytycznych uwag) od razu miałam ochotę iść do kina kolejny raz, a teraz jakoś nie ciągnie mnie do powtórek. No dobra, jedynkę mogę oglądać non stop :wink: I chyba wrócę do kompletnie niezobowiązującego i lekkiego serialu :-P Tam by uszedł pomysł typu: "przenosimy się do Ukrytego Świata z Berk, chociaż nie wiemy, gdzie to jest i czy w ogóle istnieje" - zwłaszcza w wykonaniu bliźniaków, ale Czkawki? Eee, no jednak nie :wink:
To ja już wybieram czysty teatr absurdu bliźniaków, którego nie da traktować się poważnie, ale mnie bawi :wink:

Jedna z recenzji:
https://www.filmweb.pl/fi...%C4%99.,3069531

BeeMeR 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019 10:01   

Nie mam takich odczuć jak recenzentka, ale też miałam zupełnie inne oczekiwania odnośnie trzeciej części, no a to prawdopodobnie dlatego, że ja poważny mentalny zonk z filmem miałam w części drugiej i do tej pory nie przeskoczyłam tego problemu (och, synku zostawiłam cię 20 lat temu bo tak, wolałam sobie ratować smoki niż wychowywać dziecko i być żoną wodza, no ale przecież mój nieoczekiwany powrót i jedna piosenka załatają tą wieloletnią dziurę raz-dwa - otóż nie, dla mnie nie załatają :nudelkula1_zolta: ) - ja to tak odbieram, nie poradzę, dlatego mam problem z drugą częścią, choć moje dzieci kochają w/w piosenkę, potrafią śpiewać cokolwiek na tą melodię przez długie minuty i się nie nudzić. Adaś uwielbia walkę Szczerbatka z Alfą i ostatnio ogląda codziennie - widziałam ją i ja, początek obejrzałam ostatnio i wciąż nie miałam potrzeby obejrzenia środka tej historii, ale nadrobię bo zdobyłam bez dubbingu.

Do trójki więc podchodziłam znacznie mniej emocjonalnie, bez wygórowanych oczekiwań logiczno-życzeniowych, po prostu planując się dobrze bawić nową historyjką, wiedząc piąte przez dziesiąte jak się kończy - w moim przypadku podziałało i dostałam to co chciałam więc jestem usatysfakcjonowana.
Nie mam też najmniejszego problemu z zauroczeniem Sączysmarka dobrze zakonserwowaną wdową - to się zdarza, a dla mnie Valka nie jest de facto nobliwą wdową po wodzu :foch2: za to Sączysmark jest tak samo niepoważną komediową postacią jak bliźniaki. Dlatego może kliknęło mi nad wyraz, że Szpadka rzuciła się w przypływie emocji na Śledzika - decyzja tak szalona i nagła jak cała Szpadka. :lol: Zresztą nie jest powiedziane, że Śledzikowi się to spodoba :P
Jeśli idzie o Ukryty świat - przemknęło mi przez myśl, co smoki tam jedzą i doszłam do wniosku na własny użytek, że karmią się smoczą energią - tą samą, która pozwala dojrzewać jajom smoczym, oświetla ten świat i rysuje piękne wzory ja Wichurze :serce: Oddzielenie świata smoków i ludzi traktuję dość magicznie, nie wgłębiając się w logiczne niuanse. Smoki to drapieżniki a nie domowe kotki, mają prawo do własnego magicznego świata :mrgreen: :wink:

Ergo: ulubioną moją częścią jest 1 :serce2: , potem 3 :serduszkate: i na szarym końcu 2.

Aragonte 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019 11:25   

BeeMeR napisał/a:
Nie mam takich odczuć jak recenzentka, ale też miałam zupełnie inne oczekiwania odnośnie trzeciej części, no a to prawdopodobnie dlatego, że ja poważny mentalny zonk z filmem miałam w części drugiej i do tej pory nie przeskoczyłam tego problemu (och, synku zostawiłam cię 20 lat temu bo tak, wolałam sobie ratować smoki niż wychowywać dziecko i być żoną wodza, no ale przecież mój nieoczekiwany powrót i jedna piosenka załatają tą wieloletnią dziurę raz-dwa - otóż nie, dla mnie nie załatają :nudelkula1_zolta: ) - ja to tak odbieram, nie poradzę,

A tu się zgadzam - to było coś, co mi zgrzytnęło w dwójce i tego (choć matką nie jestem, dzieci nie posiadam i nie będę miała) nie przegryzłam, nie leży mi to i już.

BeeMeR napisał/a:
Dlatego może kliknęło mi nad wyraz, że Szpadka rzuciła się w przypływie emocji na Śledzika - decyzja tak szalona i nagła jak cała Szpadka. :lol: Zresztą nie jest powiedziane, że Śledzikowi się to spodoba :P

A tego się nie czepiam - może też przez to, że oczekiwań co do tego nie miałam żadnych.
I czy pamiętasz, że ta para zawarła już kiedyś rodzaj ślubu w serialu? :rotfl:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019 11:35   

Aragonte napisał/a:
nie przegryzłam, nie leży mi to i już.
Żeby ona chociaż amnezję miała - ale nie, rozpoznała Czkawkę od pierwszego spotkania :foch2:

Ślubu nie pamiętam, musiałam go ominąć, bo ja jednak dość wybiórczo oglądałam serial, kojarzę za to doskonale rządy Bliźniaków oraz Śledzika mega-herosa :rotfl:

Aragonte 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019 11:38   

BeeMeR napisał/a:
Aragonte napisał/a:
nie przegryzłam, nie leży mi to i już.
Żeby ona chociaż amnezję miała - ale nie, rozpoznała Czkawkę od pierwszego spotkania :foch2:

Ślubu nie pamiętam, musiałam go ominąć, bo ja jednak dość wybiórczo oglądałam serial, kojarzę za to doskonale rządy Bliźniaków oraz Śledzika mega-herosa :rotfl:

Jak ustalę, w którym to było odcinku, to ci go podsunę do obejrzenia - Mieczyk jako udzielający ślubu i cała reszta :rotfl:
A, już chyba wiem - było tam coś o zagubionej siekierce Sączysmarka (absolutnie niezbędnej podczas wikińskiego ślubu :mrgreen: ). "Sączysmark dostaje siekierkę" albo jakoś podobnie. Ustalę w domu, który to sezon :wink:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019 11:45   

Jeśli jesteś w stanie ustalić to ja bardzo chętnie skorzystam :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019 11:48   

W sumie ustaliłam to przez Google - "Sączysmark dostaje siekierkę", sezon 4, odcinek 5 :wink:

BeeMeR 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019 11:52   

A tu podali, że sezon 2 odcinek 5 - ale to chyba kwestia liczenia odcinków (u mnie sezon 1 robi za 1 i 2, potem jest 3 itd.) w każdym razie namierzę
https://jakwytresowacsmoka.fandom.com/wiki/S%C4%85czysmark_dostaje_siekierk%C4%99

Dzięki :kwiatki_wyciaga:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 03 Mar, 2019 00:12   

W kinie na JWS3 byłam po raz drugi i tak samo zachwycona. :serce:

Tymczasem oglądam pierwszy raz w życiu "Madagaskar". Takie se, ale król Julian zacny (i całe życie mówię "hańba ci", a teraz wiem, że to cytat z tego filmu).
Then let me take a bite

MJ
----------------------------------------
Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 08 Mar, 2019 11:11   

Druga część "Madagaskaru" wzbudziła mój niesmak. Jak można w bajce dla dzieci wstawiać scenę rozjeżdżania staruszki jeepem?!!! No strasznie śmieszne, jak cholera. :evil: Wyłączyłam w połowie.
Obejrzałam też "Kung Fu panda" - takie se, po drugą część nie sięgnę.
"Skok przez płot" to też rozczarowanie - nudne jak diabli. Nie obejrzałam do końca.
Za to dobrze mi sie ogladalo "Straznikow marzen". :) Szczególnie spodobał mi się św. Mikołaj z tatuażami. ;)
Then let me take a bite

MJ

BeeMeR 

Wysłany: Pią 08 Mar, 2019 11:19   

A obejrzałaś Mulan? Kiedyś chyba miałaś do nadrobienia.
Co do w/w bajek się zgadzam, też mnie mierzi przemoc i wrzaski. Przed Smokami była reklama Marvela, a tam ktoś twarz kobiecie wprasował w pręt w autobusie - matko jak się wkurwiłam że moje dzieci na to patrzą :wsciekla:
Adaś jak sobie kiedyś sam włączył mv z Hobbita i trafił na scenę jak Azog ucina i demonstruje głowę to ryczał i jeszcze długo wspominał, że "to było straszne" - oj, szybko to on Hobbita ani Władcy nie obejrzy

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 08 Mar, 2019 11:28   

"Mulan" bajkę widziałam chyba ze 2 razy. Filmu nie widziałam.
Oj, w kinie to też miałam wnerwa. Reklamy banków, kredytów i cinkciarz.pl przed filmem dla dzieci - SERIO?!
Then let me take a bite

MJ

BeeMeR 

Wysłany: Pią 08 Mar, 2019 11:34   

Film też mi się bardzo podobał, ale to już nie taka słodka bajka.
Wczoraj oglądaliśmy (ponownie) Planetę Skarbów, Adaś bardzo lubi

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 08 Mar, 2019 11:49   

A ja mam ochote na dalsze bajki, ale nie wiem co...
O raju, "Sindbada legende siedmiu morz" bym odswiezyla!!! :excited:
Then let me take a bite

MJ
Ostatnio zmieniony przez Agn Nie 10 Mar, 2019 04:11, w całości zmieniany 1 raz  

Aragonte 

Wysłany: Pią 08 Mar, 2019 13:47   

A "Vaianę" widziałaś?

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 10 Mar, 2019 00:58   

Pffff! A czy papież jest katolikiem? Kilka razy już ją widziałam - uwielbiam. :serce2:

Obejrzałam Megamocnego - nie spodziewałam się za wiele po tej bajce, a jednak znakomicie się bawiłam w trakcie seansu. Historia jest o tym, jak pewien etatowy zły przez przypadek zabija etatowego dobrego i opanowuje miasto. I kurczę... coś jakby mu nudno bez regularnych naparzanek z herosem o aparycji Elvisa na sterydach. Wykoncypował więc, że stworzy kolejnego superbohatera, z którym będzie mógł urządzać co jakiś czas nawalankę. Tylko że naszemu szwarccharakterowi ciut się wszystko wymyka spod kontroli...
Jak dla mnie fajna parodia superbohaterskiego kina. Plusem jest też to, że główny zły ma doskonały gust muzyczny - w tle jak nie AC/DC to Guns'n'Roses, a wisienką na czubeczku jest "Bad" Michaela Jacksona. :mrgreen:
Nie wiem, czy jest to animacja dla dzieci, coś czuję, że nieszczególnie, ale ode mnie film ma 4+. Nie jest doskonały, ale to godziwa rozrywka. :)
Then let me take a bite

MJ

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sob 16 Mar, 2019 22:07   

Siostra zaszczerbatkowana! :banan:
Then let me take a bite

MJ

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 18 Mar, 2019 11:02   

...wzruszyła się przy śmierci Stoika. Druga część za nami! Ciekawe czy uda mi się siostrę wyciągnąć do kina na część trzecią... :mysle:
Then let me take a bite

MJ

BeeMeR 

Wysłany: Pon 18 Mar, 2019 11:26   

Dobrze, że ją zaszczerbatkowałaś :mrgreen:

Aragonte 

Wysłany: Pon 18 Mar, 2019 12:37   

Bardzo dobrze :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pon 18 Mar, 2019 21:20   

I trójeczka w kinie! Już jest nasza! :twisted:
Then let me take a bite

MJ

BeeMeR 

Wysłany: Pon 18 Mar, 2019 21:25   

Tak musiało być :mrgreen:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019 19:39   

Nowe szaty króla
Nigdy mi się nie znudzi ani Kronk, ani Izma, ani Cusco. Niezmiennie mnie ten film bawi. :mrgreen:

Król lew
Musiałam odświeżyć, bo w lecie będzie nowa wersja, na którą wybieram się do kina. Wciąż mi się podoba (i wciąż najbardziej część, kiedy Simba jest lwiątkiem). Ale jak lubię tu dubbing, tak piosenki podobają mi się bardziej w oryginale.
Swoją szosą ciekawe, czy w nowej wersji będą śpiewać. :mysle:
Then let me take a bite

MJ

BeeMeR 

Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019 19:42   

Agn napisał/a:
Nowe szaty króla
A ja tego nie widziałam :mysle:

Odpowiedz do tematu