PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 19:14
J.R.R. Tolkien - Władca pierścieni
Autor Wiadomość
Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 08:29   

Pozdrowię, właśnie Gandalf, Aragorn i Gimli przybyli do Edoras :serce: Uwielbiam ten fragment. Ciekawa sprawa, ale nie wyobrażam sobie w trakcie czytania Aragorna w postaci Viggo - on zdecydowanie nie ejst moim Aragornem. Boromira zresztą tez widzę inaczej - tak jak na rysunkach Kasiopei czyli Katarzyny Chmiel. Ech...zepsuli w filmie Aragorna, zepsuli. Miecz powinien mieć zaraz po wyruszeniu z domu Elronda, powinna być Szara Drużyna, zero rozterek związanych z Arweną - można było jej postać rozbudować, ale akurat nie w tę stronę. Rozterki to były, ale wtedy gdy zginął Gandalf. Viggo nie miał w sobie za grosz godności królewskiej. Niestety.

BeeMeR 

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 11:48   

Ja zaś przyznaję, że Aragorn mógł być inny, może lepszy, bardziej królewski, zwłaszcza głos mógł mieć głębszy, bo chwilami wchodzi w nieco za wysokie tony, ale i tak mam do Viggo słabość, bo kojarzę, że omal nie zagrał tej roli Stuart Townsend, którego widziałam w roli wampira czy jakiegoś innego cudaka i mi się okropnie nie podobało jego puste spojrzenie i absolutny brak "tego czegoś". Viggo bez wątpienia jest o niebo lepszy, przynajmniej do roli Obieżyświata biegającego po górach i lasach nie mam zastrzeżeń. Do króla - cóż - ja i tak mam wrażenie, że on się będzie dusił w tych białych murach :P - no ale do gór nie ma daleko ;)
Główne zastrzeżenia filmowe mam do koszmarnej peruki Viggo z Powrotu Króla około bitwy pod Czarną Bramą :confused3: Co oni mu wtedy na głowę włożyli? :confused3:
Ale większe do niektórych nietrafionych pomysłów Jacksona oraz scen uznanych za zbędne w wersji kinowej :confused3:

https://www.tor.com/2015/...d-of-the-rings/
O reszcie pomysłów obsadowych nie wiedziałam (no, może Sean Connery mi się obił o uszy ;) ) ale ostatecznie - mogło być zdecydowanie gorzej niż Viggo ;)
Admete - kogo byś obsadziła w tej roli?

RaczejRozwazna

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 13:35   

Zgadzam się w pełnej rozciągłości co do Aragorna i braku godności królewskiej. Filmowy Aragorn po prostu nie miał tej głębi. Ale i tak najbardziej nie mogę podarować Jacksonowi Faramira... Jest zupełnie inny niż ten "mój", książkowy.

Przeglądam sobie te inne propozycje - Nicolas Cage, o mamuniu! :shock: :rotfl: Russel Crowe? No nie... Żaden z tych aktorów nie pasuje mi na Aragorna.
natomiast ciekawa byłabym Sean Connery jako Gandalfa i Kate Winslet jako Eowiny (słyszałam, że były takie pomysły).

Trudno mi wymyślić jakiegoś aktora. Musiałby mieć trochę tego smutku i melancholii, ale jednocześnie pewną wielkość w sobie. Trochę, ale tylko trochę (zdecydowanie za mało) w tę stronę kojarzy mi się Matthias Schoenaerts, może trochę Jeremy Irons, gdyby był młodszy, może Clive Owen? Z naszych może trochę Dorociński?
Ciekawa jestem Waszych typów.

EDIT. Miałam robić powtórkę WP zainspirowana przez Admete ale znowu - za dużo smutku. Obecnie mogę jedynie lekko i ewentualnie śmiesznie. Ale w Edoras chętnie przycupnę na chwilę.

Loana 

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 14:03   

Jak patrzę na te propozycje z linka Beemerki, to chciałam powiedzieć, że nie ma co marudzić, bo naprawdę mogło być o wiele gorzej... Trochę żulerski momentami jest Viggo, ale może być.

Mi filmowy Faramir całkiem podszedł, na pewno wizualnie jest fajny i w sumie to chyba jedna z niewielu postaci, która mnie aż tak nie gryzła. Może mógłby być jeszcze bardziej "godny", mniej przestraszony, ale i tak go lubię :P

BeeMeR napisał/a:
Ale większe do niektórych nietrafionych pomysłów Jacksona oraz scen uznanych za zbędne w wersji kinowej

O, co uważasz za zbędne?
Ja to zawsze uważam, że wszystkie bitwy są zbędne, bo i tak je przewijam, ale akurat wiem, że trochę ich tam musi być :P

BeeMeR 

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 14:05   

Ja robię już drugą powtórkę filmową -film mnie zawsze odprężał, dobrze mi się przy nim sprząta, segreguje itp - mentalnie odcinam to, co mi nie pasuje i chwytam to, co gra doskonale. Teraz słucham komentarzy producentów,jacy zadowoleni z siebie, jak radośnie tłumaczą czemu wycięli np.śmierć Sarumana bo im się wydawała dłużyzną :zalamka:
Muzyka z WP i Hobbita ciągle siedzi mi w głowie :serduszkate:

Ta, Faramir... też mi nie do końca pasuje :roll:

Ale pomysł z Nicholasem Cage - i śmieszno i straszno :shock: :chowa sie:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 14:46   

BeeMeR napisał/a:
Admete - kogo byś obsadziła w tej roli?

Nie mam żadnego pomysłu. Wtedy też chyba nie miałam. Pozdrowiłam króla Theodena :)

RaczejRozwazna

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 15:00   

A propos, filmowe "egzorcyzmy" króla Theodena bardzo mi się podobały.

BeeMeR 

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 15:03   

Mnie się filmowy król Theoden w całokształcie podoba :serce: :oklaski:

RaczejRozwazna

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 15:06   

Tak, on jest trafiony na 100 %. Niestety ale Aragorn wygląda przy nim na szlachetnego, ale jednak sługę.Trudno byłoby oglądającemu uwierzyć, że wojował ramię w ramię z jego dziadkiem.
Ostatnio zmieniony przez RaczejRozwazna Sro 10 Mar, 2021 15:07, w całości zmieniany 1 raz  

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 15:08   

Filmowy Theoden jest idealny. Nikogo innego sobie nie wyobrażam w tej roli.

BeeMeR 

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021 22:12   

Loana napisał/a:
O, co uważasz za zbędne?
Liczne ujęcia cierpiącej i omdlewającej Arweny, bo choć wizualnie ładne to nie wnoszą nic do akcji, a już zwłaszcza nie trawię herezji jakoby umierała bo jej los związał się z losem Pierścienia :confused3: :czekam2:

chodziło mi jednak o to, co twórcy usunęli z kinowej wersji - jak w/w śmierć Sarumana - nie rozumiem czemu bo to ważny Zły :mysle:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 07:19   

Zapomniałam już, jak wyglądają wersje kinowe. Pomysły na Arwenę były naprawdę głupie.

Loana 

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 10:13   

Yyyy, dobra, wszystko co z Arweną w filmie wyrzuciłam z pamięci, bo to takie miałkie było, że nie chciałam sobie powtarzać nigdy...
Za to motywy z Eowiną bardzo lubię w filmie, to naprawdę taka rasowa królewna :)

BeeMeR 

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 10:33   

Osobiście nie znoszę też sceny gdy Aragorn dekapituje posła -posła!!! - jakikolwiek by nie był....

RaczejRozwazna

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 11:58   

Dla mnie zawsze w filmach było za dużo orków i innych nazguli a za malo elfów i ogólnie świata dobra. Jackson woli wrzucić trzy dodatkowe sceny z nimi (których w książce nie ma) w miejsce usuniętej książkowej. Najbardziej to jest widoczne w drużynie pierścienia, gdzie nie ma ani pierwszego, cudownego spotkania Frodo z elfami w lesie nieopodal Shire, ani nie ma Bombadila, ale za to nazgule towarzyszą bohaterom od samego początku :roll:

Poza tym nigdy nie mogłam darować Jacksonowi braku innych Strażników oraz Elrohira i Elladana w miejsce omdlewajacej Arweny :roll:

BeeMeR 

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 13:11   

Cytat:
nie ma ani pierwszego, cudownego spotkania Frodo z elfami w lesie nieopodal Shire
ależ jest, w rozszerzonej wersji - to jeden z durnych wyborów co usunąć do wersji kinowej, a które mnie do tej pory irytują, choć uznaję i oglądam od lat wyłącznie rozszerzone filmy.
Najbardziej to Jackson popłynął w Hobbicie, rozdmuchując wątek białego orka tak, że tego filmu nie da się oglądać w oryginalnej wersji :obrzydzenie: - tu uznaję wyłącznie wersje fanowskie, które mi orki usuwają sprzed bitwy, zwłaszcza spod sosen i spływu beczkami. Szarżującego na krasnoludy Beorna też nie trawię :confused3: Radagasta i Dol Guldur też nie. Polecam wersje fanowskie, jak wiecie :wink:
W Hobbicie też nie rozumiem, jak można było usunąć scenę pogrzebu Thorina? :confused3: :frustracja:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 15:21   

RaczejRozwazna napisał/a:
Najbardziej to jest widoczne w drużynie pierścienia, gdzie nie ma ani pierwszego, cudownego spotkania Frodo z elfami w lesie nieopodal Shire, ani nie ma Bombadila, ale za to nazgule towarzyszą bohaterom od samego początku

Elfy są w wersji rozszerzonej. Natomiast nie dziwię się usunięciu Bombadila. Nie było na to czasu. Brak mi za to Eowiny i Faramira. Tam gdzie Jackson trzymał się ksiązki jest dobrze, jak wymyślał :roll:

Jestem już w Isengardzie i spotykam się z hobbitami :)

Aragonte 

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 15:26   

Admete napisał/a:
czejRozwazna napisał/a:
Najbardziej to jest widoczne w drużynie pierścienia, gdzie nie ma ani pierwszego, cudownego spotkania Frodo z elfami w lesie nieopodal Shire, ani nie ma Bombadila, ale za to nazgule towarzyszą bohaterom od samego początku

Elfy są w wersji rozszerzonej. Natomiast nie dziwię się usunięciu Bombadila. Nie było na to czasu.

No, ale Bombadila nawet nie nakręcili, a elfy i śmierć Sarumana wycięto już podczas montażu wersji kinowej - której nie uznaję, oczywiście - i to był fatalny pomysł :?
Wczoraj puściłam sobie początek Hobbita 1, na powtórkę Władcy w wersji blue ray nie mam czasu - nadal jestem wielką fanką Bilba :serce2:

Loana 

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 16:24   

Oj tak, pierwsza część Hobbita jest super :) I do niej wracałam już kilka razy, zwłaszcza do piosenek krasnoludów. Bilbo jest naprawdę świetny, nie wyobrażam sobie teraz innego Bilba, tak go dobrze dopasowali :)

RaczejRozwazna

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 16:46   

Ciekawe, że nie zapamiętałam tego spotkania z rozszerzonej wersji... A może nie oglądałam rozszerzonej Drużyny? (bo Wieże i Powrót na pewno tak). Muszę się dokopać do płyt.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 17:15   

Tutaj jest ten fragment:

https://www.youtube.com/w...g&start_radio=1

BeeMeR 

Wysłany: Czw 11 Mar, 2021 20:52   

Hobbita obejrzyjcie sobie na przykład w tej wersji - części już podrzucałam via pw - to bardzo przyzwoity film, świetnie wyjęte to co najważniejsze i najładniejsze, tworzy spójną całość, bez rzeczy które najbardziej irytują (można pobrać prawym klawiszem, to około 7gb, albo obejrzeć online):
http://illation.net/Downl...Again[1080].mp4

Co do WP - nie rozumiem także, czemu wyrzucono Dom Uzdrowień, Eowinę i Faramira :confused3: ale ja w Powrocie króla zupełnie nie ogarniam tych decyzji :roll:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 14 Mar, 2021 18:26   

Doszłam z Frodem i Samem do Ithilien. Hobbicie właśnie spotkali Faramira i jego żołnierzy, a sam za chwilę zobaczy olifanty.

RaczejRozwazna

Wysłany: Nie 14 Mar, 2021 18:27   

Mój ukochany Faramir... :serce:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 14 Mar, 2021 18:28   

Mój także - ulubione sceny w powieści. A poza tym wysoki, szare oczy, ciemnowłosy i wykształcony, ale nie mięczak :serce:

Odpowiedz do tematu